Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

e

Dobra - składaki. Skąd zatem pomysł na rekuperację? Pisze Pan o braku znanej Panu teorii w 1990 roku, więc wychodzi na to, że wymyślił Pan wszystko sam...
Bo nasz misiu to mitoman i megaloman o czym wiadomo od lat. Bez skrępowania pisze o sobie, że skończył WAT :D. Chciałby pewnie ale wiedzy zabrakło. On chyba śni o tym, że robi jakieś wspaniałe rzeczy. Jak się zbudzi to niestety nie pamięta co we śnie robił. Jakże chciałby by prawdą było:

W temacie ogrzewanie i klimatyzacja domów zero energetycznych, Niemcy, Skandynawowie, Amerykanie nie mogą sobie poradzić z trzema podstawowymi problemami:

 

1) Komfort termiczny przy bardzo skutecznych izolacjach termicznych, ciepło z nasłonecznienia, ciepło bytowe, ciepło z zysków od sprzętu domowego i światła stanowi ogromny problem.

 

2) Cena kompletnej instalacji na zewnątrz i wewnątrz

 

3) Prostota instalacji, łatwość montażu, serwisowania i trwałość.

 

Rozwiązałem i przetestowałem te trzy problemy.

 

Ad-1 Instalacja stabilnie utrzymuje temperaturę, nadmiar ciepła odprowadzając do pomieszczeń gdzie tego nadmiaru nie ma.

 

Ad -2 Cena kompletnej instalacji wraz OZE jest niższa od najtańszego centralnego ogrzewania gazowego

 

Ad 3 Montaż, konserwacja jest banalnie prosty i nie wymaga kosztów.

Rozwiązał i przetestował... Świat nie, on tak. Chyba zamiast śmiać się lepiej ze smutkiem omijać tę żałosną postać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przepływ wyporowy charakteryzuje się nawiewaniem chłodniejszgo powietrza (nie więcej niż 2-3 K) w strefie przypodłogowej z prędkością 0,25-0,7 m/s. Powietrze ogrzewa się i przemieszcza w górne części pomieszczenia, a następnie usuwane w strefie przysufitowej. Różnica gęstości ma zasadniczy wpływ na profil przemieszczania się powietrza. System jest z powodzeniem stosowany przy znacznych zyskach ciepła. Umiejscowienie nawiewników powinno być uzaleznione od usytuowania źródeł ciepła co pozwoli na efektywne usuwanie zanieczyszczeń.

 

Do zapewnienia odpowiedzniej świeżości powietrza w strefie przebywania ludzi zaleca się strumień powietrza 10 L/s (36 m3/h) przypadający na jedną osobę (zgodnie z badaniami 15% osób będzie nie zadowolnych). Natomiast minimalny strumień nie może być mniejszy niż 5,5 L/s (20 m3/h).
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pytanie powinien Pan kierować do siebie raczej . Ja wykonałem jedną instalację w życiu i opisuję jej efekty.

Wykładnią czy jest skuteczna czy nie jest dla mnie stężenie CO2 +/- 1000ppm i H20 +/- 45%. A że w tych widełkach się mieści w parterowym domu 140m2 to uważam że jest zrobiona prawidłowo i jest skuteczna.

Liczę na Pańską wiedzę i doświadczenie,bo zniechęcanie do WW podawaniem ceny nawiewu za 4oooPLN jak by nie patrzył,jest śmieszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pytanie powinien Pan kierować do siebie raczej . Ja wykonałem jedną instalację w życiu i opisuję jej efekty.

Wykładnią czy jest skuteczna czy nie jest dla mnie stężenie CO2 +/- 1000ppm i H20 +/- 45%. A że w tych widełkach się mieści w parterowym domu 140m2 to uważam że jest zrobiona prawidłowo i jest skuteczna.

Liczę na Pańską wiedzę i doświadczenie,bo zniechęcanie do WW podawaniem ceny nawiewu za 4oooPLN jak by nie patrzył,jest śmieszne.

Nie wyobrażam sobie nawiewu zimnym powietrzem od dołu.

I co z wyrzucanym powietrzem... nie odzyskiwać ciepła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie nawiewu zimnym powietrzem od dołu.

I co z wyrzucanym powietrzem... nie odzyskiwać ciepła?

 

Trochę wstyd jak spec takie androny pisze.

WW to nie nawiew zimnego a chłodniejszego o 2-3oC .Podobne parametry jak po reku.

Nie uważa Pan ,że nieodzyskiwanie ciepła z powietrza zużytego jest głupotą? Dla czego wyklucza Pan współpracę rekuperatora z WW .To trąci zmową z ciepłownikami Panie Tomaszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiara by była gdybym pozostał przy 30m3/h ,tak jak było na początku. Doświadczenie -słowo klucz,zweryfikowało na 75m3/h .

Niedosyt komfortu -też słowo klucz, zweryfikowało by na 100m3/h lub więcej.

System elastyczny jak widać. Dogodzi każdym upodobaniom.

 

nydar, odpowiedz jeszcze jak wygląda u ciebie obsada osobowa w ciągu dnia. Czy wszyscy wybywają do pracy/szkoły ?

Trzeba zaznaczyć, że inaczej wygląda wentylowanie domu przy przebywaniu 24/h a inaczej jak nas przez pół dnia nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wstyd jak spec takie androny pisze.

WW to nie nawiew zimnego a chłodniejszego o 2-3oC .Podobne parametry jak po reku.

Nie uważa Pan ,że nieodzyskiwanie ciepła z powietrza zużytego jest głupotą? Dla czego wyklucza Pan współpracę rekuperatora z WW .To trąci zmową z ciepłownikami Panie Tomaszu.

Nic nie wykluczam! Jestem inwestorem, który do Pana przyszedł z w/w projektem. Czy może Pan mi wytłumaczyć gdzie jest reku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wykluczam! Jestem inwestorem, który do Pana przyszedł z w/w projektem. Czy może Pan mi wytłumaczyć gdzie jest reku?

 

WW nie oznacza że powietrze zużyte idzie precz. W piętrowym domu trzeba je kanałami puścić wyżej .Spięte kanały do jednej wyrzutni a przed nią rekuperator.

Kanały na zużyte z byle czego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Barth3z przytoczył stronę z symulacjami...

czy doczytał na w/w stronie o wentylacji wyporowej:

 

. System jest z powodzeniem stosowany przy znacznych zyskach ciepła.

Oraz to:

Do zapewnienia odpowiedzniej świeżości powietrza w strefie przebywania ludzi zaleca się strumień powietrza 10 L/s (36 m3/h) przypadający na jedną osobę

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nydar, odpowiedz jeszcze jak wygląda u ciebie obsada osobowa w ciągu dnia. Czy wszyscy wybywają do pracy/szkoły ?

Trzeba zaznaczyć, że inaczej wygląda wentylowanie domu przy przebywaniu 24/h a inaczej jak nas przez pół dnia nie ma.

 

To pracowita rodzina,więc do południa w domu nikogo.

Ale jak się zlezą to rosną ppm-y do +/- 1000 i tak stoją do rana. Wentylacja chodzi non stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WW nie oznacza że powietrze zużyte idzie precz. W piętrowym domu trzeba je kanałami puścić wyżej .Spięte kanały do jednej wyrzutni a przed nią rekuperator.

Kanały na zużyte z byle czego .

Ma Pan "mój" projekt, Gdzie nawiewy, w korytarzach, pokojach? kuchni łazienkach? i gdzie reku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie Pan, jest jeszcze liczna grupa ludzi, którzy izolowania, jego podstaw, roli nie rozumieją. Ci ludzie nawet przy dzisiejszych technologiach jeszcze proponują pośrednie ogrzewanie w domach. Naprawdę, nawet dziś potrafią wstawi zbiornik grzac go a potem z niego ogrzewac dom. I teraz taka pompa ciepła, traci są efektywnośc ( wyższa temperatura GZ) i nie ma podstawowej właściwości - chłodzenia.

O ogrzewaniu nieelektrycznym to w XXI wieku nawet wspomina nie wypada.

 

No i jak tu się odnieść do tak głębokiej i merytorycznej odpowiedzi, znów ta sama mantra, NUDA. Wniosek nasuwa się tylko jeden, TB RULES reszta to czarna masa i nic nie wie o izolowaniu i ogrzewaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma Pan "mój" projekt, Gdzie nawiewy, w korytarzach, pokojach? kuchni łazienkach? i gdzie reku?

 

Panie Tomaszu. Zlituj się. Zrobiłem jedną w życiu działającą sprawnie wentylację wyporową. Pan jako fachowiec zrobi to z pewnością lepiej . Tylko trzeba uwierzyć .że ciepłe się unosi. Przepływ powietrza to nie góra piachu do przesunięcia.Myślę że da Pan radę. Ja mam zbyt małe doświadczenie.

Natomiast opierając się na swoich obserwacjach domu parterowego z WW, chętnie mogę zasugerować ,gdzie nawiewne w domu parterowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak tu się odnieść do tak głębokiej i merytorycznej odpowiedzi, znów ta sama mantra, NUDA. Wniosek nasuwa się tylko jeden, TB RULES reszta to czarna masa i nic nie wie o izolowaniu i ogrzewaniu.
Ale co Pan ma się odnosić? Ja piszę o domach izolowanych.

Pan ma dom nieizolowany i centralne. A skoro tak, to Pan się po prostu nie bardzo w temacie orientuje! Pan chce tylko Siebie przekonać, ze zrobił OK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...