Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jedyne co dobrze prawi TB to jest chęć izolowania ... ale już w jaki sposób to nie ...

ponieważ szkodzi ... zaniechując inne izolacje niż "do" gruntu ... co powtarza z uporem o wielkich stratach.

Nie ma kszty samokontroli ! aby upewnić się że dobrze bada cokolwiek ! nie on weźmie

palec poślini i już wie jaki jest kierunek wiatru co do minuty kątowej

i temperatura do setnych stopnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak mam pisać !!!! jakim trzeba być cymbałem aby pisać same cm ? styropian styropianowi nie równy.

Nie ma w tym merytorycznej odpowiedzi ... co się chce uzyskać tylko bełkot.

To tak ... nie sikaj 8 rano bo zachorujesz na prostatę.

Nie jedz o 9 bo będziesz miał wrzody ! tak to wygląda.

Liczby pomylone .... mylenie U z lambdą ... to już skazuje na banicję budowlaną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co dobrze prawi TB to jest chęć izolowania ...

 

Gdyby izolacje były ze 3x tańsze (np. taki XPS) to nawet bym się nie zastanawiał i ładował nawet i po pół metra pod posadzkę i na ścianę ... Rzeczywistość jest inna i trzeba liczyć i kombinować, aby niwelować straty w inny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby izolacje były ze 3x tańsze (np. taki XPS) to nawet bym się nie zastanawiał i ładował nawet i po pół metra pod posadzkę i na ścianę ... Rzeczywistość jest inna i trzeba liczyć i kombinować, aby niwelować straty w inny sposób.

Dlatego należy oszczędzać na ogrzewaniu.... j-j wsadził kable w wylewkę a pieniądze wydał na izolację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj taki cytat z artykułu muratora:

"Każdy z krajów członkowskich ma

ustalić własną definicję niemal zerowego

zużycia energii. Ekspert przypuszcza,

że w Polsce po 2020 r. taki

budynek będzie zużywał 30-50 kWh/

(m2.rok) energii pierwotnej."

:)

Co Pana ciągnie do tego wątku ?Nie Pan korzysta z porad tych co 50kWh /m2 uważają, że to zero, czy dla których sprawność przekracza 100%.

W XXI wieku 40 cm styropianu od gruntu to normalna izolacja A opinie wygłupów... to Pan będzie płacił nie oni.

Jedyny znany Panu przypadek domu izolowanego, nie ma ani odzysku ciepła z gó... ani pompy ciepła czy nawet centralnego. Nie czerpie energii z gruntu czy słońca, wręcz się od nich izoluje Ma 35cm styro i kabel w podłodze.

A dom pod Smolcem reklamowany jako pasywny) nafaszerowany pompami ciepła kolektorami i gwc - zużył przy lekkiej zimie 2007 16000kWh na wszystko a ma 137m2.

 

i kto tu Pana robi w balona??

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbuje - napisałem, że przy - 20 st. Toshiba gwarantuje COP 3 - i tak jest, bo sprawdziłem ( a nie sprzedaję pomp ciepła!!! To moja konkurencja w realu!!!) A średni zimowy COP wyszedł 4!

COP 5.8 jest w katalogu i dotyczy chłodzenia .

Szkoda, że Pan zarzuca kłamstwo nie czytając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Pana ciągnie do tego wątku ?Nie Pan korzysta z porad tych co 50kWh /m2 uważają, że to zero, czy dla których sprawność przekracza 100%.

W XXI wieku 40 cm styropianu od gruntu to normalna izolacja A opinie wygłupów... to Pan będzie płacił nie oni.

Jedyny znany Panu przypadek domu izolowanego, nie ma ani odzysku ciepła z gó... ani pompy ciepła czy nawet centralnego. Nie czerpie energii z gruntu czy słońca, wręcz się od nich izoluje Ma 35cm styro i kabel w podłodze.

A dom pod Smolcem reklamowany jako pasywny) nafaszerowany pompami ciepła kolektorami i gwc - zużył przy lekkiej zimie 2007 16000kWh na wszystko a ma 137m2.

 

i kto tu Pana robi w balona??

Czy można poznać źródło informacji nt. domu w Smolcu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w S nie wiedza ze sciany to maly, pewnie pomijalny udzial w stratach ciepla domu?

Pajace normalnie :D

Szanowny Panie - pokazałem tylko, że tyle samo izolacji idzie w ścianę i w podłogę. Nie interesują mnie domy zużywające ponad 20kWh/m2 rocznie, tak jak konwersacja z kimś niekulturalnym i nie znającym podstaw fizyki.

Odpowiedziałem raz i nie będę więcej na zaczepki Szanownego Pana odpowiadał. Tematem wątku nie jest czy Szwedów interesują domy 0-20kWh/m2 rocznie - tylko Tanie-i-komfortowe-domy-zużywajace-od-0-do-20kWh-m2

Ma Pan inny pomysł - proszę przedstawić, chce Pan trollować i śmiecić - nic na to nie poradzę, mogę tylko, co też uczynię, ignorować.

Życzę miłej lektury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...