Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Pytam się o fakt.

Czy ty nawet nie rozumiesz takiej prostego określenia jak "dyskusja"???

 

Kolega pokazał temperaturę wskazaną przez miernik, Ty napisałeś że jest inna, o 3-4stC mniejsza - czy to nie oczywiste? Bo przecież wiesz lepiej, nie?

 

a nie dyskutujesz czy napisałeś czy nie napisałeś???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Policz na piechotę dzień po dniu SAM bo w antherma przecież i tak nie uwierzysz jak ten:

Kszhu, ależ uwierzę uwierzę, pokaż, nie wstydź się.

 

EDIT:

Aha, jakbyś tą normę mógł podrzucić wg. której to liczyć, to może bym się nawet pokusił.

Podaj też temp. dzień po dniu jakie u siebie miałeś,. bo moje uznasz za niewiarygodne.

Edytowane przez grzes124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w "waszych" rejonach ale w naszym (niby jeden z najcieplejszych) rura wodna któregoś roku na -80cm ojcu od mrozu pękła.

 

Czyli teraz zabierasz się za zmianę norm dot. przemarzania?

Nawet bym się cieszył gdyby się udało ale wiem, że się nie uda jak cała reszta twoich bajań.

 

Nie kładzie się wody na -80cm ,bo bywają zimy dziesięciolecia ,czasami stulecia. .Jeżeli jakiś zjawisk nie rozumiesz ,to nie oznacza że nie istnieją.

W wilgotnym gruncie masz 100% wilgotność powietrza między ziarnami . Jak na wierzchu jest minus to i niższe ciśnienie parcjalne . Kierunek przepływu pary wodnej jest jednoznaczny i miejsce skraplania również. Niby proste i oczywiste a nie możesz tego pojąć . Po drodze masz ciepło skraplania i zamarzania wody . W skali domu parterowego-obszernego ,to jest olbrzymia ilość energii transportowana z głębszych warstw ku powierzchni.

Jeżeli to jest bajanie wg. ciebie to żyj w swoim świecie i promuj chłodzenie pod domem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały nydar - namataczyć, namataczyć a potem odwrócić kota ogonem i zmienić temat bo poprzedni niewygodny.

Żałosne...

 

A jaki to temat jest niewygodny? Nie odnosisz wrażenia że zapętlasz się jak zwykle?

Było proste pytanie dasz w kolejnym domu GWC pod posadzką?Odpowiesz czy jak zwykle zwiejesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To weź się w końcu zdecyduj czy zamarza tam gdzie jest strefa przemarzania (-80 do -120cm) czy nie bo wydaje mi się, że nie kontrolujesz tego co piszesz:

 

Strefa przemarzania jest określona dla ekstremalnych warunków . Raz na 15-20lat zdarza się,że zamarznie u mnie na -80cm . Tylko co z tego wynika?

W miedzy czasie przemarza na -15-20cm . Ponawiam pytanie. Co z tego wynika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Tej zimy miałem na -60cm zamarznięty grunt ale co tam, ja mieszkam w jednym z cieplejszych rejonów a silniejszego mrozu tej zimy było może ze 2 tygodnie tylko.

....

 

Nie chce byc zlosliwy ale z tego co piszesz i starasz sie udowodnic (ilość izolacji 40+) to pod domem tez powinno Ci zamarznac i najprawdopodobniej wysadzic podłoge ....... skoro na -60cm zamarzło ..... bo niby dlaczego miałoby tam byc na +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo fundamenty są poniżej poziomu przemarzania?

Bo fundamenty są ocieplone w sumie 30cm styro?

Dobrze ale dlaczego ma tam sie utrzymywac dodatnia temp którędy przenikła przez 40cm izolacji ???? grunyt nie rozproszył ciepła i nie przejał chłodu ....

czy jednak pod domem zawsze jest duzo cieplej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z głębi?

Bo grunt ma na pewnej głębokości stałą temp. równą średniej temp. powietrza w danym miejscu?

Bo przez tą izolację nie ma go jak ani ogrzać ani ochłodzić?

Dobra wygrałeś :) wg Ciebie pod domem jest niezależnie od pory roku 10*C OK taka jest Twoja wersja moja jest inna i musze z tym żyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że masz cudowny grunt i jeszcze cudowniejsze prognozy pogody na kolejne lata;)

Tej zimy miałem na -60cm zamarznięty grunt ale co tam, ja mieszkam w jednym z cieplejszych rejonów a silniejszego mrozu tej zimy było może ze 2 tygodnie tylko.

 

A z tych parametrów wynika, że aby roztopić grunt wokół domu i grzać do +6stC mikre GWC na -1m i 1m od domu, w największe mrozy, musisz mieć ogromne straty z tego domu - nie ten temat.

Albo to wszystko ściema jak zwykle.

 

Łgasz jak zwykle. Manipulujesz jak zwykle ,tyle,że nikt nie wie po kiego .Kłamiesz w żywe oczy .

A to weryfikator twojego kłamstwa. Warszawa pogoda on line i historia pogody . Nie zamarzł w ostatnich latach grunt w Warszawie na -50cm ,choć tam zimniej jak we Wrocławiu.

PS. Jakim cudem te studia skończyłeś?Skoro nie rozumiesz podstawowych,wydawało by się prostych rzeczy . Ciepły tynk to roztopiony śnieg bo słońce ogrzeje. A + 6 to skojarz co robi para wodna zawarta między ziarnami gruntu . Wstyd przynosisz swojej uczelni kol. kszhu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie gra ani żadna wersja tylko rzeczywistość:)

Tak być powinno przy idealnej izolacji a, że takiej nie ma to wahania są mniejsze przy dobrej lub większe przy całkiem kiepskiej.

 

Czyli . Niższa temp pod domem to większy gradient i straty na poziomie X ,przy grubej izolacji . Wyższa temp. to mniejszy gradient i straty X przy cieńszej izolacji . Nie twierdzisz chyba,że styropian puszcza więcej niż jego lambda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest jeden . Kolega na wagary chodził zamiast wiedzę spijać . A może spijałeś co innego w nadmiarze.

Ładny wykres . I co z tego wynika. Dasz radę,znajdziesz historię pogody w w-wie. Nie ma tam minusowej temp. na -50cm . Ściemniasz ,kłamiesz i manipulujesz ,po kiego to nie wiadomo .

 

Mam pytanie do ciebie . Uważasz,że lambda styropianu to ściema,czy określa ile energii przejdzie przy określonym gradiencie? Tylko nie uciekaj jak zwykle a odpowiedz, bo to jest podstawa by dalej o tym rozmawiać lub temat odpuścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes nie godny bo TB kwestionujesz... Nie wolno zaburzac inspiracji i przerywac w klamstwach. ;)

 

Lubie kszhunia, bo to ciekawy przypadek, w zimie temp 10 stopni łapie dopiero na 10m w głąb ziemi, a w lecie potrafi mieć na zewnątrz miesiąc dzień w dzień 40 stopni.

Pan Tomasz też potrafi rozśmieszyć, pasują do siebie ;)

 

Gdybym miał te 10oC (albo takie 15oC nydara) to ściany pracują wówczas jako radiator

Nie wierz w bajki. 10stC to będziesz miał na 10-ciu metrach a nie na głębokości posadowienia ław gdzie max to możesz mieć 0stC.

Edytowane przez grzes124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W to co wierzysz obchodzi mnie tyle co zeszłoroczny śnieg.

...

Wiara jest rzeczą indywidualną, nie musisz wierzyć w to co ja, ani nie musi Cię to obchodzić - to wolny kraj

 

...

Jakbyś np. dołożył się do rachunków ...

To już taką biedę klepiesz, że szukasz sponsora?

 

... a wtedy byś uwierzył. Choć też wątpię.

Wątpić jest rzeczą ludzką - masz nareszcie prawdziwy powód do dumy

 

czyli jednak nie dasz rady:

... jakieś opracowanie, czy potwierdzone badanie jakiejś szacownej instytucji, że u Ciebie woda czerpana ma tyle - na słowo to nie uwierzę, bo niby dlaczego?

 

Trudno, będę z tym musiał żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...