Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Poczytajcie te bzdury firmowane tytułem profesora

http://www.budujemydom.pl/files/mln/pompy_ciepla1_2_05.pdf

a dojdziecie do wniosku,że nasz TB to całkiem rozsądny facet :yes:Czasem tylko mija się z prawdą "NIE BEZ UDZIAŁU ŚWIADOMOŚCI" czy jakoś tak:D

A dałoby radę tak bardziej konkretnie, może w punktach, gdzie się mijam z prawdą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tego się trzymajmy a nie kitów, że proponowana W jest lepsza od standardowej WM jak nie jest.

 

W dobie energooszczędności,jeżeli wentylacja wyporowa przy 50% tej ilości powietrza co podaje WM tradycyjna ,utrzymuje te same parametry powietrza wewnątrz domu ,to już jest lepsza.

Nie bardzo rozumiem dla czego tak się oburzasz na WW skoro sam swoją WM zrobiłeś nie zgodnie z zaleceniami normy.

Jak zamiast czterech anemostatów nawiewnych w salonie dałeś jeden to dobrze.Jak ktoś daje przy WW dwa nawiewy ,to tragedia.

Dostrzegam tu spory brak konsekwencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie te bzdury firmowane tytułem profesora

http://www.budujemydom.pl/files/mln/pompy_ciepla1_2_05.pdf

a dojdziecie do wniosku,że nasz TB to całkiem rozsądny facet :yes:Czasem tylko mija się z prawdą "NIE BEZ UDZIAŁU ŚWIADOMOŚCI" czy jakoś tak:D

 

Ano faktycznie, system fajny i podoba się profesorowi, ale dał najmniejsza pompę, a ona do dupy, bo za mocna, bo sterownik źle odczytuje dom, bo sterownik nie daje regulacji na strefy grzewcze, instalacja podłogowa też super, ale jak goście chcą chłodniej to musi lecieć do rozdzielacza i kręcić rotametrami i ten ciężki BK mnie rozwalił

 

ogólnie profesor zadowolony i wszystko fajnie, tylko pompę do dupy kupił i dlatego rachunki o 25% ma za wysokie - a mogło być tak fajnie ;)

 

Z tego artykułu i tych 25% raczej zrozumiałem, że jest w grupie tych niezadowolonych opisywanych na przedostatniej stronie artykułu, bo ma nieekonomicznie :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobie energooszczędności,jeżeli wentylacja wyporowa przy 50% tej ilości powietrza co podaje WM tradycyjna ,utrzymuje te same parametry powietrza wewnątrz domu ,to już jest lepsza.

Nie bardzo rozumiem dla czego tak się oburzasz na WW skoro sam swoją WM zrobiłeś nie zgodnie z zaleceniami normy.

Jak zamiast czterech anemostatów nawiewnych w salonie dałeś jeden to dobrze.Jak ktoś daje przy WW dwa nawiewy ,to tragedia.

Dostrzegam tu spory brak konsekwencji.

 

kszhu oburza się bo nie ma wyjścia. wpakował kable grzejne w ściany i teraz nie może zrobić nawiewu bo nie ma gdzie. chciałby mieć WW ale projekt ma pod WM i będzie wychwalał to dość ułomne rozwiązanie. cokolwiek nie napisze to widać w każdym poście, że po prostu zazdrości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejszy błąd czy raczej propagowana koncepcja to 10kW kabla w małym domu energooszczędnym.
To podstawa, komfortu i oszczędzania. Ustawianie temperatury zimą w domu jak w temacie da się zrobić wyłącznie elektrycznie podłogowo. Do czasu zrozumienia tego, nici z komfortu w domach izolowanych. Poza tym to zapewnia najmniejsze zużycie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobie energooszczędności,jeżeli wentylacja wyporowa przy 50% tej ilości powietrza co podaje WM tradycyjna ,utrzymuje te same parametry powietrza wewnątrz domu ,to już jest lepsza.
Przy 130m3/h centrale biorą 12-15W więc do 80zł za 365 dni pracy. Pewien Pan jest tej "połowy" mniej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu .Bardziej niż zużycie prądu ( bo to nędzne waty), interesuje mnie zimą zawartość pary wodnej w domowym powietrzu . Skoro przy 75m3/h ledwo utrzymuje w mrozy 40% , to nie wmówi mi Pan że uda się to przy 130m3/h. Nie jest Pan w stanie wygenerować kilku gram wilgoci na każdy m3 /h. Sztuczne nawilżanie jest bardzo energochłonne.A skoro ma być komfortowo to ma być w domu >40%.A Szanowny Pan komfort sobie ceni.

 

Komfort temperaturowy tylko dzięki kablom to demagogia. Taki sam komfort osiągam wodną podłogówką.Nie rozumiem co złego jest w wodnej podłogówce skoro mogę ją zasilać z trzech źródeł. W okresach przejściowych słońcem, w zimie kominkiem a jak mam lenia to grzałką.

Wydaje mi się że jest to bardziej bezpieczny system dla rodziny niż tylko prąd.

 

Jest Pan pewien naszego systemu energetycznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle bierze centrala - są włączone przez podliczniki - to można zobaczyć to się daje zmierzyć! Naprawdę! Wystarczy tylko chcieć!

Brzęczkowskiego ,podliczniki przecież mierzą pobór elektroniki, silników już nie, bo po co? Onyx 200 bierze 180W dla 200m3/h

.A Szanowny Pan komfort sobie ceni.

Ta, w kawalerce. Edytowane przez kolektor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że już nie tak twierdząco a warunkowo prawisz. Bo jeżeli nie wszędzie da się zastosować to na szczęście są lepsze rozwiązania.

A to, że mam 1 nawiewny zamiast 2 nawiewnych i 2 wywiewnych to faktycznie odstępstwo ale o niewielkim wpływie bo jednak cały czas nawiewa tyle samo i w tej okolicy gdzie powinno.

 

No widzisz, przy WW też nawiewa tyle ile chcę,więc w czym problem.

Nie wiem jak interpretujesz odstępstwo o niewielkim wpływie. Skoro norma przewiduje 4-ry a dajemy 1-en ,to nie wiem czy norma do doopy czy wpływ niewielki skoro piszesz że jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...