Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Trzeba było go nagrać. :) Tak poważnie to odzierasz nas trochę ze złudzeń. Domyślamy się, że Brzęczkowski, wbrew temu co twierdzi nie jest rozchwytywanym fachowcem tylko z trudem walczy o przetrwanie ale co innego domyślać się a co innego wiedzieć. Każdy z nas jest jaki jest. Internet pozwala na wykreowanie postaci trochę z bajki osobom które tego potrzebują. On najwyraźniej tak i nie piszę tego z ironią. Z racji kontaktów wiem sporo o Brzęczkowskim ale nie mam zamiaru tego upubliczniać. Mogę tylko napisać, że wbrew temu co niektórzy o nim sądzą jest zupełnie normalny. (miałem tego nie pisać, bo sam często twierdziłem inaczej ale to była część zabawy). Myślę, że sporo osób polubiłoby go osobiście choćby za poczucie humoru. Zostawmy może nasze życie prywatne w spokoju, bo zrobi się nieprzyjemnie.

Miód CI z gęby płynie.

Dla mnie relacja z odwiedzin TB w jego sklepie też jest trochę niesmaczna. Rozmawiajmy lepiej o poglądach, a nie o ludziach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Miód CI z gęby płynie.

Dla mnie relacja z odwiedzin TB w jego sklepie też jest trochę niesmaczna. Rozmawiajmy lepiej o poglądach, a nie o ludziach.

Jacy ludzie takie poglądy, to jedno.

Drugie: ja nigdzie nie twierdziłem, że jest stuknięty, tak zgadza się w bezpośredniej rozmowie jest normalny, ale jak nie rozmawia się na tematy jak w temacie. Dla tego, szybko ucinałem temat jak w temacie, chociaż zauważyłem, że odmienne zdanie podnosi mu ciśnieni. Cała ta dyskusja nie toczy się o połowie rybek w Zalewie Zegrzyńskim a o temacie jak w temacie to skupmy się na tym i niepodważanych rewelacjach Brzęczkowskiego.

Edytowane przez kolektor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiajmy lepiej o poglądach, a nie o ludziach.
Wg. Erystyki Artura Schopenhauera, z tematu na adwersarza przechodzą ci co w temacie nie mają szans. Co jest powodem mojej nieukrywanej dumy z jednej strony i troski o bardzo niski poziom wiedzy na temat izolowania i nieogrzewania.

40 cm EPS od gruntu, kable grzewcze z termostatami, wentylacja z odzyskiem ciepła inwertor do chłodzenia i dogrzewania powietrza, zasobnik z pompą ciepła (przy dużym zużyciu) małe termy przy małym. Są tak proste w montażu i działają tak rewelacyjnie i precyzyjnie, że instalatorzy drogiego centralnego ogrzewania, muszą atakować. Doskonale wiedzą, że mam rację. Nikt nie poświęca tyle czasu i energii w zwalczaniu głupot!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacy ludzie takie poglądy, to jedno.

Drugie: ja nigdzie nie twierdziłem, że jest stuknięty, tak zgadza się w bezpośredniej rozmowie jest normalny, ale jak nie rozmawia się na tematy jak w temacie. Dla tego, szybko ucinałem temat jak w temacie, chociaż zauważyłem, że odmienne zdanie podnosi mu ciśnieni. Cała ta dyskusja nie toczy się o połowie rybek w Zalewie Zegrzyńskim a o temacie jak w temacie to skupmy się na tym i niepodważanych rewelacjach Brzęczkowskiego.

 

Ciśnienie podnosi, gdy ktoś się o coś pyta i nie da mi dojść do słowa, przerywa w pół zdania i nie chce słuchać.

Nie chciał Pan słuchać, to wyjaśnię Panu, że bardzo podobną ilość ciepła pobierze z powietrza parujący czynnik gdy na wejściu jest + 5 a na wyjściu -5 jak i gdy na wejściu jest -10 a na wyjściu -20. Co do temperatury parowania... Można podnieść zakopując DZ albo obniżyć ciśnienie ( tak się robi w XXI wieku) .

Co do pracy pompy od -7 . Dotyczy to nie wszystkich pomp a tej do grzania wody. GZ ma tu 55-60st. Co innego jest gdy przejemy bezpośrednio powietrze - GZ ma znacznie niższą temperaturę, co daje spore zyski energetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. Erystyki Artura Schopenhauera, z tematu na adwersarza przechodzą ci co w temacie nie mają szans. Co jest powodem mojej nieukrywanej dumy z jednej strony i troski o bardzo niski poziom wiedzy na temat izolowania i nieogrzewania.

40 cm EPS od gruntu, kable grzewcze z termostatami, wentylacja z odzyskiem ciepła inwertor do chłodzenia i dogrzewania powietrza, zasobnik z pompą ciepła (przy dużym zużyciu) małe termy przy małym. Są tak proste w montażu i działają tak rewelacyjnie i precyzyjnie, że instalatorzy drogiego centralnego ogrzewania, muszą atakować. Doskonale wiedzą, że mam rację. Nikt nie poświęca tyle czasu i energii w zwalczaniu głupot!

To dokładnie wiemy od 24 lat trzeba jeszcze dodać ocieplenie od środka bo jakoś temat został zapomniany, nawet prze autora.

no i tak żyje sobie w swojej dziupelce nie wyglądając więcej poza jedną alejkę na Bartyckiej co widać po częstotliwości wpisów na forach. I dobrze, niech się cieszy, że ma rację bo to jego niepodważalna racja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolektor . Powiedz jakim sprzętem musiał bym dysponować o jakiej powierzchni i za ile aby zimą odebrać od słońca 15-20kWh w słoneczny dzień ..

Chodzi mi o ciepło niskotemperaturowe max. 30-35oC.

I ile jest u nas słonecznych dni zimą? Jakby można, przy okazji. Pomoże to w liczeniu.

 

Ps. Szanowny Panie nydar, nie mógł Pan o coś prostszego zapytać? Czy mam krzywe nogi np.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ocieplenie od środka bo jakoś temat został zapomniany, nawet prze autora.
Jak Pan nie zrozumiał to chętnie wyjaśnię.

Jedyną formą izolacji jest termos - chodzi o ciągłość izolacji. W starych domach, nie było styropianu pod ławą fundamentową, więc by zachować ciągłość izolacji, izoluje się od środka. Nawet Xella robi kampanię na tę sprawę http://www.media.xella.pl/pr/204800/rozpoczyna-sie-cykl-konferencji-ocieplenie-od-wewnatrz-dla-zarzadcow-nieruchomosci

W 1990 roku wprowadzono do PN-13370 coś takiego [ATTACH=CONFIG]268844[/ATTACH] a wtedy proszę bardzo MOŻE PAN DAWAĆ IZOLACJĘ NA ZEWNĄTRZ ZACHOWUJĄC CIĄGŁOŚĆ.

Pisałem o tym, bo spotyka się matołów, co nie znają norm i fizyki. Naprawdę Szanowny Panie - są tacy co krzywdzą inwestora robiąc coś takiego

[ATTACH=CONFIG]268847[/ATTACH] i ja się z takim marnowaniem materiału izolacyjnego nie godzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie podnosi, gdy ktoś się o coś pyta i nie da mi dojść do słowa, przerywa w pół zdania i nie chce słuchać.

Nie chciał Pan słuchać,

A niby po co miałem słuchać to o czym Pan tu pisze od 24 lat. Nie po to prawie 400km gnalem. Chciałem poznać Pana i zobaczyć jak Pan funkcjonuje. I to zobaczyłem. Nic więcej.

 

Co do pracy pompy od -7
Prosta analogia, którą nie chciał pan nawet wysłuchać jak rozmawialiśmy.

Jeżeli zwykła pompa pracuje do -7 a daje 60 to można powiedzieć, ze chodzi w widełkach 67 stopni. Jeżeli tą samą pompę zastosujemy do ogrzewania pomieszczeń gdzie temp ma być nie 67 a 30 to temp. dolnego źródła może być -37 i będzie to samo. bo nie ma różnicy czy będzie to -7 do 60, czy -37-30 bo widełki bezwzględnie w obu przypadkach będą 67. Tylko przy tak dużych widełkach COP jest już 1. Na koniec na potwierdzenie tych wszystkich rewelacji chciał Pan mi dać ulotki reklamowe, gdzie wyraźnie stwierdziłem, że to za duży koloryt, natomiast Pan święcie wieży w przedstawiane tam dane na których Pan później bazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolektor . Powiedz jakim sprzętem musiał bym dysponować o jakiej powierzchni i za ile aby zimą odebrać od słońca 15-20kWh w słoneczny dzień ..

Chodzi mi o ciepło niskotemperaturowe max. 30-35oC.

Sięgajac po moje notatki najdokładniej prowadzone w roku 2011 od pierwszego stycznia do 12 marca z mojej instalacji uzyskałem 5,23 Gj czyli 1421kWh czyli statystycznie dziennie ok. 14kWh. A jak zadysponujemy tym ciepłem, nie ma wiekszego znaczenia.

Chodzi Ci po głowie zaprząc kolektory do ogrzania pasywniaka? Dawno to udowodniłem, ze można tym grzać z pełnym powodzeniem durszlak przez cały rok.

Edytowane przez kolektor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sięgajac po moje notatki najdokładniej prowadzone w roku 2011 od pierwszego stycznia do 12 marca z mojej instalacji uzyskałem 5,23 Gj czyli 1421kWh czyli statystycznie dziennie ok. 14kWh. A jak zadysponujemy tym ciepłem, nie ma wiekszego znaczenia.

Chodzi Ci po głowie zaprząc kolektory do ogrzania pasywniaka? Dawno to udowodniłem, ze można tym grzać z pełnym powodzeniem durszlak przez cały rok.

 

Rozważam taką opcję przy fundamencie akumulacyjnym,zwłaszcza że to koszt 100-150mb pexa . Statystyka trochę mnie poraża przy tego typu informacjach, bo może być słonecznie w ciągu a reszta miesiąca pochmurna. Ja bym potrzebował tak z dwa-trzy razy w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam taką opcję przy fundamencie akumulacyjnym,zwłaszcza że to koszt 100-150mb pexa . Statystyka trochę mnie poraża przy tego typu informacjach, bo może być słonecznie w ciągu a reszta miesiąca pochmurna. Ja bym potrzebował tak z dwa-trzy razy w tygodniu.
Chyba dwa lata temu w zimie czyli grudzień, styczeń, luty było w Szczecinie sześć dni bezchmurnych. Katastrofa dla wszelakich kolektorów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zima 2012/2013 . Ale jak dodamy tegoroczną to statystycznie wyjdzie nieźle.

Podobnie jest z godz. słonecznymi . Statystycznie sporo ,tyle,że tam są również te od wschodu słońca do 9-tej czy te przed zachodem .

Wolał bym opierać swoje wybory o relacje tych co system mają a nie opierać się na statystyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam taką opcję przy fundamencie akumulacyjnym,zwłaszcza że to koszt 100-150mb pexa . Statystyka trochę mnie poraża przy tego typu informacjach, bo może być słonecznie w ciągu a reszta miesiąca pochmurna. Ja bym potrzebował tak z dwa-trzy razy w tygodniu.

 

Na jakiej podstawie sądzisz, że 150 m alupeksa wystarczy? Mi się wydaje, że do dobrego rozprowadzenia tej energii w akumulacyjnym fundamencie, rury powinny być ułożone gęściej. Piasek (w dodatku suchy) , czy beton też ma jakąś skończoną przewodność ciepła. Rura pex jest tania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zima 2012/2013 . Ale jak dodamy tegoroczną to statystycznie wyjdzie nieźle.

Podobnie jest z godz. słonecznymi . Statystycznie sporo ,tyle,że tam są również te od wschodu słońca do 9-tej czy te przed zachodem .

Wolał bym opierać swoje wybory o relacje tych co system mają a nie opierać się na statystyce.

 

Czytałem relację tych, co zamieniają kolektory na PC. Kolektor (ale własnoręcznie zrobiony) będzie dobry do podgrzania wody w przydomowym basenie, ale do domu lepsza bo pewniejsza w naszych warunkach będzie PC.

 

EDIT:

Chociaż nie. Kolektory płaskie są dość tanie i wcale nie trzeba ich sklecać samemu. Taki płaski to może nawet kupię do basenu żeby synek miał szybciej ciepłą wodę.

Edytowane przez Horher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie sądzisz, że 150 m alupeksa wystarczy? Mi się wydaje, że do dobrego rozprowadzenia tej energii w akumulacyjnym fundamencie, rury powinny być ułożone gęściej. Piasek (w dodatku suchy) , czy beton też ma jakąś skończoną przewodność ciepła. Rura pex jest tania...

 

Mam w tej chwili dwie pętle po 50mb każda pod izolacją posadzki . Wrzucam w nie nadmiar energii z kolektora .Na ogół wchodzi woda o temp.+/-30oC a wychodzi o temp. gruntu.Myślę o własnoręcznie zrobionym ,np. południowa ściana jako ściana energetyczna z kolektorem w roli głównej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...