Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

A pod nawiewnikiem WM jak staniesz to przeciągu nie czujesz?

Większe straty przepływu przez kratkę 35 x 35cm niż anemostat WM?

Niejednorodna temp. 50cm od kratki?

Mniejsza skuteczność systemu w przypadku systemu ogrzewania? Ale chyba mowa o kaloryferach a nie ogrzewaniu podłogowym.

Temp. nadmuchu w WM i WW powinna być taka sama .Niższa będzie niekomfortowa i przy WM i WW.

Reasumując ,stek bzdur i frazesów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A jak chcę grzać zimą albo chłodzić latem z przepływem 300-350m3/h (bo tylko taką "małą" centralę went. mam) to klękajcie narody bo wichura z kapci wyrywa.

 

 

 

No to do dupy kolego! A miało mi się metrami snuć po podłodze, wciskać pod drzwiami do sypialni i tam dopiero wietrzyć.

A tak się ogrzeje, uniesie a do sypialni dotrze kiepska mieszanina. Lipa z taką wentylacją.

 

 

 

Będziesz miał 5 osób w szczelnym domu i psa to się wietrz 75m3/h. Życzę dobrego samopoczucia.

 

 

 

No i w drugą stronę bo WG z wielu punktów podaje świeże a w jednym lub kilku odbiera bełty.

Dobre porównania masz - mniej więcej tak jakbyś pochłaniał dupskiem a wydalał gębą;)

 

 

 

Jeszcze raz, mam nadzieję, że ostatni - 4 ANEMOSTATY z tego 2 nawiew a 2 wywiew. Zmniejszone do jednego nawiewu ale KIERUNEK dalej ten sam. A olał bo wydatek policzony na jakieś chore 400m3/h to jak zmniejszone to do ~1/4 to i nawiewów mniej.

 

 

 

Wnioskujesz tak samo jak inni rozsądni już nawet lata temu. Coś w tym musi być.

 

W lecie mam 150m3/h i dalej z kratki 35 x 35 cm nie czuć że dmucha z odległości 1m.

Nie jest lipa bo gęstość ciepłego suchego a gęstość wilgotnego i ciepłego to różne gęstości.

Będę miał 5 osób to mogę zwiększyć ten przepływ 75m3/h.

O dupsku i gębie ?

Pisałeś o 5-ciu anemostatach nawiewnych .Nie bilansuje mi się skoro dwa w salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po co tak promujesz tę swoją WbN jak to jednak reasumując stek bzdur?

Nie można zrobić normalnie i porządnie aby było prosto i komfortowo?

Po cholerę walczyć znów z wiatrakami i wyważać otwarte drzwi?

 

Ależ ja nie walczę z nikim i niczym.Pokazuję jedynie że można inaczej ,taniej i efektywniej ,skoro i tak nie zrobiłeś wg. zaleceń norm dot.WM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ nikt rozsądny nie marnuje ciepłego zużytego powietrza. Od tego są rekuperatory lub inne formy przejęcia tej energii .

Mówisz że wywiewa więcej cennego ciepła.Ale co ? Twoje 100m3/h czy moje 75m3/h?

 

W domu nie ma bełta. Tam jest zawsze świeże powietrze .Tyle że w jednym musi być 100-150m3/h a w drugim 75m3/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie Przemku, teraz wskaż, w którym miejscu jest napisane, że przy WW nie można stosować ogrzewania podłogowego.

 

Nikt nie mówi, że WW to cudo. Dla jednych się nadaje, dla innych nie, ot tyle, zwykła wolność wyboru.

 

Można - to wykonalne i nawet legalne. Tylko bardzo nydarowe.

 

WW nadaje się dla Tesco, Obi, Castoramy, albo Liroja Merlina. Co do Lidla, czy Biedronki, to nie jestem pewien. Dla normalnego użytkownika domu jednorodzinnego wcale - najwyżej dla nydara.

 

Róbta co chceta - ciekawe tylko kto się będzie na końcu śmiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek.Przysięgam .To nie mój wynalazek. To na świecie funkcjonuje .

Tyle że tańsze od WM to i nieopłacalne dla komercji.

 

Opłacalne dla Tesco.

 

,,WW nadaje się dla Tesco, Obi, Castoramy, albo Liroja Merlina. "

 

Powód? Tam szanują pieniądz ? Wybierają najtańsze a skuteczne rozwiązania,bo jak by nie przestrzegali norm jakościowych powietrza to by ich zamknęli?

 

Mają wysoko sufit i szkoda im kasy na mieszanie tysięcy m3. Poza tym tam ludzie CHODZĄ - i to W BUTACH. A poza tym nie pamiętam, żeby w Tesco kiedykolwiek było ciepło - zawsze jest świeżo i chłodno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłacalne dla Tesco.

 

 

 

Mają wysoko sufit i szkoda im kasy na mieszanie tysięcy m3. Poza tym tam ludzie CHODZĄ - i to W BUTACH. A poza tym nie pamiętam, żeby w Tesco kiedykolwiek było ciepło - zawsze jest świeżo i chłodno.

 

A nie sądzisz ,że tam jest chłodno z innego powodu niż rodzaj wentylacji? Myślisz że utrzymywanie tam temp. wyższej jak 20oC miało by sens,skoro ludzie w butach i płaszczach? Nie naginaj tak rzeczywistości ,proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do kubatury 400m3 dostarczasz nawet 100m3 to przy dużej odległości nawiew-wywiew tworzysz mieszaninę doskonałą o zawartości zaledwie 25% świeżego.

 

Ta niedoskonałość dotyka bardziej WM a nie WW. Jeden nawiew na każde 50-75m2 przy WW to w sam raz. Dom to nie lakiernia samochodowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybełtane powietrze to bełt a woda po myciu to pomyje. A co to są szare scieki? Ja znam szarą wodę tylko ale nie ścieki bo to oznaczałoby, że są i białe ;)

 

A może nawet lilaróż. W literaturze technicznej nie używa się nazewnictwa pomyje w kontekście ścieki ani bełt w kontekście powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie sądzisz ,że tam jest chłodno z innego powodu niż rodzaj wentylacji? Myślisz że utrzymywanie tam temp. wyższej jak 20oC miało by sens,skoro ludzie w butach i płaszczach? Nie naginaj tak rzeczywistości ,proszę.

 

Zatem im się opłaca i nic nie stoi na przeszkodzie.

 

Nie sądzisz ,że pisaliśmy raczej z Przemysławem o zimie? W lecie.cóż. Ciepłe się unosi to też sprawniej.

 

Właściwie w lecie też tam jest chłodno. Przypadek?

Edytowane przez Przemek Kardyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani szare ścieki.

 

Cytat: " Ścieki bytowo-gospodarcze pochodzące z gospodarstw domowych to głównie woda zużyta do kąpieli, zmywania i prania oraz woda do spłukiwania misek ustępowych. Trzy pierwsze zwane są ściekami szarymi, czwarty zaś ściekami czarnymi."

 

Funkcjonuje też nazwa szara woda. Szare ścieki są bardziej czytelne i zrozumiałe. Nie spotkałem nigdzie określenia pomyje.

Nie wiem jak w innych częściach kraju ale na Kujawach,pomyje to resztki żarcia dla trzody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadam się. Ważne byśmy zdrowi byli i gitara grała. Tylko po kiego wentylować 150m3/h skoro wystarczy 75m3/h ,skoro efekt higieniczny taki sam .

Przecież ma być komfortowo i tanio.

Ciekawi mnie twoja opinia na temat letniego pozbywania się nadmiaru ciepła z domu .Też uważasz,że WM jest lepsza od WW .

Oczywistym wydaje się że latem lepiej ciepłe wyprzeć zgodnie z jego tendencją ruchu pod sufitem niż mieszać w całej objętości .

Ale pewnie przedstawisz jakąś teorię która temu oczywistemu zaprzeczy.

Ech ta komercja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...