Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Czytając ten temat coraz częściej zaczynam dochodzić do wniosku (obym się mylił) że zwalcza Pan OZC bo stoi ono częściowo w sprzeczności z pańskim biznesem. No bo jak tu wytłumaczyć inwestorowi że z OZC wychodzi 3000W a Pan proponuje 10000-15000W kabli. A wystarczyło by trochę inwencji, przedstawić jakieś obliczenia a nie tylko stwierdzenia że od 24 lat Pan to robi i było by dobrze.,

 

A co Ty byś zrobił na jego miejscu ? Popatrz na to z punktu widzenia sprzedawcy. Sprzedaje kable i ppci do obniżania rachunków nie biorąc odpowiedzialności za nic. Twierdzi tylko, że dom ma być izolowany, a on izolowaniem się nie zajmuje. Jeśli inwestor więcej zapłaci za ogrzewanie i zadzwoni do TB to zgadnij co ten mu odpowie ?

 

Czysty biznes, czysta kasa bez żadnej odpowiedzialności, żadnego liczenia. Instalacja w jeden dzień za 6tys zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czytając ten temat coraz częściej zaczynam dochodzić do wniosku (obym się mylił) że zwalcza Pan OZC bo stoi ono częściowo w sprzeczności z pańskim biznesem. No bo jak tu wytłumaczyć inwestorowi że z OZC wychodzi 3000W a Pan proponuje 10000-15000W kabli. A wystarczyło by trochę inwencji, przedstawić jakieś obliczenia a nie tylko stwierdzenia że od 24 lat Pan to robi i było by dobrze.

 

Ale TB tłumaczy, stara sie jak moze i tylko naród taki durny ze nie moze tego pojąc. A przeciez wiadomo od 24 lat (tyle lat TB działa na rynku kablowym) ze im wieksza moc kabli tym wieksze oszczednosci (co prawda dotyczy to tylko okresowego obnizania temperatury które to obnizanie TB chce bolszewickimi metodami narzucic wszystkim, przy okazji pisząc o wiekszym komforcie tez z powodu tej mocy. Zadnych badan uwiarygadniających to twierdzenia oczywiscie nie ma bo jak ciepłownik wykonujacy te pomiary i badania (czyli ten który nie podziela poglądów TB) ma byc wiarygodny. Załozmy ze mamy jednak te oszczednosci to przy dalszym zwiekszaniu mocy mozemy zuzycie zmiejszyc niemalze do zera. I tu sie objawia geniusz TB, ale zaden prorok nie jest mile widziany w swoim kraju/ojczyznie. Po prostu jeszcze nie doroslismy do tego i nasze umysly nie są w stanie poradzic z tym natłokiem rewolucyjnych ideii i twierdzen TB. Czas czyni cuda i moze sie kiedys doczekamy 30-50 kW kabli w swoich domach, pytanie tylko czy infrastruktura energetyczna i sieci przesyłowe temu podołają. Tak czy inaczej rząd ma sie czym martwic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ty byś zrobił na jego miejscu ? Popatrz na to z punktu widzenia sprzedawcy. Sprzedaje kable i ppci do obniżania rachunków nie biorąc odpowiedzialności za nic. Twierdzi tylko, że dom ma być izolowany, a on izolowaniem się nie zajmuje. Jeśli inwestor więcej zapłaci za ogrzewanie i zadzwoni do TB to zgadnij co ten mu odpowie ?

 

Czysty biznes, czysta kasa bez żadnej odpowiedzialności, żadnego liczenia. Instalacja w jeden dzień za 6tys zł.

 

Jest jeszcze co takiego a przynajmniej powinno byc jak etyka w biznesie, zwykła ludzka uczciwosc oraz honor. Kazda z tych cech jest niestety TB obca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty nie wiedziałeś ? Jak w autach. Im większa moc tym mniejsze spalanie :p

 

Muszę ze wstydem sie przyznac ze nie wiedziałem, jako ciepłownik i elektryk nie posiadłem tej wiedzy ale moze niech sie bardziej wstydzą moi wykładowcy, zeby nie wiedziec i nie przekazac tak podstawowej wiedzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu wystarczy tylko troszkę wysiłku to chyba niedużo. Co ma wspólnego OZC z nakazem czym grzać i jak ocieplać. Miałem już tego nie pisać ale jednak zmusza mnie Pan do tego wypisując bzdety.

OZC w fazie projektu dla świadomego inwestora ma za zadanie:

1. Wskazać gdzie i jak ocieplić aby było dobrze i ekonomicznie.

2. Pomóc w wyborze systemu ogrzewania. (nie ważne czy kable, pompa, czy śmieciuch)

3. Uświadomić inwestora co czeka jego portfel po dokonaniu tego wyboru.

 

Nie kumatemu niestety nic nie pomoże ani OZC bo dla niego to tylko papierek który gdześ tam jakiś głupi urzędnik potrzebuje, ani tym bardziej pańskie wywody.

 

Czytając ten temat coraz częściej zaczynam dochodzić do wniosku (obym się mylił) że zwalcza Pan OZC bo stoi ono częściowo w sprzeczności z pańskim biznesem. No bo jak tu wytłumaczyć inwestorowi że z OZC wychodzi 3000W a Pan proponuje 10000-15000W kabli. A wystarczyło by trochę inwencji, przedstawić jakieś obliczenia a nie tylko stwierdzenia że od 24 lat Pan to robi i było by dobrze.,

 

 

Mam nadzieję że wyczerpująco odpowiedziałem na Pańskie pytanie:

Zdecydowanie ma Pan rację. OZC wymyślono do centralnego, do zwalczania izolacji. Dokąd Pan będzie uważał, że jest coś takiego jak OZC nie będzie Pan izolował domu.

Z tym, że to działa w obie strony. Osoba posługująca się OZC to osoba nie znająca się na fizyce budowli i chcąca wcisnąć Panu centralne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wskazać gdzie i jak ocieplić aby było dobrze i ekonomicznie.

2. Pomóc w wyborze systemu ogrzewania. (nie ważne czy kable, pompa, czy śmieciuch)

3. Uświadomić inwestora co czeka jego portfel po dokonaniu tego wyboru.

Proszę...

ad 1 Ekonomiczna izolacja termiczna to izolacja przy której nieekonomiczny jest centralny system ogrzewania

ad 2 Pomóc inwestorowi uzyskać standard zeroenergetyczny.

ad 3 Uświadomić inwestora, że izolując zamiast ogrzewając obniży koszt inwestycji i eksploatacji!

 

- bygningsreglementet BR2010 - przepisy budowlane :

http://www.sundolitt.no/upload_image...93D25FCC27.pdf str 3

 

dach 2010 - 0.1W/m2xK 2015 0.08 a 2020 0.07

ściana 2010 0.15 2015 - 0.12 a 2020 0.1

i co na interesuje podłoga

2010 U - 0.1W/m2 xK 2015 U 0.08 W/m2 xK i 2020 U 0.07W/m2 xK

 

Za rok 0.08W/m2 xK za 5 lat 0.07W/m2 xK - jak Pan nie rozumie normalnie to przepisy będą bardziej jednoznaczne .

 

Dlaczego Pan uważa, że jak ktoś projektuje, wykonuje, dopuszcza do realizacji 20 cm styropianu od gruntu, jest człowiekiem mającym jako takie wykształcenie? To osoba bez wiedzy z dziedziny fizyki budowli. A ja nie przepadam jak ktoś bez wiedzy, wciska mi, że OZC można policzyć zużycie w domu "jak w temacie" . Nawet strat do gruntu, nie da się policzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie ma Pan rację. OZC wymyślono do centralnego, do zwalczania izolacji. Dokąd Pan będzie uważał, że jest coś takiego jak OZC nie będzie Pan izolował domu.

Z tym, że to działa w obie strony. Osoba posługująca się OZC to osoba nie znająca się na fizyce budowli i chcąca wcisnąć Panu centralne.

Proszę nie wkładać w moje usta bzdur które Pan tutaj wypisał bo to już jest niegrzeczne z Pana strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet strat do gruntu, nie da się policzyć.

 

Nawet Panowie Duda i Koc tego nie policzą?, nawet Pana projektanci domów izolowanych nie policzą?, czy cokolwiek liczą ,czy zgadują czy tez korzystają z Pana wskazówek i zalecen przy projektowaniu?. Duzo pytan a odpowiedzi dalej brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie przepadam jak ktoś bez wiedzy, wciska mi, że OZC można policzyć zużycie w domu "jak w temacie" . Nawet strat do gruntu, nie da się policzyć.

A to już jest tylko Pańska teoria nie poparta żadnymi dokumentami ani badaniami. Rozumiem że jeśli u innych się sprawdziło to tylko przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę ze wstydem sie przyznac ze nie wiedziałem, jako ciepłownik i elektryk nie posiadłem tej wiedzy ale moze niech sie bardziej wstydzą moi wykładowcy, zeby nie wiedziec i nie przekazac tak podstawowej wiedzy

 

Poszedłbym dalej. Zamiast jednego centralnego silnika dałbym na każde koło osobny (termy lokalne ;) ). Bo po co napędzać wszystkie 4 koła, skoro na zakręcie tylko 3 koła są używane, a czasami nawet tylko dwa ;) Miałbym układ niecentralny i zyskałbym pewnie kolejne kilka litrów paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kanałówka grzejąca centralnie dom jest nieekonomiczna. Dlaczego Pan ją poleca?

 

Bo tylko systemy centralne polecane przez TB mogą byc stosowane we wspólczesnym budownictwie, inne juz nie, a tak poza tym to ta kanałowka nie grzeje a tylko zmniejsza rachunki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę ze wstydem sie przyznac ze nie wiedziałem, jako ciepłownik i elektryk nie posiadłem tej wiedzy ale moze niech sie bardziej wstydzą moi wykładowcy, zeby nie wiedziec i nie przekazac tak podstawowej wiedzy

 

Dlaczego Pan napisał, że nie wiedział. Informowałem Pana o tym już dawno. Pan dopuszcza domy nieizolowane. Pan był informowany, że 20 cm styro od gruntu to brak podstawowej wiedzy!

Teraz też Pan nie wie? To przypomnę!

- bygningsreglementet BR2010 - przepisy budowlane :

http://www.sundolitt.no/upload_image...93D25FCC27.pdf str 3

 

dach 2010 - 0.1W/m2xK 2015 0.08 a 2020 0.07

ściana 2010 0.15 2015 - 0.12 a 2020 0.1

i co na interesuje podłoga

2010 U - 0.1W/m2 xK 2015 U 0.08 W/m2 xK i 2020 U 0.07W/m2 xK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłbym dalej. Zamiast jednego centralnego silnika dałbym na każde koło osobny (termy lokalne ;) ). Bo po co napędzać wszystkie 4 koła, skoro na zakręcie tylko 3 koła są używane, a czasami nawet tylko dwa ;) Miałbym układ niecentralny i zyskałbym pewnie kolejne kilka litrów paliwa.

 

Czy wie Pan jak jest rozwiązane sprzęgło w lokomotywie spalinowej, napędzanej dislem? Ma ruszyć z 50 wagonami z węglem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Pan napisał, że nie wiedział. Informowałem Pana o tym już dawno. Pan dopuszcza domy nieizolowane. Pan był informowany, że 20 cm styro od gruntu to brak podstawowej wiedzy!

Teraz też Pan nie wie? To przypomnę!

 

Napisałem dlatego ze staram sie przyswajać wiedzę udokumentowaną i zatwierdzoną przez srodowisko naukowe. Pana informacje nie mają zadnej wartosci naukowej i są jedynie zbiorem fantazji, legend, przekłaman i projekcją alternatywnej rzeczywistosci. To samo dotyczy 20 cm styropianu od gruntu, ale to juz podchodzi pod obsesję.

Analizując projekty budowlane, mozliwosci techniczne i checi inwestorów do ocieplenia tymi 20 cm podłogi to zyczyłbym sobie te 20 cm było gruboscią najmniejszą, ale niestety nie jest. Pan jest tak bardzo oderwany od rzeczywistosci ze Pan swoje wizje traktuje jako rzeczywistosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To klimatyzacja! Jest tańsza i efektywniejsza od gwc, dlatego zastąpiliśmy gwc inwertorową pompą ciepła z kanałówką

 

A od kiedy gwc jest do ogrzewania?, to ze jest to klimatyzacja nie zmienia faktu ze słuzy również ,czy przede wszystkim do ogrzewania i to w sposób centralny, chłodzenie jest niejako przy okazji. Jak zwykle kretactwo i mataczenie. Takie centralne , podkreslmy centralne ogrzewanie znacznie zmniejsza koszty ogrzewania, co sie chwali, ale o regulacji z dokładnoscia 0,1 oC trzeba zapomniec o czym TB taktownie milczy.

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...