Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

OZC nie jest od zużycia.

Panie Tomaszu ale pańską definicję i zdanie o OZC doskonale znamy. Tyle że to praktycznie jest tylko pańska definicja i zdanie. Jednak musi Pan przyjąć do wiadomości że niektórzy traktują OZC inaczej i mogą je wykorzystać w innym celu niż ten który Pan sugeruje. Zresztą już dwukrotnie w tym temacie Panu to tłumaczyłem ale z przykrością stwierdzam iż ma Pan klapki na oczach. Trzeci raz nie mam zamiaru bo i tak jest to bez sensu. Dla Pana zdanie innych się nie liczy. Jak już raz Pan sobie coś zakoduje to nie ma zmiłuj. Podsumowując powiem tak:

Założenia dobre, wnioski i realizacja średnia, natomiast przekaz fatalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- bygningsreglementet BR2010 To może jeszcze przepisy budowlane :

http://www.sundolitt.no/upload_images/80BFB382A3BD43B1BCC31493D25FCC27.pdf str 3

 

dach 2010 - 0.1W/m2xK 2015 0.08 a 2020 0.07

ściana 2010 0.15 2015 - 0.12 a 2020 0.1

i co na interesuje podłoga

2010 U - 0.1W/m2 xK 2015 U 0.08 W/m2 xK i 2020 U 0.07W/m2 xK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak musi Pan przyjąć do wiadomości że niektórzy traktują OZC inaczej i mogą je wykorzystać w innym celu niż ten który Pan sugeruje.
Zawsze o tym pisałem. Nieuczciwi audytorzy i firmy instalacyjne wykorzystują OZC do niecnych celów. Np dopuszcza się ogrzewanie pośrednie w budownictwie! Przecież to oczywiste, dla człowieka średniokapującego, że to chore. Albo domy zużywające ponad 30kWh/m2

Pan poczyta powyższe współczynniki - jak dołożyć izolacji pod płytę.

Pisanie, że 20 cm eps czy xps od gruntu - to brak wiedzy przechodzący w bezczelność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisanie, że 20 cm eps czy xps od gruntu - to brak wiedzy przechodzący w bezczelność.

To ile ma być to o tym niestety nie Pan decyduje. Zależy to od wielu czynników a i tak w zasadzie ostateczną decyzję może podjąć inwestor w porozumieniu z projektantem czy konstruktorem. Dla nie których ekonomiczniejsze może być płacenie rocznie 200-300 zł więcej i 10 cm styropianu niż wpakowanie 40cm i wyłożenie na starcie 10K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że inwestor decyduje, czy izolować dom, czy nie. ja tylko napisałem, że OZC służy do tego, by przekonać inwestora by nie izolował.

Rolą izolowania jest marginalizacja roli ogrzewania i tylko kompletny naiwniak może sądzić, że OZC jest do izolowania i dla inwestora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Dla nie których ekonomiczniejsze może być płacenie rocznie 200-300 zł więcej i 10 cm styropianu niż wpakowanie 40cm i wyłożenie na starcie 10K.
Pan naprawdę nie rozumie o czym piszę czy udaje. Izolując dom obniża Pan koszty budowy, bo nie wykonuje się centralnego. To jakie na starcie 10K? Raczej 10K mniej! Po to by potem mniej płacić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że inwestor decyduje, czy izolować dom, czy nie. ja tylko napisałem, że OZC służy do tego, by przekonać inwestora by nie izolował.

I właśnie w tym punkcie zarówno ja jak i każdy świadomy inwestor mamy całkiem odmienne zdanie. Więc to ja zastanawiam się czy tego nie jest Pan w stanie zrozumieć czy tylko Pan udaje.

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas Pan budował? Raczy mijać się Pan z prawdą nie bez udziału świadomości.

 

Piszę, że zbudowałem fundamenty, wstawiam zdjęcia i opisy, a ten się pyta czy "u nas" i zarzuca mi pisanie nieprawdy. Normalnie cymbał brzeczący!

 

Moje fundament 13x13m, podnoszące dom na 95cm, ze styropianem opaskowym 20cm kosztowały jak dotąd 22 tyś złotych. Jak dołożę 30cm na podłogę, to wyjdzie poniżej 30 tyś. Są to ceny brutto za wysoki fundament do domu parterowego. Jak to się ma do małej płytki na korzystnych warunkach gruntowych za 35 tyś netto? Czy to są te Pana oszczędności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę, że zbudowałem fundamenty, wstawiam zdjęcia i opisy, a ten się pyta czy "u nas" i zarzuca mi pisanie nieprawdy. Normalnie cymbał brzeczący!

i

Oj jakie prostactwo z Pana wylazło. No nic dziwnego, ludzie którzy nie izolują domów, nie rozumieją celu izolacji, nie są najwyższych lotów intelektualnych.

Pozdrawiam i radzę izolować się od gruntu.

 

Jak to się ma do małej płytki na korzystnych warunkach gruntowych za 35 tyś
40 cm styro i brutto... a jak się ma? Firmy mają 40-80% rabatów na różne towary budowlane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie w tym punkcie zarówno ja jak i każdy świadomy inwestor mamy całkiem odmienne zdanie. Więc to ja zastanawiam się czy tego nie jest Pan w stanie zrozumieć czy tylko Pan udaje.

 

To dlaczego Pan tu raczy pisać? Jak ktoś nie rozumie roli izolacji, oraz jak działa, to nie izoluje. Używa OZC i inwestuje w droższe centralne grzane pompą ciepła. Wyda więcej, ma mniejszy komfort i trochę większe rachunki, ale użył OZC!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- bygningsreglementet BR2010 - przepisy budowlane :

http://www.sundolitt.no/upload_image...93D25FCC27.pdf str 3

 

dach 2010 - 0.1W/m2xK 2015 0.08 a 2020 0.07

ściana 2010 0.15 2015 - 0.12 a 2020 0.1

i co na interesuje podłoga

2010 U - 0.1W/m2 xK 2015 U 0.08 W/m2 xK i 2020 U 0.07W/m2 xK

 

Za rok 0.08W/m2 xK za 5 lat 0.07W/m2 xK - jak Pan nie rozumie normalnie to przepisy będą bardziej jednoznaczne .

 

Już Pan wie, dlaczego dr Duda pisał o 60cm?

Jak Pan myśli, dlaczego Polacy nie są o tym informowani? Dlaczego rząd woli płacić kary?

Na sprzedaży nośników - zarabia rząd, kary zapłaci Pan. Za nośniki zapłaci Pan...

Brak izolacji ( 20 cm nie jest izolacją od gruntu) może usprawiedliwiać tylko brak wiedzy lub cynizm projektanta.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj jakie prostactwo z Pana wylazło. No nic dziwnego, ludzie którzy nie izolują domów, nie rozumieją celu izolacji, nie są najwyższych lotów intelektualnych.

Pozdrawiam i radzę izolować się od gruntu.

 

W przeciwieństwie do Pana nie udaję geniusza. Pan za to uprawia wyłącznie intelektualne loty w małym baraczku dla jeszcze mniejszych przedsiębiorców. Jak Pana ego się tam mieści?

 

40 cm styro i brutto... a jak się ma? Firmy mają 40-80% rabatów na różne towary budowlane.

 

Jasne... 80% rabatu na styropian... To dlaczego nie kupisz pan styropianu o wartości 200zł za 40zł i nie sprzedaż go Pan za 150? Bo tak się nie da, czy nie lubisz Pan pieniędzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego Pan tu raczy pisać? Jak ktoś nie rozumie roli izolacji, oraz jak działa, to nie izoluje. Używa OZC i inwestuje w droższe centralne grzane pompą ciepła. Wyda więcej, ma mniejszy komfort i trochę większe rachunki, ale użył OZC!

Panie Tomaszu wystarczy tylko troszkę wysiłku to chyba niedużo. Co ma wspólnego OZC z nakazem czym grzać i jak ocieplać. Miałem już tego nie pisać ale jednak zmusza mnie Pan do tego wypisując bzdety.

OZC w fazie projektu dla świadomego inwestora ma za zadanie:

1. Wskazać gdzie i jak ocieplić aby było dobrze i ekonomicznie.

2. Pomóc w wyborze systemu ogrzewania. (nie ważne czy kable, pompa, czy śmieciuch)

3. Uświadomić inwestora co czeka jego portfel po dokonaniu tego wyboru.

 

Nie kumatemu niestety nic nie pomoże ani OZC bo dla niego to tylko papierek który gdześ tam jakiś głupi urzędnik potrzebuje, ani tym bardziej pańskie wywody.

 

Czytając ten temat coraz częściej zaczynam dochodzić do wniosku (obym się mylił) że zwalcza Pan OZC bo stoi ono częściowo w sprzeczności z pańskim biznesem. No bo jak tu wytłumaczyć inwestorowi że z OZC wychodzi 3000W a Pan proponuje 10000-15000W kabli. A wystarczyło by trochę inwencji, przedstawić jakieś obliczenia a nie tylko stwierdzenia że od 24 lat Pan to robi i było by dobrze.,

 

 

Mam nadzieję że wyczerpująco odpowiedziałem na Pańskie pytanie:

 

To dlaczego Pan tu raczy pisać?
Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...