Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Nasze forumowe pośmiewisko broni się jak może. Żeby tylko się nie zdenerwował i sobie gdzieś nie poszedł bo nie będzie się z czego pośmiać. Jest jakiś plus tej sytuacji. Przy Brzeczkowskim każdy czuje się mądry. :)

Sam się Pan przekona kto się śmieje ostatni. W tym temacie wiedza jest wymierna. Inwestycja w ogrzewanie, nie izolowanie domu - to zużycie ponad 30kWh/m2 rocznie. A okien 3 szybowych nie polecam - wyrzucona kasa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sam się Pan przekona kto się śmieje ostatni. W tym temacie wiedza jest wymierna. Inwestycja w ogrzewanie, nie izolowanie domu - to zużycie ponad 30kWh/m2 rocznie. A okien 3 szybowych nie polecam - wyrzucona kasa!
Ale ja nie chcę się przekonywać kto się będzie śmiał ostatni bo to oznacza koniec naszych zabawnych dysput. Wprowadzasz tu niewątpliwą rozrywkę prezentując swoje teorie a jak już pisałem przy tobie każdy może poczuć się specjalistą. Dowartościowujesz innych bezmiarem swojej niewiedzy, dając poczucie wyższości, niektórym potrzebne. Jeżeli ci z tym dobrze no to cóż. Mimo wszystko pomału się wychowujesz. Przestałeś np twierdzić że cały świat izoluje od wewnątrz tylko Polacy jeszcze nie.

 

Tak już poważniej to mógłbyś naprawdę się przydać. Jak pewnie zauważyłeś jest wiele osób które szukają pomocy w dziedzinach w których coś wiesz. Nie wierzę byś był kompletnym cymbałem nie znającym się np na wentylacji. Mógłbyś i wielu osobom pomóc i jeszcze z tego dobrze żyć gdybyś tylko przestał opowiadać banialuki które na dzień-dobry odrzucają każdego, logicznie myślącego człowieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekonomiczna izolacja termiczna, to taka przy której nieekonomiczny jest centralny "pośredni" system ogrzewania. Ekonomia w tym przypadku, to wydać jak najmniej by osiągnąć ja najlepsze parametry domu.

Dlatego np. Redakcja Muratora - nagrodziła 50 cm styropianu od gruntu, bo jest to EKONOMICZNA GRUBOŚĆ

A tylko ( jak twierdzi audytor nr 1 KAPE) ktoś głupi lub źle wykształcony - projektuje mniej jak 30 cm styropianu od gruntu.

 

Może osobom głupim i źle wykształconym - trudno też jest zrozumieć ekonomię. Dom izolowany jest w inwestycji tańszy od takiego źle izolowanego ( np. symboliczne 20 cm styropianu od gruntu) bo nie wykonuje się w nim drogiego centralnego ogrzewania.

 

Nie wiem --- może Szanowna Redakcja Muratora - nagradzając 50 cm styropianu od gruntu - postara się trochę ekonomii wlać co po niektórym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech pan sobie przypomni Dr. Duda... 2,4kWh/m2
Pan gra takiego bezrozuma, czy Pan jest tak bezrozumny ?

Po pierwsze - 2.4 /m2xK to bardzo dużo gdy chcemy się zmieścić w 15kWh/m2 rocznie.

Po drugie - wyliczenie było przy +8 st. i +19 st. C - gdy delta T wynosi 11 st. C - to Pan nawet ogrzewania w domu nie włącza !!! Co innego gdy delta T jest 27 st.C . Faktyczna temperatura gruntu zimą pod domem izolowanym wynosi maksymalnie 3 st.C . Dom o którym jest w wątku (komfortowy, tani i 0-20kWh/m2 rocznie) ma ogrzewanie podłogowe na na spodzie wylewki. Temperatura wylewki na styropianie wynosi 30-33stC

Może dla rzeczywistych warunków a nie normatywnych - byłby Pan łaskaw podawać straty? Da tak radę??? Czy nie mieści się w rozumku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kable pan do nich sprzedawal i reku 90% odzyskiem w 90' Fajnie
Tak!!!! To był chyba pierwszy sklep z izolacjami powstał w 1990'

133.jpg Jako ciekawostkę podam, że na początku lat 90-tych na szkoleniu z izolowania - uczestniczył Pan Cezary Jankowski - dziś piszący w Budujemy Dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan gra takiego bezrozuma, czy Pan jest tak bezrozumny ?

Po pierwsze - 2.4 /m2xK to bardzo dużo gdy chcemy się zmieścić w 15kWh/m2 rocznie.

Po drugie - wyliczenie było przy +8 st. i +19 st. C - gdy delta T wynosi 11 st. C - to Pan nawet ogrzewania w domu nie włącza !!! Co innego gdy delta T jest 27 st.C . Faktyczna temperatura gruntu zimą pod domem izolowanym wynosi maksymalnie 3 st.C . Dom o którym jest w wątku (komfortowy, tani i 0-20kWh/m2 rocznie) ma ogrzewanie podłogowe na na spodzie wylewki. Temperatura wylewki na styropianie wynosi 30-33stC

Może dla rzeczywistych warunków a nie normatywnych - byłby Pan łaskaw podawać straty? Da tak radę??? Czy nie mieści się w rozumku?

Faktyczna temperatura gruntu pod domem to nie jest 3 stopnie. Po roku stabilizuje się na poziomie ok 12 - 15 st co można zobaczyć w pracy magisterskiej na temat izolacji pod halą. Warunek - odcięcie ucieczki ciepła przez strefy brzegowe budynku. Znowu wolisz powtarzać bzdury.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktyczna temperatura gruntu pod domem to nie jest 3 stopnie. Po roku stabilizuje się na poziomie ok 12 - 15 st co można zobaczyć w pracy magisterskiej na temat izolacji pod halą. Warunek - odcięcie ucieczki ciepła przez strefy brzegowe budynku. Znowu wolisz powtarzać bzdury.

Napisałem : Pod domem izolowanym - 40 cm styro - a w pracy o której Pan pisze, nie ma izolacji, bo tam jest większy problem chłodzenia, nie grzania . W domu bez izolacji - też podłoga na gruncie może dojść do 16 st.C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze sie mozna jego spytac o przedstawienie tych domow "izolowanych" ( i.e <30kWh7m2 wedlug definicji TB ) w 90' , moze on bedzie wstanie podac ilosc wybudowanych i ich koszty exploatacji...

Moze dowiemy sie tez cos o technologii w ktorej byly wybudowane w 90'

Proszę bardzo, Pan pyta, ale nie mnie tylko inwestorów. Bo fachowcy nie muszą pytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem : Pod domem izolowanym - 40 cm styro - a w pracy o której Pan pisze, nie ma izolacji, bo tam jest większy problem chłodzenia, nie grzania . W domu bez izolacji - też podłoga na gruncie może dojść do 16 st.C
Praca ta tyczy się zasadności stosowania izolacji w ogrzewanej hali. Chodziło o straty ciepła a nie o chłodzenie. 16 st? Jakim cudem zatem ma 3 st jak twierdzisz? Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nikt nie broni Panu budować Sobie durszlak zużywający nawet ponad 30kwh/m2 rocznie!!! Ale ten wątek założyłem dla tych co chcą mieć tani i komfortowy dom zużywający do 20kWh/m2 rocznie! Po co Pan uprawia trolling? Jak ma Pan w tym cel? Sprzedaje Pan gaz czy węgiel?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nikt nie broni Panu budować Sobie durszlak zużywający nawet ponad 30kwh/m2 rocznie!!! Ale ten wątek założyłem dla tych co chcą mieć tani i komfortowy dom zużywający do 20kWh/m2 rocznie! Po co Pan uprawia trolling? Jak ma Pan w tym cel? Sprzedaje Pan gaz czy węgiel?

Wolisz pierdzielić niż rozmawiać. OK. Zdziwiony nie jestem. Nic innego tu nie robisz od momentu jak się tu pojawiłeś.Szukasz frajerów? Tu ich nie znajdziesz, nie pozwolimy na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz frajerów?

Czy Redakcję Muratora propagującą 50 cm styropianu od gruntu, też Pan będzie powstrzymywał? Ja, podobnie jak Redakcja nie sprzedajemy styropianu, trudno więc nas posądzać o nieuczciwość w tym temacie.

A frajer to ktoś oszukany? Zna Pan kogoś oszukanego, że za mało płaci za ogrzewanie? Albo narzekającego, że za mało wydał na budowę domu?

Pan może szare komórki uruchomi! Przydają się, nawet ja się chce zwalczać izolowanie domów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma Pan coś do dodania w wątku komfortowych, tanich domów 0-20kWh/m2 czy tylko troll?

To nie jest wątek o "komfortowych, tanich domów 0-20kWh/m2" bo takich nie ma. Oszukujesz ludzi twierdząc że potrafisz taki zrobić. Założyłeś wątek pełen kłamstw i niedopowiedzeń z twojej strony. Kłamiesz mówiąc o niezbędnej ilości izolacji pod domem, kłamiesz mówiąc o tym że cały świat izoluje od wewnątrz. kłamiesz twierdząc że takie domy budowałeś czy choćby pomagałeś projektować. Co tu dodać. Powtórzę jeszcze raz. Nic tu nie zarobisz. Nie pozwolimy ci na szukanie i mamienie potencjalnych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wątek o "komfortowych, tanich domów 0-20kWh/m2" bo takich nie ma. Oszukujesz ludzi twierdząc że potrafisz taki zrobić. Założyłeś wątek pełen kłamstw i niedopowiedzeń z twojej strony. Kłamiesz mówiąc o niezbędnej ilości izolacji pod domem, kłamiesz mówiąc o tym że cały świat izoluje od wewnątrz. kłamiesz twierdząc że takie domy budowałeś czy choćby pomagałeś projektować. Co tu dodać. Powtórzę jeszcze raz. Nic tu nie zarobisz. Nie pozwolimy ci na szukanie i mamienie potencjalnych klientów.

Czy Pan już o tym napisał również do Redakcji, że promują nagrodą 50 cm styropianu od gruntu?

Czy zna Pan choć jednego oszukanego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tanich domów 0-20kWh/m2" bo takich nie ma.

To skąd takie maile?

 

Witam,

 

Bardzo proszę o kalkulację wykonania wentylacji mchanicznej dla domu jednorodzinnego (załączniki pdf). Jesli jest taka możliwość, proszę o skalkulowanie także opcji z robocizną. Dom położony koło Krakowa.

Budynek ma około 190m2 powierzchni, będzie wybudowany w technologi STEICO (belka dwuteowa) ściana zewnętrzna izolacja 40 cm wełny drzewnej, dach 40cm, płyta fundamentowa izolowana 40 cm styropianu.

Garaż i oszklona weranda od strony zachodniej na osobnej płycie i nieogrzewana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...