Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Panie, na tym rzucie też nie ma 40cm.

 

proszę nie pisać, że "projekty z 40cm izolacją" tylko że "projekt zakładał 20cm, a inwestor dał 40cm" i to będzie prawda, bo inaczej Pan manipulujesz, bo wklejki w żaden sposób nie potwierdzają Pana słów

Niewiarygodne! Nie odróżnia Pan 40 cm od 20! Nie rozumie Pan cyframi i na rysunku . 40 cm to 2x razy więcej niż 20 cm - 2 razy, r o z u m i e Pan ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wybór oczywisty bo czytasz ,że od południa to cudo. Rozważ na spokojnie i zrób bilans zysków i strat w roku w powiązaniu z tanim ściennym solarem typu podtynkowego . Ciekawe wnioski wyjdą.Ale zbilansuj energię do CO i CWU.

 

Z tym kolektorem ściennym/elewacyjnym to ostrożnie. Wiesz co się stanie jak w nagrzaną ścianę wpuścisz zimną wodę ..

 

Dobrze ujęte. Ale nie tylko szkieletowca co wiara w południowe okna w nadmiarze(cała ściana przeszklona).

Jest na to sposób i go realizuję . Coś co drzewiej rzymianie nad areną stosowali ,tyle że lwy nie biegają.

ps. Taras przed domem w te upalne dni -drewniany ,55-60oC. Gołą stopą nie staniesz. Trawka panowie,trawka.

 

U mnie będzie coś takiego:

perspektywy.jpg

Mam się bać o te przeszklenia południowe ? Tym bardziej, że dom będzie ok. 15kWh/m2, więc ciepła dużo niepotrzebuje.

 

Szanowny i kompania ma jeden cel. SPRZEDAWAĆ

To jest cel nadrzędny. Wypisują więc różne rzeczy .

 

Oglądam teraz mecz Kolumbia - Grecja. W przerwie pewien trener skomentował grę - "to przez złe ustawienie kamer mamy wrażenie, że Gracy źle grają". Wszyscy uśmiali się po pachy. I tak sobie skojarzyłem, że ten traner - GMOCH - kogoś mi przypomina. I... EUREKA .. wiem kogo ! :D

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiarygodne! Nie odróżnia Pan 40 cm od 20! Nie rozumie Pan cyframi i na rysunku . 40 cm to 2x razy więcej niż 20 cm - 2 razy, r o z u m i e Pan ?

 

Ojej, rozumiem że 40 to 2x więcej niż 20, rozumiem tak i cyframi, tyle że rysunki tego nie pokazują. Ale może objaśni Pan lekko ten przekrój np. konstrukcję ocieplenia stropu nad parterem (nie dachu, bo tam dach nieocieplony) i co to są te warstwy 20+18(jeśli dobrze odczytuję)+5 (nota bene to razem 43). Z podłogą w tej skali w ogóle sie nie zgodzę, ale to już ustaliliśmy, że w podłodze nie ma 40cm które Pan promuje.

 

Nie będę szedł w zaparte jeśli może Pan to wyjaśnić i przyznam rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wybiegnę, ale 50cm x 50cm okno w suficie ,daje tyle co przeszklona ściana:o

Ale kto rozważa takie opcje?

To nie jest trendi bo południowe .

 

Przyznaje Ci 200% racji, pod warunkiem, że okna w domu służą jedynie do dostarczenia dziennego światła.

Wtedy możemy całkowicie zrezygnować z okien w ścianach.

Ma to jeszcze przynajmniej jeden plus. Pokoje robią się jeszcze bardziej ustawne.

 

A tak z ciekawości, to to okno 50cmx50xm w suficie, to daje więcej czego względem całej przeszklonej południowej ściany?

Rozważamy do z płaskich dachem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Nie... lepiej rozmawiać z kimś, kto nie ma kompletnie nic do powiedzenia ale za to kipi nienawiścią i popisuje się swoim chamstwem...

Wiesz, że to pasuje do ciebie. :) Tu się zgadzamy. Prowokuję cię i tyle. Więcej nie będę. Mógłbyś jednak włączyć trochę krytycyzmu wobec Brzęczkowskiego.

Tak przy okazji, wracając do obliczania strat ciepła przez podłogę. Znajdź metodę, czy program który uwzględnia ogrzewanie podłogowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w salonie i jadalni łącznie 2,2x 3,6 i 2,2x2,4 ( południe ) i 1,4x1,6 (zachód ) bez konsekwencji słonecznych - balkon ( od południa ) + rolety zewnętrzne ( zaprojektowane w czasie projektowania domu z uwzględnieniem położenia domu , lokalizacji i wysokości okien oraz długości balkonu ) - warto było poświęcić trochę czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz prosze wykonac pomiar temp wody z sieci na głębokości -150 cm do -180 cm ..... i co nadal masz 11*C ?

Prosze bardzo .... po odpuszczeniu ~ 20L wody temp z rur na głębokości ~ 180cm 15*C.

 

Zaraz powie, że masz zmanipulowany miernik

 

EDIT

 

A nie mówiłem

...

Woda ze studni, po pobraniu z głębin ma ~10stC, po odleżeniu w rurze na głębokości ~-1,5m ma aż 11-12stC.

 

...

Edytowane przez gentoonx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...