Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Przemuś .Każdy musi znać swoje miejsce w stadzie. Ty się udzielasz w ,,Psycholog dyżurny" .I dobrze. Bo i składnia odpowiednia i to co pisałeś o dziwo sens miało.Niech tak zostanie. W technicznych sprawach...no cóż .Nie wiem czy kończyłeś humanistyczny wydział ,czy ekonomiczny. Jeżeli techniczny to nie pisz na jakiej uczelni,obciach że takich cudaków wypuszcza.Niby absolwent jesteś a kumania zero . Może faktycznie masz rację że mądry inaczej absolwent to powoli staje się normą.Zero wyobraźni .

Nie chcę cię dołować ale jest techniczna możliwość by zwykła grzałka elektryczna w urządzeniu spowodowała jego COP 1,4 i więcej przy podgrzewaniu CWU.

Tyle,że to wymaga malutkiego wysiłku intelektualnego .

Uwierz .Studia to nie tylko chlanie i balangi .Straciłeś lat kilka na głupoty zamiast się uczyć. Choćby logiki.

Ale z tego co wypisujesz,wnoszę że masz się dobrze. I gra gitara.Śmieszniej jest jak absolwent z siebie wała robi . Tym po zawodowych ego rośnie.

W sumie ważną społeczną rolę spełniasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Niepraktykujący to 90% z nich.

Ale widzę, że jednak bez rzeczowych argumentów wiarą próbujesz podpierać swoje pomysły. To jak nie chcesz ich propagować naukową drogą to może z purpuratami się dogaduj? Do Tadzika masz blisko a on na takie bzdury kasę nawet od państwa ciagnął a i medialnie jest niezły, naiwnych łupi to może na rozwój ci coś sypnie?

 

Z Tadkiem byśmy się nie polubili bo ja ateista

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką pewność bo nie widziałem na rynku żadnej PPCi ktora pasowałaby do twoich tez.

A co do peltierów to poszukaj metody jak liczy się ich sprawność. 0,5 to będzie dużo niemniej czekam z utęsknieniem na kolejny cud by nydar.

 

Jesteś pewien że nie mylisz sprawności chłodniczej z grzewczą?Odnoszę wrażenie,że tak na wszelki wypadek piszesz ,,nie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj chociaż co to peltier bo błądzisz. Z jednej strony mozesz nim grzać a z drugiej chłodzić i nie mieszaj. Znalazłeś coś na temat liczenia peltierów? Jak nie to szukaj a jak nie chcesz to rób czym prędzej a pośmiejemy się później.

 

Wyobraź sobie że znalazłem .Wyobraź sobie że wydałem kilka PLN na model .Wyobraź sobie że efekt grzewczy jest > znacznie od 1. Wyobraź sobie w końcu że grubość peltiera można ,,przeskoczyć " i ze są materiały izolacyjne z lambdą 0,014.

Z całym szacunkiem dla twojej interdyscyplinarnej wiedzy ,ale COP 2 ,to mam teraz . Walczę o następne dziesiąte jedności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemuś .Każdy musi znać swoje miejsce w stadzie. Ty się udzielasz w ,,Psycholog dyżurny" .I dobrze. Bo i składnia odpowiednia i to co pisałeś o dziwo sens miało.Niech tak zostanie.

 

Amen!

 

W technicznych sprawach...no cóż .Nie wiem czy kończyłeś humanistyczny wydział ,czy ekonomiczny. Jeżeli techniczny to nie pisz na jakiej uczelni,obciach że takich cudaków wypuszcza.Niby absolwent jesteś a kumania zero . Może faktycznie masz rację że mądry inaczej absolwent to powoli staje się normą.Zero wyobraźni.

 

Z pokorą przyjmuję twoją krytykę.

 

Nie chcę cię dołować ale jest techniczna możliwość by zwykła grzałka elektryczna w urządzeniu spowodowała jego COP 1,4 i więcej przy podgrzewaniu CWU.

Tyle,że to wymaga malutkiego wysiłku intelektualnego .

 

Czy ty wiesz, że pozory często mylą?

Tak wiem, tak wiem

Ludzie przed byle gównem czoła chylą

Tak wiem, tak wiem

 

Uwierz .Studia to nie tylko chlanie i balangi .Straciłeś lat kilka na głupoty zamiast się uczyć. Choćby logiki.

 

Logika podpowiada mi że jesteś kobietą albo artystą. Kto by sobie do domu zapakował instalację przemysłową - w dodatku spierdoloną? Ty masz, BO TAK CHCIAŁEŚ - i gitara!

 

Ale z tego co wypisujesz,wnoszę że masz się dobrze. I gra gitara.Śmieszniej jest jak absolwent z siebie wała robi . Tym po zawodowych ego rośnie.

W sumie ważną społeczną rolę spełniasz.

 

Mnie ego urosło w dzieciństwie. Może kiedyś dorośniesz do dojrzalszych struktur osobowości - czego ci życzę, oprócz rozumu i pokory. A jak chcesz być naukowcem, to coś zbadaj.

 

HEJ!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podasz w końcu model tej pompy czy mamy czekać aż sam ją zrobisz?

Tłumaczyć, że z 10kWh z wywiewanego powietrza żadna PPCi nie da ani grosza więcej tłumaczyć już mi się nie chce.

 

Wiesz kszhu.Coś ci powiem . Dla domu jak w temacie ,przydatne będą urządzenia których w funkcji domu nie kojarzysz. Do wentylacji 75m3/h ,wystarczą dwie dmuchawy komputerowe o sprężu 60Pa z wydajnością 40m3/h/szt ,ze zużyciem prądu o którym wstyd pisać.

To samo jest z PC . Sprężarkowa/koszt/ żywotność i ePC ,koszt/żywotność. A po drodze koszt eksploatacji i energożerność.

Lubisz liczyć,to policz. Urządzenie pracujące w minusowych temp. ,jego koszt ( Aristonka olejmy) z średnim COP 3 i ePC z COP >2 i jego kosztem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem dla twojej interdyscyplinarnej wiedzy ,ale COP 2 ,to mam teraz . Walczę o następne dziesiąte jedności.

 

Chyba RoboCop. Informuję cię biedaku, że osiągnięto już poziom RoboCop 4, więc może lepiej idź do wypożyczalni, ale przedtem zaopatrz się w odtwarzacz laser-disców, bo magnetyczne szpule wyszły z obiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba RoboCop. Informuję cię biedaku, że osiągnięto już poziom RoboCop 4, więc może lepiej idź do wypożyczalni, ale przedtem zaopatrz się w odtwarzacz laser-disców, bo magnetyczne szpule wyszły z obiegu.

 

I za to cię cenię. Za dowcip i błazenadę.Masz dystans do siebie .Potrafisz się śmiać z własnych słabości .

Mało takich .Szacun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którego wyrazu nie rozumiesz w zdaniu: "Podaj model tej PPCi.", że tak się wywijasz i znów piszesz elaboraty od rzeczy?

 

Czytaj ze zrozumieniem .Nie istniej taka PPC dla domu pasywnego . Należy ją stworzyć. Sprężarkowej w warunkach domowych nie da rady . ePC i owszem .

Przy zużyciu energii jaką pobiera dom pasywny urządzenie za cenę jaką oferuje rynek ,sam przyznasz ,jest absurdalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może poczekajmy na to kolejne wiekopomne dzieło?

Chociaż obawiam się, że będzie kolejnym z serii "ktokolwiek widział, ktokolwiek wie" czyli tak ukryte przed światem zewnetrznym, że niedostępne dla nikogo.

 

Zamiast błaznować, napisz co sądzisz o fundamencie grzewczym. Pytam choć odpowiedzi się spodziewam oczywistej .A może spodoba się do koncepcji izolowania od środka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może poczekajmy na to kolejne wiekopomne dzieło?

Chociaż obawiam się, że będzie kolejnym z serii "ktokolwiek widział, ktokolwiek wie" czyli tak ukryte przed światem zewnetrznym, że niedostępne dla nikogo.

 

Ja się nie mogę doczekać. I nie ja jeden. Dziś jest demokracja i każdy ma głos:

 

http://www.binbin.net/photos/everythingplay/Bra/Brainiac-Giant-Heat-Changing-Mug.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to o to chodzi w tym całym pitoleniu o napędzaniu wentylacyjnym pompy ciepła!

Czyli nie ma takiej a jest tylko kolejna fantazja nydara.

No to bójcie się producenci pomp ciepła - nydar teraz was z rynku wymiecie bo rekuperatory, wentylacje mechaniczne itd. już z rynku zniknęły.

 

Należało by postawić tezę,że komarzy jad ma wpływ na postrzeganie rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie pomieszało, piszę o PPCi do grzania domu a nie CWU.

Jaka PPCi zapewni 30-40kWh dziennie do samego ogrzewania przy 75m3/h?

Pompa ciepła NIBETM F470 zapewnia wentylację mechaniczną nawiewno-wywiewną, ogrzewa ciepłą wodę użytkową, zasila instalację c.o. oraz wstępnie podgrzewa świeże powietrze nawiewne wykorzystując energię z powietrza wywiewnego
Minimalny pobór powietrza 110m3/h.

Mitsu ma podobną tylko o większej mocy i poborze około 400m3/h.

W domach energooszczędnych, nie mówiąc o pasywnych większa nie jest potrzebna. Uważam, że to dużo rozsądniejszy wybór niż kable plus reku plus PPci z systemem kanałów. Dużo też tańszy.

 

Przy okazji, mitsu reklamuje PPCi ze stałym SCOP do - 15:

ppci mitsu.jpg

Wymyślili jakiś cwancyk, że to działa.

Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...