Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Teraz jak i gdzie ulokowac nawiewy? Jak przy tym najtanszym ukladzie (bo podobno WW jest tansze) zapewnic gradient 3-4 stopnie?

Ano nijak sie tego nie zrobi, bo albo trzeba dogrzewac i kontrolowac temp. nawiewu (koszty) albo miec wypasiony reku (koszty).

Praktyka pokazuje że dwa nawiewy dla domu 100-150m2 wystarczają.

Co do gradientu temp. to i tak przy WM każdy ma dobre reku. Czemu nie można go użyć przy WW. Można też inaczej, jak np. nydar.

Zauważ, że jeśli masz jeden/dwa centralne nawiewy np. w holu to temp która dotrze w miejsce pobytu ludzi będzie już też trochę wyższa.

Poza praktyka pokazuje, że przy dobrze dobranych nawiewach, prędkość strugi tego chłodniejszego powietrza, nie jest wyczuwalna, chyba że przy samym nawiewniku.

 

Dobrze, że parę osób nie wiedziało, że się nie da, zrobiło, i są zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W teorii... super Szanowny Panie Miloszenko. W praktyce, mam dom termos, zakładam rurę za 500 - inwestor ŚMIERDZI! Zakładam wentyle - W NOCY SŁYCHAĆ! I ZIMNYM WIEJE. Zakładam lunę, TO SAMO (bo nieszczelna i przedmuchy) - posklejałem w/w lunę. Zepsuła się. Inwestor wzywa serwis z dospela. Serwis stwierdza, że nie może dostać się do wewnątrz, bo posklejane i koniec z gwarancją, więc inwestor do mnie- proszę o wymianę na dobrą. A dobrej nie ma ( jak się nie poklei i sterowania nie wymieni) I na koniec... Inwestor: Było obiecane, że zużycie poniżej 20kWh/m2 ! A jest więcej! Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii... super Szanowny Panie Miloszenko. W praktyce, mam dom termos, zakładam rurę za 500 - inwestor ŚMIERDZI! Zakładam wentyle - W NOCY SŁYCHAĆ! I ZIMNYM WIEJE. Zakładam lunę, TO SAMO (bo nieszczelna i przedmuchy) - posklejałem w/w lunę. Zepsuła się. Inwestor wzywa serwis z dospela. Serwis stwierdza, że nie może dostać się do wewnątrz, bo posklejane i koniec z gwarancją, więc inwestor do mnie- proszę o wymianę na dobrą. A dobrej nie ma ( jak się nie poklei i sterowania nie wymieni) I na koniec... Inwestor: Było obiecane, że zużycie poniżej 20kWh/m2 ! A jest więcej!

I jaką sobie pan ocenę wystawia tym tekstem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U każdego panie Tomaszu, u każdego.
Nie ma Pan racji, nie zgadzam się z Panem, że wszyscy to głąby w dziedzinie domów izolowanych.

- Może Pan coś napisze? Jakiś konkret? Na przykład:

Jest dom 150m2 o zapotrzebowaniu maksymalnym 3000kWh + 4 osoby

1 - system ustawienia temperatury podłogi i powietrza - urządzenia i cena

2 -system wentylacji - urządzenia i cena

3 -cwu urządzenia i cena.

 

Da Pan radę czy tylko pierdoły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii... super Szanowny Panie Miloszenko. W praktyce, mam dom termos, zakładam rurę za 500 - inwestor ŚMIERDZI! Zakładam wentyle - W NOCY SŁYCHAĆ! I ZIMNYM WIEJE. Zakładam lunę, TO SAMO (bo nieszczelna i przedmuchy) - posklejałem w/w lunę. Zepsuła się. Inwestor wzywa serwis z dospela. Serwis stwierdza, że nie może dostać się do wewnątrz, bo posklejane i koniec z gwarancją, więc inwestor do mnie- proszę o wymianę na dobrą. A dobrej nie ma ( jak się nie poklei i sterowania nie wymieni) I na koniec... Inwestor: Było obiecane, że zużycie poniżej 20kWh/m2 ! A jest więcej!

 

Zgadzam sie w pelni, ze podany przeze mnie zestaw jest "niskobudzetowy" i ma wiele wad, no ale to najtanszy mozliwy.

 

Sam zmienilem markowy reku na luzno dolozone wentyle, i nie jest o to samo, jak przywroce nawiewy na sypialnie to wtedy sie wypowiem wiecej, ŚP sprzedanego Brinka nigdy nie slyszalem, nawet na najwyzszych obrotach slychac bylo szum kanalow wpietych do reku, samego reku czy wentyli nigdy.

 

No ale w cenie reku mam klime i koszt kWh spadl na tyle nisko, ze odzysk z wentylacji nie jest juz priorytetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie w pelni, ze podany przeze mnie zestaw jest "niskobudzetowy" i ma wiele wad, no ale to najtanszy mozliwy.

.

Niskobudżetowy... pełna zgoda, ale czy najtańszy? Przecież po wymianie na przyzwoity sprzęt, będzie drożej. Czy tania luna ( 750 zł) będzie trwała? Nie, może się zepsuć w każdej chwili. A posklejać ją trzeba, sterownik wymienić... i po gwarancji.

Sam zmienilem markowy reku na luzno dolozone wentyle, i nie jest o to samo, jak przywroce nawiewy na sypialnie to wtedy sie wypowiem wiecej, ŚP sprzedanego Brinka nigdy nie slyszalem, nawet na najwyzszych obrotach slychac bylo szum kanalow wpietych do reku, samego reku czy wentyli nigdy.
Widzi Pan ( a raczej słyszy) przewymiarowane kanały potrafią być słyszalne, nie wentylatory a kanały. Zarówno za małe jak i za duże. Dlatego ja zawsze polecam komplet .

No ale w cenie reku mam klime i koszt kWh spadl na tyle nisko, ze odzysk z wentylacji nie jest juz priorytetem
Zapotrzebowanie spadło... na pewno, tylko nie wiem czy gdyby Pan kupował dom lub zlecał wybudowanie to byłby Pan kontent z rury w gwc za 500zł. Takiej niestety nie można zamontować. A 50m kanały do gwc - to 6000zł i dodając wykop, przyłącza - wolę inwertor zasilający kanałówkę.

 

I na koniec... Ten niskobudżetowy w domu jak w temacie... Nie bardzo to widzę.

 

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...