Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

chyba tylko dlatego żeby być wiernym zasadzie wyciągu w kuchni i łazience . to są jakieś pozostałości minionej epoki tak samo jak ogrzewanie pośrednie. i to i to jest nieporozumieniem.
Nie to wiedza i doświadczenie. Wywiew w ciągu komunikacyjny "odcina" np łazienkr przed którą jest umieszczony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby Panu troszkę jaśniej się zrobiło. jak to mówią : " pod latarnią, najciemniej "
Wyjaśnie Panu, dlaczego ktoś kto ma choć blade pojecie tak nie zrobi.

Oba przewody wywiewne spotykają się w jednej skrzynce, Przy zamkniętych drzwiach łazienki, powietrze z pokojów pójdzie przed łazienka.

Powinien Pan to zgłosić instalatorowi jako reklamację. Gdy się ktoś za coś bierze powinien odpowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnie Panu, dlaczego ktoś kto ma choć blade pojecie tak nie zrobi.

Oba przewody wywiewne spotykają się w jednej skrzynce, Przy zamkniętych drzwiach łazienki, powietrze z pokojów pójdzie przed łazienka.

Powinien Pan to zgłosić instalatorowi jako reklamację. Gdy się ktoś za coś bierze powinien odpowiadać.

 

dlatego też powinien Pan zwalczać "centralny" wywiew tak samo jak centralne ogrzewanie. o ile wiem to promowany jest dalej model WM z poprzedniej epoki który do domów z tego tematu jest wręcz szkodliwy. Pan widzi jakie mogą z tego wyniknąć komplikacje.jak Pan sam napisał " Gdy się ktoś za coś bierze powinien odpowiadać."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz czysty korytarz.

Ja w ogóle jego nie mam a mam tylko wiatrołap a w nim buciarnia i cicharnia. Tak dom zaprojektowany, że nie ma gdzie tego bezpiecznie na lata umieścić a nie będe przecież budynku pod wentylację projektował;)

 

Popatrzyłem na twój układ pomieszczeń i uważam, że spokojnie można uruchomić WW z centralnym nawiewem. Idealnym miejscem ulokowania centralnego nawiewu jest ściana łazienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu, chciałeś zabłysnąć a wyszło jak zwykle;)

Otóż... nie. Rozumiem, że ciebie do błyskotek ciągnie :D i znów brak ci argumentów, pozostały ci tylko przeczucia :D

 

A wracając do peltierów. Faktycznie sprawność chłodzenia nie powala. Natomiast mało jest informacji o możliwościach grzewczych. A one wynikają z sumy ciepła odebranego na stronie zimnej i dostarczonego prądu . COP grzania będzie zawsze większy od 1.

Nydar daremny twój trud. Kszhu wie, że cop nie może być większy niż 1, i nic w tej sytuacji nie możesz niestety zrobić...

 

Prawidłowo wykonany bufor termiczny - wiatrołap - jest grzany ciepłem z domu i oddaje ciepło na zewnątrz, czy temperatura w nim to średnia tego co w domu i na zewnątrz. Proszę sobie teraz wyobrazić kontakt zimnych butów z ciepłym powietrze, z domu.

Tyle teorii, a praktyka pokazuje coś zupełnie innego. W wiatrołapie(przedsionku) podłoga podgrzewana i od x lat żaden but zgnić nie chce.

Panie Tomaszu, może to nie kwestia butów tylko higieny nóg? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Ale co konkretnie?...

- nawiew 10-15cm od posadzki,

- 5-6m ogrzewanej podłogi,

- ~2m nieogrzewanej podłogi,

- zamknięte drzwi ze szparą wentylacyjną u dołu,

- 3-4m do wywiewu.

 

no to mieszanie z zastanym

akurat w moim przypadku oprócz tych drzwi takich samych droga jest krótsza o 4-5m,

a... i wszystko przelatuje przez pomieszczenia "czyste"

Edytowane przez gentoonx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnie Panu, dlaczego ktoś kto ma choć blade pojecie tak nie zrobi.

Oba przewody wywiewne spotykają się w jednej skrzynce, Przy zamkniętych drzwiach łazienki, powietrze z pokojów pójdzie przed łazienka.

Powinien Pan to zgłosić instalatorowi jako reklamację. Gdy się ktoś za coś bierze powinien odpowiadać.

 

Przy zamkniętych drzwiach? A to do łazienki zakłada się drzwi szczelne?

Zdaje Pan sobie sprawę, że to co Pan opisuje jest fizycznie niemożliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zamkniętych drzwiach? A to do łazienki zakłada się drzwi szczelne?

Zdaje Pan sobie sprawę, że to co Pan opisuje jest fizycznie niemożliwe?

 

TB stracił kontakt z rzeczywistością i promuje szkodliwe rozwiązania czyli brak wentylacji.czyli jest szkodnikiem-ciepłownikiem jak cała reszta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zamkniętych drzwiach? A to do łazienki zakłada się drzwi szczelne?

Zdaje Pan sobie sprawę, że to co Pan opisuje jest fizycznie niemożliwe?

Przy WM z odzyskiem ciepła nie robi się szczelnych drzwi. Nie spotkałem zresztą, szczelnych drzwi do łazienki przy żadnej wentylacji.

Anemostat wywiewny przed łazienką, będzie miał mniejsze opory, niż ten w łazience. Obydwa spotykają się w jednej skrzynce. To co pójdzie z przedpokoju, nie pójdzie przez łazienkę.

Napisałem, że anemostat wywiewny w ciągu komunikacyjnym może zrobić tylko laik, dlatego, że Szanowny nydar prosił o trzymanie fasonu, normalnie nazwałbym to znacznie gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu proponuje, aby zaczął pan się dokształcać, zamiast tracić czas na pisanie takich rzeczy.
Nie przeczytał Pan dlaczego nie montuje się anemostatów w ciągach komunikacyjnych? Tak może zrobić tylko kompletny laik i rekup.....

Napisałem dlaczego się nie montuje, może Pan uzasadnić swoje zdanie? Dlaczego zabierać powietrze przed łazienką?

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczytał Pan dlaczego nie montuje się anemostatów w ciągach komunikacyjnych? Tak może zrobić tylko kompletny laik i rekup.....

Napisałem dlaczego się nie montuje, może Pan uzasadnić swoje zdanie? Dlaczego zabierać powietrze przed łazienką?

Proszę czytać ze zrozumieniem. Rozumiem, że wg pana jeśli zrobić wyciąg w korytarzu przed łazienką, to w łazience będzie próżnia... świetnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...