Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przecież myśląca osoba nie założy sobie ogrzewania, gdzie ciepło jest produkowane gdzie indziej niż odbierane !Prawda?

 

 

Jak nie ! :) Ja założę - pompe ciepła monoblokową. Co więcej, ciepło będzie produkować na zewnątrz, nawet przy -15oc ;)

 

Barth to nie moje słowa a TB, coś się poprzestawiało jak odpowiadałem na jego wywody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kaprys producentów ( wszystkich) to optymalna moc do sterowania temperaturą.

 

Kaprys - nie kaprys. Do grzania podłogi są maty grzejne. Te standardowe mają moc 60W/m2 i nie są koniecznie przeznaczone do domów pasywnych.

Ale zgadzam się, że czepianie się mocy to raczej słaba broń - jedyny mankament to duża moc przyłączeniowa. To można jednak obejść stosując odpowiednie sterowanie, które będzie przydzielać limity czasowe dostępu do mocy dla poszczególnych obwodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mam rozumieć to, że kable o mocy 100W w pokojach szybciej ogrzeją pomieszczenie

 

Nie, szybciej podgrzeją tylko podłogę. Na szybkość ogrzania powietrza w pokoju wpływa wysokość temp. posadzki.

 

jaka musi być temperatura podłogi aby w pokoju było przykładowo 22st? bo wydaje mi się że 1st więcej to za mało.

 

Zacznij grzać 3 dni wcześniej to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaprys - nie kaprys. Do grzania podłogi są maty grzejne. Te standardowe mają moc 60W/m2 i nie są koniecznie przeznaczone do domów pasywnych.

Ale zgadzam się, że czepianie się mocy to raczej słaba broń - jedyny mankament to duża moc przyłączeniowa. To można jednak obejść stosując odpowiednie sterowanie, które będzie przydzielać limity czasowe dostępu do mocy dla poszczególnych obwodów.

Można producenta tych standardowych? Bo znam chyba wszystkich... a 60W/m2 robi się, ale nie do wylewek i robi to tylko największy i najlepszy na świecie producent tego ogrzewania.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest alternatywa a komplet

 

To jest właśnie ten Twój komplet, dla którego są alternatywy, a Ty ich nie masz.

 

Pompa ciepła ogrzewa i chłodzi powietrze, kable ogrzewają podłogę, poza komfortem, pełnią rolę automatyki

 

Rolę automatyki pełni termostat nie same kable.

 

Precyzyjne sterowanie powietrzem, w zakresie 10-40m3/h nie jest możliwe, nawet zaworami żelowymi.

 

Już Ci nie jeden pisał, mało kogo obchodzi sterowanie co do 0,1oC.

Edytowane przez szwedii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można producenta tych standardowych? Bo znam chyba wszystkich... a 60W/m2 robi się nie do wylewek.

 

http://www.pradservice.com/sklep,produkt:56.html

 

Pisałem podłogi, a nie wylewki - i to niekoniecznie w domu nawet energooszczędnym, o pasywnym nie wspominając. Zresztą co za różnica - wiadomo do czego służy mata grzejna i że nie da się jej zalać betonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież myśląca osoba nie założy sobie ogrzewania, gdzie ciepło jest produkowane gdzie indziej niż odbierane !Prawda?

 

 

Jak nie ! :) Ja założę - pompe ciepła monoblokową. Co więcej, ciepło będzie produkować na zewnątrz, nawet przy -15oc ;)

Barth to nie moje słowa a TB, coś się poprzestawiało jak odpowiadałem na jego wywody.[

Pan ma zdaje się spieprzony dom, sądząc po doradcach. Pan nie może już nic poprawic, więc tylko próbuje przekona innch, by nie budowali bez błędów. Cieszy mnie ta Pana aktywnośc w tym wątku i to bardzo. Wie Pan dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież myśląca osoba nie założy sobie ogrzewania, gdzie ciepło jest produkowane gdzie indziej niż odbierane !Prawda?

 

 

Jak nie ! :) Ja założę - pompe ciepła monoblokową. Co więcej, ciepło będzie produkować na zewnątrz, nawet przy -15oc ;)

 

Barth to nie moje słowa a TB, coś się poprzestawiało jak odpowiadałem na jego wywody.

 

Spoko, nie ma znaczenia. :)

Ja po prostu mówię co u mnie będzie, a Brzęczkowskiemu jak zawsze ubliżanie pozostało. Co ja poradzę, że on tego nie jest w stanie pojąć ?

 

To można jednak obejść stosując odpowiednie sterowanie, które będzie przydzielać limity czasowe dostępu do mocy dla poszczególnych obwodów.

 

Dodatkowe koszta. Ziarnko do ziarnka i takie sterowanie będzie bardziej kosztowne niż same kable/maty w posadzce.

Edytowane przez Barth3z
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.pradservice.com/sklep,produkt:56.html

 

Pisałem podłogi, a nie wylewki - i to niekoniecznie w domu nawet energooszczędnym, o pasywnym nie wspominając. Zresztą co za różnica - wiadomo do czego służy mata grzejna i że nie da się jej zalać betonem.

To nie standard tylko najnowsza produkcja i już będą 70W/m2 - 60 jest za mało. Mogę Panu na pw dac namiary do osób które mają woodteki na 40 cm styro i nie najlepiej się steruje. A więcej technologicznie się nie da.

Zapraszam przy okazji do zwiedzenia największej na świecie fabryki tego typu ogrzewania.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan ma zdaje się spieprzony dom, sądząc po doradcach. Pan nie może już nic poprawic, więc tylko próbuje przekona innch, by nie budowali bez błędów. Cieszy mnie ta Pana aktywnośc w tym wątku i to bardzo. Wie Pan dlaczego?

 

Już to kiedyś pisałeś, brakło Ci znowu argumentów, a wątek ten założyłeś tylko po to by czerpać z wiedzy innych pod pretekstem dobrych założeń, aby się dokształcić i w przyszłości opierać się na zdobytych informacjach i dalej cwaniakować jaki to wyga w temacie nie jesteś. I jeszcze jedno jak masz problem do moich doradców z których jeden jest Adam_Mk to Ci naprawdę współczuje, ten gości zabił by Cie wiedzą na każdym kroku, z resztą oni wszyscy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.pradservice.com/sklep,produkt:56.html

 

Pisałem podłogi, a nie wylewki - i to niekoniecznie w domu nawet energooszczędnym, o pasywnym nie wspominając. Zresztą co za różnica - wiadomo do czego służy mata grzejna i że nie da się jej zalać betonem.

 

O co chodzi z tymi matami? Cena zwala z nóg - 330zł za 2m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam Adama i się nie pozabijaliśmy. A wiedza o budownictwie jest dośc wymierna, kończy się na 30kWh/m2 dziś a za 5 lat to 0 kWh/m2. Adaś Panu kocioł doradził?

 

To żeście się nie pozabijali nic nie znaczy, wiedzą i tak by Cię pozamiatał nie mówiąc o obliczeniach, tak się składa że też osobiście poznałem Adama, mieszkamy od siebie rzut beretem, był kilka razy u mnie na budowie i znam jego zdanie na temat Twoich rozwiązań izolacji od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącznie o moc - dobrą do domów nieizolowanych. Kto normalny wypuszczałby produkt dedykowany do domów "lepszych od izolowanych" (do izolowanych 100W/m2), skoro takich domów w Polsce jest z 5?
Zapewne Pan wszystkich domów nie zna. Fabryka jest największa na świecie i co dzień od 25 lat sprzedaje takie ogrzewanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...