Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nydar wierz mi, że w moim konkretnym przypadku, sensu by to nie miało, nawet gdyby było trendy..

Szanowny Panie, ja piszę o bardzo konkretnych przypadkach... o domach izolowanych. Cechą charakterystyczną domu izolowanego jest brak centralnego ogrzewania. A w tym wątku piszę o domach dobrze izolowanych. Chłodzenie, to nie trendy, jak Pan odprowadzi nadmiar wilgoci latem? Kiedyś tak wysokiej wilgotności względnej w lato nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie, ja piszę o bardzo konkretnych przypadkach... o domach izolowanych. Cechą charakterystyczną domu izolowanego jest brak centralnego ogrzewania. A w tym wątku piszę o domach dobrze izolowanych. Chłodzenie, to nie trendy, jak Pan odprowadzi nadmiar wilgoci latem? Kiedyś tak wysokiej wilgotności względnej w lato nie było.

 

Panie Tomaszu, po pierwsze proszę czytać ze zrozumieniem, po drugie proszę podać realny powód dla którego energooszczędnego domu nie można ogrzewać centralnie, oraz proszę oszacować te zwiększone koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie, ja piszę o bardzo konkretnych przypadkach... o domach izolowanych. Cechą charakterystyczną domu izolowanego jest brak centralnego ogrzewania. A w tym wątku piszę o domach dobrze izolowanych. Chłodzenie, to nie trendy, jak Pan odprowadzi nadmiar wilgoci latem? Kiedyś tak wysokiej wilgotności względnej w lato nie było.

 

Szanowny przechodzi sam siebie. Szanowny przeanalizuje choćby dane z warszawskiej stacji meteo z ubiegłych lat. Wilgotność powietrza dzisiaj nie odbiega od tej z przed lat.Tak samo jest z temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te 15kPLN to z doopy czy z kapelusza by pokazać,że to bez sensu?

Budowa domu to też w zasadzie bez sensu bo w osiem lat nie ma zwrotu.

 

3 tyś komin, 4 tyś kocioł, 2 tyś inne duperele, 4 tyś bufor (samoróbka, ale moje tylko ocieplenie), 7 tyś PEXY i rozdzielacze, to razem 20 tyś, czy 5+15. Napisałem co z tego wynika - dla niektórych to ma sens. Ja się waham.

 

Centralne zużyje więcej i to sporo w domu zaizolowanym .

 

Skoro ma być około 6600kWh przy prądzie, to niech to będzie 2x tyle przy centralnym. Czy to już jest sporo? Wtedy mamy 13200kWh, czyli jakieś 7mp drewna opałowego, czyli coś około 1000zł.

 

To nie będzie dom izolowany, bo ma CO, ani dom jak w temacie - bo ma 25 kWh/m2*rok. To będzie po prostu dom tani i ekonomiczny.

Edytowane przez Przemek Kardyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 tyś komin, 4 tyś kocioł, 2 tyś inne duperele, 4 tyś bufor (samoróbka, ale moje tylko ocieplenie), 7 tyś PEXY i rozdzielacze, to razem 20 tyś, czy 5+15. Napisałem co z tego wynika - dla niektórych to ma sens. Ja się waham.

 

 

 

Skoro ma być około 6600kWh przy prądzie, to niech to będzie 2x tyle przy centralnym. Czy to już jest sporo? Wtedy mamy 13200kWh, czyli jakieś 7mp drewna opałowego, czyli coś około 1000zł.

 

To nie będzie dom izolowany, bo ma CO, ani dom jak w temacie - bo ma 25 kWh/m2*rok. To będzie po prostu dom tani i ekonomiczny.

 

Dywersyfikacja.

Nie wiem jak wycenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znasz się!

 

Jak zbuduję tani dom poniżej 200 tyś, a do obecnego wprowadzę 2 lokatorów płacących po 1000zł miesięcznie za 1 piętro, to w ciągu 8 lat dostanę 192 tyś.

 

A jak okażą się niewypłacalni i chałupę zdewastują.Różnie bywa. Znajomy wprowadził kawalera i teraz ryczy bo chłop się nachlał i spalił pokój .Różnie bywa.

Może się nie znam ale mam doświadczenie .A to jest bezcenne :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadłość szkieletowca bez okapu i rolet :bye:

 

Dobrze ujęte. Ale nie tylko szkieletowca co wiara w południowe okna w nadmiarze(cała ściana przeszklona).

Jest na to sposób i go realizuję . Coś co drzewiej rzymianie nad areną stosowali ,tyle że lwy nie biegają.

ps. Taras przed domem w te upalne dni -drewniany ,55-60oC. Gołą stopą nie staniesz. Trawka panowie,trawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszyny do produkcji też się psują, a mimo to przedsiębiorcy dzięki nim zarabiają. Domy się psują, też można je zmarnować, albo postawić nierentowny.

Zostawmy lokatorów w spokoju. Prawda jest taka, że jak się chce zarabiać to trzeba jak najmniej wydać, a jak najwięcej wyciskać - włączając w to wyciskanie pracy z siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszyny do produkcji też się psują, a mimo to przedsiębiorcy dzięki nim zarabiają. Domy się psują, też można je zmarnować, albo postawić nierentowny.

Zostawmy lokatorów w spokoju. Prawda jest taka, że jak się chce zarabiać to trzeba jak najmniej wydać, a jak najwięcej wyciskać - włączając w to wyciskanie pracy z siebie.

 

Popieram w całej rozciągłości .,,Tymi rencami " . W tym i sensowną wentylacje i sensowny system grzewczy ,pamiętając o dywersyfikacji .

Państwo to państwo . Dom to bezpieczeństwo energetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak ma to zrobic? Domy izolowane nie maja zapotrzebowania na cieplo... maja tylko zuzycie. Tam sie nic nie liczy.

Ale moze ktorys z jego zwolennikow sie skusi i policzy... PC P/W 4kW do domu 20-30kWh/m2 ( 30kWh/m2 to nadal izolowany )

+ CWU.... ponoc 35L / osoba to jakas norma Europejska, ja czytalem ze 3,5 do nawet 6 kWh/ osobe i dzien.

Taka PC zejdzie do min1,8kW oddanej mocy a wiec przy COP 3 chce 600W.

 

Moze utrzymac komfortowa temp w domu grzejac a nawet chlodzac ( czemu TB ciagle zaprzecza ) , podgrzeje i CWU.

 

jak sie to ma do jego instalacji 15kW kabli w domu 150m2, i PC P/P + do CWU

 

Ktory dom bedzie drozszy w exploatacji i o ile? Jakie przyloncze pradu i zbezpieczenie musi byc dla jednego a jakie dla drugiego.

W PL na razie nie ma ograniczej zainstalowanej mocy na cele grzewcze, jak kiedys bedzie to TB pewnie wyskoczy z innym pomyslem

i nowym marketingiem.

 

I zeby bylo jasno, mowie o domu izolowanym wedlug teori TB i kumpli z ex KAPE... nie pasywnym... bo tam 15kW + PC z osobnymi kanalami i osobna WM w domu ktory wedlug definicji ma sie zadowolic zyskami bytowymi jest dla mnie niezrozumiale.

 

jak na razie nie pokazal zadnych kosztow exploatacyjnych w tych domach ... ani cen...

domow samych w sobie

 

A zapodane metraze 280 czy 1000m2 jakos tanio nie brzmia.

 

Choćbyś się mimowolnie wypróżniał to nie przetłumaczysz.

Zresztą TB chyba już sklepik zamknął i poszedł do swojego M, więc do poniedziałku się nie odezwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Panu pisałem. Jest 40 cm 40 to 20 x2 . Lepiej Panu tego nie wyłuszczę.

Znalazłem rzuty [ATTACH=CONFIG]265306[/ATTACH]

 

Panie, na tym rzucie też nie ma 40cm.

 

proszę nie pisać, że "projekty z 40cm izolacją" tylko że "projekt zakładał 20cm, a inwestor dał 40cm" i to będzie prawda, bo inaczej Pan manipulujesz, bo wklejki w żaden sposób nie potwierdzają Pana słów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...