Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ty skończ najpierw to: .

 

napisałem ci, że skończyłem bo to jest bezpłciowe ale jak mam wyjaśniać twoją wentylację w twoim mieszkaniu to może najpierw wyjaśnij mi moją w moim

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?217864-Tanie-i-komfortowe-domy-zu%C5%BCywajace-od-0-do-20kWh-m2-rocznie&p=6526966&viewfull=1#post6526966

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty skończ najpierw to: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?217864-Tanie-i-komfortowe-domy-zu%C5%BCywajace-od-0-do-20kWh-m2-rocznie&p=6526934&viewfull=1#post6526934

 

 

 

A ja nie mam kompletnie miejsca na centralny nawiew. Stąd jest ich więcej i w każdym pomieszczeniu do stałego przebywania.

 

To ile ich masz? Wiemy że w salonie 4-ry .Przy zimowym wentylowaniu szału na jeden anemostat w sypialni nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie poleciał przerabiać anemostaty ;)

swoją drogą to "gupie" ;) jest żeby powietrze z wiatrołapu pchać do kuchni tylko dlatego, że tam jest wywiew :D

Należy uściślić. Wiatrołap, przedsionek to pomieszczenie bez własnego ogrzewania. To taki bufor termiczny.

W takim wypadku wywiew byłby błędem. Buty by zgniły! Jeżeli jest to pomieszczenie ogrzewane, to już nie jest wiatrołap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla czego buty by zgniły przy wywiewie w wiatrołapie?

Prawidłowo wykonany bufor termiczny - wiatrołap - jest grzany ciepłem z domu i oddaje ciepło na zewnątrz, czy temperatura w nim to średnia tego co w domu i na zewnątrz. Proszę sobie teraz wyobrazić kontakt zimnych butów z ciepłym powietrze, z domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy uściślić. Wiatrołap, przedsionek to pomieszczenie bez własnego ogrzewania. To taki bufor termiczny.

W takim wypadku wywiew byłby błędem. Buty by zgniły! Jeżeli jest to pomieszczenie ogrzewane, to już nie jest wiatrołap.

 

bufor termiczny w domach 0-20 ? w dodatku tanich i komfortowych ? z nawiewem ? test szczelności chyba pominięto....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zrobiłeś WM nie zgodnie z normą?Nie sądzisz że norma jest do doopy skoro w małym domu zaleca ( w twoim przypadku ) z 10-ęć nawiewów ,przy faktycznej wymianie ok.100m3/h co i tak nie zapewni komfortu wilgotnościowego .

 

Nie mogą buty kiepsko schnąć skoro jest wywiew. Skoro jest wywiew to powietrze do tej strefy musi dochodzić,choćby pod drzwiami z salonu np.

 

U mnie to też nie jest wg. nomenklatury TB wiatrołap. To jest otwarta przestrzeń z salonem i kuchnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma dobudowany do domu wiatrołap ze szczelnością.

 

w domach o jakich pan pisze, pasuje jak kwiatek do kożucha.dlatego napisałem, że test szczelności pominięto ponieważ wtedy musiałby być tam zarówno nawiew jak i wywiew. jeżeli jest tylko nawiew to test celowo pominięto. wygląda to na spisek ciepłowników. panie TB izoluje się nie tylko po to by nie robić centralnego ogrzewania ale też centralnego wywiewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w domach o jakich pan pisze, pasuje jak kwiatek do kożucha.dlatego napisałem, że test szczelności pominięto ponieważ wtedy musiałby być tam zarówno nawiew jak i wywiew. jeżeli jest tylko nawiew to test celowo pominięto. wygląda to na spisek ciepłowników. panie TB izoluje się nie tylko po to by nie robić centralnego ogrzewania ale też centralnego wywiewu.
Nie robię wentylacji w ciągach komunikacyjnych. Napisałem tylko, co to jest wiatrołap.

A nie piszę o spisku ciepłowników, tylko o ich fatalnym wykształceniu. Ogrzewanie pośrednie jest nieporozumieniem, to wszystko.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie błąd w nazewnictwie, niech będzie przedsionek czy przedpokój.

Ale fakt faktem, że nawiewu w nim nigdy nie zrobiłbym.

 

to określ konkretnie co tam masz ? wiatrołap,przedsionek czy przedpokój ? ogrzewany czy nie?

zdecyduj się w końcu bo następna popierdółka jest tworzona o niczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...