Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Podstawy prawne właśnie są zmieniane, za wypaczenie roli audytora Polskę ukarano 97000eyro dziennie dokąd tego nie poprawi.

Charakterystyki energetyczne mają za cel osiągnięcie domów izolowanych a nie przyklepanie stanu faktycznego. A "nowa" metoda obliczeń... czytał Pan jak ma wyglądać?

 

Charakterystyka energetyczna nie ma na celu osiągniecia domu izolowanego, nie ma takiego prawa, dalej Pan tego nie rozumie. Proszę przdstawic cytat z ustawy lub rozporzadzenia które o tym mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeżeli jest Pan osobą myślącą odpowie Pan jasno, które z 7 punktów Pan nie zrozumiał, które Panu wyjaśnić, że są mało konkretne

Jeżeli jest Pan przygłupem - to trudno, zrozumiem.

 

Czy liczy się wyłącznie grubość izolacji, czy lambda też ma znaczenie?

Jak zapewnić ciągłość izolacji wewnątrz domu piętrowego?

Co z ilością przeszkleń? Może wystarczą ściany z folii albo szkła? Będą szczelne, prawda ? No i akumulacja zerowa.

Czy bez chłodzenia i dogrzewania zmieścimy się w limicie 20kWh/m2*rok?

Dlaczego nie podaje Pan dowodów, że te domy istnieją i działają?

 

Nie za dużo na raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napisałem, że jak jest CO to dom jest nieizolowany. A Pan:

zdecyduje się na tańszy dom izolowany z niecentralnym zużywający do 15kWh /m2 czy droższy z centralnym i 15kWh osiągnie Pan dzięki pompą ciepła i OZE?

 

mamy 2 domy dobrze opisane na FM

Lobo i Piczmana

1 jest na śmieciucha z buforem1000l , drugi m kable i NCO

 

oba maja takie same koszty grzania w ostatnich 2-3 sezonach

 

Pańską kwalifikację właśnie coś roz.... ło na kawałki ...

nie ma czegoś takiego jak domy izlowane i domy nieizolowane

 

sa domy lepie lub gorzej zaizolowne a sam układ CO/nCO niwiele ma do rzeczy - poza kosztami inwestycyjnymi

 

i co teraz doktorku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy 2 domy dobrze opisane na FM

Lobo i Piczmana

1 jest na śmieciucha z buforem1000l , drugi m kable i NCO

 

oba maja takie same koszty grzania w ostatnich 2-3 sezonach

 

Pańską kwalifikację właśnie coś roz.... ło na kawałki ...

nie ma czegoś takiego jak domy izlowane i domy nieizolowane

 

sa domy lepie lub gorzej zaizolowne a sam układ CO/nCO niwiele ma do rzeczy - poza kosztami inwestycyjnymi

 

i co teraz doktorku ?

Pan nic nie zrozumiał?

Nie napisałem nigdzie, że w domach nieizolowanych nie da się założyć kabli ( niecentralnego) napisałem tylko, że w domach izolowanych nie zakłada się CO, że jest to nieekonomiczne. Jakie jest zużycie w tych domach?

Nie założy Pan CO do domu 150m2 o zużyciu 2000kWh. Poza tym piszemy o domach komfortowych. Czyli palenie odpada, brak chłodzenia -odpada.

 

i co teraz doktorku
a to ani kultura, ani dowcip. Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oba domy do 150m2 oba domy rozne systemy - w tym 1 z nich jaki jak Pa lubi w 2 domu inwestorpokazał ze rachunki można mieć idenycne majac entralne ogrzewanie !oba domy za ubiegly sezon miescily się w ok 1000 zł tj dom ok 2,5-3 lklimatyzacja - wystarczy tania sztuka z marketu za 1000 zł i mamy pkt odchaczonyi co !?!!?co jeszcze Pan dorzuci do listy 7 ... bo jak widać pojawił się 8 pkt - palić nie można!PS było śmiesznie dowcipnie :Pdodam że żaden z w/w domow nie miał testu szczelności za to każdy miał OZC - i nie robł go Asolt :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy liczy się wyłącznie grubość izolacji, czy lambda też ma znaczenie?

?

Było - termos 0.08W/m2 xK - nawet w opisie domu jaki wrzucił tu Szanowny kszu, zamazując dane inwestora. Używam też naprzemiennie 40cm EPS. Może oczywiście być XPS, ale jego przelicznik cena / izolacja wypada niekorzystnie, a struktura baniek powietrza ( EPSto kulki) budzi obawy, że przy długotrwałym obciążenie "zejdzie" trochę powietrza.

 

Jak zapewnić ciągłość izolacji wewnątrz domu piętrowego?
Nie lubię schodów w domu, ale podstawą izolacji jest ciągłość.

Nie bardzo wiem o jaki przypadek Pan pyta?

Dom 168m2 opisywany w tym wątku jest zbudowany z izolacji, więc mostków nie ma. Gdy jest ściana na płycie fundamentowej, to może Pan ocieplać od zewnątrz - mostków nie ma. Może Pan stosować techniki jak zdjęcia parę postów temu.

Nawet jak jest prawidłowo wykonany fundament - PN-EN 13370 [ATTACH=CONFIG]269845[/ATTACH] może Pan ocieplać od zewnątrz.

Co z ilością przeszkleń? Może wystarczą ściany z folii albo szkła? Będą szczelne, prawda ? No i akumulacja zerowa.
Powołuje się Pan często na OZC a sam z tego nie korzysta? Liczy się bilans - Szyba więcej oddaje ale i wpuszcza ciepła. Gdyby Pan wyliczył w OZC zużycie dla domu z bk + ocieplenie styropianem, a potem zamienił wszystkie okna na w/w bk + styropian, przekonałby się Pan, że zużycie spadło . Czemu Pan nie korzysta w OZC?

Co do akumylacji... 20 cm zbrojonego betonu na podłodze to nie jest zerowa akumulacja ( Pan w ogóle nie czyta co pisałem do tej pory!!!)

Czy bez chłodzenia i dogrzewania zmieścimy się w limicie 20kWh/m2*rok?
Jak już pisałem - robimy to 24 lata a chłodzenie z inwertera zastąpiło GWC 4 lata temu.

Dlaczego nie podaje Pan dowodów, że te domy istnieją i działają?
Dla myślących wystarczy co napisałem, a niemyślący niech robią centralne i izolację 0.15...

 

 

Nie za dużo na raz
Nie

Czy może Pan odpowiedzieć, które z 7 punktów Panu nie pasują?

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oba domy do 150m2 oba domy rozne systemy - w tym 1 z nich jaki jak Pa lubi w 2 domu inwestorpokazał ze rachunki można mieć idenycne majac entralne ogrzewanie !oba domy za ubiegly sezon miescily się w ok 1000 zł tj dom ok 2,5-3 lklimatyzacja - wystarczy tania sztuka z marketu za 1000 zł i mamy pkt odchaczonyi co !?!!?co jeszcze Pan dorzuci do listy 7 ... bo jak widać pojawił się 8 pkt - palić nie można!PS było śmiesznie dowcipnie :Pdodam że żaden z w/w domow nie miał testu szczelności za to każdy miał OZC - i nie robł go Asolt :p

 

Pytałem o zużycie w kWh nie rachunki. Czy dom ogrzewany paleniem śmieci ( zysk, że nie trzeba płacić za ich wywóz ) to dom wg Pana plus energetyczny???

Czy rachunek za palacza też jest w tym 1000cu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy to Panu tłumaczyłem?

Nie izolacji jak są mostki .

Po pierwsze, może Pan izolować na zewnątrz jak prawidłowo jest zaizolowany fundament: PN-EN 13370 (skan) [ATTACH=CONFIG]269817[/ATTACH]

W starych domach, tego styropianu pod ławą nie było, więc jaki jest sens takie domy ocieplać od zewnątrz?

Ta sama norma 13370 podaje, że w wypadku gdy nie ma izolacji pod ławą, izolujemy ściany od wewnątrz. To wynika z definicji współczynnika przewodzenia ciepła i fizyki budowli.

Natomiast w domach izolowanych, jest precyzyjne ogrzewanie niecentralne i akumulacja ściany jest dość kłopotliwa.

malunki Pan może i zrozumiał, ale słowa pisanego już nie - szkoda, bo widać że braki sa jak w kazdej technologii

 

[ATTACH=CONFIG]269827[/ATTACH] strop ze styropianu

[ATTACH=CONFIG]269828[/ATTACH] strop z wełny

[ATTACH=CONFIG]269830[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]269831[/ATTACH] strop z XPS

Jest jeszcze cała gama połączeń [ATTACH=CONFIG]269832[/ATTACH]

 

a to już całkiem z czapy, jeśli chodzi o post wyżej

 

szkoda, bo nic z tego nie wynika, oprócz technologii które Pan lubi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matematyka!

domy ok 3500 max 4000 kwh/ sezon

palenie drzewem - wpala sie bardzo ladnie - kosztow wywozu / odpadow = brak - inwetsor ma taki hobby - lubie sobie podalac - kosztow brak

dom chlodzi GWC - wi i klimy nie potrzebuje twirdzi ze ma komfrmtow

Pan przestanie opowiadać, że ktoś sobie do domu 150m2 o zużyciu 3500kWh kotłownie założył ! Mało tego i ta kotłownia tyle spaliła! Po co Pan to pisze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie pisałem o RACHUNKACH tylko o kWh.

 

domy porównywalne powierzchniowo, izolacja porownywalna , typ domu porównywalny, rachunki i kwh porównywalne

tylko CO/nco rozni ...

 

to nie jest podstawa do tego by mowic o domu izolowanym lub nieizolowanym

jeden ma GWC, obaj moga dolozyc tania klime za 1 tys z marketu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malunki Pan może i zrozumiał, ale słowa pisanego już nie - szkoda, bo widać że braki sa jak w kazdej technologii

 

 

 

a to już całkiem z czapy, jeśli chodzi o post wyżej

 

szkoda, bo nic z tego nie wynika, oprócz technologii które Pan lubi

To przykre, ze nic dla Pana nie wynika, ale naprawdę jaśniej niż na zdjęciach nie potrafię wytłumaczyć. Napisałem też, że jeżeli projektant nie wie jak uniknąć mostka w przypadku stropu, położy zgodnie ze sztuką styropian pod ławę i od wewnątrz fundamentu i da styropian na zewnątrz.

http://www.plastkemiforetagen.se/Material/EPS%20Bygg%20Grundboken.pdf

http://ipaper.ipapercms.dk/SaintGobainConstruction/Isover/Grdetsjlv/Tjlisolerahemma/

Czy PN-EN 13370 WP_20140531_001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domy porównywalne powierzchniowo, izolacja porownywalna , typ domu porównywalny, rachunki i kwh porównywalne

tylko CO/nco rozni ...

 

to nie jest podstawa do tego by mowic o domu izolowanym lub nieizolowanym

jeden ma GWC, obaj moga dolozyc tania klime za 1 tys z marketu

 

To Pan łyka te bajki - gwc za 1000zł.

 

Poda Pan ile kWh zużywa czy nie? I jak te domy są zbudowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?105517-Dom-Piczmana/

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?147909-Dziennik-Budowy&highlight=lobo_m

 

mój dom w stopce ... no i oczywisce nie jest izolowany - bo nie ma klimy :p i za 1000 zł nie oge sobie je kupić w markecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może Pan odpowiedzieć, które z 7 punktów Panu nie pasują?

 

Ta szczelność ścian, która jest tam wystarczająca. Nie ma wzmianki o termosie, ani ociepleniu ścian. Wnioskuję, że nie wiedział Pan co tam napisać, to ominął temat.

 

Dla myślących wystarczy co napisałem, a niemyślący niech robią centralne i izolację 0.15...

 

Pan powołuje się na zwykłą niby nieskomplikowaną fizykę i nie widać po Pana sklepie, żeby robił Pan na tych swoich instalacjach jakieś kokosy. Wniosek z tego, że albo to nie działa (czyli nie fizyka), albo ludzie tego nie rozumieją i nie kupują (czyli jednak skomplikowana fizyka), a Pan nie potrafi im wytłumaczyć, albo że robi Pan to z poczucia misji, a nie dla forsy.

Zakładając, że to jednak działa zostaje nauczyć tego innych, albo zarabiać KROCIE NA ELITARNEJ WIEDZY. Nie widzę ani jednego, ani drugiego.

 

Myślę, że Pan po prostu nie potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumoku*, spójrz na posty R&K i na jego stopkę. Tam masz wpisane roczne zużycie energii na ogrzewanie.

 

*-przepraszam Redakcję oraz inne tłumoki,które nie umieją czytać ze zrozumieniem, a mogą poczuć się urażone za porównanie z TB

Piszemy o innych domach niż Szanownego R&K . A tłumok... to świadczy o Panu ja naprawdę się tym nie przejmuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?105517-Dom-Piczmana/

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?147909-Dziennik-Budowy&highlight=lobo_m

mój dom w stopce ... no i oczywisce nie jest izolowany - bo nie ma klimy :p i za 1000 zł nie oge sobie je kupić w markecie

 

Szanowny Piczman

Nasz dom potrzebuje teraz 80-100 kwh energii na dobę

Szanowny Lobo M

2012/2013: nCO 4754kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU awaria podlicznika nowy licznik dziala od 04/2013

Gdzie tu 3500kWh ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...