Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Miłoszenko nie milknij, bo dobrze piszesz.

A co tematu, to kojarzy mi się, że kiedyś kbab opisywał swoje doświadczenia z chłodzeniem/ogrzewaniem klimatyzatorem. W jakim wątku, w tej chwili Ci nie podam, ale chyba też się tam udzielałeś.

Z tego co pamiętam, to pisał, że nawet w przy sporych mrozach daje rade.

Poza tym on kupił bodajże klimatyzator inwerterowy za ok 1000zł, i to jest wg. mnie cena, którą warto dać.

Edytowane przez grzes124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To nie jest tak ze jakas jedna konkretna informacja przechylila szale. Pokaz mi prosze w ktorym watku ktos szczegolowo opisuje dogrzewanie klimatyzacja calego domu, z pomiara COP i wrazeniami z kilku sezonow a zamilkne na wieki :p

 

No widzisz, gdybyś biegał po innych wątkach to byś wiedział :) - korys. On nawet nie dogrzewa tylko grzeje samą klimą. Nie chodzi mi o to żebyś zamilkł, tylko ostrożnie wypowiadał się na temat rozwiązań TB, które są takie super. Jeszcze ktoś to przeczyta i uwierzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłoszenko nie milknij, bo dobrze piszesz.

A co tematu, to kojarzy mi się, że kiedyś kbab opisywał swoje doświadczenia z chłodzeniem/ogrzewaniem klimatyzatorem. W jakim wątku, w tej chwili Ci nie podam, ale chyba też się tam udzielałeś.

Z tego co pamiętam, to pisał, że nawet w przy sporych mrozach daje rade.

Poza tym on kupił bodajże klimatyzator inwerterowy za ok 1000zł, i to jest wg. mnie cena, którą warto dać.

 

No pisal tutaj:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?185452-Wentylacja-mechaniczna-kominek-klimatyzacja&p=4917736&viewfull=1#post4917736

 

jest tym jednym z niewielu:) Tylko ta klima chodzi bardzo malo i jest w sypialni...

 

A co do jego pomiarow, to mysle ze miedzy jego modelem a moim bedzie max 1 COP roznicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze nie ma Szanownego gentoonxa teraz dostępnego ( bo widzę, ze w Wawy). Jadę wieczorkiem na spotkanie z projektantem na temat instalacji do kolejnego domu do 10kWh /m2 i mógłbym Go zabrać. Poznałby jednego z tych co od 1990 projektuję domy "jak w temacie"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu, oba stwierdzenia to twoje kłamstwa.

Kszhuniu nie mierz wszystkich swoją miarą.

Wróć się i poczytaj raz jeszcze, nawet jest tam wklejony twój cytat co temp poniżej gruntu.

Co do tych ciepłych dni to napisałeś.

Tak Grzesiu, tak napisałem, że grzeje 40stC przez 24h na dobę.

Słońce też świeci non stop i nie zachodzi:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje "wyliczanki" są coraz bliżej rzeczywistego zużycia, normowe niestety mają za duży błąd tolerancji.

I ty jesteś taki fachura, że jesteś w stanie zanegować normy... Tolerancję mają wystarczającą by obliczenia były zgodne z rzeczywistością, inaczej nie byłyby normami. Co to za pomysł?

...

Pokaż mi gdzie tak liczyłem bo albo znów piszesz aby czepiać się albo znów nie zrozumiałeś.

Cofnij się i sobie zobacz. Możesz się wykręcać jak chcesz ale nie zmieni to faktu, że popełniłeś kosmicznego babola.

O, np. takie wpisy są wielce konstruktywne:
W przeciwieństwie do twoich opinii prawdziwe. Inaczej tego fantasty nie da się nazwać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu, oba stwierdzenia to twoje kłamstwa.

Domyślam się, że jak zwykle nie zrozumiałeś bo nie widzę innego wytłumaczenia dla tak prostych rzeczy.

 

 

 

Nie mam zamiaru wydawać złamanego grosza na "jakieś opracowanie, czy potwierdzone badanie jakiejś szacownej instytucji" dokumentujące temp. mojej wody studziennej. Rozumiem, że piszesz takie bzdury bo nie masz nic innego sensownego do napisania? Pooglądaj moje zdjęcia IR, są też ze studni, są temp. Jak nie wierzysz to masz problem bo mi to wiesz co.

 

 

 

Jakbyś mi to z ust wyjął.

Ale widać, że teoretycy gawędziarze mają się świetnie bo mają tylko jeden wspólny, idiotyczny cel - czepialstwo.

 

 

 

Moje "wyliczanki" są coraz bliżej rzeczywistego zużycia, normowe niestety mają za duży błąd tolerancji.

 

 

 

Pokaż mi gdzie tak liczyłem bo albo znów piszesz aby czepiać się albo znów nie zrozumiałeś.

 

 

 

Ale to nie o to chodzi aby coś poznać. Tu jest grono ludzi, którzy są tzw. trollami - mają jakieś skrawki teorii, żadnej konkretnej praktyki i tak naprawdę nic ich nie interesuje poza czepianiem się.

 

O, np. takie wpisy są wielce konstruktywne:

 

czytam to wszystko i normalnie czuję jak od tego mi ziemniaki w piwnicy gniją ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, przedstawianie klamstw Pana TB to czepialstwo , chamstwo itd.

Jego zachowanie, gdzie otwarcie oszukuje forumowiczow widze nie przeszkadza.

A krytykowanie Pana nydara jest zawsze uzasadnione i merytoryczne.

 

Przeciez pare postow wyzej ppokazano jak pan TB ponownie po prostu klamie.

Albo podaje dane nie majac zadnego pojecia.

To co on inwestorom opowiada?

 

I taki inwestor pozwoli sobie zainstalowac PC nie znajac jej parametrow.

COP 3,6 przy 7*C na zewnatrz i 20*C w domu to szczyt osiagniec NOWEJ technologi ktora pan TB tak sie podniecil?

 

Wedlug mnie nie bardzo jest czym przy takich parametrach.

No ale jak powie inwestorowi ze to nowinka i COP ma nawet 4 przy -20*C to moze jakis nieswiadomy inwestor uwiezy.

W koncu pan TB przedstawil sie jako wielki odkrywca i autorytet. eeeh.

Widac jest tylko zwyklym sprzedawca i monterem, no bo PC nie instaluje.

 

Radziłbym "wierzyć" przez rz napisać, poważniej by Szanowny Pan wyglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moze zle kliknolem a pan za to ponownie sie skompromitowal i po raz ktorys wyszedl na zwyklego oszusta...

Nie wiem co gorsze, blad gramatyczny czy taki charakter

Najgorszy jest brak wiedzy i zwykłe chamstwo. Przekręcanie tekstów, by coś udowodnić.

Ale jak już Pan tu chce pisać, to się warto czegoś nauczyć.

Wierzy ( i nie chodzi o wieżę tylko wiarę) przez ż to nie jest błąd gramatyczny a ortograficzny . Zaczniemy kształcenie od podstaw, to dojdziemy do tego czym różni się "średnio zimą mamy 4kWh z 1 " od "COP ma nawet 4 przy -20*C"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorszy jest brak wiedzy i zwykłe chamstwo. Przekręcanie tekstów, by coś udowodnić.

Ale jak już Pan tu chce pisać, to się warto czegoś nauczyć.

Wierzy ( i nie chodzi o wieżę tylko wiarę) przez ż to nie jest błąd gramatyczny a ortograficzny . Zaczniemy kształcenie od podstaw, to dojdziemy do tego czym różni się "średnio zimą mamy 4kWh z 1 " od "COP ma nawet 4 przy -20*C"

 

Zwłaszcza jak zima trwa wg niektórych miesiąc = 30 dni przecież to oczywiste od XI do III .... to tak odnośnie czepialstwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, przedstawianie klamstw Pana TB to czepialstwo , chamstwo itd.

Jego zachowanie, gdzie otwarcie oszukuje forumowiczow widze nie przeszkadza.

A krytykowanie Pana nydara jest zawsze uzasadnione i merytoryczne.

 

Przeciez pare postow wyzej ppokazano jak pan TB ponownie po prostu klamie.

Albo podaje dane nie majac zadnego pojecia.

To co on inwestorom opowiada?

 

I taki inwestor pozwoli sobie zainstalowac PC nie znajac jej parametrow.

COP 3,6 przy 7*C na zewnatrz i 20*C w domu to szczyt osiagniec NOWEJ technologi ktora pan TB tak sie podniecil?

 

Wedlug mnie nie bardzo jest czym przy takich parametrach.

No ale jak powie inwestorowi ze to nowinka i COP ma nawet 4 przy -20*C to moze jakis nieswiadomy inwestor uwiezy.

W koncu pan TB przedstawil sie jako wielki odkrywca i autorytet. eeeh.

Widac jest tylko zwyklym sprzedawca i monterem, no bo PC nie instaluje.

 

Bo widzisz kol. Jak bym zachwalał rekuperator,kable i klimatyzator to bym był koleś duetu a właściwie trzech tenorów. Dla mnie jednak dom pasywny ,to wykorzystanie tego co natura daję a te rozwiązania w sklepach nie są popularne,wiec wróg. Klimatyzator to wg. śpiewaków dobre urządzenie ale tylko do momentu kiedy nie zaproponujesz na zużytym powietrzu zainstalować . Nie wolno . Sprzedaż rekuperatorów spadnie. Nie wolno.:D

 

A pro po klimatyzacji . Byłem w znanym sklepie na ,,C" . Stoi na kółkach klimatyzator wielkości walizki . Z przodu dmucha powietrzem o temp. +16oC a z tyłu rura tak na oko fi 125 a z rury pęd taki że rękę odpycha a gorącz taka że parzy. 1600zyla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza jak zima trwa wg niektórych miesiąc = 30 dni przecież to oczywiste od XI do III .... to tak odnośnie czepialstwa :)
Nie zima a sezon grzewczy dla domów izolowanych . To dotyczyło tego sezonu , Widzi Pan jak się wyrywa fragment z całości i zmienia "sezon grzewczy" na "zima" to jest właśnie manipulacja w celu ośmieszenia kogoś. Gdyby poczytał Pan erystykę Artura Schopenhauera, dowiedziałby się Pan, że ma to miejsce, gdy brakuje wiedzy do merytorycznego dyskutowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan sie tak nie denerwuje... i od chamow nie wyzywa.

 

I czego sie nauczyc? Od pana....? Pan raczy zartowac

 

Zaczniemy kształcenie od podstaw, to dojdziemy do tego czym różni się "średnio zimą mamy 4kWh z 1 " od "COP ma nawet 4 przy -20*C

 

COP / EER (Nominal) 3.61 / 3.33

 

COP dla temp 7*C na zewnatrz i 20*C wewnatrz 3,61. A sredni z zimy to 4? :D

 

Nie wiedzialem ze COP rosnie ze spadkiem temperatury.

 

Pan przestanie sie juz osmieszac i ludzi oszukiwac, im bardziej pan w to brnie tym gorzej panu wychodzi to kretactwo.:sick:

Nie denerwuje się. Wielu rzeczy Pan jeszcze nie wie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie o to chodzi aby coś poznać. Tu jest grono ludzi, którzy są tzw. trollami - mają jakieś skrawki teorii, żadnej konkretnej praktyki i tak naprawdę nic ich nie interesuje poza czepianiem się.
W czwartek będzie spotkanie z niemieckim producentem płyt fundamentowych, Będą projektanci domów faktycznie pasywnych, dr Duda... ma ktoś ochotę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...