Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

To nie moja koncepcja. Termos, to termos... A ja zajmuje się instalacjami. A w domach izolowanych innej instalacji Pan nie wykona. Przy małych potrzebach tylko taka się sprawdza. Instalacje o których raczy pisać nydar może mają sens ale w domach nieizolowanych.

A jak Pan chce o termosie, to najlepiej z projektantem lub z audytorem.

 

Przy małych potrzebach ,mała instalacja. Tak na logikę.Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeśli chodzi o utrzymanie stałej temperatury wylewki - a do tego sprowadza się użycie kabli i precyzyjnych sterowników - to można to zrobić dwojako:

- precyzyjnie sterować źródłem ciepła o dużej mocy i dużej dynamice, (trzeba "pykać" małymi porcjami energii),

- użyć źródła o małej mocy i dużej inercji, i sterować nim wykorzystując szerszą pętlę histerezy (takie ogrzewanie działa długo i mało wydajnie, więc temperatura rośnie powoli i histereza nie musi być szeroka).

 

Wadą pierwszego rozwiązania jest oczywiście wysoki koszt jednostki energii. Wadą drugiego po dobrym dostrojeniu sterowania jest wysoki koszt inwestycyjny i konieczność ustawienia niskiej temperatury (czyli niska moc) i długie załączanie pompki, co generuje koszty. Koszt działania pompki 10W to 20zł w sezonie, więc można pominąć. Problemem jest tylko to, jak długo wytrzyma.

 

Na tą chwilę skłaniam się do wykonania klasycznej podłogówki z uniwersalnym buforem. Ostatecznie gdybym był zawiedziony paleniem w kotle, to odpalę grzałkę w II taryfie i będę zmieniał pompkę obiegową co 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam... skoro ogarniam flow, to wrzucę pomysł, który przedłuży show.

Co gdyby w każdej komnacie wykonać piecyk, który prąd oszczędza bracie,

grzeje wodę lokalnie - taryfą tanią, a oddaje ciepło kiedy wykorzystać je chcesz panie?

Takie rozwiązanie jest łatwe do zrobienia - poradzi sobie z nim nawet nydar, choć ma jeszcze wentylację do skończenia.

 

Duży izolowany garnek z wodą i grzałka w środku w każdym pokoju. Grzanie w II taryfie. Izolacja mechanicznie sterowana jakimś siłownikiem. Można użyć kompresora za 3 stówki i sterowanie zrobić na pneumatyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam... skoro ogarniam flow, to wrzucę pomysł, który przedłuży show.

Co gdyby w każdej komnacie wykonać piecyk, który prąd oszczędza bracie,

grzeje wodę lokalnie - taryfą tanią, a oddaje ciepło kiedy wykorzystać je chcesz panie?

Takie rozwiązanie jest łatwe do zrobienia - poradzi sobie z nim nawet nydar, choć ma jeszcze wentylację do skończenia.

 

Duży izolowany garnek z wodą i grzałka w środku w każdym pokoju. Grzanie w II taryfie. Izolacja mechanicznie sterowana jakimś siłownikiem. Można użyć kompresora za 3 stówki i sterowanie zrobić na pneumatyce.

 

A kiedyś nydar ci radził Przemuś.Pisz w ,,psycholog dyżurny" . Ty nie słuchasz dobrych rad i pajaca z siebie robisz. Wolny kraj . Tyle że wstyd uczelni przynosisz.

Zastanówmy się wspólnie Przemuś o czym ty właściwie pisałeś . Wiem. To forma rozładowania frustracji .Studia skończone i nudna robota za średnią.

Tak właściwie to współczuję szczerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nydar - masz ciekawszą robotę ode mnie i lepsze pieniądze - spoko! Masz się czym chwalić i możesz to robić. Sprawia ci to radość - rób to! Mnie to nie przeszkadza - możesz mówić, że zarabiasz więcej ode mnie i że masz ciekawszą pracę - jak zwykle bez żadnych dowodów. Nydarzysz stary jak potłuczony... ale gra gitara! Moja w G-Dur!

 

Jak chcesz, to mogę się nawet zalogować na nowym koncie i napisać, że Przemek Kardyś to głąb i ma wszy na pępku... i że jest głupi... i jest głupi. Chcesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szkoda czasu, bo utrzymanie w każdym pokoju (jak Pan Sobie życzy ) 21-22 st. to podstawa jakiegokolwiek komfortu, dlatego zapytałem - jakie urządzenie grzewcze i jaki termostat utrzymuje te 21-22st.C w poszczególnych pokojach bardzo różnych zyskach?

 

Nie szkoda Panu czasu i kasy na znacznie mniej ważne sprawy jak gwc czy odzysk ciepła ze ścieków, a na najważniejsze sprawy nie ma Pan czasu?

 

No przecież kol. Nydar mówi wyraźnie, że regulację przepływu ciepła z fundamentu grzewczego do powietrza i odwrotnie zapewni FIZYKA. Czego Pan nie rozumie? Mogę to Panu wytłumaczyć jeszcze 10 razy jak potrzeba aż w końcu nawet Pan zrozumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem taki system i opisywałem, lecz rurki ( lub szczelina) były na suficie. Ciepły sufit ogrzewał podczerwienią podłogę, a ta powietrze. Gdy powietrze było coraz cieplejsze ( niekoniecznie od podłogi np z z zysków) gromadziło się pod sufitem, najpierw zmniejszając działanie podczerwieni a potem oddawało nadmiar ciepła do pokojów z mniejszymi zyskami. Niestety, podłoga nadmiaru zysków nie odbierze, dlatego spytałem o automatykę pokojową. Bez tego nie da się mieszkać w domu jak w temacie.

 

A dlaczego podłoga nie odbierze? Pan mówi o suficie mając na myśli konwekcję i przewodnictwo, ale proszę nie zapominać o promieniowaniu. Ogrzany sufit będzie promieniował i te promieniowanie zostanie pochłonięte przez podłogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nydar co robisz, ale jak to lubisz, to rób dalej. Widzę u ciebie dużo teorii bez żadnej praktyki, a teraz atak na mnie o szkołę i pracę. Masz jakieś podstawy? Wiesz o mnie cokolwiek? Po co to robisz?

Ja nie wyrzucam ci tego, jak żyjesz prywatnie, tylko to, co piszesz na forum. Brakuje ci argumentów, to się czepiasz pomówień? Takiś chojrak?

Skończ najpierw tę swoją fantastyczną wentylację i pasywną chałupę, a dopiero potem chwal się wynikami. Pomyliłeś kolejność - najpierw są badania, potem spostrzeżenia, a na końcu wnioski. U ciebie brakuje właściwie tylko badań - jeszcze troszeczkę zarób w tej swojej ciekawej pracy i stać cię będzie na sprzęt i typa z głową, który to ogarnie. Potem już tylko autor widmo, który to opisze bez błędów i wieczna sława... artysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nydar co robisz, ale jak to lubisz, to rób dalej. Widzę u ciebie dużo teorii bez żadnej praktyki, a teraz atak na mnie o szkołę i pracę. Masz jakieś podstawy? Wiesz o mnie cokolwiek? Po co to robisz?

Ja nie wyrzucam ci tego, jak żyjesz prywatnie, tylko to, co piszesz na forum. Brakuje ci argumentów, to się czepiasz pomówień? Takiś chojrak?

Skończ najpierw tę swoją fantastyczną wentylację i pasywną chałupę, a dopiero potem chwal się wynikami. Pomyliłeś kolejność - najpierw są badania, potem spostrzeżenia, a na końcu wnioski. U ciebie brakuje właściwie tylko badań - jeszcze troszeczkę zarób w tej swojej ciekawej pracy i stać cię będzie na sprzęt i typa z głową, który to ogarnie. Potem już tylko autor widmo, który to opisze bez błędów i wieczna sława... artysto.

 

Ponieważ dążysz do poziomu piaskownicy ,to podtrzymując tą konwencję,pytam ,kto zaczął?Myślisz że jesteś taki bystry i błyskotliwy że bzdety które wypisujesz bez riposty się obejdą?

Wiec pytam . Co masz do WW. Co masz do RSŚ.Co masz do koncepcji fundamentu grzewczego ?

Myślę,że tobie się coś pomieszało .Prywatny inwestor ma robić badania? Ogarnij się. Opisuję to co pokazują chińskie mierniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co tak kwieciście opisałeś,nazywa się szukaniem optymalnego rozwiązania. Optymalne rozwiązanie rzadko w sklepie znajdziesz,bo to jest optymalne dla producenta. Taka ekonomiczna reguła. Należy szukać indywidualnych optymalnych rozwiązań ,które po czasie stają się komercją i tak w kółko . To się nazywa postęp. Bez szukania optymalnych rozwiązań,dalej byś w skórach łaził.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje pomysły były już oceniane setki razy to po się znowu o nie pytasz? Jakoś tym klepaniem w kołko o tym samym dowartościowujesz się? I dlaczego jak nie chcesz nic zbadać to tak bezkrytycznie oceniasz swoje rozwiązania jako lepsze od innych?

 

Po pierwsze,Przemek to duży chłopiec i da radę.

Po drugie nie twierdzę że moje jest najmojsze a jedynie pokazuję alternatywę.Tańszą alternatywę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje ci sie tylko, że pokazujesz jakąś alternatywę. I to na pewno nie tańszą.

A co najdziwniejsze to alternatywę albo posiadasz albo masz na nią jedynie słuszną teorię.

Adam dobrze prawi - albo jesteś złośliwy albo ślepy.

 

Jak mawia Szanowny TB ,walcz z moimi teoriami a nie ze mną.Udowodnij ,że się mylę. Póki co bijesz pianę i stosujesz personalne rozgrywki . Merytorycznie proszę. Jaki powód ,że fundament akumulacyjny to zły pomysł. Rozumiem ,że podstawowy to koszt instalacji grzewczej niższy od tradycyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...