Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

nydar, a co powiesz na reku i ppc ? To dopiero tandem mocy.

 

Masz określoną ilość energii w zużytym powietrzu Dla domu średniej wielkości i 3-4 osobowej rodziny 20-25kWh .Nic więcej ,chyba że wesprzesz się GWC ale takim co nawilża powietrze. Chcesz z tą określoną energię podzielić na dwa urządzenia,których suma potrzeb jest znacznie większa.

Jestem zwolennikiem takiego wymieszania powietrza zużytego z tym z GWC aby po przejściu przez PPC temp. nie spadała poniżej zera. Zakładając stałą temp. w domu 20-22oC nie jest to trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Domów pasywnych z ogrzewaniem centralnym, hydraulicznym jest wiele.

Domów proponowanych przez pana nikt nie widział, poza niewidomymi jak pan sam napisał.

 

Jak tu brać pana na poważnie?

Nie ma ani jednego Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domów pasywnych z ogrzewaniem centralnym, hydraulicznym jest wiele.

Domów proponowanych przez pana nikt nie widział, poza niewidomymi jak pan sam napisał.

 

Jak tu brać pana na poważnie?

 

Tak domow pasywnych jest tysiace w naszym kraju :p

 

A dom proponowany przez TB to np moj :p choc TB nigdy u mnie nie byl :)

 

DLaczego?

 

Mam ogrzewanie/chlodzenie bezposrednie ? Mam.

 

Mam ogrzewanie podlogowe na wypadek awarii badz wyjatkowych mrozow? Mam.

 

Zmniejszylem zuzycie 3-4 razy: z 55 kWh/m2 do ok 10 kWh/m2? Tak.

 

Mam WM z odzyskiem choc mizernym (2 rury fi160 w skrzynce z plexi)? Mam, choc jak widac nie musi to byc wypasiony reku.

 

Cos jeszcze pominalem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak domow pasywnych jest tysiace w naszym kraju :p

 

A dom proponowany przez TB to np moj :p choc TB nigdy u mnie nie byl :)

 

DLaczego?

 

Mam ogrzewanie/chlodzenie bezposrednie ? Mam.

 

Mam ogrzewanie podlogowe na wypadek awarii badz wyjatkowych mrozow? Mam.

 

Zmniejszylem zuzycie 3-4 razy: z 55 kWh/m2 do ok 10 kWh/m2? Tak.

 

Mam WM z odzyskiem choc mizernym (2 rury fi160 w skrzynce z plexi)? Mam, choc jak widac nie musi to byc wypasiony reku.

 

Cos jeszcze pominalem?

 

Nic.... Tylko robimy, doskonalszy termos, niewyczuwalną i niesłyszalną kanałówkę i precyzyjny termostat w każdym pomieszczeniu, Super reku... Reku i pompa na dom izolowany pobierają tak mało, ze tanio można je zrobić autonomiczne - z własnym zasilaniem z PV +mała wiatrownia - ale to na razie dla hobbystów.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic.... Tylko robimy, doskonalszy termos, niewyczuwalną i niesłyszalną kanałówkę i precyzyjny termostat w każdym pomieszczeniu.

 

To ja moze dopytam: w jaki sposob rozwiazane jest sterowanie niezaleznie na rozne pokoje? Kanalowka chodzi non-stop i regulowane sa przepustnice/anemostaty?

 

Generalnie nie ma jakis tanszych systemowych rozwiazan na rozproszone sterowanie, bo gdyby byly to by juz dawno sie spopularyzowaly...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja moze dopytam: w jaki sposob rozwiazane jest sterowanie niezaleznie na rozne pokoje? Kanalowka chodzi non-stop i regulowane sa przepustnice/anemostaty?

 

Generalnie nie ma jakis tanszych systemowych rozwiazan na rozproszone sterowanie, bo gdyby byly to by juz dawno sie spopularyzowaly...

Przy grzaniu, termostaty do podłogówki są w każdym pomieszczeniu, one trzymają temperaturę. Przy chłodzeniu, tu z precyzyjną temperaturą trudniej, ale i latem nie jest to aż tak odczuwalne jak 2-3 st. zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wstyd panu tak z siebie pajaca robic na publicznym forum?

 

Naprawdę nie jest to skomplikowane. Będzie Pan tu na forum dłużej to nawet Pan zrozumie. Jak działa 30-40cm styropianu na gruncie, na tym kabel grzewczy z termostatem i inwerter.

I dlaczego centralne zniknie z budownictwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak domow pasywnych jest tysiace w naszym kraju :p

 

A dom proponowany przez TB to np moj :p choc TB nigdy u mnie nie byl :)

 

DLaczego?

 

Mam ogrzewanie/chlodzenie bezposrednie ? Mam.

 

Mam ogrzewanie podlogowe na wypadek awarii badz wyjatkowych mrozow? Mam.

 

Zmniejszylem zuzycie 3-4 razy: z 55 kWh/m2 do ok 10 kWh/m2? Tak.

 

Mam WM z odzyskiem choc mizernym (2 rury fi160 w skrzynce z plexi)? Mam, choc jak widac nie musi to byc wypasiony reku.

 

Cos jeszcze pominalem?

Litości! Jaki dom proponowany przez TB? Nie masz domu pasywnego a o takich misiu pisze. Twój dom ciągnie i to nieźle. Propozycja zastosowania w domu pasywnym zdublowanych systemów grzewczo - wentylacyjnych to chory pomysł! Pasywny ogrzewają przede wszystkim zyski bytowe. Nie potrzebowałbyś w ogóle ogrzewania podłogowego a PC służyła by tylko do chłodzenia, bo z nadmiarem ciepła a nie z brakiem jest największy problem w domach pasywnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie, zdaję sobie sprawę, że jeżeli komuś wciśnięto do głowy, że ogrzewanie pośrednie (centralne) ma sens, to nie może być zbyt bystrym. Ale zapewniam Pan I PAN ZROZUMIE prof Żmiewskiego.

EKONOMICZNA IZOLACJA TERMICZNA TO TAKA PRZY KTÓREJ NIEEKONOMICZNY JEST CENTRALNY SYSTEM OGRZEWANIA.

nie ma domów izolowanych z centralnym ogrzewaniem.

Tylko ogrzewanie bezpośrednie nadaje się do współczesnego budownictwa !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie pisze o styropianie.

 

Czy ten styropian i kabel grzewczy pomaga w osiagnieci COP 4 w najwieksze mrozy... te 3 tygodnie zimy dla domu pasywnego?

Czy wtedy ma pan +7*C aby sprostac danym technicznym producenta.

 

Ja o slupie a pan o dupie.

Nie trzeba tak pajacowac, wystarczy odpowiedziec na pytania a nie powtarzac swoje wyuczone zwrotki.

 

Policzyl pan juz ile kWj z COP 4 za 360zl dla domu pasywnego?

 

Pan policzy i poda. Moze bedzie takie zdziwienie jak ten COP 2,85 i parametry pana MUZ...

Jestem pewien, że Pan nie użytkował takiego ogrzewania powietrza przy -20 stC. Gdyby Pan użytkował to, by wiedział Pan, o czym piszę.

Zaś co do podawanych przez Pana danych... dał sie Pan poznać jako osoba źle wykształcona, nie umiejąca pisać, dlatego radziłbym bardziej organoleptycznie ( przepraszam przesadziłem) po prostu, niech Pan Sobie zamontuje i sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wciskaj wszystkim ciemnoty. Wymyśliłeś kolejną bzdurę i jak zwykle nie potrafisz jej udowodnić.

Nie ma takiej PC.

 

 

 

Będzie to co z rekuperatorami, które miały zniknąć z rynku, to co z WM, która miała zniknąć, tak jak z odzyskiem z pomyj, który miał być popularny, tak jak z idealną izolacją pod posadzką ~20cm i innymi bzdurami, które wypisujesz mniej więcej od 2010/2011 roku.

 

 

 

Teoria, której nie potrafisz w ogóle udowodnić działającym urządzeniem.

Cały czas snujesz a nie realizujesz.

 

 

 

Jesteś następnym teoretykiem, który chciałby budynek na jeden sezon. Ale może kiedyś coś zbudujesz i jak zamieszkasz to liczę na to, że zaczniesz coś do rzeczy pisać.

 

 

 

Teoria teorią ale pokaż w końcu KONKRETNIE jak to zrobić a nie tylko w kółko fantazjujesz.

 

Nie sądzisz że nudzisz tą infantylną postawą ciągle tupiącego ?

Barth ma więcej może cierpliwości to ci wytłumaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, te rozwiązanie TB proponuje do domów izolowanych, czyli takich jak w temacie. A w takich domach nie trzeba (niby) grzać w okresach przejściowych, tylko w zimie. A ty póki co zimy jeszcze nie doświadczyłeś.

No i nie masz kabli w posadzce.

Uważam, ze terminy" grzać" i "ogrzewnictwo" powinny zniknąć w kontekście temperatury w domu. Jest XXI wiek! Ustawia Pan Sobie temperaturę np.23 st.C a instalacja ma taką zapewnić niezależnie od pory roku. A izolacja i odzysk ciepła z wentylacji, mają zapewnić Panu jak najniższe koszty uzyskania tego komfortu.

Ile osób dziś bierze pod uwagę zakup auta bez klimy?

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Zmijewski nie jest dla mnie zadnym autorytetemani wytyczna
Wiem! I domyślam się dlaczego. Ja tylko napisałem, że jest Pan osobą o bardzo małym rozumku, bo tylko tak można tłumaczyć stosowanie w XXI wieku pośredniego ogrzewania. Jeżeli jest Pan osoba myślącą ( choć sposób Pana wypowiedzi i błedy na to nie wskazują) i dopuszcza Pan stosowanie centralnego, pośredniego ogrzewania, TO JEST PAN CYNICZNYM NACIĄGACZEM INWESTORÓW.

TO WĄTEK O DOMACH IZOLOWANYCH, a w takich z definicji nie ma centralnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litości! Jaki dom proponowany przez TB? Nie masz domu pasywnego a o takich misiu pisze. Twój dom ciągnie i to nieźle. Propozycja zastosowania w domu pasywnym zdublowanych systemów grzewczo - wentylacyjnych to chory pomysł!

 

Zgadzam się. Z takim zdublowanym systemem jest jeszcze jeden problem. Jak nim sterować ? Jak skonfigurować termostaty pokojowe od podłogówki elektycznej a jak termostat pompy ciepła kanałowej, żeby to ze sobą współgrało ? No i absurd, jakim jest grzanie kablami w płaskiej taryfie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...