Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Ciężko. Nie potrafię obliczyć czasu w jakim temp. paneli podłogowych osiągnie poziom temp. 26oC i o ile to będzie dłużej trwało w stosunku to posadzki betonowej/kamiennej. Nie potrafię obliczyć o ile będzie wyższa temp. zasilania podłogówki, aby ta temperatura mogła się "przebić" przez panele. Nie wiem dokładnie o ile % spadnie sprawność grzewcza takiej podłogi. Sądzę, że różnica znaczna, ponieważ delta T mała, a pomiędzy posadzką a powietrzem panel o lambdzie 0,2W/m2K (beton przewodzi 10x sprawniej).

 

Lambda 0.2W/(mK) dla 8mm panela to U = 25W/(m2K), tyle samo co dla kilku cm wylewki.

Różnice pewnie będą, ale nie spodziewałbym się że będą wielkie. Może asolt potrafiłby rzucić jakieś światło na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To jest przyszłość:

http://www.biawar.com.pl/index.php/pompy-ciepla/zasada-dzialania/menu-id-240.html

Cena na razie odrzuca ale takie All-in-One to przyszłość. Nie ma żadnego dmuchania, energo-oszczędnie. Nic więcej nie potrzeba.

 

No nie wiem.Trzech tenorów nie dopuszcza myśli by pędzić zużytym powietrzem i do tego zrezygnować z rekuperatora pp:D.

Ale za jakiś czas dowiemy się że to pierwsi w kraju promowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest przyszłość:

http://www.biawar.com.pl/index.php/pompy-ciepla/zasada-dzialania/menu-id-240.html

Cena na razie odrzuca ale takie All-in-One to przyszłość. Nie ma żadnego dmuchania, energo-oszczędnie. Nic więcej nie potrzeba.

 

To jest opis z 2007 roku, więc ta przyszłość już dawno powinna nastać. :)

 

No nie wiem.Trzech tenorów nie dopuszcza myśli by pędzić zużytym powietrzem i do tego zrezygnować z rekuperatora pp:D.

Ale za jakiś czas dowiemy się że to pierwsi w kraju promowali.

 

nydar, jak zwykle "sloganujesz" :) Sprawdź sobie jaki przepływu powietrza wymaga ta PC. Sprawdź o ile oC schłodzi powietrze zużyte. Sprawdź COP i będziesz miał wynik w kWh. Obawiam się, że przy wentylacji 30m3/h/osobę, przy 4-osobowej rodzinie braknie doby na podgrzanie 180L zasobnika. A gdzie CO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem o tym wczesniej w tym watku... NIBE F750 na przyklad.

Nie mam dla tych PC jakiejs dobrej nazwy... " Frånluftsværmepump".

A wiec PC ktora wykorzystuje Powietrze wentylacyjne( to wydmuchiwane )

 

Powrzechna w Skandynawii. Nie jeden nowy dom ma takie w projekcie, gdy takie przegladalem.

 

Ale wiesz... to pewnie stara technologia z lat 90' dzis tylko kijowe Inwertorowe sie licza :D eeh...

 

za rok ma nie byc innych PC jak P/P ... zobaczymy czy sie sprawdzi przepowiednia mistrza.

 

;)

Do tyłu jestem, niestety. Pomysł super. Jak to się ma do wymysłów misia z kablami i z dwoma systemami kanałów lepiej nie mówić. Nasz "nowator" nie sprzedaje więc nie promuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile masz dni z temp. poniżej -10oC? 10W/m2 masz dla ekstremalnych temp. -18 czy -20oC .Dla domu 100m2 taki ariston,w sam raz.

 

1. Skąd te 10W/m2 ? Mówimy o domu 10kWh/m2/rok czy o 20kWh/m2/rok ?

2. Te urządzenie nie ma reku, więc musi podgrzewać dostarczane ciepło od temp. powietrza zewn. / albo z GWC. Na to potrzeba więcej mocy. No tak... ty masz RSŚ'a :)

3. Co z CWU w tym czasie, bo obu za cholere nie napędzisz.

 

EDIT:. Te urządzenie pracuje na czynniku R407c, pracuje tylko do temp. +8oC i kosztuje katalogowo w Polsce 38 900 zł netto :)

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimą powietrza wentylacyjnego mało a nie wszędzie da radę zamontować GWC dla wspomagania. W Szwecji skały i radon . U nas piachy i gliny,to dla czego nie.

exhaust_air.jpg To technologie sprzed ćwierć wieku. Wychładzało się pokoje wentylacją, a odzysk był później. Lepiej jest odzyskać ciepło z wentylacji i nawiewać ciepłe do pokojów. Poza tym wtedy nie było pomp pracujących na zasadzie obniżenia ciśnienia w układzie, co pozwala na parowanie w niższych temperaturach.

Skąd u Pana te ciagoty, by wszystko było centralne???

exhaust_air.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

http://www.partel.ie/product-details.php?ID=184

 

http://www.partel.ie/uploadedfiles/t_e2_(1)_1.png

varme... , kiedyś była tu dyskusja o podobnym urządzeniu. Ktoś podnosił problem osadzania się bakterii i w ogóle zanieczyszczeń na wymienniku traktowanym raz powietrzem ciepłym i wilgotnym, raz suchym i zimnym. To może być problem. Jeżeli masz gdzieś tam jakieś materiały na ten temat to podziel się. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym jest tez wbudowana wentylacja... :)

 

 

 

Wiesz PC P/P sa tez o dawna... w watku byl podany test PC z 2005-2006r. TB twierdzi ze sa od 4 sezonow...

A wiec za 2 lata powie ze to odkryl juz 4 lata temu... On ma taki lekki poslizg 5 lat... ale z wszystkim jest 1

 

 

 

Dokladnie nie sprzedaje....

Nie wiem czy system idealny... ale wiem ze wiele ludzi z niego korzysta. Czytalem troszke po lebkach na S forum PC.

 

 

 

Widzisz jakie jest podejscie do PC chociazby na fm... w S jest ich ponad 1000000 zainstalowanych, roznego rodzaju.

Tu jest zupelnie inny rynek, inna mentalnosc... proporcionalnie do zarobkow inne ceny... no i wegiel :)

 

 

 

No wlasnie skaly i czesto radon... wtedy wymogi wentylacji sa jeszcze wyzsze.

 

 

Generalnie pomysl OK. 1 urzadzenie zalatwia kilka spraw. A napewno taniej niz czystym pradem, jak na to nie patrzec :)

 

Tak . Jest wentylacja ale podgrzewanie świeżego powietrza nie realizuje rekuperator p-p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się,że to jest naturalny postęp technologiczny w budownictwie. Była wentylacja grawitacyjna,która nie działała latem .Naturalnym było powstanie mechanicznej i rekuperacji.Powstały PPC więc naturalnym jest,że wyprą rekuperator p-p. A jak z udziałem zużytego powietrza to i Carnot się cieszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Tematem była różnica temp. między zimą 2013/2014 a 2012/2013 co jednak w "życiu" budynku nie ma kompletnie znaczenia ...

....

 

Taaa, a świstak siedzi i zawija w te sreberka :lol2:, przestań już z tą gawędą

 

weź zaciśnij poślady, zluzuj zwieracze i szelki i się ogarnij.

 

Mam świeżo ukopane ziemniaki w piwnicy i jak dalej będziesz pociskał taką ciemnotę to i te mi zgniją jak tamte wczoraj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacę ile muszę i wynika to z faktycznych temp. a nie twoich bajek o pogodzie.

Tematem była różnica temp. między zimą 2013/2014 a 2012/2013 co jednak w "życiu" budynku nie ma kompletnie znaczenia więc nie teoretyzuj.

 

 

 

Zaryzykowałbym bez dwóch zdań.

Ale nijak do tych 10 zejść nie potrafię.

 

 

 

Jest to umowne - dla każdego może być inaczej.

Do Grzesia: tego się nie da policzyć - poza wykładnikami ilościowymi są tez jakościowe, kiedyś to pojmiesz.

 

 

 

To jest wpis sprzed 7 lat. Do dzisiaj jakoś konkretnych i popularnych rozwiązań szeroko nie widać.

Kiedyś pisali, że w przyszłości każdy będzie mieć konia w obejściu - do roboty i transportu... ja mam auto;)

 

 

 

To jest te jedne promowane przez nydara urządzenie? Które ma zastąpić requ z WM, PPCi za 2.000zł itd?

To faktycznie się kalkuluje jak cholera;)

 

 

 

Jak się zrobiło to co się zrobiło to teraz chociaż przed samym sobą próbuje się jakoś tę głupotę usprawiedliwić.

To jeszcze nie byłby problem gdyby nie próby manipulacji nieświadomych forowiczów.

 

Ty kszhu musisz zioło odstawić .

Nie potrafisz zejść do 10 .No cóż .Jak by to delikatnie powiedzieć? E tam.

Koń do transportu ...... A dzisiaj PPC zamiast przestarzałego reku p-p .Postęp to się nazywa.

PPC za 3000-4000PLN zapewni domowi jak w temacie wszystko . Za 38900 jest dla oszołomów i dla ciebie.

Miły kolego gdybyś coś kumał z obiegu energii w domu ,może byś z GWC pod domem zrezygnował i głupot nie wypisywał bo nieświadomi czytają.

Ty z kol. TB stanowicie doskonały dowód na wyższość handlowych zarobków nad zdrowym rozsądkiem . Kasa Szanownym przysłania rozum.

PV, wiatrak, kable ,PPC,klimatyzator itd w domu tanim i komfortowym. Absurd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...