Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

PC P/W 4kW z Inverterem gdzie minimalna oddana moc to 1,8kW przy COP 3 daje to nam pobor pradu 600W ! Zapewni tez CWU.

I ma CHLODZENIE! A TB po prostu klamie, bo inaczej tego nie mozna nazwac.

Najpierw wypada przeczytać co napisem.

Żaden fachowiec nie łączy ogrzewania pomieszczeń i cwu . NIE ŁACZY SIĘ OGRZEWANIE POMIESZCZEŃ I WODY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden fachowiec nie łączy ogrzewania pomieszczeń i cwu . NIE ŁACZY SIĘ OGRZEWANIE POMIESZCZEŃ I WODY.

Ale dlaczego? Skoro działa (mój dom jest tego dowodem) i zamiast jednego urządzenia, które może się zepsuć, mamy dwa, które mogą się zepsuć? Statystycznie mamy znacznie większą szansę na awarię dwóch urządzeń, niż jednego. Dwa urządzenia zajmują więcej miejsca.

 

Nie widzę żadnych plusów. Co najwyżej minusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego? Skoro działa (mój dom jest tego dowodem) i zamiast jednego urządzenia, które może się zepsuć, mamy dwa, które mogą się zepsuć? Statystycznie mamy znacznie większą szansę na awarię dwóch urządzeń, niż jednego. Dwa urządzenia zajmują więcej miejsca.

 

Nie widzę żadnych plusów. Co najwyżej minusy.

Nie napisałem, że nie działa, tylko, że nie robił tego fachowiec. Ogrzewanie pomieszczeń i wody, to inne parametry i inne pory pracy. Łączenie podnosi koszt inwestycji i koszt eksploatacji.

Kiedyś się to łączyło, ale w tamtych czasach koszt energii był pomijalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powycinałem ceny i nie rzutujące na zagadnienie zdania.

 

Proszę Pana, ja nie pytam o ceny tylko o technologię, która jest dla mnie niejasna

...Zewnętrznie przyklejona jest płyta OSB grubości 1.2cm następnie łaty, kontrłaty i dachówka bitumiczna ...

 

Bardzo proszę o rysunek poglądowy, bo z opisu to się mi to kupy nie trzyma. Zwłaszcza byłbym zobowiązany za link do tej dachówki bitumicznej montowanej na ołaceniu

Nie znam takiej dachówki, a chętnie się uczę o produktach, może przyda się przy mojej budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak juz pisalem, dyskusja z panem do niczego nie prowadzi.
Nie dyskutuję z Szanownym Panem, a tylko tłumaczę na czym polega budowa domu "jak w temacie" .

Nie denerwuje się, mam tylko niepokój jak można mieć tak mało wiedzy i jeszcze mniej doświadczenia, a głos zabierać, ubliżać straszyć.

Pozdrawiam - i złoszczą się tylko mali ludzie z mikrą wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Pana, ja nie pytam o ceny tylko o technologię, która jest dla mnie niejasna

 

 

Bardzo proszę o rysunek poglądowy, bo z opisu to się mi to kupy nie trzyma. Zwłaszcza byłbym zobowiązany za link do tej dachówki bitumicznej montowanej na ołaceniu

Nie znam takiej dachówki, a chętnie się uczę o produktach, może przyda się przy mojej budowie

 

Nie wkleję wizualizacji... Ale dach i ściany są prefabrykowane. Przyjeżdżają gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ta sama mania przesladowcza
Prześladowania to widzę (sporo osób tylko tym się zajmuje ) , ale nie nazwałbym tego manią.

Będzie Szanowny pytał o sprawy związane z tematem wątku, to odpowiem. Wycieczki osobiste związane z Pana kompleksem, pominę milczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem, że nie działa, tylko, że nie robił tego fachowiec. Ogrzewanie pomieszczeń i wody, to inne parametry i inne pory pracy. Łączenie podnosi koszt inwestycji i koszt eksploatacji.

Kiedyś się to łączyło, ale w tamtych czasach koszt energii był pomijalny.

Inne parametry - tak, pompa sama sobie je ustawia wg algorytmu producenta, wg pogodówki i moich ustawień.

Pory pracy - tak. U mnie pompa może pracować między 22:00-6:00, 13:00-15:00 oraz w weekendy całą dobę (zgodnie z taryfą G12w). Priorytet ma CWU, grzanie CWU mam ustawione raz dziennie, o 4:00 nad ranem. W lato nie ma problemu, zrozumiałe. Praca w zimę, z moich obserwacji wygląda tak: pompa załącza się o 2 w nocy, pracuje z modulacją 16% (cokolwiek by to znaczyło), a o godzinie 4:00 załącza przekaźnik, który przełącza obieg wody z CO na CWU i rozpoczyna grzanie wody w zbiorniku CWU. PC płynnie zwiększa moc i podnosi temperaturę aż do osiągnięcia temperatury docelowej CWU. Po nagrzaniu CWU, przekaźnik przełącza z powrotem obieg wody na CO, a PC wyłącza się, lub jeśli nadal jest potrzeba ogrzewania domu, PC płynnie przechodzi do dalszego ogrzewania domu z modulacją 16%. End of story. Grzanie CWU zajmuje 40-90 minut w zależności od temperatury startowej zbiornika.

 

W jaki sposób taki sposób działania ma podnosić koszt eksploatacji? Bo nie mogę jednocześnie grzać domu i CWU? Nie ma takiej potrzeby, PC swobodnie daje radę sobie z obydwoma czynnościami. Być może dlatego, że moja wylewka ma pewną (dużą) akumulację i taka przerwa w grzaniu nic nie znaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to czy pasuje czy nie (choć w większości tak). Chodzi o to, że to ma sens.

 

Rozwiązanie które TB tutaj "preferuje" (nazwałbym to inaczej, bo wg niego jest to jedyne słuszne rozwiązanie) jest bardzo ryzykowane dla nieświadomego inwestora. Trzeba takiego inwestora uświadomić o pewnych faktach:

- ogrzewanie prądem, więc wymagane są dwie taryfy. To już może być dla niektórych niekomfortowe (przy płycie indukcyjnej trzeba zdążyć z obiadem do 15:00, a kolacja po 22:00 ;) ) Kolejna sprawa to akumulacja w posadzce. Skoro twierdzisz, że są duże straty cieplne do gruntu przy ogrzewaniu podłogowym, to ładowanie ciepła w drugiej taryfie nie jest zbyt fortunnym rozwiązaniem. Nie mówiąc już o tym, że przegrzewasz chałupę w nocy, gdzie temp. powinna być niższa.

- ogrzewanie nadmuchowe - ppci kanałowe, ani tanie w zakupie, ani komfortowe ...

- termy lokalne do CWU, - komfortowe, ale nie tanie. albo PC CWU, ale tutaj żadna oprócz aristonka nie jest rentownym zakupem ...

EDIT: a odzysk ciepła z szarej wody, który podności rentowność zarówno term lokalnych jak i PC aristonka TB nie uznaje ...

- wylewki dotykowe - cena !!!

 

Porównaj powyższe do PC dla CO+CWU, np. Panas Aquarea 5kW za 10k brutto, która może pracować w taryfie płaskiej (zyskujesz na pracy innych urządzeń: płyta indukcyjna, żelazko, elektyczny czajnik na wodę, mikrofalówka, pralka, zmywarka TV i wiele innych) i rozwiązanie, które TB tak forsuje już nie wychodzi tak różowo.

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Pan podać link do tej definicji?
Trochę ciężko będzie, bo nie było wtedy komputerów osobistych.

Ale... Podawałem definicję wiele razy. To definicja "twórcy problemu izolowania" ówczesnego wiceministra budownictwa prof. Krzysztofa Żmijewskiego.

Rolą izolacji termicznej jest marginalizacja roli ogrzewania. Ekonomiczna izolacja termiczna to taka przy której nieekonomiczny jest centralny system ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ciężko będzie, bo nie było wtedy komputerów osobistych.

Ale... Podawałem definicję wiele razy. To definicja "twórcy problemu izolowania" ówczesnego wiceministra budownictwa prof. Krzysztofa Żmijewskiego.

Rolą izolacji termicznej jest marginalizacja roli ogrzewania. Ekonomiczna izolacja termiczna to taka przy której nieekonomiczny jest centralny system ogrzewania.

 

Niech Pan poda źródło tej definicji.

Czy może Pan Żmijewski osobiście ją Panu przekazał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Pan poda źródło tej definicji.

Czy może Pan Żmijewski osobiście ją Panu przekazał?

 

Po co źródło? Niech obroni tą tezę (chodzi mi o drugie zdanie - Ekonomiczna izolacja termiczna to taka przy której nieekonomiczny jest centralny system ogrzewania.) na konkretnych rozwiązaniach. Zauważ, że od 25lat to powtarza, ale nigdy nie obronił, czyli niczym nie poparty slogan. Nawet tak jak pisze kszhu, że trzeba odsiać ziarno ... Za cholerę nie jestem w stanie czegokolwiek z tego wyłuskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób taki sposób działania ma podnosić koszt eksploatacji?
By się przekonał mając dopasowaną zadaniową pompę do cwu i do ogrzewania. Przewymiarowanie powoduje spadek efektywności.

Jakby był Pan łaskaw rzucić okiem np na te urządzenia http://www.toshiba-aircon.jp/products/pdf/200904_daiseikai.pdf Po prawej jest tabela i tam pobór mocy a efektywność . Z 350 W jest 2kW z 475W - 2.5kW z 770W 3.5 kW a z 1220 W tylko 4.5kW z 1490W - 5kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co źródło? Niech obroni tą tezę (chodzi mi o drugie zdanie - Ekonomiczna izolacja termiczna to taka przy której nieekonomiczny jest centralny system ogrzewania.) na konkretnych rozwiązaniach. Zauważ, że od 25lat to powtarza, ale nigdy nie obronił, czyli niczym nie poparty slogan. Nawet tak jak pisze kszhu, że trzeba odsiać ziarno ... Za cholerę nie jestem w stanie czegokolwiek z tego wyłuskać.

 

Przecież nie ma w domach izolowanych hydraulicznego! To co nie obroniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wkleję wizualizacji... Ale dach i ściany są prefabrykowane. Przyjeżdżają gotowe.

 

Jeszcze raz, bo wizę że Pan kompletnie, nie rozumie o co pytam:

 

Powycinałem ceny i nie rzutujące na zagadnienie zdania.

 

Proszę Pana, ja nie pytam o ceny tylko o technologię, która jest dla mnie niejasna

...Zewnętrznie przyklejona jest płyta OSB grubości 1.2cm następnie łaty, kontrłaty i dachówka bitumiczna ...

 

Bardzo proszę o rysunek poglądowy, bo z opisu to się mi to kupy nie trzyma. Zwłaszcza byłbym zobowiązany za link do tej dachówki bitumicznej montowanej na ołaceniu

Nie znam takiej dachówki, a chętnie się uczę o produktach, może przyda się przy mojej budowie

 

jeszcze raz prosto i konkretnie pytam:

Proszę z łaski swojej podać istniejącą technologię lub produkt montowania dachówki bitumicznej na ołaceniu - od razu zaznaczam że Onduvilę odrzucamy bo to się nadaje do krycia śmietników osiedlowych

 

jeśli Pan nie potrafi to proszę łaskawie napisać: "nie potrafię"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...