Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie chodzi o to jaka kotłownia potrafi wyprodukować 1000kWh w sezonie, a o możliwość odbioru nadwyżki.

 

TB chodzi o to, żeby nie przegrzewać pomieszczeń, bo wówczas zyski bytowe pojawiające się nieoczekiwanie (słoneczko wyjdzie zza chmurki, małżonka zacznie prasować) po prostu się zmarnują. Zgadzam się z tym podejściem. Sprawę można rozwiązać na dwa sposoby: albo precyzyjna regulacja żeby okiełznać moc, albo bardzo duża akumulacja. Ja poszedłem w to drugie. Płyta 25 cm, silikaty 24 cm. Nawet pokusiłem się o pełne a nie drążone bloczki :D. Zobaczymy co z tego będzie ;).

 

100 ton pochłonie 25kWh w sposób niezauważalny . Trudno w sezonie grzewczym o takie niespodziewane zyski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisali na samym początku, że zarówno wodne jak i elektryczne (kable) jest jednakowo komfortowe. Dalej są trzy punkty, gdzie kable są lepsze i faktycznie tak jest. Ale akurat nie napisali, gdzie kale są gorsze, a też da się kilka punktów wymienić. Ogólnie i w skrócie:

- Działa tak samo

- Kable są łatwiejsze w instalacji, ale ograniczają wyłącznie do prądu.

- Rurki nie ograniczają możliwości, ale są bardziej upierdliwe w montażu.

Kable w razie W nie zamarzną,domu nie zaleją, przewiercisz kabel zrobi bum i wiesz dokładnie w którym miejscu,rurkę przewiercisz i dowiesz się zaraz, albo jak z sufitu zacznie kapać.Montażu kabli nie da się s...........dolić,a rurki i owszem nader często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem Twoje opinie na temat ogrzewania nadmuchowego i mam podobne zdanie (a może lepiej - mniemanie). Ale Pan Tomasz pisze wyraźnie że nie ma żadnego wyczuwalnego ruchu powietrza. Hmmm, w sumie jak ostro zagrzeje się grzejnik to aż firanki fruwają, a całe życie tak mieszkam i żyję.
Nie chodzi o ruch powietrza. To takie dziwne uczucie, powietrze ciepłe, wszystko dookoła chłodne. Jak przestaje grzać a w końcu cały czas nie grzeje to błyskawicznie odczuwasz różnicę. Nie podoba mi się to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jemu chodzi o to, że w kotłowni nie może wyprodukować tak mało energii jak dla domów izolowanych bo mają dużo mniejsze zapotrzebowanie od energii wytworzonej w kotłowni. Jest na to bardzo proste rozwiązanie, ale to nie jego bajka.

 

Nie mają zapotrzebowania tylko zużycie :lol2:

 

i to jest ten myk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...albo bardzo duża akumulacja. Ja poszedłem w to drugie. Płyta 25 cm, silikaty 24 cm. Nawet pokusiłem się o pełne a nie drążone bloczki :D. Zobaczymy co z tego będzie ;).
No i to jest właśnie to co z powodzeniem zastępuje wszelką automatykę. Różnica taka, że nic nie kosztuje i zepsuć się nie może.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable w razie W nie zamarzną,domu nie zaleją, przewiercisz kabel zrobi bum i wiesz dokładnie w którym miejscu,rurkę przewiercisz i dowiesz się zaraz, albo jak z sufitu zacznie kapać.Montażu kabli nie da się s...........dolić,a rurki i owszem nader często.
A co można zepsuć przy montażu rurek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływ ciepła to przepływ ciepła. nie ważne którą drogą, a są do wyboru trzy :). Ciepła podłoga będzie oczywiście promieniować i tracić energię, ale w tym samym czasie będzie pochłaniać tyle samo energii z promieniującego otoczenia. Summarum ani płyta ani otoczenie nieustannie promieniując, energii nie tracą :).

 

jak już mówiłem - to miałem na myśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable w razie W nie zamarzną,domu nie zaleją, przewiercisz kabel zrobi bum i wiesz dokładnie w którym miejscu,rurkę przewiercisz i dowiesz się zaraz, albo jak z sufitu zacznie kapać.Montażu kabli nie da się s...........dolić,a rurki i owszem nader często.

 

Jest nowy piewca.

 

Nikt nie neguje kabli do domu o znikomym zapotrzebowaniu, negujemy ich 100W/m2 w domu jak w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświecona góra rankingu 6,5 tys. postów z tego 6 tyś.typu

TB'us troszke zagubiony....

Ja bym tak z tym lapaniem na miejscu TB sie nie wychylal... majac takie luki w edukacji i znajomosci rynku :D

A zarazem przedstawiac siebie jako experta.

Jak widac TB jest slepy... i po prostu niedouczony.

Tyle ze TB tego nie ogarnia....

TBusia skreca jak to slyszy ;)

:yes: tak mozna... i nie stresowalbym sie bajtloczeniem TB co i jak sie robi lub nie robi.

TB:stirthepot:

To tylko kilka z dwóch dni,wiele to wnosi do tematu,masz chłopie poważny problem:yes:TBfobia? Nie wiem czy jest na to lekarstwo,ale próbować trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nowy piewca.

 

Nikt nie neguje kabli do domu o znikomym zapotrzebowaniu, negujemy ich 100W/m2 w domu jak w temacie

Na całym świecie są tylko 100 120 130 i 160W konfekcjonowane zestawy. Ilu zna Pan producentów takiego ogrzewania? 5-ciu 10-ciu - Wszyscy dają 100i więcej W/m2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...