Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pompa ciepłą jest do chłodzenia. A to, że grzeje dając z 1kWh 4... to czemu nie wykorzystać ? Zaś ogrzewanie bez podłogowego jest bardzo mało komfortowe i w razie awarii - kłopot.

 

Być może! Tyle, że ja czytam Pana i nie wiem: JAK? Nie wiem jak Pan grzeje pomieszczenia, nie wiem jak Pan grzeje wodę, nie wiem jak Pan chłodzi, nie wiem ile kWh zużywa Pan na te sprawy.

Po prostu nie wiem.

O to chodzi. PC to dobra rzecz. Tylko dla czego nie paść jej zużytym powietrzem ,skoro w nim z 20kWh/dobę? Z reku ile Pan odzyska? Ile Pan straci olewając szare ścieki?

 

O jakim chłodzeniu Szanowny pisze w domu pasywnym? Domu pasywnego nie trzeba chłodzić.Chyba że 25-26oC uznajemy za dyskomfort.Ale wtedy wyjazdy na południe Europy to absurd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi. PC to dobra rzecz. Tylko dla czego nie paść jej zużytym powietrzem ,skoro w nim z 20kWh/dobę? Z reku ile Pan odzyska? Ile Pan straci olewając szare ścieki?

 

.

3-6 kWh / 24 zużywa pompa w domu izolowanym. 900kWh rocznie idzie na cwu przy 200 litrach dziennie.

O jakim chłodzeniu Szanowny pisze w domu pasywnym? Domu pasywnego nie trzeba chłodzić.Chyba że 25-26oC uznajemy za dyskomfort.Ale wtedy wyjazdy na południe Europy to absurd.

Pan chyba niewiele zna osób mieszkających w domach izolowanych i dobrze izolowanych. Ludzie dziś pracują w domach i chcą 23 st.C Dom faktycznie pasywny - to nie bunkier z II wojny. Komputery monitory, grzeją, ekspres do kawy... Są też duże przeszklenia od południa, zyski zimą, są przekleństwem latem. Napisze Pan, rolety... też nie są za darmo ( często więcej kosztują niż system chłodzenia) , a tworzą atmosferę bunkra.

25-26 st. To niekoniecznie dyskomfort ważna jest też wilgotność względna, przy 40% i 25 st. jest ok! ale 60 czy więcej %!!! Klima, chłodząc odprowadza wodę a chłodzenie, ścianą czy podłogą... JAK???

 

20 lat temu - podobne teksty były o klimie w samochodzie. Dziś już nie znam nikogo, kto by szukał auta bez klimy.

Podobnie z domami. Chłodzenie to standard - po tym sezonie.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że Szanowny napisał,,południowe okna to przekleństwo".Dom energooszczędny w bilansie zysków i strat nie powinien mieć dużych przeszkleń od południa .A za nadmiar zysków odpowiada wentylacja wyporowa a nie anachronizm w postaci mieszającej. Mówimy o domach energooszczędnych oczywiście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pan proponuje konkretny model za konkretne pieniądze. Proszę więc podać ten model.
Pan nie czyta co piszę!!!

Nie jestem sprzedawcą pomp, a użytkownikiem .

Zamontowane u mnie Toshiby daisekai - dawały 3kWh z 1 przy -20st.

 

http://www.karbon.com.pl/aktulanoci/371-hyper-inverter-nowa-technologia-w-klimatyzatorach-mitsubishi-heavy-industries.html

 

A inverter powietrze powietrze jest jeszcze sprawniejszy.

 

Montujemy do tych pomp "rozprowadzenie" - użytkownicy COP potwierdzają w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że Szanowny napisał,,południowe okna to przekleństwo".Dom energooszczędny w bilansie zysków i strat nie powinien mieć dużych przeszkleń od południa .A za nadmiar zysków odpowiada wentylacja wyporowa a nie anachronizm w postaci mieszającej. Mówimy o domach energooszczędnych oczywiście.

Piszemy o komfortowych domach zużywających na ogrzewanie do 20kWh/m2 - Przeszklenia to też komfort!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu pisał pan:

Te po 7000 zł na 150m2 dom, przy - 15 st dają z 1 kWh trochę ponad 3 kWh - średnia z zimy jest minimum 4 .

Zapytałem o model:

Przecież już o tym było pisane tyle razy. Mitsubishi, Hitachi, Fuji czy nawet LG czy YORK .

Poprosiłem o sprecyzowanie:

Zamontowane u mnie Toshiby daisekai - dawały 3kWh z 1 przy -20st.

I odsyła mnie pan do artykułu gdzie nie ma słowa o tej pompie

 

Poza tym, pompy Toshiby daisekai, jakie znalazłem kosztują ok. 10000zł

 

Czy da pan radę, choć raz poważnie odpowiedzieć na pytanie? Czy po prostu pisze pan tylko po to by pisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...