Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Wymiękam i odpuszczam, bo raz piszesz, że masz pod domem 15,5stC, a potem, że powietrze przechodząc tamtędy ma 18stC.

 

Na razie zużywasz 8000kWh włączając w to twoje super wynalazki. Może coś masz niedokończone, więc DOKOŃCZ i POKAŻ. A Jak nie chcesz, to chociaż nie upieraj się, że to działa, bo na razie nie działa. A jak zacznie, to opatentuj i sprzedawaj.

 

Zdrowia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Może tylko wystarczy przestać zwalczać izolowanie domów.

 

Jezeli Gentoox pisze ze wchodzi na dom z instalacjami, dom który jest juz zaizolowany(częsciowo lub w całosci) ma załozone okna, czasami nie ma wm, bo inwestor nie chce, to co ma zrobic. Odstąpic od tej budowy bo bedzie to niezgodne z Pana zaleceniami?, czy ma zaizolowac na własny koszt aby nie rolować klienta? Juz kiedys pisałem, ale powtórze jeszcze raz, jezeli chce sie Pan bawic w dobroczynnosc i charytatywnie izolować domy klientów to prosze to robic a nie bolszewicko zmuszac do tego innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie Viksten - zachowuje się Pan jak polski polityk, tylko opluwać potrafi.

Proszę Pan przedstawi konkret:

Ma Pan dom (przyjmijmy ) 150m2 zaizolowany na poziomie - zużycie poniżej 3000kWh.

Może Pan podać rozwiązania oparte na konkretnych urządzeniach?

1 - regulacja temperatury w pomieszczeniach

2 -wentylacja

3 -ogrzewanie cwu.

Da Pan radę? Zrozumiał Pan pytanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli Gentoox pisze ze wchodzi na dom z instalacjami, dom który jest juz zaizolowany(częsciowo lub w całosci) ma załozone okna, czasami nie ma wm, bo inwestor nie chce, to co ma zrobic. Odstąpic od tej budowy bo bedzie to niezgodne z Pana zaleceniami?, czy ma zaizolowac na własny koszt aby nie rolować klienta? Juz kiedys pisałem, ale powtórze jeszcze raz, jezeli chce sie Pan bawic w dobroczynnosc i charytatywnie izolować domy klientów to prosze to robic a nie bolszewicko zmuszac do tego innych.

Przecież Pan i Szanowny Gentoox oraz... zwalczacie izolację, by "wchodzić" na dom nieizolowany !!! Zwłaszcza zwalczacie izolację tam, gdzie nigdy nie będzie można poprawić. Przykładowo - minimum izolacji od gruntu, to 30cm styro - 0.1W/m2. Na 20 cm nie ma możliwości postawić domu izolowanego. Pan to zwalcza! To nie cynizm "ciepłowników"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiękam i odpuszczam, bo raz piszesz, że masz pod domem 15,5stC, a potem, że powietrze przechodząc tamtędy ma 18stC.

 

Na razie zużywasz 8000kWh włączając w to twoje super wynalazki. Może coś masz niedokończone, więc DOKOŃCZ i POKAŻ. A Jak nie chcesz, to chociaż nie upieraj się, że to działa, bo na razie nie działa. A jak zacznie, to opatentuj i sprzedawaj.

 

Zdrowia!

 

Też wymiękam bo wykazujesz zbyt dużo złej woli .

Kończąc, pisałem i nie ukrywałem że brakujące stopnie do 18oC dobieram z pomieszczenia technicznego.

8000kWh :lol2: na pięć lat.Po kiego wybiegać tak w przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Pan i Szanowny Gentoox oraz... zwalczacie izolację, by "wchodzić" na dom nieizolowany !!! Zwłaszcza zwalczacie izolację tam, gdzie nigdy nie będzie można poprawić. Przykładowo - minimum izolacji od gruntu, to 30cm styro - 0.1W/m2. Na 20 cm nie ma możliwości postawić domu izolowanego. Pan to zwalcza! To nie cynizm "ciepłowników"?

 

Ja zwalczam? znowu pomówienia i oszczerstwa? kogo odwiodłem od izolwania domu? Kłamco i oszczerco, nawet nasz premier w tym Panu nie dorówna. Co mam zrobic jezeli okna zamówione czasem zamontowane i sie okazuje jest tylko miejsce na 10 cm styropianu. Co w takim przypadku mam zrobic, klient zrobił bład (bo wczesnie sie nie konsultował), jak mam go naprawić ? Oczekuje konkretnej pomocy prosze Panie Tomaszu o radę, mamy tylko miejsce na 10 cm styro, jak sie nie okazac ciepłownikiem i szkodnikiem rolujacym klienta. Mysle ze podpowie Pan jak z tego problemu wybrnąc, jezeli będzie Pan mataczył to prosze o nie zabieranie w tym wątku głosu.

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie Viksten - zachowuje się Pan jak polski polityk, tylko opluwać potrafi.

Proszę Pan przedstawi konkret:

Ma Pan dom (przyjmijmy ) 150m2 zaizolowany na poziomie - zużycie poniżej 3000kWh.

Może Pan podać rozwiązania oparte na konkretnych urządzeniach?

1 - regulacja temperatury w pomieszczeniach

2 -wentylacja

3 -ogrzewanie cwu.

Da Pan radę? Zrozumiał Pan pytanie?

Zrozumiał Pan pytanie ? Wie Pan co to konstruktywna krytyka. Bardzo proszę o prawidłowe wg Pana rozwiązania dla domu 150m2 zaizolowanego tak, że zużycie nie przekroczy 3000kWh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak? Dopuszcza Pan do eksploatacji domy nieizolowane! Podpisuje się pod tym!

 

Co to znaczy dopuszcza? domy te spełniają wszystkie warunki podane w PNB, czy Pan juz zdurniał do reszty?. To mam dopłacać do izolacji inwestorowi który nie chce izolować?

Jedynymi warunkami od strony energooszczednosci są wsp. przenikania podane w normie i wymóg Ep< 120 kWh/m2*a.

Podpisuję sie pod swiadectwem, charakterystyką i obliczeniami ozc bo wiem ze wykonałem je zgodnie z obowiazującymi przepisami i rozporządzeniami. Pana warunki, definicje i fantazje mnie nie obchodzą poniewaz nie sa one prawem obowiązującym w PL, gdy będą zastosuje sie do nich bezzwłocznie.

Pan nawołuje publicznie do łamania prawa, na forumbudowlanym doradza pan jak oszukiwać wskazania podzielnika ciepła, na tym forum propaguje Pan stosowanie własnego prawa w odniesieniu do budownictwa. Na szczescie normalni inwestorzy nie posłuchają Pana aby łamac prawo, kto posłucha kłamcę i oszczercę dla którego prawda, honor to nic nie znaczące słowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nic konstruktywnego bym nie liczył bo na tym forum, a w tym temacie w szczególności, widać wyraźny podział na tych co próbują się czegoś dowiedzieć i zainspirowani poszukują optymalnych rozwiązań oraz na skrajnych teoretyków, którym nie chodzi o nic innego jak tylko o pajacowanie i czepianie się.

 

Forum to równiez przyciąga jak magnes kłąmców, oszczerców i oszustów, dla których prawdomówność i taka zwykła uczciwosc są tylko pustymi sloganami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną ściemą przykrywasz poprzednią, dobry jesteś. Dom 140m2 (chyba, że się ostatnio skurczył) jest już ~11kWh/m2*r. Jasne...

A od bzdury tutaj wymyślonej:

 

 

 

jak zwykle uciekasz.

 

Zakładając ,a TB twierdzi że klimat się drastycznie ociepla,że będzie taka zima jak ostatnio to na 5 lat 8oookWh styknie.

Obsesjo ty moja,z czym ja niby uciekam? :lol2:. Twoje teksty do mnie zaczynają przypominać obsesyjno paranoidalny bełkot. Konkretniej kol kszhu .Konkretniej .Czego nie wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie się założę a potem sprawdzimy jak to wygląda u mnie, ok?;)

Masz jakieś urządzenie pomiarowe do kanałów?

 

OK, jak będzie kiedyś taka możliwość to czemu nie. :)

Póki co takiego urządzenia nie mam.

 

Aha ale do swojego domu (jak w temacie albo i nie) mam CO + CWU za <3.000zł na gotów z rachunkami może z 1,5~2.000zł więc sama PC za 10.000zł obniżająca rachunki nawet do 1/3 mnie nie interesuje w domu typowo jak w temacie.

Jedyne co się jako tako kalkuluje to split za 2.000zł pod warunkiem, że da się z nim żyć (miloszenko nie narzeka).

 

Policz koszt inwestycji i koszt eksploatacji przez 15 lat (CO +CWU) i zobaczysz, że się opłaca.

A zakładając, że PC popracuje więcej (producenci piszą, że pompa powinna popracować 25lat a nawet i 50lat - http://instalreporter.pl/wp-content/uploads/2014/05/InstalReporter_2014_05.pdf - strona 9) to jesteś do przodu.

kszhu, nie dyskryminuj tego rozwiązania, bo różnica jest praktycznie niezauważalna. Przy takiej cenie PC P-W względem kabli i splita to tylko i wyłącznie kwestia gustu/komfortu wchodzi w grę. Nie zamykaj się na możliwości. W końcu będziesz budował dopiero drugi dom. Do trzeciego dojrzejesz i stwierdzisz - kupuję PC do wszystkiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pan zapomnial "Mitomanow"

 

Dla mnie bardziej istotne było pomówienie i oszczerstwo, ktore publicznie przekazał na tym forum TB, którego nie potwierdzi nikt ani z tego forum ani z innych. Nikomu nie szkodziłem, nikogo nie namawiałem do rezygnacji z izolowania, nikt nie poniósł zadnej szkody z moich porad, to jest wymysł chorej (bo tak trzeba to nazwać) wyobrazni TB. Ponieważ jest to człowiek o umysle szwankującym co nieco, ktoremu czasy rewolucji bolszewickiej są bardzo bliskie, to nie warto jednak tym sie az tak przejmować. Tomaszu B. nie idz dalej tą drogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy dopuszcza? domy te spełniają wszystkie warunki podane w PNB, czy Pan juz zdurniał do reszty?. To mam dopłacać do izolacji inwestorowi który nie chce izolować?

Jedynymi warunkami od strony energooszczednosci są wsp. przenikania podane w normie i wymóg Ep< 120 kWh/m2*a.

Podpisuję sie pod swiadectwem, charakterystyką i obliczeniami ozc bo wiem ze wykonałem je zgodnie z obowiazującymi przepisami i rozporządzeniami. Pana warunki, definicje i fantazje mnie nie obchodzą poniewaz nie sa one prawem obowiązującym w PL, gdy będą zastosuje sie do nich bezzwłocznie.

Pan nawołuje publicznie do łamania prawa, na forumbudowlanym doradza pan jak oszukiwać wskazania podzielnika ciepła, na tym forum propaguje Pan stosowanie własnego prawa w odniesieniu do budownictwa. Na szczescie normalni inwestorzy nie posłuchają Pana aby łamac prawo, kto posłucha kłamcę i oszczercę dla którego prawda, honor to nic nie znaczące słowa

Pan podaje warunki "ciepłowników" i sprzedawców nośników!!! Oszukiwanie inwestorów nazywa Pan prawem! W latach 90-tych w Polskiej Normie (13370) dotyczącej strat do gruntu, był taki przekrój izolacji fundamentów - WP_20140531_001.jpg Może mi Pan napisać, dlaczego to zmieniono?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Pan przedstawi konkret:

Ma Pan dom (przyjmijmy ) 150m2 zaizolowany na poziomie - zużycie poniżej 3000kWh.

Może Pan podać rozwiązania oparte na konkretnych urządzeniach?

1 - regulacja temperatury w pomieszczeniach

2 -wentylacja

3 -ogrzewanie cwu.

Da Pan radę? Zrozumiał Pan pytanie?

Zna się Pan na tym, czy pajacuje? KONKRET - 3 PUNKTY!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan podaje warunki "ciepłowników" i sprzedawców nośników!!! Oszukiwanie inwestorów nazywa Pan prawem! W latach 90-tych w Polskiej Normie (13370) dotyczącej strat do gruntu, był taki przekrój izolacji fundamentów - [ATTACH=CONFIG]266391[/ATTACH] Może mi Pan napisać, dlaczego to zmieniono?

 

Podaje warunki obowiazujacych norm i rozporządzeń. Chce Pan zmienic prawo to prosze to zrobić, to ze sie Pan z tym prawem nie zgadza nie upoważnia Pana do twierdzenia ze wszyscy ci którzy go przestrzegają są oszustami. Nie wiem dlaczego zmieniono normy, nie mam takiej wiedzy i nigdy nie dociekałem dlaczego do tej zmiany doszło. Skoro to tak Pana zajmuje prosze kandydować na posła, zostać wybranym i zacząc działac w odpowiedniej komisji i zmienic normy i rozporzadzenia wg swoich przemyslen. Czy Pan uwaza ze nazywanie wszystkich szkodnikami i ciepłownikami na tym forum zmieni ten fakt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...