Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Chyba 200L. Policz raz jeszcze.

 

110m3/h x 24h x 7g/m3 x 333J/g = 1,7 kWh na dobę. Drugie tyle, tak? No niech będzie.

 

Ja to pisałem odnośnie tej pompy Nibe i jak zassiesz -20stC i wydmuchasz -65stC to przemiany fazowej nie będzie.

 

Dobranoc.

 

Dobranoc Przemuś.

Policzę ci .Na rano będziesz miał co poczytać.

110m3/h x 7g/m3 x 24 / 100 =18,48kg

18,48kg x 2270000J/kg ( ciepło skraplania) / 3600000J/kWh= 11,65kWh

To ty pisz Przemuś o realnych rzeczach a nie s-f

Mówimy o pasieniu PPC powietrzem ciepłym zużytym ,nasyconym parą wodną do 40-50%. Wiesz. Tak jak w typowym domu bywa.

 

10kW x 3600000J/kW = 36000000J / 30K /4200J/kg/K = 285,7kg/L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z tego co piszesz to widać, że kompletnie nie rozumiesz o czym mowa to po cholerę komentujesz?

 

 

 

Oj czyżby kolega znów się przestraszył i jak zwykle stchórzył?

Czy też nadal twierdzisz, że w tym dokumencie: http://www.ecoheaters.eu/userfiles/file/Mitsubishi%20Air-Air%20FD%2025-50%20Servicemanual_7166_Outdoor_Eng.pdf

tyt.:

 

MITSUBISHI

ELECTRIC

SPLIT-TYPE AIR CONDITIONERS

 

OUTDOOR UNIT

SERVICE MANUAL

 

Models

MUZ-FD25VABH - E1

MUZ-FD35VABH - E1

MUZ-FD50VABH - E1

 

producent dopuszcza się kłamstwa w parametrach podanych na stronie 23?

 

Wiesz kszhu . Jest napisane,że pi to w zaokrągleniu 3,14 .Jest też napisane ,że ec= Tu/ (Tu-T), a ec x a = COP

Skoro pi to nadal 3,14 to COP wynika z tego wzoru .

Jeżeli twierdzisz że kłamią, to napisz do nich i zweryfikuj .Mnie to gila bo wiesz ja PCE z COP =2 za 500zyla wybrałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wpisujesz, że producent kłamie a teraz zachowujesz się jak zwykły tchórz i jeszcze nieudolnie, jak to ty, próbujesz odwracać kota ogonem i wciskać ciemnotę.

Żenujący gość z ciebie.

 

Pokaż durniu gdzie napisałem że kłamią? Ty jak zwykle kłamiesz i to nieudolnie razem z tym kotem i jego ogonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co sie tak denerwować. Liczba użytkowników przyrasta w lawinowym tempie. Nie należy, się więc załamywać tym, że nie rozumie Pan tekstów. Dowie się Pan od użytkowników, że zużycie spada o 3-4 razy.

 

A teraz to co Pan podał : http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.energimyndigheten.se%2FTemplates%2FPublic%2FPages%2FProductGroupPageCompare.aspx%3FpageId%3D12421%26productGroupId%3D130%26productTypeVersionID%3D334%26productCompareList%3D1277%2C1266%26extended%3Dtrue

dla MUZ-FD35VABH

czytamy:

6,6 kW przy +7st 5,6 kW przy +2 st 5,2 kWprzy-7st 4,3 kW i przy -15 st.
(dobrze przepisałem?)

Tyle daje!!!

A teraz ile pobiera? - tu czytamy Pobór mocy--- chłodzenie 0,84 kW / grzanie 0,84 kW

http://www.klima-med.com/Products/316-klimatyzator-msz-fd35va-muz-fd35vabh.aspx

 

Szanowny Panie, czy 100%kompressoreffekt to nie oznacza, że sprężarka pobiera maksimum? Czy te 100% to nie 0.84kW?

 

 

Nie ma co się denerwować, zaraz Pan zrozumie, dlaczego pośrednie ogrzewania poszło do lamusa. A pompy ciepła z gruntowym dolnym źródłem, dziś to oszukiwanie inwestora!

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale temat jest o domach izolowanych. A te z definicji nie mają centralnego. To nie kwestia wyboru, tylko technologii, zasady działania pośredniego ogrzewania.

Nie jest też moją winą, że jak ktoś przyjął wiedzę, że ogrzewanie pośrednie można proponować inwestorom, nie może znać się na izolowaniu. Po prostu, te sprawy się wzajemnie wykluczają. Rolą izolacji jest wykluczanie centralnego. I to wszystko.

 

Ps I nie zacytuje Pan tu Szanownego Krzysztofa Lisa?

 

Jeśli napisał coś do rzeczy to czemu nie? i mimo to dalej podtrzymuję: wolny rynek=wolny wybór, a pisac wolno, nikt nie broni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobranoc Przemuś.

Policzę ci .Na rano będziesz miał co poczytać.

110m3/h x 7g/m3 x 24 / 100 =18,48kg

18,48kg x 2270000J/kg ( ciepło skraplania) / 3600000J/kWh= 11,65kWh

To ty pisz Przemuś o realnych rzeczach a nie s-f

Mówimy o pasieniu PPC powietrzem ciepłym zużytym ,nasyconym parą wodną do 40-50%. Wiesz. Tak jak w typowym domu bywa.

 

10kW x 3600000J/kW = 36000000J / 30K /4200J/kg/K = 285,7kg/L

 

Nie mam monopolu na nieomylność - podobnie jak ty.

Choćbyś miał w tej przemianie fazowej nawet 100x tyle, to i tak nie wykorzysta tego Ariston i dalej masz maksymalną wyprodukowaną energię 2700 kWh w sezonie. W praktyce oznacza to, że wywalisz z tą parą wodną jeszcze więcej energii, niż błędnie obliczyłem na początku.

O większych PC nie piszę, bo to chyba nie o nie tutaj chodzi - same z siebie pracują w niskich temperaturach.

 

Złóż to do kupy, przetestuj i pokaż jak działa. Według mnie mogłoby to nawet pracować, ale instalacja nie będzie tania i jest sporo problemów technicznych, o których nie pomyślałeś.

Suma sumarum twój pomysł sprowadza się do tego:

- żeby odzyskać trochę więcej z powietrza wentylacyjnego - przy użyciu PC. Najłatwiej założyć po prostu PC na wylot z reku i niech pracuje na 100m3/h, albo podłączyć do GWC. Pominięcie reku to więcej kłopotów niż zysków - ale może wszyscy się mylą, a ty masz rację. Zbuduj!

- żeby odzyskiwać ciepło ze zużytej wody. Trudno nazwać ten pomysł bezsensownym, ale w twoim wykonaniu nie wydaje mi się możliwe utrzymanie stałej temperatury nawiewu, a dużo wody po prostu się zmarnuje, nie biorąc udziału w wymianie ciepła.

 

Chęci masz dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to o tym piszę. Nie wiem ile ma GWC max-owe od wlotu do niego do wylotu na centralkę WM z requ i nie za bardzo mogę to w miarę dobrze policzyć ale na pewno jest to na tyle dużo, że czuć różnicę wyraźnie, o wiele bardziej niż podłączając i odłączając centralkę od instalacji wewnętrznej.

 

No widzisz, a powinno być odwrotnie.

 

Dobranoc Przemuś.

Policzę ci .Na rano będziesz miał co poczytać.

110m3/h x 7g/m3 x 24 / 100 =18,48kg

18,48kg x 2270000J/kg ( ciepło skraplania) / 3600000J/kWh= 11,65kWh

To ty pisz Przemuś o realnych rzeczach a nie s-f

 

nydar, pisz o rzeczach realnych a nie s-f. Jak ty chcesz doprowadzisz do kondensacji całej pary wodnej zawartej w powietrzu ? Bądź realny i licz dla konkretnej pompy ciepła. Weź jakiś model z rynku, sprawdź o ile spada temp. po przejściu przez chłodnicę i sprawdź ile tej pary wtedy skondensuje (o ile w ogóle skondensuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cham przyciśnięty do ściany zagotował się. Ale masz:

 

 

 

 

Pisząc to uważasz, że te parametry podawane przez producenta są prawdziwe czy fałszywe:

 

COP.jpg

 

Gdybyś był normalnym facetem to bez obaw i swojego buractwa odpowiedział byś wprost.

 

Otwieram lapka ,patrze i nie wierzę. Nie mogło być przecież inaczej .Dzień jak co dzień zaczyna się od kszchowego chamstwa łamane przez zdziczenie obyczajów.

Dam ci narzędzie abyś samodzielnie zweryfikował czy kłamią w folderach czy nie.

Jeżeli folder podaje dla parametrów +7/ +40 COP 4 , to oznacza drogi kolego że ich produkt ma sprawność 51% .Teraz wg wzoru ec=T/(T-Tu) x 0,51 wyliczysz sobie COP dla innych temp. niż +7. Możesz sobie podstawić np. -10oC i się dziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, jak wchodzę na budynek to już jest za/nie/izolowany, więc wyboru niet

 

Wybór jest, masz na własny koszt zaizolowac, połozyc kable, zainstalować pci do cwu i pci p-p do dogrzewania i chłodzenia. Wtedy nie bedziesz rolował klientów i będzie to zgodne z filozofią TB. Gdyby jednak klient uparł i takiego darmowego i super oszczednego systemu jednak nie chciał to najpierw postrasz go TB, gdy to nie pomoze wynajmij kilku młodzienców ze wschodnim akcentem i wtedy musi sie udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, a powinno być odwrotnie.

 

 

 

nydar, pisz o rzeczach realnych a nie s-f. Jak ty chcesz doprowadzisz do kondensacji całej pary wodnej zawartej w powietrzu ? Bądź realny i licz dla konkretnej pompy ciepła. Weź jakiś model z rynku, sprawdź o ile spada temp. po przejściu przez chłodnicę i sprawdź ile tej pary wtedy skondensuje (o ile w ogóle skondensuje).

 

Oczywiste że nie skondensuje wszystko . Mówimy raczej o potencjale jaki drzemie w powietrzu zużytym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie... a co bedzie przy -20*C i ile m2 to ogrzeje?

 

I w jaki sposob taka PC ogrzala dom 280m2 ( kable sie nie wlonczyly ) przy -14*C?

Pamietajmy ze ten dom wydawal na ogrzewanie 1000zl/miesiac po instalacji PC 360zl.

Mi z 1000/360 4 nie wychodzi. Pomijajac juz ilosc kWh potrzebna do ogrzania. tego domu PASYWNEGO

 

Ściema.

Jeśli w zimowy miesiąc zszedł 3krotnie z zapotrzebowaniem, to musiał w tym domu zapewnić 100% ciepła z pompy ciepła. Przy 1000zł za meisiąc to ten dom musiałby mieć pompe ciepła o mocy kilkunastu kW! To się kupy nie trzyma.

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiste że nie skondensuje wszystko . Mówimy raczej o potencjale jaki drzemie w powietrzu zużytym.

 

Potencjał mus być realny.

PC nie potrafi skorzystać z mocy kondensacji. Tak jak Przemek pisze, moc będzie stała. Tą większą moc i tak wywalisz na zewnątrz. Więcej wyciągniesz jeśli wstawiasz reku i dopiero po reku PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno?

Jest jak jest - realnie GWC max-owe stawia duży opór, to nie gładka rura o dużym przekroju.

 

Policz sume powietrzchni tych kanałów w każdym pustaku i pomóż przez ich ilość w rzędzie. Wtedy będziesz miał porównanie do rurowego. Sądzę, że wyjdzie Ci powierzchnia znacznie większa jak dla rury fi200. A długość takiego GWC znacznie mniejsza. Stawiam na ok. 30Pa lub mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór jest, masz na własny koszt zaizolowac, połozyc kable, zainstalować pci do cwu i pci p-p do dogrzewania i chłodzenia. Wtedy nie bedziesz rolował klientów i będzie to zgodne z filozofią TB. Gdyby jednak klient uparł i takiego darmowego i super oszczednego systemu jednak nie chciał to najpierw postrasz go TB, gdy to nie pomoze wynajmij kilku młodzienców ze wschodnim akcentem i wtedy musi sie udać.

Może tylko wystarczy przestać zwalczać izolowanie domów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,żeby odzyskiwać ciepło ze zużytej wody. Trudno nazwać ten pomysł bezsensownym, ale w twoim wykonaniu nie wydaje mi się możliwe utrzymanie stałej temperatury nawiewu, a dużo wody po prostu się zmarnuje, nie biorąc udziału w wymianie ciepła.''

 

Sam RSŚ nie utrzyma stałej temp. nawiewu bo zrzut ścieków nie jest stały, ale weź pod uwagę że z RSŚ powietrze przesyłane jest przez strefę GMC pod domem . Różnica temp .bez względu na temp. zewnętrzną wynosi 1oC i to w skali m-ca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...