Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Proszę czytać ze zrozumieniem, oraz zastanawiać się co pan pisze.

Tytuł wątku "Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie".

Czy wg. pana dom 500m2 jest domem tanim?

Przecież liczy się cena m2 gotowego domu ! Podane też jest zużycie na m2.

Pisałem już tu o instalacjach na dom 700 i 1000m2 i jakoś Pana sprzeciwu to nie wzbudzało. Co się teraz stało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Widać dalsze problemy ze zrozumieniem ma pan.

No ale cóż dla jednych widocznie dom 500m2 jest tani dla innych nie. Dla mnie to co pan pisze jest "tanie" a czasem nawet śmieszne ;)

Tak "rozumując" to żaden dom nie jest tani.

Są domy 500m2 drogie ale mogą być tańsze i zużywać poniżej 20kWh/m2 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma linków do central w wersji passiv - one są do domów pasywnych. [ATTACH=CONFIG]267016[/ATTACH] "razem z domem".

Oj panie Tomaszu, a nie trzeba było napisać, że nie ma, bo oficjalnie do sprzedaży ma trafić we wrześniu, a póki co są testowane w obiektach referencyjnych?

Ale zapewne u pana w kiosku już dziś można nabyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Komfort temperaturowy tylko dzięki kablom to demagogia. Taki sam komfort osiągam wodną podłogówką.Nie rozumiem co złego jest w wodnej podłogówce skoro mogę ją zasilać z trzech źródeł. W okresach przejściowych słońcem, w zimie kominkiem a jak mam lenia to grzałką.

Wydaje mi się że jest to bardziej bezpieczny system dla rodziny niż tylko prąd.

 

Jest Pan pewien naszego systemu energetycznego?

 

Czym pędzisz podłogówkę w czasie braku prądu? :p

Kominek podgrzeje, ale "czymś" pompę musisz pędzić :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowo wykonany bufor termiczny - wiatrołap - jest grzany ciepłem z domu i oddaje ciepło na zewnątrz, czy temperatura w nim to średnia tego co w domu i na zewnątrz. Proszę sobie teraz wyobrazić kontakt zimnych butów z ciepłym powietrze, z domu.

 

To jakie drzwi proponuje Pan jako zewnętrzne do wiatrołapu?

Jakie pomiędzy wiatrołapem a domem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barth3z

Chcesz brać PW Panasa.

To jest monoblock.

W jaki sposób to urządzenie jest zabezpieczone przed zamarznięciem?

Przecież nie będziesz grzać chałupy w czasie ujemnych temperatur 24 na dobę. Nie budujesz durszlaka.

Napełnisz instalację glikolem?

Jeśli pompa sama się "podgrzewa", generuje straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu, ty jesteś jak dziecko i przyklady od czapy.

Ludzie dorośli kupują czy budują domy pod określone potrzeby o okreslonym metrażu i najistotniejszą jest cena za m2 a potem reszta. Tak samo z ogrzewaniem nie porownasz zużycia domu 100m2 i 500m2 chociaż ten 500m2 może mieć jednostkowe niższe. A autem za 500tys. w porownaniu do tego za 50tys. wcale 10x szybciej ani lepiej nie pojedziesz.

Kszhuniu to jest tylko twoja opnia, może kiedyś będziesz miał szansę ją zweryfikować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz?

Wiem że można. Pytanie dotyczyło tego, czy każdy kto ma takie rozwiązania, ma do końca pełny zestaw zabezpieczeń.

 

W domu, gdzie mieszkam obecnie jest ogrzewanie działające bez pompek (kaloryfery).

W planowanym (wodna podłogówka) na pewno będę zabezpieczony na takie okoliczności, choć nie pamiętam kiedy ostatnio nie było prądu przez dłużej niż kilka godz., a i to się zdarza niezwykle rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...