Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kolego miłoszenko nie obraź się, ale Twój dom do domów z tematu 0-20kWh/m2 nie pasuje.

 

Też mu próbuje to powiedzieć. Ale za to jest idealnym domem do "polepszenia". Zastosowanie klimy w takim domu jak jego jest najlepszą inwestycją i jak widać sprawdza się.

 

Chcesz tymi samymi kanałami raz ciągnąć a raz pchać powietrze?

 

Wiem, głupi pomysł. Ale chyba jednak i tak sprawdzę wentylację wywiewną "by nydar". Ale nie będę przełączał. Jeśli się spisze to tak zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakieś wielkie g...no, cop 3,4 uzyskuje przy powietrzu dolotowym 20 stopni, zwróćcie na dane techniczne i gwiazdki przy niektórych parametrach.

To już te Brzęczkowskiego co mają cop 4 przy minus 20 są o wiele lepsze.

 

Ta pompka to jedyna jaką możesz podłączyć do wyrzutni z reku i cieszyć się temp. wyrzucanego powietrza nie mniejszą niż 7oC (zakładając, że przed reku jest GWC). Przy takiej temp. masz COP=2,6, nawet w największe mrozy. Do tego patrząc na cenę - 3tys.zł brutto - nie ma bardziej racjonalnego zakupu PC do CWU niż ten ariston.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..

 

Wiem, głupi pomysł. Ale chyba jednak i tak sprawdzę wentylację wywiewną "by nydar". Ale nie będę przełączał. Jeśli się spisze to tak zostanie.

 

zostałeś ostrzeżony

T...

Pewnie, że uśrednione ale to powietrze z tego pomieszczenia a nie z innego, na którego drodze mogą dziać się różne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, że się ogrzeje (zwłaszcza zimą), wymiesza z zastanym i taka mieszanka trafi do pomieszczenia.

 

Z jakim zastanym ? Skoro wpuszczasz w korytarz non stop czyste powietrze, a w korytarzu nikt nie mieszka, to czym one ma się pobrudzić ?

Zauważ, że taki układ wentylacji to tak naprawdę duża skrzynka rozprężna (korytarz) z dołączonymi kanałami wentylacyjnymi (pokoje). Dlatego też cofanie powietrza z kibelka do np. kuchni jest nie realne.

Edytowane przez Barth3z
błąd ! :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty znowu zmyślasz? Kominów ani nikt nie wyburzał ani nie dobudowywał;)

 

nic nie zmyślam ... przecież nie jesteś Niemcem w poniemieckiej kamienicy który dzięki szczelnemu pozamykaniu się przetrwał "wyzwolenie" Wrocławia przez armię czerwoną i dalej zamieszkujesz i użytkujesz jak pierwsi mieszkańcy. myśl a nie zmyślaj no chyba,że dalej jesteś przekonany o twojej wentylacji w mieszkaniu jako doskonałej to może lepiej zakończyć kolejną dyskusję-popierdółkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, że się ogrzeje (zwłaszcza zimą), wymiesza z zastanym i taka mieszanka trafi do pomieszczenia.

 

zmyślasz na całego. jak to się odbywa wg.ciebie jak nawiew na piętrze mam w holu i wyciągi też mam w holu. z czym to się miesza? z zastanym?(co to takiego).

włącz ty sobie ten soft o którym tyle gadasz i wymodeluj sytuację bo w tej chwili kolejną popierdółkę tworzysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne macie znajomych,bywacie, odwiedzacie . Nie wszyscy mają WM . Nawet w domach za dużą bańkę nie wszyscy mają WM z rekuperacją. Widuje pokoje w takich domach nawet bez anemostatu czy kratki wentylacyjnej .

Tak uczciwie spotkał się ktoś z takim domem gdzie śmierdzi lub są dziwne zapachy( nie mówię o melinach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co podałem to wynika z normy a ty jakie wartości proponujesz i z czego one wynikają?

Sprawdź w programach do obliczeń OZC

 

A te urządzenie to jest grzałka?

Wg ciebie grzałka ma sprawność 0,5? No to gratuluje :)

 

To już wiem kto to policzy. Czekam Grzesiu zatem na obliczenia, na pewno będą fachowe.

Kszhu ale przecież ty nie potrzebujesz wyliczeń, ty przecież to wszystko wiesz, tak po prostu. Rękę przyłożyłeś i już wiedziałeś że pomiędzy 100-200Pa :D

Jak będę robił u siebie instalację to poproszę cię abyś zjawił się ze razem z twoją ręką do pomiaru spadków ciśnienia :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nydar, w takich domach non stop otwiera się okna i przewietrza lub pozostawia otwarte na "3/4" ułożenia klamki.

 

Nie sądzę,że zimą w minusowych to tak się odbywa. Natomiast myślę,że wzrosła świadomość potrzeby mycia,prania itd. Ludzie pielęgnują podłogi ,myją okna. Nie ma powodu aby śmierdziało (choć chińczykom biały śmierdzi). Jedzenie jakie przyrządzamy też nie śmierdzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę, że nic konstrukcyjnie od powstania budynku się nie zmieniło, z wentylacją włącznie, znam historię tego budynku. Twierdzisz, że to nieprawda i coś się musiało zmienić.

 

nie napisałem konkretnie o twoim mieszkaniu natomiast jeśli tak dobrze znasz jego historię od początku(przedwojenną także) i wiesz,że nic nie było zmieniane( w sobie tylko znany sposób) to podejrzewam, że jesteś starym i bardzo zmęczonym człowiekiem ;)

kończę ten bezpłciowy temat o twoim mieszkaniu z ciągle najlepszym systemem wentylacyjnym ( pewnie twoja obecność takim go czyni)

nie czujesz czasami,że powietrze tam jest "zastane" ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lecie tak, w zimie raczej zamknięte a smrodku nie ma. Ale to u mnie i w domach, w których bywam.

 

częściej to ja spotykam pozaklejane kratki bo wieje...:cool:

 

To ja mam innych znajomych :) Mam takich co nie dawno się wybudowali. Dom raczej szczelny, ale bez wentylacji i przewietrzają.

Zresztą to samo mam u siebie. Żona nigdy nie zamyka okna w sypialni, nawet w największe mrozy jest ustawione na 3/4, ale to jest mieszkanie w bloku z wielkiej płyty i może to nie adekwatny przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...