Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Powtarzasz to bez końca ale nie piszesz o co ci chodzi.

Ta nieludzka nienawiść do TB kompletnie pomieszała ci we łbie.

Nienawiść... :D:D:D. O czym ty piszesz? Co ty masz we łbie, że nie zauważasz tych "rewelacji" Brzęczkowskiego? Wymieniłem je wyżej. Nie interesują cię, bo musiałbyś przyznać, że pisze misiu głupoty a na to cię nie stać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Pośrednie ogrzewanie usprawiedliwia tylko brak wiedzy o izolowaniu. ...

 

Nie każdy budujący swój dom ( tzw Inwestor) posiada "wiedzę" o izolowaniu. Jest Pan tego świadom, mam nadzieję.

 

To On, Inwestor, wydaje swoje pieniądze, na swój dom, i jeśli chce Pan go zmuszać do Pana rozwiązań, to niech Pan próbuje, jeśli postara się Pan przekonać sensownymi i merytorycznymi argumentami - to sam to poprę.

 

Niestety, argumentacja którą do tej pory Pan stosuje, nie jest ani sensowna (bo nie podaje Pan konkretów, a tylko swoje teorie na podstawie nie zawsze odpowiednich ulotek reklamowych), ani merytoryczna, bo w pisaniu "20 cm styropianu od gruntu to IZOLACJA! Prawda, jaki brak podstawowej wiedzy?" nie ma nic merytorycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jeden tv więcej ...- to 150-200kWh w sezonie grzewczym?

....

 

Panie, niech Pan nie pisze bzdur!!! jak Pan to policzył... a Sorry, nie policzył - Pan wie. Tyle że ta wiedza to z czapy. Telewizor w sezonie grzewczym da 150-200kWh??? Panie!!! Gdzie Pan teraz taki gówniany sprzęt kupi? Chyba że u Pana w sklepie można jeszcze nówki Rubina kupić - dla masochistów.

 

Panie, nie kompromisuj się Pan, dobre? Jak mawia klasyk - Ferdek :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nienawiść... :D:D:D. O czym ty piszesz? Co ty masz we łbie, że nie zauważasz tych "rewelacji" Brzęczkowskiego? Wymieniłem je wyżej. Nie interesują cię, bo musiałbyś przyznać, że pisze misiu głupoty a na to cię nie stać.

Może być i tak, że to rodzina jest, więc wypada bronić. Zasadniczo przytaczane argumenty i styl wypowiedzi by się zgadzał, chociaż jeszcze kszhu brakuje trochę do pana Tomasza ;)

 

Panie Tomaszu nie odpowiedział mi pan wczoraj na pytanie.

Pana dom "izolowany" o zużyciu 5kWh/(m2rok) przy ogrzewaniu podłogowym wodnym (woda grzana czystym prądem) jakie będzie miał zużycie?

Czy pańska zasada odnośnie kabli grzewczych 100W/m2 ma zastosowanie zarówno do domów o zużyciu 2,5,10,20,30....kWh/(m2rok)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy budujący swój dom ( tzw Inwestor) posiada "wiedzę" o izolowaniu. Jest Pan tego świadom, mam nadzieję.

 

To On, Inwestor, wydaje swoje pieniądze, na swój dom, i jeśli chce Pan go zmuszać do Pana rozwiązań, to niech Pan próbuje, jeśli postara się Pan przekonać sensownymi i merytorycznymi argumentami - to sam to poprę.

 

Niestety, argumentacja którą do tej pory Pan stosuje, nie jest ani sensowna (bo nie podaje Pan konkretów, a tylko swoje teorie na podstawie nie zawsze odpowiednich ulotek reklamowych), ani merytoryczna, bo w pisaniu "20 cm styropianu od gruntu to IZOLACJA! Prawda, jaki brak podstawowej wiedzy?" nie ma nic merytorycznego.

Nie znalezienie sensu w argumentacji może wynikać z braku wiedzy. To się często zdarza. Ludzie zatrzymują się na jakimś etapie i dalej ani rusz. Przykładowo, jeżeli ktoś w XXI wieku dopuszcza ogrzewanie pośrednie, to izolowanie, to argumentacja są dla niego bez sensu. Podobnie jak tłumaczenie kominiarzowi, że kominy są zbędne. Czy jakby Pan tłumaczył Szanownemu karoka65 - o wyższości pomp nad ekogroszkiem - równie bez sensu.

Dokąd będzie Pan dopuszczał ogrzewanie pośrednie, oszczędne systemy bezpośrednie będą dla Pana bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, i jeszcze jedno.

 

W końcu napisze Pan może, ile w domu jak w temacie trwa "sezon grzewczy", którym tak często się Pan podpiera w swojej argumentacji

 

Nie ma to już znaczenia, technologia poszła do przodu. Od dziś nie będę już pisał sezon grzewczy, bo coraz mniej inwestorów jest zainteresowanych ogrzewaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.pro-vent.pl/gwc-pompa-ciepla,0.html

 

http://www.pro-vent.pl/obrazki/gwcpc1.png

 

Kto potrafi dobrać urządzenia A, B i C? To może mieć sens, ale sam wymiennik A czy B w Juwencie to koszt około 1200zł. Ktoś potrafi taniej?

 

W takim układzie może nie być potrzebny super reku, bo dodatkowa PC wyciągnie co trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pana dom "izolowany" o zużyciu 5kWh/(m2rok) przy ogrzewaniu podłogowym wodnym (woda grzana czystym prądem) jakie będzie miał zużycie?
Odpowiedziałem - nie wiem. Zależy to od izolacji zasobnika, rurek, ilości obwodów i dopasowania moc. Napisałem tylko,

- że będzie to więcej

-że będzie to drożej w montażu

-że będzie gorsze sterowanie.

 

Czy pańska zasada odnośnie kabli grzewczych 100W/m2 ma zastosowanie zarówno do domów o zużyciu 2,5,10,20,30....kWh/(m2rok)?
Do wszystkich. To są konfekcjonowane gotowce i tak je się montuje w Danii ( devi) w Norwegii (nexans) w Finlandii (ensto) w Czechach i Słowacji Fenix...

To system bezpośredniego ustawienia temperatury w pomieszczeniu. On odpowiada za komfort termiczny . Przy małych potrzebach, zyski stanowią spory procent kWh - dlatego musi on być bardzo precyzyjny Za zużycie odpowiada wentylacja i izolacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Dokąd będzie Pan dopuszczał ogrzewanie pośrednie, oszczędne systemy bezpośrednie będą dla Pana bez sensu.

 

Panie, ogarnij się Pan w końcu i zacznij pisać z sensem. Pokaż Pan, gdzie w poście:

Nie każdy budujący swój dom ( tzw Inwestor) posiada "wiedzę" o izolowaniu. Jest Pan tego świadom, mam nadzieję.

 

To On, Inwestor, wydaje swoje pieniądze, na swój dom, i jeśli chce Pan go zmuszać do Pana rozwiązań, to niech Pan próbuje, jeśli postara się Pan przekonać sensownymi i merytorycznymi argumentami - to sam to poprę.

 

Niestety, argumentacja którą do tej pory Pan stosuje, nie jest ani sensowna (bo nie podaje Pan konkretów, a tylko swoje teorie na podstawie nie zawsze odpowiednich ulotek reklamowych), ani merytoryczna, bo w pisaniu "20 cm styropianu od gruntu to IZOLACJA! Prawda, jaki brak podstawowej wiedzy?" nie ma nic merytorycznego.

napisałem to co Pan sugerujesz. Nie próbuj Pan manipulować, bo nic takiego w tym poście nie występuje, a wręcz odwrotnie, napisałem, że w odpowiedniej sytuacji poprę Pana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, niech Pan nie pisze bzdur!!! jak Pan to policzył... a Sorry, nie policzył - Pan wie. Tyle że ta wiedza to z czapy. Telewizor w sezonie grzewczym da 150-200kWh??? Panie!!! Gdzie Pan teraz taki gówniany sprzęt kupi? Chyba że u Pana w sklepie można jeszcze nówki Rubina kupić - dla masochistów.

 

Panie, nie kompromisuj się Pan, dobre? Jak mawia klasyk - Ferdek :lol:

 

Mój LED pobiera 115W (55 cali ) i chodzi około 10h - robi też za komputer.

gdy nie chodzi to tylko 8W - co nam daje 1.26 kWh dziennie. Może Pan to pomnożyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to już znaczenia, technologia poszła do przodu. Od dziś nie będę już pisał sezon grzewczy, bo coraz mniej inwestorów jest zainteresowanych ogrzewaniem.

 

W takim razie proszę o wyjaśnienie, skąd taka wartość:

...Jeden tv więcej ...- to 150-200kWh w sezonie grzewczym?

....

Tylko z łaski swojej, proszę nie wyjeżdżać tutaj z ekranem LED 90", bo to nie "w temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, ogarnij się Pan w końcu i zacznij pisać z sensem
Dokąd Pana "wiedza" będzie uznawała, że ma sens produkować ciepło w innym miejscu niż pomieszczenie ogrzewane, to dywagacje o systemach bezpośrednich będą dla Pana abstrakcją i mogą się wydawać bezsensowne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedziałem - nie wiem. Zależy to od izolacji zasobnika, rurek, ilości obwodów i dopasowania moc.

No więc i właśnie. Niewiedza nie jest argumentem pozwalającym na dyskredytowanie innych rozwiązań, oraz wyśmiewanie się z osób, które tę wiedzę mają.

 

Do wszystkich. To są konfekcjonowane gotowce i tak je się montuje

Tak myślałem. Brak indywidualnego podejścia do klienta. W końcu kieszeń klienta dużo wytrzyma....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, i znów jazda po TB i niepotrzebne elaboraty za zwykły przykład zamiast merytorycznej jego oceny.

Np.: nowy TV emituje ~100Wh, działa przez ~5h/dobę, sezon trwa 150 dni czyli już 75kWh.

Mój zużywa ~250Wh, mam do tego jeszcze jeden komp działający wieleeee godzin, jakieś audio, inne kompy itp.

Niech wszystkiego będzie tylko 150kWh/sezon to dla 100m2 pasywnego 10% - dużo.

 

 

 

Sądzisz, że coś takiego da się w ogóle określić jednoznacznie dla wszystkich domów i całego kraju? To kolejne bezsensowne pytanie po pytaniu "od jakiej temp. dom pasywny należy grzać".

 

Wiesz, już dawno nie pieprzyłeś jak potłuczony tak bardzo jak teraz.

Naprawdę kszhu, spieram się z Tobą, czasami leci mięso i inne takie, ale proszę, nie pij więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem. Brak indywidualnego podejścia do klienta. W końcu kieszeń klienta dużo wytrzyma....
Tańsze systemy bezpośredniego ogrzewania pozwalają inwestorowi zaizolować dom. Sprzedawcy drogiego pośredniego ogrzewania, będą inwestora od izolowania odwodzić. Spotkałem nawet takich, co 20 cm styro od gruntu cynicznie "izolacją" nazywają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój LED pobiera 115W (55 cali ) i chodzi około 10h - robi też za komputer.

gdy nie chodzi to tylko 8W - co nam daje 1.26 kWh dziennie. Może Pan to pomnożyć?

 

I stąd rozumiem wysnuwa Pan wniosek, że w każdym domu:

"LED pobiera 115W (55 cali ) i chodzi około 10h - robi też za komputer.

gdy nie chodzi to tylko 8W - co nam daje 1.26 kWh dziennie"

 

Panie, ocierasz się Pan o śmieszność.

Mój LED 50" pobiera w czasie działania (i zaręczam Panu, że nie musi chodzić po domu aby działał) 70W, i jest używany dziennie 3-4h. I co teraz?

 

Tu nie chodzi o to, że mój jest inny od Pańskiego, ale o to jak Pan generalizuje i jak błędne z tego wyciąga wnioski i teoryje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, już dawno nie pieprzyłeś jak potłuczony tak bardzo jak teraz.

Naprawdę kszhu, spieram się z Tobą, czasami leci mięso i inne takie, ale proszę, nie pij więcej

 

Da Pan radę podać z dokładnością do 1000kWh zyski bytowe w domu 150m2 z 4 osobami na pokładzie??? Da Pan radę? Jak nie ( a nie jest to możliwe) to tylko kompletny pajac może żądać liczenia w domu izolowanym na poziomie zużycie do 3000kWh bez zysków bytowych. To precyzyjny system ustawiania temperatury musi to uwzględnić a nie obliczenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...