Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W domu, gdzie mieszkam obecnie jest ogrzewanie działające bez pompek (kaloryfery).

W planowanym (wodna podłogówka) na pewno będę zabezpieczony na takie okoliczności, choć nie pamiętam kiedy ostatnio nie było prądu przez dłużej niż kilka godz., a i to się zdarza niezwykle rzadko.

 

Nie roztrząsajmy tematu.

Moi znajomi nawet okien nie uchylają.

Odpowiedziałm na błędne rozumienie świeżego powietrza u wszystkich znajomych.

WG działa prawidłowo zimą, tam gdzie są spełnione odpowiednie warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barth3z

Chcesz brać PW Panasa.

To jest monoblock.

 

Tak, wiem.

 

W jaki sposób to urządzenie jest zabezpieczone przed zamarznięciem?

Przecież nie będziesz grzać chałupy w czasie ujemnych temperatur 24 na dobę. Nie budujesz durszlaka.

Napełnisz instalację glikolem?

 

Tak... i zdaje sobie sprawę z zagrożenia.

 

Jeśli pompa sama się "podgrzewa", generuje straty.

 

Wiem, ale jest to wliczone w COP podawany w tabelach. Poza tym sama pompa jest dość małym urządzeniem i jest izolowana. Straty są raczej znikome.

 

Aku, ups, w dzień to nawet z panela pv itp...

 

po nydarze prędziej spodziewałbym się jakiegoś rowerka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio tak jest lepiej bo są pomieszczenia do stałego przebywania i tymczasowego. To chyba logiczne?

 

to się domyślam, że średnio tak jest lepiej, ale ja chcę mieć nie instalację średnią, tylko dopasowaną do mojego domu

 

rozumiem, że nie potwierdzasz tezy wynikającej do tej pory ze sporu o WW w wersji jaką stosują niektórzy:

 

...Tak trudno pojąć, że jak od nawiewu do wywiewu jest np. 10m to ja wolę być na 2gim metrze od nawiewu a nie na 8mym?
...

A jeśli na drodze od nawiewu do wywiewu siedzisz na 2m Ty, a na 4m Twoje dziecko, to w/g twojej teorii Ty oddychasz "czystym" a dzieciak już bełtami???...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle rozumiesz. Średnio lepiej wyjdzie WM niż taka z jednym nawiewem (to nie jest WW).

 

Rozumiem po swojemu, jak mi WM ma wyjść średnio lepiej jak WW, to wolę WW w formie nydarowej, która wyjdzie b. dobrze

 

ale mniejsza o to - indywidualne podejście to jest

 

Czyli rozumiem, że nie potwierdzasz, bo nie odpowiedziałeś.

Edytowane przez gentoonx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co już napisałem wcześniej - wolę być statystycznie średnio bliżej nawiewu niż wyciągu.

 

Brawo :)

 

statystycznie policjant z psem mają po trzy nogi - czyli obaj ułomni, nie mówiąc już ile spirytu wypija statystyczny Polak, nawet ten w wieku kilku dni czy godzin

 

to ja już wolę mieć lepiej i nie być taki statystyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wolę wentylację dla mnie i dla domu a nie dom dla wentylacji i przesiadywanie przy jednym nawiewie.

 

Przy WW nie ważne gdzie siądziesz, bo wszędzie dotrze do ciebie świeże powietrze, a zużyte zostanie od razu zabrane. Przy WM trzeba sobie miejsce rezerwować przy nawiewie, a zanim wyjdziesz do kuchni, łazienki czy kibelka, to warto zaopatrzyć się w zapas świeżego powietrza, bo tam same bełty. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wolę wentylację dla mnie i dla domu a nie dom dla wentylacji i przesiadywanie przy jednym nawiewie.

 

wolno ci woleć, zwłaszcza jeśli Twój dom nie nadaje się do innego-lepszego rozwiązania. Tylko nie generalizuj.

 

Jak już mówiłem - to wolny kraj, wybór należy do każdego

 

Jak się z głową dom buduje to jeden wystarczy, a jak sie koniecznie chce przy nawiewie siedzieć to się robi typową WM - temu w niej tyle nawiewów.. Ale to trzeba mieć rentgenowski wzrok, coby te bełty zobaczyć - ja nie mam, a niby 4 oczy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem, że Pana wnioski są zadziwiające. Teraz już wiem czemu Pan taki zagorzały wróg OZC - Pan wydaje się tego nie rozumieć

 

co do reszty to ... no comment

Uczył mnie zagorzały zwolennik ( do tej pory zresztą) Tylko, że ja jak słyszę

- robi analizę wilgotnosciowo....

-liczy mostki termiczne

-czy zapotrzebowanie

To od razu widzę, że autor programu nie rozumie idei izolowania .

To zresztą program do centralnego ogrzewania.

 

Tak drogi Panie - największą krzywdą dla inwestorów jest brak zakazu używania pośredniego ogrzewania. Niestety, ktoś kto dał sobie wmówić, że pośrednie ogrzewanie ma dziś sens nie może zrozumieć, dlaczego nie można liczyć przegrody z "przemianami wilgotnościowymi, rozpraszania ciepła przez grunt , czy mostków. Mało tego... znam tak źle wykształconych ludzi zajmujących się tematem, ze po wyliczeniach wiedzą, że dom będzie nieizolowany ( zużycie 30 i więcej kWh/m2 ) i uważają, że to OK! że to jest wiedza! Przyznaję, mam gdzieś brak wiedzy nazywanie wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tego... znam tak źle wykształconych ludzi zajmujących się tematem, ze po wyliczeniach wiedzą, że dom będzie nieizolowany ( zużycie 30 i więcej kWh/m2 ) i uważają, że to OK! że to jest wiedza! Przyznaję, mam gdzieś brak wiedzy nazywanie wiedzą.
Próbuje misiu jak może uzasadnić swoją ignorancję i niechęć do książek. kto ci uwierzy? Nieuk jesteś i tyle!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczył mnie zagorzały zwolennik ( do tej pory zresztą) Tylko, że ja jak słyszę

- robi analizę wilgotnosciowo....

-liczy mostki termiczne

-czy zapotrzebowanie

To od razu widzę, że autor programu nie rozumie idei izolowania .

To zresztą program do centralnego ogrzewania.

 

Tak drogi Panie - największą krzywdą dla inwestorów jest brak zakazu używania pośredniego ogrzewania. Niestety, ktoś kto dał sobie wmówić, że pośrednie ogrzewanie ma dziś sens nie może zrozumieć, dlaczego nie można liczyć przegrody z "przemianami wilgotnościowymi, rozpraszania ciepła przez grunt , czy mostków. Mało tego... znam tak źle wykształconych ludzi zajmujących się tematem, ze po wyliczeniach wiedzą, że dom będzie nieizolowany ( zużycie 30 i więcej kWh/m2 ) i uważają, że to OK! że to jest wiedza! Przyznaję, mam gdzieś brak wiedzy nazywanie wiedzą.

 

Cóz, nie kazdy ma obsesję na punkcie 30 kWh/m2, dopóki przepisy nie nakazują jej nie przekraczania jest wszystko OK. Nie kazdy ma parcie na tą wartosc i nie dla kazdego jest ona celem zycia. Nie mozna na siłe uszczesliwiac inwestorów którzy wiedzą o tej wartosci ale z róznych powodów nie chcą jej miec. Kto chce propagować bolszewizm w czystej postaci to niech to robi, zasłaniając sie rzekomym brakiem wiedzy u innych, tytuł czołowego sprzedawcy Elektry nie wziąl sie znikąd.

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...