Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Nie moich. Na całym świecie jest ciągłośc izolacji. Pytam jeszcze raz , Adam Panu kocioł doradził? Nie wierzę!

 

Ty jesteś naprawdę ograniczony, nigdzie nie napisałem że ADAM mi kocioł doradził, i nie szukaj podtekstów, ADAM założył watek o buforze z którego czerpałem wiedzę, a tam są właśnie opisane alternatywy przy takim rozwiązaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To zapewne do mnie, nie, nie wyszedł jak w temacie za to w Twoim mniemaniu durszlak, ale z możliwościami w moim.
To może doradcy nie byli z górnej półki. Temat jest domy zaizolowane na poziomie 0 -20kWh/m2 a wiedza o budownictwie izolowanym kończy się na 30kWh/m2. To są bardzo wymierne sprawy. Pan składa reklamacje!

Jak ktoś doradza centralne - to z definicji nie zna się na izolowaniu.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie rozumiem sensu 100W/m2 w domu pasywnym . Tak to trochę wygląda na na sen pod wplywem.
Jak Pan widzi, nawet producenci z Norwegii, Szwecji Czech Polski Niemiec Francji Danii - innych rozwiązań nie przewidzieli.

Po prostu, najlepiej się steruje, najszybciej reaguje na chwilowe zmiany, zapewniając komfort 100W/m2 z termostatem o histerezie około 0.1 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może doradcy nie byli z górnej półki. Temat jest domy zaizolowane na poziomie 0.20kWh/m2 a wiedza o budownictwie izolowanym kończy się na 30kWh/m2. To są bardzo wymierne sprawy. Pan składa reklamacje!

 

O doradcach się nie wypowiadaj bo Cię przy nich brakuje, a reklamacji nie składam na swój dom , składam na Twoje widzi mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyzbys twierdzil ze TB klamie? Od 1990r tylko 5 domow lepszych od izolowanych :o

 

Nie 5 tylko "z 5" - no mniejsza o to ile. Ja nie znam ani jednego, ale Elektra chyba tak. Może po prostu robią kable do odladzania schodów i rynien, które można zabetonować? Dla bogaczy - luksus. Do domów pasywnych - nada się i wygodnie. Po co różnicować moc? To dodatkowe koszty, a te mocniejsze mają szersze zastosowanie. Na przykład w instalacjach przemysłowych do ogrzewania rurociągów. W Szwecji podobno popularny jest system zimowego ogrzewania silników samochodowych na postoju, żeby rano odpalały - podłącza się wtyczkę spod maski do gniazdka na parkingu, rano odłącza - i odpala ciepły silnik! Jak to jest realizowane? Kablami Elektra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O doradcach się nie wypowiadaj bo Cię przy nich brakuje, a reklamacji nie składam na swój dom , składam na Twoje widzi mi się.
Dlaczego? Jakośc doradcy od izolowania i ogrzewania ocenia się po zużyciu. Zużycie większe od 30kWh - doradca źle wykształcony nie zna podstaw. Zużycie poniżej 30kWh - doradca wie po co się izoluje. Zużycie poniżej 15kWh - dobry fachowiec.

Co tu się wypowiadac czy nie wypowiedac w tak wymiernym temacie. Sam Pan oceni - fachowcy czy leszcze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Pan widzi, nawet producenci z Norwegii, Szwecji Czech Polski Niemiec Francji Danii - innych rozwiązań nie przewidzieli.

Po prostu, najlepiej się steruje, najszybciej reaguje na chwilowe zmiany, zapewniając komfort 100W/m2 z termostatem o histerezie około 0.1 st.

 

Gdybym produkował, też bym nie przewidział.

Pan mi powie jakie jest tępo reakcji na chwilowe zmiany ,posadzki w salonie 40m2 o masie 5-6 ton?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym produkował, też bym nie przewidział.

Pan mi powie jakie jest tępo reakcji na chwilowe zmiany ,posadzki w salonie 40m2 o masie 5-6 ton?

Powiem producentom, że te ich doświadczenie i badania mogą sobie wsadzic. Czy może Pan wystąpi przed tymi producentami i przedstawi swoje badania i doświadczenie. Odstąpię Panu czasu, Ma Pan ochotę... Początek września znajdzie Pan czas?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem - to jest tak potrzebne jak umarłemu kadzidło. W obecnym, który miał być <30 liczę dzień po dniu chyba tylko z ciekawości bo rzeczywistość (~17) pokazuje co warte to liczenie.

 

To skąd wiesz jaki dom wybudujesz ? Czyżby tylko U przegrody i okien ustalasz i z tego liczysz ?

 

Nic nie zaburza, to są różnice, których nie sposób dostrzec o pomiarach nie mówiąc.

 

Popatrz - planujesz duże kanały pod ogrzewanie nadmuchowe, których opór dla wentylacji będzie żaden, to różnica w oporach dla wentylacji pomieszczenia ze szczelina pod drzwiami a otwartymi drzwiami będzie tak duża, że różnica w nawiewie bedzie bardzo duża.

 

A jaki problem z czerpnią ogrzewania? Ona ciągnąć nie będzie bo PPCi nie będzie pracować.

 

Jak ppci nie będzie pracowała to musisz zamknąć, bo powietrze wentylacyjne będzie parło w stronę tej czerpni salonowej. Zaburzy dystrybucję powietrza w domu.

 

A po co?

Tak w ogóle to po co okap kuchenny jak w kuchni jest wyciąg WM?

 

Nie wiem ... Nie miałem okazji sprawdzić jak działa wentylacja przy 100-150m3/h w momencie jak coś zostanie przypalone na patelni. Zdąrzy ta wentylacja wyciągnąć wszystko zanim rozejdzie się ten zapach po mieszkaniu ?

 

Aluminium?

 

Nie pytaj tylko sprawdź - "Rekuperator jest zbudowany w całosci z polistyrenu — od folii po obudowę."

 

Nie przesadzaj, ustawienie cykli grzania przemiennie dla różnych obwodów to nic skomplikowanego - nastawy w minutach i tyle. Fak, że dobrze by miec to w jednym sterowniku stąd ja mam tylko jeden, prościutki PLC.

 

A jak to teraz masz u siebie zrealizowane ? Masz osobne sterowniki na każdy pokój ? Jak to wszystko ustawiasz i jak zmienisz nastawy jak wstawisz splita ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QUOTE=Tomasz Brzęczkowski;6538878]Dlaczego? Jakośc doradcy od izolowania i ogrzewania ocenia się po zużyciu.

 

To ty tak oceniasz.

 

Doradcy Ci są właśnie od doradzania i uświadamiania, inwestor sam to weryfikuje względem własnych oczekiwań.

Tylko Ty jesteś ten jedyny i nie zastąpiony.

 

 

 

 

Zużycie większe od 30kWh - doradca źle wykształcony nie zna podstaw. Zużycie poniżej 30kWh - doradca wie po co się izoluje. Zużycie poniżej 15kWh - dobry fachowiec.

 

Fachowość zostaw fachowcą

 

 

 

Co tu się wypowiadac czy nie wypowiedac w tak wymiernym temacie. Sam Pan oceni - fachowcy czy leszcze!

 

Dokładnie. Sam resztę dopowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiej temp. zewnetrznej musisz zaczac dostarczac cieplo w domu pasywnym aby utrzymac 22*C wewnatrz?

 

Potrzebujesz 100W/m2 aby szybko podniesc temp i potem wylonczyc kable... znowu wlonczyc i wylonczyc....

Co kosztuje wiecej energii... podtrzymanie stalej temp czy grzanie?

 

Czy dom pasywny potrzebuje 15kW + PC do dogrzewania?

 

Jaka jest cena kabli vs grzalki w systemie WM z odzyskiem ciepla na nazimniejsze dni w domu pasywnym?

 

Dlaczego nie mozna wykozystac PC P/W ktora np. potrafi oddac 1,8kW i zasilic wodna podlogowke 30*C lub 28*C.... ( nie koniecznie w domu pasywnym jednak )

Zuzyje tyle pradu co klimatyzator.... podtrzyma stala temp i uczucie "nie zimnej" podlogi....

Co wyjdzie taniej ? odpalanie 15kW i klimatyzator co jakis czas?

 

Kto potrzebuje sterowanie 0,1*C. Jakie wachanie temp jest odczuwalne dla normalnego czlowieka?

 

Czy to na co choruje TB mozna leczyc?

 

Rozważamy tylko kwestię 100W/m2 czy 40W/m2 Jeśli różnica na całości inwestycji jest kilka stówek to wolę już 100W bo mogę podnieść szybciej temperaturę - np. w drugiej taryfie. 40W/m2 wymaga ode mnie grzania ciegle, czyli również w płaskiej taryfie, czyli drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo np. jadę na weekend w góry.

Albo oczekuje na zyski słoneczne w ciągu dnia (akumulację w wylwce), i jeśli ich nie będzie to chcę na wieczór podnieść temp. powietrza o ten 1oC.

 

To ile kWh w ten sposób dom zaoszczędzi ?

 

Tak przy okazji . Znają Panowie jakieś badania dotyczące wpływu na organizm pola elektromagnetycznego przy kablach 15kW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...