Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Była już... i rzuty. Ale dziś po zamianie gwc na inwertora to głównie chodzi o 40cm od gruntu i precyzyjnie ustawiona podłogę. ściany i dach mogą być 0,1... a nawet mniej .

Ceny inwertorów tak lecą w dół... Wczoraj montowali 7kW grzanie 6 kW chłodzenia za 5500zł brutto + kanały za 2000 zł i gwc niech się chowa/

 

Co Pan się tak zawiesił na tej podłodze? wszystko powinno być zoptymalizowane z wytycznych na pasywniaka podłoga jest 1,2 reszta czyli ściany i dach 1 więc po co Pan piszę odwrotnie? chce Pan być na siłę mądrzejszy od tych którzy podawali te wytyczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była już... i rzuty. Ale dziś po zamianie gwc na inwertora to głównie chodzi o 40cm od gruntu i precyzyjnie ustawiona podłogę. ściany i dach mogą być 0,1... a nawet mniej .

Ceny inwertorów tak lecą w dół... Wczoraj montowali 7kW grzanie 6 kW chłodzenia za 5500zł brutto + kanały za 2000 zł i gwc niech się chowa/

 

Po jakiej zamianie GWC na inwerter? O czym Pan pisze? Jak jest potrzeba chłodzenia domu 15kWh/m2? Pan myli potrzeby chłodzenia domu 5L z domem 1,5L. Montowali 7/6kW w domu 5L. Takimi się Pan nie zajmuje.

O co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się logiczne,że jak dom przy gradiencie 40oC potrzebuje max. 10Wh/m2, to przy gradiencie 35oC/25oC potrzebuje mniej . Okna są powodem problemów. I wtedy albo nie od południa jak jest propagowane albo zabezpieczone od słońca. GWC i WW daje radę.

W zeszłym roku przesłon nie było .W tym roku są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się logiczne,że jak dom przy gradiencie 40oC potrzebuje max. 10Wh/m2, to przy gradiencie 35oC/25oC potrzebuje mniej . Okna są powodem problemów. I wtedy albo nie od południa jak jest propagowane albo zabezpieczone od słońca. GWC i WW daje radę.

W zeszłym roku przesłon nie było .W tym roku są.

 

Też tak uważam i myślę że kolektor powietrzny jest lepszym i tańszym rozwiązaniem niż kosztowne przeszklenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna to nie grzanie:)

Okna to naświetlenie pomieszczeń. A, że w domach jak w temacie mogą być dodatkowym źródłem darmowej energii to tak się je projektuje aby zimą dawały a latem nie stanowiły problemu. Prosta sprawa.

 

Przecież nikt o grzaniu nie mówi, tylko o dodatkowym źródle. Okna wiadomo muszą być , tyle ile potrzeba, więcej być nie musi. Zamiast dodatkowego dogrzewania=okien lepiej dać kolektor, zyski gdy świeci słońce a gdy go nie ma, nie ma też strat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze piszesz - wydaje ci się.

Kiedy w końcu pojmiesz, że gradient i wynikające z niego zapotrzebowanie na sztuczne ogrzewanie to nie wszystko?

Czasami zimą jest duży gradient i duże zyski słoneczne więc sztucznego ogrzewania nie potrzeba wcale.

A jak latem ktoś chce oglądać świat a nie przesłony i nie ma okapów to ma zyski słoneczne takie, że nawet dom "zero" musi chłodzić.

Wieczorówka, może nauczą myśleć jako tako bo do logiki jeszcze daleko.

 

Ograniczony jesteś. Pergotenda. Obce słowo ,ale przyswoisz . I widok i światło i nie przegrzewasz . Na wiki zajrzyj.

 

,,Czasami zimą jest duży gradient i duże zyski słoneczne więc sztucznego ogrzewania nie potrzeba wcale."

Geniusz.!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na styku ze styropianem +27 st.C wokół kabli.

temperatura gruntu, +3 st.C

Tak to ciekawe jak z czasem zmienia się temp.:

-Na gł 1,5 m temperatura w upały - to +14...15st! nie 6!

-Po co GWC latem? Kto siedzi w upalny dzień w domu z zamkniętymi oknami i okiennicami?

Może ktoś to skomentuje, bo na pewno autor nie jest w stanie.

Edytowane przez kolektor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, dlatego ja mam normowe okna ale właśnie od południa - jak już muszą być to niech będą tam gdzie najjaśniej i najwięcej promieniowania zimą.

 

 

 

To to już masz takie szerokie horyzonty, że dałeś sobie wybudować dom do którego musisz co rusz to dorabiać jakieś wynalazki, żeby jako tako dało się mieszkać:D

 

Przykro mi się przyznać,ale tak krawiec kraje jak staje. Innymi słowy jak budujesz to nie na wszystko starcza. Nie jest to nieznana ci sytuacja sądząc po fotkach jakie przedstawiłeś . Życie.

Pergotenda nie jest wynalazkiem .Rzymianie stosowali,to sobie nydar pomyślał,że nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiara robi cuda. Wiara w jedynie słuszne okna południowe robi problem . W domu pasywnym czy energooszczędnym okna południowe to duży problem .

Młody byłem to uwierzyłem w plus energetyczne okna. Dojrzałem i stwierdzam ,że to ściema . Więcej kłopotu jak korzyści ,a twierdzę to na podstawie trzyletniego mieszkania.

Jaką różnicę widzisz między przysłoną a ponadwymiarowym okapem ? Okap będzie droższy . Moja przesłona sięga na 4mb nad tarasem ,bo w upalny słoneczny dzień, na drewnianym tarasie nie idzie wysiedzieć. W stopy parzy . Zrobisz okapy na 4mb? Jesienią nora w domu .

Piszesz by kszhanić czy kszhanisz by pisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o co się bić? O to,że południowe okna generują potrzebę klimatyzacji ,bo GWC nie wystarczy,czy o to że wschodnie są lepsze?

A może o to,że przegrody domu powinny spełniać funkcje energetyczne a okna funkcje doświetlenia wnętrz?

Funkcji nie powinno się łączyć bo wyjdzie uśredniona wydajność każdej z nich, czyli nędzna.Chcesz światła, daj okna. Chcesz energii słońca ,daj kolektor.Zgromadzisz i wykorzystasz na potem . Dasz okno z funkcją światła i energii ,masz kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...