Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

No coz pana wiedza nie dotarla do wszystkich ekip budowlanych w tamtych czasach... a tak mialbym i styropianu wbrod i kable w domu...

 

A na pytanie pan odppowie czy pajacowac pan bedzie... proste pytanie panie fachowcu izolacyjny... ile?

I tak dotrze do wszystkich - ekonomia wygra z czarnym PR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Źle to napisałeś. Powinno być, zachowując twoją alogikę:

I tak dobrze. Do wszystkich - ekonomia wygra z czarnym!

 

Nie lepiej? Sensu nie ma jak wszystko co piszesz ale robi wrażenie.

To, ze Pan nie rozumie, nie oznacza, że nie ma sensu. Naprawdę jest problemem napisać co, co by Pan raczył zrozumieć.

Z a ł o ż y ł e m t u w ą t e k d l a z a i n t e r e s o w a n y c h t a n i m i i k o m f o r t o w y m i d o m a m i 0 - 20kWh/m2 r o c z n i e.

Interesuje temat Pana? To proszę pytać, lub pisać o Swoich doświadczeniach z domami 0-20kWh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że troll nasz jest wypasiony jak miedza na jesieni.

Przeciez to 15kWh/m2... ( miesci sie w widelkach watku ) a pan sie tym zajmuje od 24 lat...
co tam instytuty ... jam jest troll w szelakom wiedzę obuty.

Co tam ściany okna i parkany, ważne że grunt jest odizolowany.

Cóż ta trzoda cała może wiedzieć wszak ma wiedza doskonała.

Jak przekonać was matoły że grunt nie może być goły.

Winien jest trzydzieści centymetrów epesa dostać na wierzch.

Ogrzewanie zadaniowe wpieram wam panowie, gdyż lepszego nie znajdziecie

aby ogrzać moje dziecię, wszak to stodoła jest na porządnym firmamencie

i od gruntu odgrodzona trzydziestoma nie inaczej izolacją.

Nic to że okna, ściany, dachy, ja nie licząc wiem ! patałachy że nie ważne są dachy.

Zbudowałem domów masę, wyobraźni rzecz widoma, lecz gdy trzoda nie świadoma

wmówię żem jest specjalista za je bisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, ze Pan nie rozumie, nie oznacza, że nie ma sensu. Naprawdę jest problemem napisać co, co by Pan raczył zrozumieć.

Z a ł o ż y ł e m t u w ą t e k d l a z a i n t e r e s o w a n y c h t a n i m i i k o m f o r t o w y m i d o m a m i 0 - 20kWh/m2 r o c z n i e.

Interesuje temat Pana? To proszę pytać, lub pisać o Swoich doświadczeniach z domami 0-20kWh.

Założyłeś wątek o takich domach ale o nich nie piszesz. Zamiast tego prezentujesz wyssane z palca, nierealne teorie. Z tego co piszesz można się tylko śmiać, co też czyni większość tu się udzielających. Opowiadasz dowcipy to i ja odpowiadam podobnie. Jak napiszesz coś z sensem to chętnie porozmawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłeś wątek o takich domach ale o nich nie piszesz. Zamiast tego prezentujesz wyssane z palca, nierealne teorie. Z tego co piszesz można się tylko śmiać, co też czyni większość tu się udzielających. Opowiadasz dowcipy to i ja odpowiadam podobnie. Jak napiszesz coś z sensem to chętnie porozmawiam.

Wg Pana " z sensem" - to jak pan zrozumie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg Pana " z sensem" - to jak pan zrozumie?
Mniej więcej tak jak napisał Värmepumpsägare, jak zaczniesz pisać o faktach wtedy będzie można w miarę poważnie porozmawiać. Co tu gadać. Żeby wymieniać poglądy na taką, w sumie bardzo techniczną dziedzinę jak budowlanka trzeba mieć wspólną siatkę współrzędnych. Taką siatką są te wszystkie, ignorowane przez ciebie normy, wzory i zasady opracowane przez dziesięciolecia przez naukowców. Dla ciebie są nic nie warte. Twoja siatka współrzędnych nie jest kompatybilna z tą powszechnie stosowaną, do tego jest nieokreślona. Mieszają ci się jednostki. Lambda to dla ciebie U. W twoim świecie 2 + 2 to nie jest 4 tylko raz 5 a raz 3. Czemu tak jest nie potrafisz wytłumaczyć. Najbardziej popularnym i najśmieszniejszym tłumaczeniem jest że ty to wiesz. Można i tak ale to wyklucza poważną rozmowę. Jesteś dziwolągiem na własne życzenie. Jedyną metodą by nie powtarzać ci nieustannie byś puknął się w głowę są żarty. Żartujmy więc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post

Wg Pana " z sensem" - to jak pan zrozumie?

z sensem ... to jest nam tu przestawienie tego co naprawdę co kolega potrafi najlepiej.

Rzetelnie i potrafić przestawić doświadczenia związane z instalacją wentylacji mechanicznej np .

I na tym się skupieniu.

Bez koronnej argumentacji ... skąd takie cud się biorą ..... jak świat nauki mówi inaczej.

Jak kolega napiszę "rozprawę" doktroską .... jak grunt odbiera ciepło ... i udowodni te rzeczy ...

choć one są nie do udowodnienia... to w tedy padniemy ... i w tedy będziesz mógł sobie mówić ... bo ja to wiem ...

Na razie wiesz ... nic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też już nie śpicie? Cholera, mnie pies budzi, nie ma zmiłuj. :)

ta chaupa to będzie miała z 10 kilometrów no ale posłuchali Brzęczkowskiego:

[ATTACH=CONFIG]213557[/ATTACH]

Ciekawe, czy u TB ta autostrada uzyskała by status autostrady izolowanej?

Z tego co piszą to jest tam od 70 do 100cm EPS - http://www.mto.gov.on.ca/english/transtek/roadtalk/rt16-4/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam wprost... Pan ma mniej jak 30cm styropianu od gruntu?

Może ja też zapytam? Ile Pan dał styropianu do gruntu? Czy ma Pan mniej jak 30cm?

No i wszystko jasne, dlaczego Pan nie może fizyki zrozumieć, lub nie chce Pan by inni mieli lepiej - to taka zwykła zawiść.
Czy Pana nie dotyczy to samo? Edytowane przez HenoK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HA! To już wiem, skąd dr Duda ma kasę na budową domu autonomicznego

wiesz co to tak jak by powiedzieć że nie mając kobiety ... idziesz do agencji i kupujesz sobie miłość :)

Dom o super pasywnościach i autonomiach ... nic trudnego ... .za kasę :)

Przynajmniej projekt takiego domu muszę dopiąć tj autonomicznego ... ale sza...

a czy taki wybuduję ? na pewno niezależny jeśli chodzi o grzanie .... i CWU ...

Bo jak by się kto pytał ... ziemniaki ... czy robienie kawy potrzebuje now masę energii ... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i czekamy co Mr. Styro nam odpisze odnosnie grubosci styropianu pod dom pasywny...
łon nie odpowie.

Takie rzeczy nawet zależą od szerokości opaski przeciw wysadzionowej ... jak ?

no im dłuższa droga ucieczki ciepła tym lepiej ... grunt też ma swój opór cieplny.

 

Wiecie co ... mnie coś noga ... lewa boli .... to pewnie ... to że kim dzon un ... sobie beknął dziś ...

właśnie tak wyglądają odpowiedzi TB.

 

to jest świat TB ...

on razem z liwko tam się grzybami żywi.

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy ktos w PL Ci to dobrze zrobi...? Czy sam masz takie umiejetnosci?
sporo dość siedziałem nad tym tematem.

Kostki słomy przerzucałem i wiem że z pod prasy takiej jak widziałem ... są idealne ...

rozwijając to takie na które przeklinasz jak bierzesz na widły. Jako że mieszkam na wsi klimat nie jest mi obcy.

A i ludzie ciekawie reagują, na kostkę słomy ... pierwsze myszy ... itp ... a potem ni z gruchy ni pietruszki ... podają przykłady domów bio ...

Myślę że myszy lubią wapno palone ... (nie gaszone) tylko palone :)

sąsiad tak szczury truł :D bo wapno jest słodkie :) raz .. żeby cukier był cukrem .... białym to rafinuje się go ... przy użyciu wapna :)

 

umiejetnosci?
wiesz nie napiszę Ci że jestem ekspertem ... staram się przemyśleć każdy aspekt ...

A że sprawa sprowadza się do roli kostki słomy jako ... izolacji ... to myślę że na postępowanie dość podobne do wełny min ...

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po interwencji dom skurczył się do pierwotnego rozmiaru, jednak projekt przekazany już do starostwa, które ma wydać zezwolenie na budowę w dalszym ciągu nie zadowala autora koncepcji. – To jakiś koszmar – twierdzi. – Ten dom nie spełnia przyjętych standardów. To nie będzie działało. Poza tym zaproponowany układ wnętrz jest bardzo niefunkcjonalny. Nikt nie będzie chciał mieszkać w takim domu. On ma 11 metrów długości a od drzwi wejściowych do kuchni trzeba przejść 15 metrów!
tak to jest jak ślepy prowadzi kulawego.

 

Sorry ... ale jak ktoś nie potrafi ... zaprojektować domu to po chu ... snuje koncepcje?

termodynamik :D chyba alchemik :)

 

Dudy, który zamiast współpracować krytykuje poczynania projektantów. – A pytany o rozwiązania odsyła do literatury na ten temat –
no :)

to już mamy ... swój swojego znajdzie ... taki sam jak TB !

może to nie udany kolon ?

 

Obie strony mówią o absurdalnych rozwiązaniach. Duda o budowie ścian: – Powinny mieć 5 centymetrów betonu i 35 centymetrów styropianu, a zaprojektowano 15 centymetrów betonu i 24 centymetrów poliuretanu – co jest najdroższym rozwiązaniem.
sorry ale widać że jak się nauczy czegoś na pamięć to jest się dr ...

niestety .... jedni i drudzy ... są widać siebie warci ... ten z 5cm ... betonu ...

a ci z 24 poliuretanu ... tylko aby ten poliuretan miał lambdę 0,025 W/m*K to

musi być w gazoszczelnej osłonie ...aby CO2 nie spier do...

inaczej parametry to niczym nie różniące się do zwykłego EPS'a ...

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden z komentarzy pod artykułem:

"dostepny dom za prawie poltora miliona zlotych? przeciez to jakis skandal za cene takiego domu dzis mozna kupic 4 fajne enegrooszczedne domki i to z dzialką , znow jakis finansowy przekręt????? za publiczne pieniądze?"

no a ja bidny ... muszę dom zbudować ... za 350 kzł :)

 

http://www.rubner.pl/uploads/tx_photogallery/Gloeckel_gross_BiohofAchleitner-3.jpg to jest

mistrzostwo świata :)

 

będzie ... gościu latał ... z łopatą :) i śnieg odwalał ... z paneli ... żeby sobie kawy zrobić ...

ale tacy cwani nie są żeby nie mieć zasilania z sieci i druty ciach .

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...