Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

" Wsadzić" w jeden dom wszystkich sponsorów... http://www.domzeroenergetyczny.waw.pl/p/5-rada-programowa wyjdzie droga masakra.
Przecież wiadomo, że to szkodnicy. Posadowili co prawda dom na płycie fundamentowej, ale dali tylko 25cm izolacji - http://www.domzeroenergetyczny.waw.pl/upload/files/zeroenergetyczny.pdf .

To jest zwykły dom nieizolowany, a nie jakiś "zeroenergetyczny" ;).

A wystarczyło dodać te min. 5cm izolacji i mieli by święty spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przecież wiadomo, że to szkodnicy. Posadowili co prawda dom na płycie fundamentowej, ale dali tylko 25cm izolacji - http://www.domzeroenergetyczny.waw.pl/upload/files/zeroenergetyczny.pdf .

To jest zwykły dom nieizolowany, a nie jakiś "zeroenergetyczny" ;).

A wystarczyło dodać te min. 5cm izolacji i mieli by święty spokój.

... i jeszcze to centralne!

No i nie 30 - To ma być dom zero z nie dom izolowany!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby dom był izolowany - Cała ta instalacja - nie miałaby prawa bytu.

Podobnie będzie z budowanym domem Pana Piotrowskiego "dom zeroenergetyczny green power

 

" Wsadzić" w jeden dom wszystkich sponsorów... http://www.domzeroenergetyczny.waw.pl/p/5-rada-programowa wyjdzie droga masakra.

 

Pasywności w tych budynkach nie widzę, nie ma najmniejszych szans aby Eu było mniejsze niz 15 kWh, no ale radę programową trzeba z czegos utrzymać i nie moze byc to niski poziom. Szkoda potencjalnych klientów, bo zapłacą "jak za zboże"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasywności w tych budynkach nie widzę, nie ma najmniejszych szans aby Eu było mniejsze niz 15 kWh, no ale radę programową trzeba z czegos utrzymać i nie moze byc to niski poziom. Szkoda potencjalnych klientów, bo zapłacą "jak za zboże"

Miło mi, że się zgadzamy. Napisałem od tym do "sponsorów" do rady... tylko fermacell odpowiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą pasywność uzyskano wyłacznie dzieki pompie i solarom. Ot takie małe oszustwo. Uzyskanie pasywnosci bez uwzględniania systemu grzewczego czyli zapotrzebowanie na ciepło uzyskane z obliczen ozc jest bardzo trudne a szczegolnie trudne w budynkach murowanych i wcale nie tanie jak Pan to sugeruje
no dla tego jak klęknie ... pompa ... a między Krakowem a Częstochową ... był czas że 2 tygodnie prądu nie było ..

i du pa ... parapasywność szlag trafił.

Stąd OCZ powinno mówić ile budynek zje bez ogrzewania tj bez uwzględniania tych Energi pierwotnych itp ...

Potrzeba mi 10kWh na m^2 ... i to już moja sprawa czy mnisi z Tybetu mi tą energię zapewnią czy jak :)

człon z systemem ogrzewania powinien być jako dodatek informujący ile dane rozwiązanie zje więcej czy mnie i jak to się na rachunek przełoży.

 

Uzyskanie pasywnosci bez uwzględniania systemu grzewczego czyli zapotrzebowanie na ciepło uzyskane z obliczen ozc jest bardzo trudne a szczegolnie trudne w budynkach murowanych

No właśnie tu też może być małe oszustwo ... bo bilans zamyka mi się bez ogrzewania ... w -29,5 kWh ...

czyli tyle jest nad zysków od słońca. zwłaszcza że okna były ... tylko o przepuszczalności 39% ...

powierzchnia 70m^2 projekt w fazie realizacji.

Zapotrzebowania na moc przy -30 ... 4 waty.

A co do tego - przy kWh ... jeśli by równo rozłożyć na sezon te zyski to jest fakt ...

jeśli nie to decyduje tylko te 4 waty na m^2 .

 

i trzymajmy się mocy szczytowej ... bo osiągnąć tu wartości poniżej 10 to jest to .

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi, że się zgadzamy. Napisałem od tym do "sponsorów" do rady... tylko fermacell odpowiedział.

 

Tyle tylko ze ja do tego doszedłem na podstawie wielu wykonanych obliczeń ozc sprawdzonych w rzeczywistosci, a ktore to obliczenia wg Pana są błedne.

Ciekawe, prawidłowe wnioski na podstawie błednych obliczen, ot taki sobie paradoks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko ze ja do tego doszedłem na podstawie wielu wykonanych obliczeń ozc sprawdzonych w rzeczywistosci, a ktore to obliczenia wg Pana są błedne.

Ciekawe, prawidłowe wnioski na podstawie błednych obliczen, ot taki sobie paradoks.

A ja doszedłem do tego wniosku tylko po przeczytaniu listy sponsorów. W roku 1990 nie było OZC i w ogóle tematu izolowania - a też sobie człowiek radził montując podłogowe ogrzewanie elektryczne w całym domu. A za 1kWh prądu mógł Pan kupić 0.7m3 gazu!

I było prądem taniej!

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja doszedłem do tego wniosku tylko po przeczytaniu listy sponsorów. W roku 1990 nie było OZC i w ogóle tematu izolowania - a też sobie człowiek radził montując podłogowe ogrzewanie elektryczne w całym domu. A za 1kWh prądu mógł Pan kupić 0.7m3 gazu!

I było prądem taniej!

 

Jakim cudem, skoro 0,7 m3 odpowiada ok 6-7 kWh, oczywiście wg Pana duzo mniej (ale na to nie ma oficjalnie opublikowanych badan, spisek swiatowy moze sobie odpuscmy). To prąd był bardzo drogi w stosunku do gazu. Inna sprawa ze ciezko było wtedy uzyskac WT na ogrzewanie gazem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem, skoro 0,7 m3 odpowiada ok 6-7 kWh, oczywiście wg Pana duzo mniej (ale na to nie ma oficjalnie opublikowanych badan, spisek swiatowy moze sobie odpuscmy). To prąd był bardzo drogi w stosunku do gazu. Inna sprawa ze ciezko było wtedy uzyskac WT na ogrzewanie gazem

Nie cudem - tylko ekonomia a nie czarny PR i oszukiwanie na sprawnościach - podawanie sprawności kotłowni jako sprawności systemu

Jeszcze w 1995 - kWh kosztowała 0.21 zł m3 gazu 0.40zł litr oleju 0.60zł tona węgla 70-90 zł

Gdyby nie oszukańcze praktyki i walka z izolacją - kto by kupił centralne!!!???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cudem - tylko ekonomia a nie czarny PR i oszukiwanie na sprawnościach - podawanie sprawności kotłowni jako sprawności systemu

Jeszcze w 1995 - kWh kosztowała 0.21 zł m3 gazu 0.40zł litr oleju 0.60zł tona węgla 70-90 zł

Gdyby nie oszukańcze praktyki i walka z izolacją - kto by kupił centralne!!!???

 

Moje pojmowanie ekonomii jest całkowicie rózne od panskiego. W 1988 starałem sie pozwolenie na ogrzewanie gazem, wtedy 1kWh kosztowała prawie tyle co 1 m3 i nawet przyjmując ze sprawnośc owczesnych kotłow była mniejsza od dzisiejszych, a opowieści o niecentralnym ogrzewaniu w tamtych czasach włozmy między bajki to najtansze ogrzewanie było gazem (moze drewnem było jeszcze tansze ale nie bezobsługowe). A było ono bardzo trudno osiągalne i tylko nieliczni mogli się nim cieszyc, na sam kocioł czekałem przeszło pół roku, a zeby go zamówić musiałem okazac warunki techniczne z zakładu gazowniczego. Dzisiaj wydaje sie sie to czystą abstrakcją , ale tak było. Po urynkowieniu cen nosników energii kryteria opłacalnosci sie zmieniły.

W 1990 roku nie było ogrzewan niecentralnych i nikt nie walczył wtedy z izolacją z tego prostego powodu ze jej nie było.

A walka z izolacją to zapewne wymysł pana wyobrazni, owszem producenci urządzen grzewczych chcieliby zwiekszac produkcję ale i posród nich sa rozbiezne interesy.

Tacy producenci kabli grzewczych bedą zawsze w opozycji do producentów kotłow gazowych a ci z kolei w opozycji do produentów kotłow na paliwo stałe i pomp ciepła. Producenci kabli i paneli podczerwieni będą zabiegac o izolowanie, producenci innych urzadzen grzewczych wręcz przeciwnie. A gdzie miejsce na producentów okien i materiałow izolacyjnych, oni chyba nie czują sie dyskryminowani na rynku budowlanym. Powiem wprost, widzi Pan rzeczy których nie widzi nikt inny, dowodów na to zero (jak do innych Pana twierdzeń) o czym to świadczy nie będę mówił, kazdy moze sobie na ten temat wyrobic pogląd.

Skoro chce Pan walczyc z wrogami izolowania to niech Pan walczy, zycze powodzenia

Nie ma u nas zakazu stosowania lepszej izolacji, nie ma tez obowiązku budowania szkieleciaków i nie chiałbym aby taki obowiązek u nas był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BYŁO!!!

a ty dalej mijasz się z prawdą, delikatnie mówiąc.

 

To że TY czegoś nie znałeś i nie używałeś nie znaczy że nie było

Nie było programów, zaczęły się pojawiać pierwsze szczelne okna, nie izolowało się w ogóle domów, zaczęła się pojawiać pierwsza automatyka do ogrzewania?

Po co komu OZC gdy nie istnieje temat izolowania, oraz sterowania ogrzewaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było programów, zaczęły się pojawiać pierwsze szczelne okna, nie izolowało się w ogóle domów, zaczęła się pojawiać pierwsza automatyka do ogrzewania?

 

 

Skoro wtedy sie nie izolowało domów to w jaki sposób Pan zajmował sie w 1990 roku budownictwem izolowanym, jak mozna sie zajmowac czyms czego nie ma w rzeczywistości. Ile w 1990 roku zostało wybudowanych domów izolowanych ? ja twierdzę ze ani jednego. Czy instalacja jednego rekuperatora w 1990 roku uczyniła ten dom izolowanym ? skąd do jego budowy wzieto styropian twardy do podłóg, czy zastosowano wtedy 30 cm tego styro, skąd okna 3-szybowe ? Przypominam ze mówimy cały czas o 1990 roku, czyli drugim roku zajmowania sie przez TB budownictwem izolowanym. Pytania mozna mnożyc tylko po co i tak nie uzyskamy na nie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tamtych relacjach - ceny gazu do ceny prądu ( 1kWh =m3) , sprzedaż pierwszych w Polsce kabli grzewczych nie byłaby możliwa, gdy domy zużywały ponad 30kWh/m2 rocznie.

Czyli co, sprzedaż pierwszych kabli była uzalezniona od wystepowania domów izolowanych i kupowali te kable tylko ci którzy mieli takie domy?

Dowody proszę o dowody ze tak było w rzeczywistosci, jaka pokretna ta logika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan myśli, że wszyscy są dyletanci w izolowaniu? Jakie dowody? Przychodzi inwestor przysłany przez projektanta i kupuje ogrzewanie czy wentylację - a ja co, mam podać Panu nazwiska? adresy? Może tylko tych powszechnie znanych? Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan myśli, że wszyscy są dyletanci w izolowaniu?

 

Proszę nie zmieniac tematu ostatnio dyskutowalismy o wczesnych latach 90 i budownictwie izolowanym w tych latach. A myslę ze jest Pan mistrzem w niedopowiedzeniach, przeinaczeniach, kłamstwach (nawet bajkowy Pinokio jest wzorem prawdomówności przy Panu) i bzdurnych wnioskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan myśli, że wszyscy są dyletanci w izolowaniu? Jakie dowody? Przychodzi inwestor przysłany przez projektanta i kupuje ogrzewanie czy wentylację - a ja co, mam podać Panu nazwiska? adresy? Może tylko tych powszechnie znanych?

 

Jak na początku la 90 mogli kupowac kable tylko ci którzy mieli domy izolowane, przeciez tych domów praktycznie nie było, a mimo to sprzedaż jednak była. Projekty domów izolowanych w 1990 roku? moze jeszcze Pana projekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...