Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Panie Tomaszu jak działa ten system z kanałówką, jeśli w jednym pokoju potrzebujemy dogrzać a w drugim schłodzić?

 

w drugim chłodzimy ile wlezie, ale kable się włączają, żeby podłoga miała swoją zadaną termostatem temperaturę, więc chłodzimy jeszcze więcej, a w pierwszym chłodzimy ile wlezie i kable grzeją ile wlezie

 

ja to tak rozumiem ;)

 

ale pewnie się mylę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra temp i na 3os z deszczownicą 10ltr/min ilość też odpowiednia
Jeżeli już montujemy zasobnik z pompą, bo przewidywane jest duże zużycie, to warto go przewymiarować. Porównywałem francuskiego Atlantic Explorer 200 i polską 300tkę Vivatherm i dzięki ustawieniu niższej temperatury - 1000litrów wody 39st.C miałem z 8kWh a z francuza 10.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia priorytetów.

Na tym forum widać, że trwa wyścig o każdą złotówkę na ogrzewanie/chłodzenie a z drugiej strony nie patrzy się na uciekającą kasę w innych obszarach.

 

Nie, to nie prwada. Gdyby to kto inny napisał to 500 zł przy budowie domu nie urosłoby do 50 000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Pan, jak Pana troszkę podłechtać to zaraz po ludzku Pan stajesz :)

 

Można? Można

Czyli po co ten post za ponad 30tyś, skoro można za 21tyś?

 

I to już jest bardziej jak w temacie

 

Ja wole:

wodna podłogówka - 6.000

PC Aquarea 5kW - 12.000

zasobnik 300L - 3.000

SUMA: 21.000

 

Taniej w inwestycji i w eksploatacji, i komfortowo, i jest chłodzenie (powierzchniowe posadzką lub ścianą). Nie mówcie tylko znów, że utrzymywanie temp. posadzki w temp. 22-23oC (2-3o niżej od temp. powietrza) jest niekomfortowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wole:

wodna podłogówka - 6.000

PC Aquarea 5kW - 12.000

zasobnik 300L - 3.000

SUMA: 21.000

 

Taniej w inwestycji i w eksploatacji, i komfortowo, i jest chłodzenie (powierzchniowe posadzką lub ścianą). Nie mówcie tylko znów, że utrzymywanie temp. posadzki w temp. 22-23oC (2-3o niżej od temp. powietrza) jest niekomfortowe.

A gdzie chłodzenie i wentylacja??? Poza tym, jakim cudem będzie stała temperatura podłogi w pokojach o różnych potrzebach? Przy domu zużywającym do 3000kWh wodne się w ogóle nie sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Nie można nawet próbować obalać teorii, która jest niekompletna bo opisana tylko hasłowo, niezbilansowana energetycznie i ekonomicznie.

Takiego blablania nie ma sensu w ogóle komentować."

O nowe słowo ,,blablanie ".

Cenię cię kszhu ,że dużo wnosisz swoją osobą. Blablanie,blablanie , blablanie ,obym tylko nie zapomniał ,takie ładne słowo kszhowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...