Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Czy musze uzywac niebieskich zaznaczen bo ktos uzywa czerwonych?

Czy wikingowie byli tylko w Szwecji ( bo rozumiem ze odnosi sie pan do uzytkownika Værmepumpsægare ).

Musze pana zasmucic jednak, z tym Szwedkiem pan nie trafil.

A z Viksten to juz wogole...

 

Takze zaden z pana detektyw.

Pan sie skupi na budowie tak aby wyszlo 10kWh/m2

 

Powodzenia.

 

Dziwna sprawa - dwóch gości ze skandynawską klawiaturą, takim samym stylem postów i takim samym przesłaniem.

Smutno mi nie jest. Detektyw ze mnie też żaden. To raczej dodanie dwóch do dwóch.

A co do budowy, to nie wyjdzie mi 10kWh/m2*rok nawet z tymi życzeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z jednej strony podnosi Pan dyfuzję jako efekt błyskawicznego wyrównywania warunków, z drugiej strony nie docenia Pan dyfuzji termicznej . Odnoszę wrażenie niekonsekwencji . Dom jak w temacie nie podlega przegrzaniu tak jak domy typowe. Należy wziąć pod uwagę że izolacja styropianowa nie jest jedyną słuszną ,że istnieją izolacje o znacznie wyższym cieple właściwym ,co ma wpływ na przesunięcie fazowe i brak efektu szklarniowego w domu.

Bo to zupełnie różne dyfuzje. Mimo, że przy wyrównaniu temperatur używa się "dyfuzja", to mam co do tego obiekcje. Dyfuzja - kojarzy mi się z nieregularnym ruchem . Termiczna jest wymuszona i kierunek jest dość oczywisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ale nie ma Pan racji . Stężenie pod sufitem przy WW jest wyższe jak przy podłodze. Spieraliśmy się już o to .Liczone było. Porównywane też były ppm CO2 w dzień i w nocy. Jak Pan sobie życzy to wystawię miernik na zewnątrz i podam ile ppm jest nocą jak zielone produkuje CO2

Nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości . Stężenie CO2 jest wyższe pod sufitem również przy wentylacji "od góry". To gaz cieplarniany * tak jak H2O - zawsze będzie go więcej na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa - dwóch gości ze skandynawską klawiaturą, takim samym stylem postów i takim samym przesłaniem.

Smutno mi nie jest. Detektyw ze mnie też żaden. To raczej dodanie dwóch do dwóch.

A co do budowy, to nie wyjdzie mi 10kWh/m2*rok nawet z tymi życzeniami.

 

Aby dodać użytkownika do listy ignorowanych, wpisz jego nazwę w puste pole, a następnie kliknij 'OK'.

Lista ignorowanych

 

perm

Värmepumpsägare

Viksten

i po problemie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości . Stężenie CO2 jest wyższe pod sufitem również przy wentylacji "od góry". To gaz cieplarniany * tak jak H2O - zawsze będzie go więcej na górze.

 

Ciężar molowy CO2 przeczy temu by być pod sufitem . Natomiast ciężar molowy H2O jak najbardziej wskazuje na jego pobyt w tym miejscu.

To nie jest takie oczywiste jak by się Panu wydawało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężar molowy CO2 przeczy temu by być pod sufitem . Natomiast ciężar molowy H2O jak najbardziej wskazuje na jego pobyt w tym miejscu.

To nie jest takie oczywiste jak by się Panu wydawało .

Gazy cieplarniane są jak czarne piłeczki pingpongowe wśród białych poddane działaniu promieniowania podczerwonego co2-illustration.jpg chłoną je. Dlatego tak naprawdę CO2 jest cieplejsze ( szybsze) i dlatego jest go zawsze więcej na górze mimo, że CO2 jest cięższe od powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazy cieplarniane są jak czarne piłeczki pingpongowe wśród białych poddane działaniu promieniowania podczerwonego [ATTACH=CONFIG]266461[/ATTACH] chłoną je. Dlatego tak naprawdę CO2 jest cieplejsze ( szybsze) i dlatego jest go zawsze więcej na górze mimo, że CO2 jest cięższe od powietrza.

 

To nie jest takie proste . Jak nie ma istoty oddychającej w pomieszczeniu-źródła pary wodnej ,to stężenie CO2 jest wyższe przy podłodze a nie przy suficie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! I znalazł się kolejny wpis (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?217864-Tanie-i-komfortowe-domy-zu%C5%BCywajace-od-0-do-20kWh-m2-rocznie&p=6524210&viewfull=1#post6524210) do wypłaszania forumowego tchórza, który nawet znaczenia słów nie rozumie;)

 

I nachlałeś się jak świnia . I zachowujesz się jak cham.Trzy fakultety w chamstwie,buractwie i bezmózgowiu.

Ty pysk otworzysz i ziejesz nienawiścią.Ucz się od TB fasonu ,kultury . Kto cię wychowywał? Ulica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego k...rwa znowu nie rozumiesz. Człowieku ogarnij się .Jak dziecko .Nic nie rozumiesz i ciągle o coś pytasz. Rodzicom zawracaj doope a nie na FM.

Oszczędź im chłopie wstydu.Wydali tyle na studia a tu taka niemota.

Ucz się rozmawiać z ludźmi jak Szanowny TB. Widzisz różnicę? Ty cham a On Pan . Fason trzymaj .Fason. Szacunek wzbudzisz i nie będziesz pośmiewiskiem z trzema fakultetami.

Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ty tak skaczesz od tematu witstwosza o zamrażaniu gówna po ten temat i prawdopodobnie cię po...rało.

Jaki jest sens tego pytania,bo podałem przykładową,możliwą sytuację. Chcesz się coś dowiedzieć o PPC i potencjalnych COP w różnych warunkach,to chętnie wytłumaczę, bo widzę żeś jak ta przysłowiowa tabaka.

Cenne jest że pytasz. Znaczy że pęd do wiedzy masz. Tylko chamstwa mniej .Przykład z Szanownego TB bierz. On trzyma fason . Ty. No cóż .Słoma z buciorów i trzy fakultety. Mezalians taki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz już skończyć syfić a odpowiedzieć na te pytanie?

 

Odpowiedziałem chłopie. Czytaj ze zrozumieniem . Do tego nie potrzeba fakultetów a szkołę powszechnie dostępną,podstawową.

W czym problem ?Zlituj się nad sobą .

 

Chcesz to policzę ci COP dla każdej pompy i dla każdej temp. DZ i GZ.

Spytasz się mądrzejszych od siebie( o co nie trudno) i w tedy możemy gadać dalej .

Nie motaj się,nie manipuluj i nie kłam . No i nie zmyślaj nie istniejących problemów. Bierz przykład z TB i jego fasonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest takie proste . Jak nie ma istoty oddychającej w pomieszczeniu-źródła pary wodnej ,to stężenie CO2 jest wyższe przy podłodze a nie przy suficie.

 

Po pierwsze, Szanowny Panie... jak nie ma istoty, to i wentylacja traci swą istotę.

Ale i jak nie ma żyjącego źródła CO2 - też jest go więcej wyżej. Dlatego osłania kulę ziemską powłoką umożliwiającą życie na Ziemi. Zatrzymuje ciepło. Pan wstawi Sobie do pokoju dwa mierniki i patrzy przez szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do efektywności inwertorów ... Po niedzieli dostanę wykaz od producenta z opisem (mam obiecane) . Poza moimi wyliczeniami, to na Bartyckiej jest z 1000 sklepów ogrzewanych od ponad 20 lat prądem. Znakomita większość tych sklepów, założyła sobie klimatyzację inwertorem. Ponieważ kupujemy prąd wspólnie ( jako stowarzyszenie ) mamy podliczniki i FV co miesiąc wraz ze zużyciem faktycznym kWh, bez prognoz itp. Można więc na podstawie FV z 20 lat (kilka lat z inwertorem )bez problemów wysnuć wniosek, że rachunki za ogrzewanie spadły 3 X . Przestano, też obniżać temperaturę na noc * jak się tak mało płaci, stąd też można wywnioskować, ze z 1kWh mamy 4 średnio w sezonie grzewczym.

Mają tak też moi sąsiedzi od gruntowych pomp ciepła i pośredniego ogrzewania, ale jakoś dziwnie nie chcą o tym napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I skoro Szanowny nydar raczył mnie zawstydzić, że nie trzymam fasonu, to podejmę próbę - poproszenia Panów o unikanie pisania o osobie.

I podeprę się tu dwoma autorytetami.

Artur Schopenhauer

Argumentum ad personam (łac. argument skierowany do osoby) – pozamerytoryczny sposób argumentowania, w którym dyskutant porzuca właściwy spór i zaczyna opisywać faktyczne lub rzekome cechy swego przeciwnika. W ten sposób unika stwierdzenia, że jego racjonalne argumenty zostały wyczerpane, a jednocześnie sugeruje audytorium, że poglądy oponenta są fałszywe. Dodatkowo, obrażanie oponenta ma na celu wyprowadzenie go z równowagi, tak by utrudnić mu adekwatne reagowanie na przedstawiane postulaty.

 

Artur Schopenhauer w swoim dziele Die eristische Dialektik (Erystyka czyli sztuka prowadzenia sporów) wymienia Argumentum ad personam jako ostatni sposób nieuczciwej argumentacji stosowany, gdy wszystkie inne sposoby zawodzą i nie ma szans na wygranie sporu argumentacją merytoryczną.

Stanisław Krajski – autor między innymi „Savoir vivre jako sztuka życia. Filozofia savoir vivre”

Inwektywa jest to obraza dokonana przez przypisanie komuś cech negatywnych, najczęściej poprzez użycie słów nacechowanych w sposób negatywny emocjonalnie.

Warto zauważyć na marginesie, że inwektywami obdarzają się coraz częściej, niestety, politycy.

Zwłaszcza to ostanie zdanie, powinno Panów, a ja żywię nadzieję, ze nie tylko, zmusić do zastanowienia się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ciągnąć po raz n-ty ten temat zastępczy? To już było oklepane w kilku nawiedzonych przez nydara tematach i wiadomo, że sensu nie ma.

 

Nie tak hop siup. Tylko TB to stwierdził.

Zawuaż, że jeśli nawet stężenie CO2 dąży do wyrównania, to pytanie: ile to czasu zajmie w pomieszczeniu np. 3mx3mx3m, w którym non stop ktoś przebywa i pracuje nydarowa wentylacja ? - świeże powietrze od dołu, wyciąg w suficie. Odpowiem: zawsze stężenie będzie wyższe przy suficie.

 

Ucz się od TB fasonu ,kultury .

 

A to dowcip :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak hop siup. Tylko TB to stwierdził.

Zawuaż, że jeśli nawet stężenie CO2 dąży do wyrównania, to pytanie: ile to czasu zajmie w pomieszczeniu np. 3mx3mx3m, w którym non stop ktoś przebywa i pracuje nydarowa wentylacja ? - świeże powietrze od dołu, wyciąg w suficie. Odpowiem: zawsze stężenie będzie wyższe przy suficie.

Nie ma znaczenia gdzie będzie nawiew i wywiew, jeżeli chodzi o stężenie CO2. Zawszę będzie go więcej na górze, lecz są to różnice rzędu do 100ppm więc bez znaczenia. Rozkłada " w poziomie" jest identyczny. CO2 rozchodzi się wiiiileokronie szybciej niż dym papierosowy.

Natomiast jeśli chodzi o temperaturę, to tu poziome rozwarstwienie jest wyczuwalne i wolę świeże i chłodniejsze powietrze podawać od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może temu w lustrze przyznałeś się do głupoty ale na na tym forum nie odpowiedziałeś na prościutkie pytanie gdzie producent tego urządzenia http://www.ecoheaters.eu/userfiles/file/Mitsubishi%20Air-Air%20FD%2025-50%20Servicemanual_7166_Outdoor_Eng.pdf podaje coś takiego:

 

 

 

Miej odwagę, nie bluzgaj, nie tchórz, nie uciekaj znowu i nie szalej z tym po różnych tematach tylko skończ jak facet tu gdzie zacząłeś snuć.

 

Może pomylili z tym:

NOTE : Test conditions are based on ISO 5151.

Cooling : Indoor Dry-bulb temperature 27°C Wet-bulb temperature 19°C

Outdoor Dry-bulb temperature 35°C

Heating : Indoor Dry-bulb temperature 20°C

Outdoor Dry-bulb temperature 7°C Wet-bulb temperature 6°

Refrigerant piping length (one way) : 5 m

1 Measured under rated operating frequency.

Cyferki pasują!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...