Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Piszesz jakbyś się dopiero obudził. Wentylacje na świecie wykonuje się od setek jak nie tysięcy lat a nie od maja 2011, kiedy to się zarejestrowałeś na forum:)

Sądzisz, że przez taki czas nikt nie wpadłby na głupi ale prosty pomysł odwrócenia kierunku przepływu powietrza?

 

jesteś na FM rok dłużej ode mnie ale kompletnie nic nie rozumiesz.

brak logiki, włącz procesor.

masz rację, że wentylacje robiono już wcześniej tylko zastanów się logicznie kto w tamtym czasie odwracał kota ogonem ?

wszyscy pomagali naczelnej zasadzie, że ciepłe unosi się do góry :) jeśli tutaj zaprzeczysz to pomyślę, że twoja paranoja się nasiliła.

druga sprawa pytasz się mnie czy ktoś by nie wpadł na taki głupi i prosty pomysł odwrócenia biegu ?

no to ci odpowiadam kszhu: tak wpadł i m.in. ty jesteś jego ofiarą :D , ktoś stwierdził, że "poprawi" ten naturalny stan rzeczy i wymyślił WM/WB (wentylację bełtającą) czyli nic nie trzyma się kupy ale wszyscy myślą, że jest lepiej . to nawet TB już nie korzysta z Malickiego(przepraszam autora) a ty dalej w zaparte.

logika kszhu, logika. powoli uważam cię za trolla . nie znasz się na tym kompletnie to się za to nie bierz . zostaw to profi,specjalistom. widzę, że pewne rzeczy trudno ci pojąć ale one istnieją czy chcesz czy nie.

jak chcesz o coś zapytać a nie wiesz to kieruj pytania do specjalistów bo ja jako laik nie wytłumaczę ci tego.

kończę z tobą te bezpłciowe wymiany o niczym.

doucz się trochę bo jak na razie to te twoje prawdy objawione "normowo" to są kompletnie bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej temp. oczekujemy od podłogi i czy utrzymywanie tej temp. jest konieczne dla komfortu?

Moim zdaniem temp. podłogi równa temp. pomieszczenia lub nieznacznie niższa (~1stC czyli wynosząca tyle ile mniej więcej temp. ścian) jest odpowiednia.

To sprawa inwestora jaką sobie życzy. Jeżeli ma ktoś bardziej komfortowy system niż podłogówka to proszę śmiało pisać! Wg mnie komfort to podłoga ( w pokojach ) równa lub o 1 st. cieplejsza od powietrza. Ale jak ktoś ma inne zdanie, to proszę podać "jak i czym"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem i nie nie znalazłem - może Pan zacytuje!

 

Proszę:

...mam dom termos, zakładam rurę za 500 - inwestor ŚMIERDZI! Zakładam wentyle - W NOCY SŁYCHAĆ! I ZIMNYM WIEJE. Zakładam lunę, TO SAMO (bo nieszczelna i przedmuchy) - posklejałem w/w lunę. Zepsuła się. Inwestor wzywa serwis z dospela. Serwis stwierdza, że nie może dostać się do wewnątrz, bo posklejane i koniec z gwarancją, więc inwestor do mnie- proszę o wymianę na dobrą. A dobrej nie ma ( jak się nie poklei i sterowania nie wymieni) I na koniec... Inwestor: Było obiecane, że zużycie poniżej 20kWh/m2 ! A jest więcej!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czystej ciekawości poznania innych rozwiązań, przypomnę Szanownemu Panu nydarowi czy mógłby napisać krótko

!1- system utrzymania temperatury podłogi i powietrza - jak i czym

2 -system wentylacji - jak i czym

3 cwu - jak i czym

do przykładowego domu izolowanego - w tym wypadku chodzi o parterówkę 198m -podłoga ściany i dach 0.08W/m2xK

rzut [ATTACH=CONFIG]267575[/ATTACH] po lewej i prawej stronie trzypokojowe mieszkanka z łazienkami po środku salon z bufetem kuchennym, w salonie nie ma stropu. - widok [ATTACH=CONFIG]267576[/ATTACH]

Jestem pewien, że czy coś działa, jak działa i ile kosztuje, będzie lepiej widać na konkretach.

 

Ps. Oczywiście, jak ktoś inny ma pomysły - to zapraszam do podania rozwiązań 1 - 2 - 3 punktów. Nawet Pana Grzegorza zapraszam. Zanim się zacznie krytykować innych, warto wykazać się Swoją wiedzą i doświadczeniem.

 

Czy ktoś spróbuje Swoich sił? Przychodzi do Was inwestor z takim zadaniem. Ma być komfortowo i poniżej 20kWh/m2 uwzględniając zyski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję aby nie robić więcej syfu pisząc te bzdury z Grzesiem bo on twierdzi, ze to pada jak mu plują w twarz.

Takim bez podstaw jak widać nie da się nic przetłumaczyć więc ja ze swojej strony "ignore".

Ignoruję tylko tych co ubliżają, są niekulturalni lub jak w przypadku Szanownego perma - sami o to prosili.

Szanowny Pan Grzegorz tylko nie rozumie, a ja wierzę, że zrozumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję aby nie robić więcej syfu pisząc te bzdury z Grzesiem bo on twierdzi, ze to pada jak mu plują w twarz.

Widocznie masz takie doświadczenia. Jednak patrząc w jakim stylu się wypowiadasz, nie dziwi fakt, że ludzie cię nie szanują.

 

Takim bez podstaw jak widać nie da się nic przetłumaczyć więc ja ze swojej strony "ignore".

Dziękuje, szkoda że tak późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu, ty kompletnie nie potrafisz myśleć - zrozum, że są rzeczy, których ze względu na ograniczenia fizyczne zrobić się nie da.

Żyjemy w ograniczonym fizyką świecie i tego nie przeskoczysz.

 

kszhu ty też kompletnie nie potrafisz myśleć, nie musisz ubliżać innym.

a jeśli jednak myślisz, że się na fizyce znasz tak samo jak na wszystkim to polecam ci taki "mały" jak dla ciebie problem:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Teoria_wszystkiego

:lol: miłej zabawy znafco wszystkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie mam tyle wiary, cierpliwości i czasu.

Do edukacji też dopuszczani są tylko ci, którzy przechodzą wstępną selekcję od szkoły podstawowej poczynając.

Wentylację z odzyskiem ciepła i instalacje w domach izolowanych, robię od 1990 roku, zobaczyłby Pan wtedy oczy projektantów i budowlańców, gdy im się mówiło o odzysku ciepła, o podłogowym o styropianie... I nie było, linków, komputerów i netu. Nie było podróży za granicą. Nie było OZC ... A dr Duda w 1995 roku napisał - w Gazecie Wyborczej: „Zdaniem Fundacji bardzo opłaca się zmodernizować instalację grzewczą, natomiast ocieplenie jest bardzo kosztowną i mało opłacalną inwestycją ... zbędne okna należy zamurować”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kszhu ty też kompletnie nie potrafisz myśleć, nie musisz ubliżać innym.

a jeśli jednak myślisz, że się na fizyce znasz tak samo jak na wszystkim to polecam ci taki "mały" jak dla ciebie problem:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Teoria_wszystkiego

:lol: miłej zabawy znafco wszystkiego

Jak raczy Pan pisać fonetycznie, to proszę być konsekwentny

fszystko, kosekfentny czy nawet ftorek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...