Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Dokąd Pana "wiedza" będzie uznawała, że ma sens produkować ciepło w innym miejscu niż pomieszczenie ogrzewane, to dywagacje o systemach bezpośrednich będą dla Pana abstrakcją i mogą się wydawać bezsensowne.

 

Jak grochem o ścianę, a katarynka gra dalej ;)

 

odpuszczam... na razie, bo Pan nie rozumie co piszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I to ma być sensowna odp. człowieka na poziomie?

Przeczytaj z uwagą raz jeszcze:

 

Dobra, nie ogarniasz, to trzeba jak dziad krowie na rowie

 

Odpowiedz w takim razie z łaski Twojej, jak się ma Twoje obliczone 75kWh ze TV, do podanego przez TB - 150-200kWh

 

abstrahuję od tego, że dom jak w temacie, będzie wymagał ogrzewania w zależności od rejonu do kilkudziesięciu dni w roku i to.bliżej 60 jak 90 - jeśli dłużej to jest to durszlak, a nie dom w temacie, a Twoje 150dni sezonu i wysnute wyliczenia to między bajki włóż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

O tym, że w każdym poście jeździsz po TB a co do rozwiązań to po czasie wielu przyznajesz rację jak z U podłogi albo wymyślasz kuriozalne kontrargumenty jak grzanie domu suszarką do włosów.

To, że kłamiesz, by tylko wyszło na twoje to już wiem od dawna. To, że wybierasz sobie argumenty, pomijając inne, by nie przyznać komuś racji to też już wiem. O ogrzewaniu kablami myślałem na długo przed tym, zanim dowiedziałem się o Brzęczkowskim. O izolacji podłogi od gruntu też. To dla ciebie tylko są to "epokowe" odkrycia misia. Nie dostrzegasz, bo bardzo nie chcesz, że on przez swoją ignorancję i upór robi z tych rozwiązań karykaturę. To, że szkodzi doradzając głupoty to też nie twój problem. Skrzywdzili misia a ty jesteś obrońcą uciśnionych i będziesz go bronił do upadłego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój LED pobiera 115W (55 cali ) i chodzi około 10h - robi też za komputer.

gdy nie chodzi to tylko 8W - co nam daje 1.26 kWh dziennie. Może Pan to pomnożyć?

 

ale Pan nie mieszka w domu "jak w temacie" i nie jest Pan w stanie podać ilości dni sezonu grzewczego

 

Napisał Pan zresztą:

Nie ma to już znaczenia, technologia poszła do przodu. Od dziś nie będę już pisał sezon grzewczy, bo coraz mniej inwestorów jest zainteresowanych ogrzewaniem.

czyli 1,26kWh x 0 (no bo nie ma sezonu grzewczego) daje 0kWh czyli daleeeeeeko do 150kWh a tym bardziej do 200kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da Pan radę podać z dokładnością do 1000kWh zyski bytowe w domu 150m2 z 4 osobami na pokładzie??? Da Pan radę? Jak nie ( a nie jest to możliwe)...

 

Panie, JA NIE DAM RADY

 

w porządku

 

ale Pan daje radę do setek kWh pisząc "z TV 150-200kWh w sezonie grzewczym"

 

Panie - toć to czysta hipokryzja. I Pan pisze "to tylko kompletny pajac"???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład, rozumiesz to? Dom 100m2, pasywny, 1500kWh/rok (żaden sezon), urządzenia spokojnie mogą dostarczyć te 150-200kWh. Pomijam nieprzewidywalne zyski słoneczne i inne bytowe (imprezy). Jak masz zamiar liczyć w takim układzie urządzenie grzewcze? Wiesz kto i jak będzie w domu mieszkał?
Panie kszu... mamy inne podejście do liczenia... ale sam Pan musi przyznać, że wyliczenie mocy kotłowni w domu jaki Pan opisał - to czyste pajacowanie. Z tym, że ja mam do czynienia z projektami takich domów od ponad 20 lat, więc proszę się nie dziwić mojemu podejściu do obliczeń. W takich domach musi być precyzyjnie okiełznana moc ogrzewania bezpośredniego. No i ze względu na coraz częstszą pracę w domu, system ustawiania komfortowej temperatury, musi obejmować cały rok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład, rozumiesz to? Dom 100m2, pasywny, 1500kWh/rok (żaden sezon), urządzenia spokojnie mogą dostarczyć te 150-200kWh. ...

 

Jaki kurna przykład, co ty pierdolisz???

Jak długo jeszcze będziesz manipulował wypowiedziami???, jakie urządzania??? mowa była o JEDNYM - O TV!!! jaki kurna rok, napisał wyraźnie "tv - 150-200kWh w sezonie grzewczym" Przestań manipulować wypowiedziami!!!

 

przeczytaj sobie ten post ze zrozumieniem dokładnie

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?217864-Tanie-i-komfortowe-domy-zu%C5%BCywajace-od-0-do-20kWh-m2-rocznie&p=6536322&viewfull=1#post6536322

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, JA NIE DAM RADY

 

w porządku

 

ale Pan daje radę do setek kWh pisząc "z TV 150-200kWh w sezonie grzewczym"

 

Panie - toć to czysta hipokryzja. I Pan pisze "to tylko kompletny pajac"???

 

To Pan policzy!

Mój tv a zarazem monitor - pobiera 115W o chodzi około 10h gdy nie chodzi pobiera 8W . Do niego podłączona jest kablówka i komputer - około 60W

Jakby nie liczyć to ponad 1.5kWh dziennie. Czyli nawet jak sezon grzewczy trwałby 100 dni - to wyjdzie 150kWh - gdzie Pan widzi hipokryzję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki kurna przykład, co ty pierdolisz???

Jak długo jeszcze będziesz manipulował wypowiedziami???, jakie urządzania??? mowa była o JEDNYM - O TV!!! jaki kurna rok, napisał wyraźnie "tv - 150-200kWh w sezonie grzewczym" Przestań manipulować wypowiedziami!!!

 

przeczytaj sobie ten post ze zrozumieniem dokładnie

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?217864-Tanie-i-komfortowe-domy-zu%C5%BCywajace-od-0-do-20kWh-m2-rocznie&p=6536322&viewfull=1#post6536322

To potrafi Pan policzyć - 1.5 kWh ( z hakiem ) na dobę - tv (monitor) z komputerem i tunerem kablówki. wyjdzie w sezonie grzewczym 150-200kWh czy nie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Pan policzy!

Mój tv a zarazem monitor - pobiera 115W o chodzi około 10h gdy nie chodzi pobiera 8W . Do niego podłączona jest kablówka i komputer - około 60W

Jakby nie liczyć to ponad 1.5kWh dziennie. Czyli nawet jak sezon grzewczy trwałby 100 dni - to wyjdzie 150kWh - gdzie Pan widzi hipokryzję?

 

Panie, nie kompromisuj się Pan, U Pan pracuje 10h, u mnie 3h - dostrzega Pan subtelną różnicę? Pan generalizuje ( nie piszę teraz o pana obecnej wypowiedzi, ale o źródłowej) i tu popełnia Pan poważny błąd.

 

A poza tym, po co Pan to policzył wyżej, skoro:

Nie ma to już znaczenia, technologia poszła do przodu. Od dziś nie będę już pisał sezon grzewczy, bo coraz mniej inwestorów jest zainteresowanych ogrzewaniem.

bądź Pan konsekwentny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Uważasz, że to nie przykład tylko wyrocznia? Sądzisz, że wszystko wszędzie jest takie same? Jak mój TV zeżre więcej, to kto ma rację?

Skupiasz się na przykładzie aby się powyżywać a unikasz celowo szerszej całości:

 

...

Ale co mnie obchodzi to co kto myślał? Mnie interesuje kto co pisze a piszesz bzdury jak np. to o ogrzewaniu suszarkami.

 

...

 

i tak manipulant sam się zmanipulował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nydara czy jego pomysłów zupełnie od czapy? Dostrzegasz różnicę?

:

No jasne, dostrzegam, nie tylko ja.

Po nydarze można sobie było pojeździć, bo to nie mój guru, po Brzęczkowskim broń Boże, bo jeszcze przez przypadek nazwie spiskowcem a i merytoryczność ucierpi.

Dostrzegasz różnicę, czy jeszcze nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...