Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

A zrobił to już czy tylko plan?

Jak takie m3 z wentylacji podać do takiej PC?

 

Od momentu jak napisał, że zaczyna budowę, ślad po nim zaginął :)

Pompa miała był włączona w wywiew z rekuperatora, ale powietrze wyrzucane z domu miało trafiać do garażu. W momencie zapotrzebowania brakujące powietrze chciał dociągać z właśnie z tego garażu. Garaż nieogrzewany.

Jemu ta pompa bardziej pasowała pod wentylację, bo z tego co pamiętam, to dom duży (ok. 200m2) i rodzina liczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeśli PC nie dedykowana (w dokumentacji podaje się spręż roboczy) to takiego rozwiązania się nie dopuszcza.

 

Akurat ten model pracujący do -10oC jest dedykowany. W dokumentacji piszą że można podłączyć do 60metrów rury.

 

"

• w modelu do (+5°C) możliwość podłączenia kanałów do 20m łącznie

• w modelu do (-10 °C) możliwość podłączenia kanałów do 60m łącznie

"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że znowu odwracasz kota ogonem żeby się wykręcić od kolejnej głupoty jaką jest roztopiony śnieg wokół domu.

Na pewno coś takiego nie będzie miało miejsca przy zaizolowanym domu z niewielkimi stratami.

A jeśli faktycznie topisz to pomyśl skąd ta energia się bierze. Kolejna "cudowna"?

 

To jest proste niby cep.Słońce ogrzewa tynk w ciemnym kolorze na warstwie izolacji.Tynk nagrzewa się i topi śnieg.Dla .......jest to oczywiste.

Chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem, że kolektory słoneczne do cwu to zwyczajne naciąganie inwestora. Że może je polecać tylko cynik, lub ktoś pozbawiony podstawowej wiedzy.

TO NIE JEST wg PANA CIEKAWE?

Z całym szacunkiem ale podgrzanie do nawet 30oC z kolektora jest wartością dodaną. A szanowny Pan poprostu bredzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie TB, to jak to w końcu jest z Panem, jak trzeba to się dopasowuje teoryje, nie:

 

[ATTACH=CONFIG]264794[/ATTACH]http://www.ogrzewnictwo.pl/artykuly/ile-kosztuje-oszczedzanie-energii

Np takie projekty z 40 cm izolacją realizowane były już 20 lat temu. Dlaczego taki dom 198m2 ma zużywać ponad 10 kWh/m2 rocznie?

Panie, nie ściemniaj Pan - na tym przekroju jest tylko 20cm, no może 25 na złożeniu kartki

...

W dachu jest 40 cm .

To pytanie nie do mnie.

Ja tylko mogę zapewnić, że dach gotowy z 40 cm izolacją przyjeżdża na budowę. Dokładnie technologii Panu nie opiszę.

Aaaaa, to sory, bo mnie się wydawało, że Pan cały czas piszesz o min. 40cm EPS w podłodze na gruncie.

 

No musiałem się widać pomylić, albo Pan niedokładnie pisałeś

 

Dziwne, że wszyscy też się pomylili ;)

 

Tak czekam i czekam, aż zapomniałem, że zagaiłem i czekam aż się twórca wykaraska z matni i ciekawe jakim jeszcze cudem zajedzie z fleka, a to widzę tak mogę do usranej śmierci czekać, bo autor "żaluzju nie paniał" :lol2:

 

PS: Panie, musisz Pan być skończonym ślepcem, albo mieć inny tok ewolucyjny, żeby najpierw odczytać, a następnie napisać że na przekroju któryś Pan wkleił izolacja dachu to 40cm

Panie, ogarnij się Pan

Mniej zioła, a więcej Biovital'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barth. Ja bym tobie radził zastanowić się nad tym co piszą panowie sprzedawcy TB i kszhu.Oni sprzedają i w ten sposób zarabiają na życie,a że życie drogie to piszą bzdety by sprzedawać i z tego żyć.

Jeżeli myślisz o PC jako źródle ciepła to szare ścieki i GWC. Olbrzymia ilość powietrza i zawsze z plusową temp. Pomysł na odbiór ciepła z szarych ścieków do wody wynika jedynie z podświadomego przekonania,że rekuperator p-p jest panaceum dla domu energooszczędnego .Rekuperator p-p jest niestety hamulcowym dla sensownego wykorzystania energii odpadowej z domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekuperator p-p jest niestety hamulcowym dla sensownego wykorzystania energii odpadowej z domu.
Izolowanie jest hamulcowym dla instalacji OZE. 95% odzysk ciepła jest hamulcowym dla mniej sprawnych systemów.

co piszą panowie sprzedawcy TB i kszhu.Oni sprzedają i w ten sposób zarabiają na życie,a że życie drogie to piszą bzdety by sprzedawać i z tego żyć.
Pan Sobie też chleb upiecze, kiełbasą robi, furmanką jeździ, bo sprzedawca paliwa na tankowaniu nie daj Boże zarobi.

Wszyscy coś sprzedają - Panie nydar. Pan też. Własnej roboty samochód będzie droższy i gorszy niż "od sprzedawcy"

Zdecydowanie, gdybym miał dom nieizolowany ( jak Pan) grzałbym go kominkiem ( jak w czasach, gdy domów nie izolowali ), a chłód latem miał dzięki nieizolowanej podłodze i fundamentom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izolowanie jest hamulcowym dla instalacji OZE. 95% odzysk ciepła jest hamulcowym dla mniej sprawnych systemów.

Ile to kosztuje? To 95% procent w laboratorium producenta, czy w rzeczywistych warunkach?

Jeśli da mi pan gwarancje zwrotu pieniędzy za instalację i reku, jeśli jego rzeczywista sprawność będzie poniżej 95%, to możemy pogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Pan Sobie też chleb upiecze, kiełbasą robi,''

 

I tu Szanowny trafił kulą w płot. bo robię i jak mówią bliscy ,doskonałe.

Szanowny w próbie sprzedaży tego co na półkach zapętla się podobnie jak kszhu do absurdów.

Dla szanownych, kolektor słoneczny czy GWC ,nie wspomnę o RSŚ to absurdy. Tymczasem te proste,tanie urządzenia mogą dostarczyć do domu energię na CO i CWU. Problem w tym że u Szanownych tego nie kupię.Nie dziwić się wtedy pomysłom z 10kW/100m2 + pc dla bezpieczeństwa.

 

ps. wanna to nie jest zło wcielone,wanna to komfort

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Pan Sobie też chleb upiecze, kiełbasą robi,''

 

I tu Szanowny trafił kulą w płot. bo robię i jak mówią bliscy ,doskonałe.

Szanowny w próbie sprzedaży tego co na półkach zapętla się podobnie jak kszhu do absurdów.

Dla szanownych, kolektor słoneczny czy GWC ,nie wspomnę o RSŚ to absurdy. Tymczasem te proste,tanie urządzenia mogą dostarczyć do domu energię na CO i CWU. Problem w tym że u Szanownych tego nie kupię.Nie dziwić się wtedy pomysłom z 10kW/100m2 + pc dla bezpieczeństwa.

 

 

 

ps. wanna to nie jest zło wcielone,wanna to komfort

 

Pompa ciepłą jest do chłodzenia. A to, że grzeje dając z 1kWh 4... to czemu nie wykorzystać ? Zaś ogrzewanie bez podłogowego jest bardzo mało komfortowe i w razie awarii - kłopot.

 

co piszą panowie sprzedawcy TB i kszhu.Oni sprzedają i w ten sposób zarabiają na życie,a że życie drogie to piszą bzdety by sprzedawać i z tego żyć.
Być może! Tyle, że ja czytam Pana i nie wiem: JAK? Nie wiem jak Pan grzeje pomieszczenia, nie wiem jak Pan grzeje wodę, nie wiem jak Pan chłodzi, nie wiem ile kWh zużywa Pan na te sprawy.

Po prostu nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa ciepłą jest do chłodzenia. A to, że grzeje dając z 1kWh 4... to czemu nie wykorzystać ? Zaś ogrzewanie bez podłogowego jest bardzo mało komfortowe i w razie awarii - kłopot.

Przy temp. zew -5 ta pompa z 1kWh daje ile?

Przy temp. zew -10 ta pompa z 1kWh daje ile?

Przy temp. zew -15 ta pompa z 1kWh daje ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...