Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

:) Działa kilka godzin dziennie. Wentylacja non stop. Część spora powietrza wylatuje w związku z tym bezpośrednio w piz...u, bez odzysku.

 

Wydaje mi się że PPCi powinna być tak dopasowana by starczyło na CO w sezonie grzewczym w 100% i ile się da dla CWU .Brakująca energia z GWC. W lecie z CWU problemu nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja zaobserwowałem, że jest to trochę trudne do przewidzenia jak się zachowa ciepłe powietrze . klimę mam w korytarzu na parterze przy łazience i przedsionku. jak drzwi są otwarte to dogrzewa łazienkę i przedsionek trochę ciepła wpływa do salonu pomimo podciągu który jest pewną przeszkodą ale najwięcej ciepłego powietrza ulatuje niczym nie spowalniane na klatkę schodową i kumuluje się w holu na piętrze skąd rozchodzi się do sypialni. taki przepływ uwidacznia się tym, że najbardziej jednak rośnie temperatura w przedsionku na dole,korytarzu,łazience i sypialniach na górze.wszystko zależy od układu domu i czy pod sufitem są jakieś przeszkody dla ciepłego powietrza, strumień ciepłego w większości wybiera najłatwiejszą drogę ku górze.

 

A ja mam klime w salonie i to tam 90% dnia cieplo jest potrzebne. Jak klima pochodzi ponad godzine, cieplej robi sie w pierwszej kolejnosci na klatce schodowej na poddaszu i niejako sila rzeczy zaraz takze w sypialniach.

 

Na parterze w tym czasie utrzymywala sie temperatura nie nizsza niz 0.5 - 1 stopien. Szkoda, ze ta klima nie moze pracowac na jeszcze nizszych obrotach, tak o polowe nizszych, wtedy przez wiekszosc sezonu moglaby chodzic na minimum i zapewniac komfortowe warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam klime w salonie i to tam 90% dnia cieplo jest potrzebne. Jak klima pochodzi ponad godzine, cieplej robi sie w pierwszej kolejnosci na klatce schodowej na poddaszu i niejako sila rzeczy zaraz takze w sypialniach.

 

Na parterze w tym czasie utrzymywala sie temperatura nie nizsza niz 0.5 - 1 stopien. Szkoda, ze ta klima nie moze pracowac na jeszcze nizszych obrotach, tak o polowe nizszych, wtedy przez wiekszosc sezonu moglaby chodzic na minimum i zapewniac komfortowe warunki.

 

Bez urazy miloszenko ale uruchomiłeś klimę 08.03.14 . Cieszysz się że ci dogrzewa, Wszyscy się cieszymy. tyle,że ja wyłączyłem ogrzewanie całkowicie na początku marca. Nie pamiętam dokładnie dnia ale było to przed 10-tym . Może z tą euforią poczekamy do pełnej zimy.

Faktem jest że przy jakimś cop jest to lepsze od kabli ,ale zauważ że niektórzy koledzy podnieceni twoim sukcesem opierają całą energetykę domu na klimie. Przejdź przyzwoitą zimę i opowiedz czy jedną klimą ogrzejesz całą chałupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam klime w salonie i to tam 90% dnia cieplo jest potrzebne. Jak klima pochodzi ponad godzine, cieplej robi sie w pierwszej kolejnosci na klatce schodowej na poddaszu i niejako sila rzeczy zaraz takze w sypialniach.

 

Na parterze w tym czasie utrzymywala sie temperatura nie nizsza niz 0.5 - 1 stopien. Szkoda, ze ta klima nie moze pracowac na jeszcze nizszych obrotach, tak o polowe nizszych, wtedy przez wiekszosc sezonu moglaby chodzic na minimum i zapewniac komfortowe warunki.

 

pierwotnie miałem zaplanowaną klimę w salonie ale wydawało mi się na zbyt bezpośrednie miejsce,no i ten podciąg który mógłby blokować rozchodzenie się powietrza na inne części domu.musiałbym przetestować pierwotne ustawienie-kable dalej są w ścianie, może kiedyś przestawię lub wymyślę ruchomą przegrodę aby uniemożliwić ucieczkę na piętro.szkoda, że nie ma takiej "klimy" p-w w takiej cenie jak p-p. dla mnie najlepsze wyjście podłączyć do rurek na parterze malutką PC p-w. mała moc na inwerterze, 4 pętle po 85m na 60m2. a piętro i tak się nagrzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerokim łukiem staram się omijać mechanikę. Natomiast każdy hard+software w służbie ludzkości jak najbardziej - to jest praktycznie bezawaryjne i tanie jak barszcz więc wymiana jest szybka i bezbolesna.

 

 

 

Jak najmniej mechaniki i nigdy jedno do wszystkiego bo co jest do wszystkiego jest do niczego. Poza tym jak padnie to leżysz na dwóch frontach - ani ciepłej wody ani ciepła w domu.

 

 

 

Przynudzasz.

Nawet netto ~10kWh z powietrza wentylacyjnego nie ogrzeje nawet małego domku potrzebującego 30kWh. Po drugie z wentylacyjnego o wiele prościej da się odzyskać energię a do ogrzewania PC nie koniecznie jest optymalnym rozwiązaniem. A po trzecie:

 

No tak. No tak. Jak się nie wie co się pisze ,to się pisze co się wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy miloszenko ale uruchomiłeś klimę 08.03.14 . Cieszysz się że ci dogrzewa, Wszyscy się cieszymy. tyle,że ja wyłączyłem ogrzewanie całkowicie na początku marca. Nie pamiętam dokładnie dnia ale było to przed 10-tym . Może z tą euforią poczekamy do pełnej zimy.

Faktem jest że przy jakimś cop jest to lepsze od kabli ,ale zauważ że niektórzy koledzy podnieceni twoim sukcesem opierają całą energetykę domu na klimie. Przejdź przyzwoitą zimę i opowiedz czy jedną klimą ogrzejesz całą chałupę.

 

Nydar, mam porownanie do identycznych dni z konca marca, gdzie gazu szlo 2.5-3 m3/dobe. Wiem, ile dom potrzebuje energii dla danych warunkow zewnetrznych bardzo dokladnie dlatego tez wiem, czego sie spodziewac.

 

Temperatura na zewnatrz dopoki pozwala pracowac klimie ma male znaczenie, bo bedzie pracowac z COP od 2.5 do 4, niewiele to zmienia jesli wystarczy grzac kilka godzin na dobe.

 

Podlogowke mam zamiar odpalac okresowo, ale tylko petle w lazience, sypialni od polnocy i gabinecie, to jest jakies 40% powierzchni. Razem z klima spodziewac sie oszczednosci w okolicy 50% (w zlotowkach, w kWh bedzie jeszcze wieksza roznica).

 

Edit: Dom pasywny mozna ogrzewac grzalka w kanale nawiewnym, dlaczego moj mialby sie nie nagrzac od klimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

: Dom pasywny mozna ogrzewac grzalka w kanale nawiewnym, dlaczego moj mialby sie nie nagrzac od klimy?

 

po testach mojego chińczyka w zimie wychodzi na to, że spokojnie. najlepiej gdyby był małej mocy na inwerterze i pracował jak już pisał miloszenko w trybie ciągłym. z tym trzeba się pogodzić jak nadmuch to małej mocy ale ciągle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najmniej mechaniki i nigdy jedno do wszystkiego bo co jest do wszystkiego jest do niczego. Poza tym jak padnie to leżysz na dwóch frontach - ani ciepłej wody ani ciepła w domu.
Poza tym, straty na efektywności, wyższa temperatura GŹ, Wyższa cena, gorsze sterowanie, starszy typ (ON/OF) , krótsza żywotnośc.... i brak chłodzenia. Jest jakaś zaleta pomp p-w przeznaczonych nie do ogrzewania cwu? Ja nie widzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy miloszenko ale uruchomiłeś klimę 08.03.14 . Cieszysz się że ci dogrzewa, Wszyscy się cieszymy. tyle,że ja wyłączyłem ogrzewanie całkowicie na początku marca. Nie pamiętam dokładnie dnia ale było to przed 10-tym . Może z tą euforią poczekamy do pełnej zimy.

Faktem jest że przy jakimś cop jest to lepsze od kabli ,ale zauważ że niektórzy koledzy podnieceni twoim sukcesem opierają całą energetykę domu na klimie. Przejdź przyzwoitą zimę i opowiedz czy jedną klimą ogrzejesz całą chałupę.

A po czterech sezonach, Panie nydar, można jakieś wnioski wysnuc, czy też za krótko?

Grzeje, grzeje nawet przy -23 niestety, mniej nie było!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malutką PC p-w. mała moc na inwerterze
Inwertor jest po to ograniczy zużycie prądu przez sprężarkę. Nie ma prądów rozruchowych jak przy ON/OF. Gdy pompą grzac zasobnik w ogrzewaniu pośrednim, jaki zysk z inwertora, skoro pompa i tak będzie ON/OF sterowana termostatem zasobnika. Tam ma nagrzac wodę i się wyłaczyc

 

 

 

http://www.mitsubishipro.com/media/226460/h2i_brochure.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek... video nie odtworze... mozesz opisac co takiego zabawnego znalazles?

 

A jechałem rano do roboty i leciało coś, czego później pracowicie szukałem chyba z 1,5 minuty - Lykke Li - Get Some. Takie tam rozluźnienie - sex, niedwuznaczne nawiązanie do religii, pochwała prostytucji i inne smakołyki, a wszystko w polewie z prymitywnego brzmienia afrykańskiego bębna okraszonego nowoczesną produkcją, bazującą na wiedzy o manipulowaniu ludzkim nastrojem. Jak dla mnie smakołyk, a że sam nie zeżrę - to się dzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie powierzchnią ( podłoga sufit - dla precyzyjnego sterowania i komfortu, daje się około 100W/m2 niezależnie od izolacji domu. Nie jest to tylko nasz wymysł, bo jest to najoszczędniejsze i komfortowe rozwiązanie niż zabawa z małą mocą.

Podam przykłady z okolicznych krajów:

Czesi Fenix

http://shop.fenixgroup.cz/z4456-ecofilm-c-510-100w-m2

Folie jsou prodávány v těchto typech:

100 W/m² je určen speciálně k vytápění NED a pasivních domů

EBECO. Szwecja http://www.ebeco.se/golvvarme/thermoflex-kit-300 Effekt 120 W/m²

NEXANS Norwegia Varmekabelmatte lavtbyggende gulv Millimat 150W

http://www.elektroimportoren.no/kabel-ledning/varmekabel/varmekabelmatte-lavtbyggende-gulv-millimat-150w/010102261/Catalog.html?Event=shopmenu

ENSTO Finlandia http://products.ensto.com/catalog/16688/ThinMat-l%C3%A4mp%C3%B6kaapelimatot%20%E2%80%93%20160%20W/m%C2%B2%20ilman%20termostaattia_FIN1.html

 

Kto w dobie elektronicznego sterowania, inteligentnych domów, zawraca sobie d... liczeniem zapotrzebowania? Tylko, żeby sobie komfort pogorszyc? Po co to komu . Poza żyjącymi z liczenia!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie filmiki wyszukuje nieustannie dzieciak mojego księgowego i próbuje swojemu staremu non-stop wciskać, ale on ma 14 lat :lol:

Ciekawe czy mu tak zastanie do dorosłości ;)

 

Mi tak zostało...

 

A to nie jest tak, że ja szukam takich filmików - to one znajdują mnie. Zawsze wszelkie głupoty lubiły zakamarki mojego umysłu - i teraz o czym bym nie chciał pomyśleć, to albo leży jedna z drugą taką głupotą pod nogami, albo wystaje z szuflady. Wesoło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...