Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Pompiarze... epoka ogrzewania hydraulicznego, pośredniego się skończyła. Beczenie tu nic nie pomoże - to łabędzi śpiew.

W dobie domów izolowanych ustawia się temperaturę na cały rok i ogrzewanie jest BEZPOŚREDNIE.

 

Inteligentniejsi zrozumieją to szybciej, mało inteligentnych nauczy się metodą musztry bojowej: powtarzaniem do pełnego opanowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wymyśliłem sobie taką instalację, ma to sens?

[ATTACH=CONFIG]266080[/ATTACH]

Co ty, solar to było dobre w ubiegłym wieku, teraz to tylko inwertory i rekuperator, nie czytasz Brzęczkowskiego? No i jeszcze musisz zamontować 40 cm styro w podłogę i założyć krany bezdotykowe. Bez tego ani rusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiłem link do katalogu. Urządzenia sprawdziły się przez kija sezonów.

Szanowny asolt i HenoK korespondowali z inwestorem, który ma dom z 1993 roku 280m2 ogrzewany gazem. Zamontowaliśmy mu LG o mocy farelki 2kW (maksymalna moc pobierana ) [ATTACH=CONFIG]266059[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]266060[/ATTACH] tej zimy - rachunki spadły trzykrotnie.

 

Poza tym, żenujące jest nie zrozumienie tematu. dom jest izolowany na poziomie zużycia 10-20kWh /m2 OGRZEWANY JEST PODŁOGOWO. Zamiast GWC które montowaliśmy przez 20 lat montujemy chłodzenie z pompy ciepła - podobny koszt i pobór energii. Tylko nieporównywalny efekt.

 

Dzięki skuteczności inwertorów również zimą, można pozwolić sobie na więcej przeszkleń .

To jest tak proste i oczywiste, ze nie zrozumie tego tylko ktoś bardzo mało inteligentny.

 

Rachunki spadły trzykrotnie tej zimy. Rozumiem,że porównuje Pan tą zimę do zeszłej ,czy może do jakiejś z przed lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiłem link do katalogu. Urządzenia sprawdziły się przez kija sezonów.

Szanowny asolt i HenoK korespondowali z inwestorem, który ma dom z 1993 roku 280m2 ogrzewany gazem. Zamontowaliśmy mu LG o mocy farelki 2kW (maksymalna moc pobierana ) [ATTACH=CONFIG]266059[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]266060[/ATTACH] tej zimy - rachunki spadły trzykrotnie.

 

Poza tym, żenujące jest nie zrozumienie tematu. dom jest izolowany na poziomie zużycia 10-20kWh /m2 OGRZEWANY JEST PODŁOGOWO. Zamiast GWC które montowaliśmy przez 20 lat montujemy chłodzenie z pompy ciepła - podobny koszt i pobór energii. Tylko nieporównywalny efekt.

 

Dzięki skuteczności inwertorów również zimą, można pozwolić sobie na więcej przeszkleń .

To jest tak proste i oczywiste, ze nie zrozumie tego tylko ktoś bardzo mało inteligentny.

 

Rachunki spadły trzykrotnie tej zimy. Rozumiem,że porównuje Pan tą zimę do zeszłej ,czy może do jakiejś z przed lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom 280m2 miesci sie w temacie TANICH? Czy nie pisal pan, zachwalajac ze PC sama ogrzewala 280m2 przy -14*C
No widzi Pan - dom ma inne ogrzewanie, które się nie załączyło .

Jak Pan nie ma katalogu to warto porozmawiać z producentem o pompie MUZ... A nie suz czy co tam Pan wstawia.

Ogrzewanie pośrednie to przeżytek i Pana działania tego nie zmienią .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby jednak przyjąć, że PC jest do KLIMATYZACJI, a jeśli coś dogrzeje, to jest to BONUS?

A gdyby tak przyjąć, że do grzania są KABLE?

A gdyby tak zauważyć, że ocieplenie od wewnątrz muru ma taką samą zasadę działania jak kanadyjczyk Z ELEWACJĄ Z CEGŁY?

 

I teraz łączymy to do kupy i jest to, co postuluje TB. Coś tu nie będzie działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby jednak przyjąć, że PC jest do KLIMATYZACJI, a jeśli coś dogrzeje, to jest to BONUS?

A gdyby tak przyjąć, że do grzania są KABLE?

A gdyby tak zauważyć, że ocieplenie od wewnątrz muru ma taką samą zasadę działania jak kanadyjczyk Z ELEWACJĄ Z CEGŁY?

 

I teraz łączymy to do kupy i jest to, co postuluje TB. Coś tu nie będzie działać?

 

A gdyby tak przyjąć że w domu jak w temacie wszystko co przekracza moc suszarki to zbyt wiele? To nasuwa się pytanie po co dublowanie źródeł ciepła z tego samego nośnika? Dwa nośniki energii to zrozumiałe bo dla bezpieczeństwa. Jeżeli kable to po co PC i odwrotnie. Jeżeli PC z COP 4 to po co przepłacać na kable z COP 1

A gdyby tak zauważyć ,że kanadyjczyk wobec muru ma podstawową wadę, a mianowicie brak akumulacji. Po co w takim razie mur skoro nie chcemy akumulacji.Po co ciężkie fundamenty ,ściany i stropy za ciężkie pieniądze ,skoro chcemy izolacją odgrodzić się od akumulacji?

 

Minęło 23 dni od słoikowego eksperymentu . W naczyniu bez przykrycia wody już ubyło połowę. W przykrytych silką nawet menisk nie zmienił miejsca położenia. Daje to chyba do myślenia przy izolacji od wewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie coraz bardziej przekonuje grzanie PC. Czytając np. takie rzeczy http://www.blog.karbon.com.pl/wentylacja/pompa-ciepla-powietrze-powietrze-vs-powietrze-woda/ zastanawiam się na co jeszcze te kable jak do back-up'u wystarczy głupia farelka albo dwie jeśli będą tańsze niż kilka kW kabli.
Dokładnie. Po kiego jeszcze te kable w domu energooszczędnym, nie mówiąc o pasywnym? Gdyby dało się jeszcze połączyć PC z wentylacją byłby stosunkowo tani system grzewczo-chłodząco-wentylacyjny. Ja wprawdzie mam bardzo negatywne odczucia z mieszkania z takim systemem ale był to dom i kiepsko ocieplony i kompletnie bez akumulacji z bardzo niedoskonałym sterowaniem (nie wiem czy się coś poprawiło). Może z akumulacją i bardzo małym zapotrzebowaniem nie będzie to taki dokuczliwe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantazjować wolno każdemu a fakt jest taki, że zima 2013/2014 przynajmniej u mnie skończyła się średnią temp. zaledwie o 1,6 stC wyższą od wieloletniej średniej.

 

Wieloletnia średnia obejmuje i max i min. Mówimy o ostatniej zimie i przedostatniej. W tym roku ogrzewanie wyłączyłem na początku marca a w zeszłym w kwietniu leżał śnieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Po kiego jeszcze te kable w domu energooszczędnym, nie mówiąc o pasywnym? Gdyby dało się jeszcze połączyć PC z wentylacją byłby stosunkowo tani system grzewczo-chłodząco-wentylacyjny. Ja wprawdzie mam bardzo negatywne odczucia z mieszkania z takim systemem ale był to dom i kiepsko ocieplony i kompletnie bez akumulacji z bardzo niedoskonałym sterowaniem (nie wiem czy się coś poprawiło). Może z akumulacją i bardzo małym zapotrzebowaniem nie będzie to taki dokuczliwe?

 

Jeżeli masz złe odczucia z takim systemem ,to zawsze PC może być źródłem ciepła dla wodnej podłogówki.Co w porównaniu z kablami ma w sensie energetycznym przewagę 4:1..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak zauważyć, że ocieplenie od wewnątrz muru ma taką samą zasadę działania jak kanadyjczyk Z ELEWACJĄ Z CEGŁY?

 

I tak tak, ocieplenie domu murowanego od wewnatrz to to samo co lekkie konstrukcje drewniane. Praktycznie ta sama technologia...

 

Merytoryczna manipulacja. BRAWO!

 

To nasuwa się pytanie po co dublowanie źródeł ciepła z tego samego nośnika? Dwa nośniki energii to zrozumiałe bo dla bezpieczeństwa. Jeżeli kable to po co PC i odwrotnie. Jeżeli PC z COP 4 to po co przepłacać na kable z COP 1.

A gdyby jednak przyjąć, że PC jest do KLIMATYZACJI, a jeśli coś dogrzeje, to jest to BONUS?

 

Trzeba zatem kupić w tej samej cenie taki klimatyzator, który nie grzeje. Będzie lepiej?

 

A gdyby tak zauważyć ,że kanadyjczyk wobec muru ma podstawową wadę, a mianowicie brak akumulacji. Po co w takim razie mur skoro nie chcemy akumulacji.Po co ciężkie fundamenty ,ściany i stropy za ciężkie pieniądze ,skoro chcemy izolacją odgrodzić się od akumulacji?

1. Jak ktoś już ma mury, to nie zrobi Kanadyjczyka, a od wewnątrz ociepli

2. Polacy lubią konkret (concrete [ang.] /ˈkɒŋkriːt/– beton )

Po kiego jeszcze te kable w domu energooszczędnym, nie mówiąc o pasywnym? Gdyby dało się jeszcze połączyć PC z wentylacją byłby stosunkowo tani system grzewczo-chłodząco-wentylacyjny. Ja wprawdzie mam bardzo negatywne odczucia z mieszkania z takim systemem...

 

Bardzo negatywne odczucia… bez kabli.

 

A mnie coraz bardziej przekonuje grzanie PC.

Mnie też. Ale siem bojem. Chyba sobie „przez przypadek” zapomnę o kominie i nie będzie wyjścia.

Edytowane przez Przemek Kardyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

A gdyby tak zauważyć, że ocieplenie od wewnątrz muru ma taką samą zasadę działania jak kanadyjczyk Z ELEWACJĄ Z CEGŁY?

...

Zapominasz o mostkach jakimi są ściany i stropy. To jest ten decydujący czynnik sprawiający, że ocieplenie od wewnątrz budynku w pełni murowanego jest problematyczne i nie jest zalecane. Pozostaje jeszcze zabezpieczenie przed degradacją murów. Jest to oczywiście osiągalne. Producenci izolacji od wewnątrz oferują zresztą inny pomysł i wszystko wskazuje na to, że klasyczna izolacja od wewnątrz będzie nim zastępowana - izolacje kapilarne.

 

Bardzo negatywne odczucia… bez kabli.
A o co ci chodzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...