Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Z tym, że w domach "jak w temacie" i w ogóle w domach izolowanych nie montuje się ogrzewania rurkami. Nie po to izoluje się domy, by robić centrale.

Ogrzewanie domu pc p/w ma sens ekonomiczny tylko przy braku izolacji, tylko w domach które bez pompy ciepła zużywałyby ponad 30kWh/m2 !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

https://www.google.com/search?q=pergotenda&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=L_jVU6fXJbSy7AaRg4CIDg&sqi=2&ved=0CBsQsAQ&biw=1366&bih=643

 

Takie coś rozwiązuje nieźle problem z zyskami słonecznymi.Zainstalowałem na całej ścianie południowej na szerokość 4m.

Mimo,że szkielet bez akumulacji ,nie przegrzewa się.

Należy pamiętać ,że mimo upałów 30-32oC,średnia dobowa to 22-24oC . Jak dom dobrze zrobiony ,to nie może być więcej w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że w domach "jak w temacie" i w ogóle w domach izolowanych nie montuje się ogrzewania rurkami. Nie po to izoluje się domy, by robić centrale.

Ogrzewanie domu pc p/w ma sens ekonomiczny tylko przy braku izolacji, tylko w domach które bez pompy ciepła zużywałyby ponad 30kWh/m2 !

 

Zapętla się Szanowny Pan. Skoro dom np. 40kWh/m2 ma pompę z COP 4 to zużywa energii tyle co dom 10kWh/m2.

Po kiego w takim razie pchać pół metra izolacji pod posadzkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.google.com/search?q=pergotenda&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=L_jVU6fXJbSy7AaRg4CIDg&sqi=2&ved=0CBsQsAQ&biw=1366&bih=643

 

Takie coś rozwiązuje nieźle problem z zyskami słonecznymi.Zainstalowałem na całej ścianie południowej na szerokość 4m.

Mimo,że szkielet bez akumulacji ,nie przegrzewa się.

Należy pamiętać ,że mimo upałów 30-32oC,średnia dobowa to 22-24oC . Jak dom dobrze zrobiony ,to nie może być więcej w środku.

A zyski wewnętrzne? w domach izolowanych od gruntu, to duży problem. Kolejna sprawa, jak taki daszek odprowadza wilgoć? No i na ile lat wystarczy oraz estetyczny ile kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapętla się Szanowny Pan. Skoro dom np. 40kWh/m2 ma pompę z COP 4 to zużywa energii tyle co dom 10kWh/m2.

Po kiego w takim razie pchać pół metra izolacji pod posadzkę?

Ale tu jest temat komfortowych domów izolowanych. Ja wiem, że "pompiarze" zwalczają izolację, bo drogie ogrzewanie pompą podłogi nie miałoby sensu, ale ten wątek otworzyłem dla tych, co wolą izolować niż robić centralne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zyski wewnętrzne? w domach izolowanych od gruntu, to duży problem. Kolejna sprawa, jak taki daszek odprowadza wilgoć? No i na ile lat wystarczy oraz estetyczny ile kosztuje?

 

Pisałem . 150m3/h z marnego GWC ,daje mi na dobę ok.7kWh chłodu. To wystarcza na pokonanie zysków wewnętrznych.

Pan przejrzy sobie link który podałem i oceni czy to jest estetyczne czy nie. Tymi, rencami" to koszt 1000PLN. Portfela nie niszczy .Na ile starczy to nie wiem .Tydzień mam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem . 150m3/h z marnego GWC ,daje mi na dobę ok.7kWh chłodu. To wystarcza na pokonanie zysków wewnętrznych.

Pan przejrzy sobie link który podałem i oceni czy to jest estetyczne czy nie. Tymi, rencami" to koszt 1000PLN. Portfela nie niszczy .Na ile starczy to nie wiem .Tydzień mam .

7 kWh / dobę nie schłodzi. Robiłem gwc przez 20 lat. Najtańszy dopuszczony do użytku gwc kosztują 6000 zł kanały. Ile kosztują markizy i na ile wystarczą?

Co z wilgocią? Przyjemniej jest przy nawet +30 st, i 30-40% niż przy 25 st i 60-70%!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu jest temat komfortowych domów izolowanych. Ja wiem, że "pompiarze" zwalczają izolację, bo drogie ogrzewanie pompą podłogi nie miałoby sensu, ale ten wątek otworzyłem dla tych, co wolą izolować niż robić centralne.

 

Taki ze mnie pompiarz jak z koziej rajzentasza.

Nie potrafię doszukać się logiki w Pana wywodach . Z jednej strony kable z COP1 i dogrzewanie powietrzne z COP 4 to dobre rozwiązanie mimo,że powietrzne jest centralne. Z drugiej strony neguje Pan wodną podłogówkę z COP 4 bo centralne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 kWh / dobę nie schłodzi. Robiłem gwc przez 20 lat. Najtańszy dopuszczony do użytku gwc kosztują 6000 zł kanały. Ile kosztują markizy i na ile wystarczą?

Co z wilgocią? Przyjemniej jest przy nawet +30 st, i 30-40% niż przy 25 st i 60-70%!

 

Wychodzi Pan na powietrze w upalny dzień z PC na plecach ? Dom i laboratorium z precyzyjną temp. i wilgotnością to dwa odrębne byty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki ze mnie pompiarz jak z koziej rajzentasza.

Nie potrafię doszukać się logiki w Pana wywodach . Z jednej strony kable z COP1 i dogrzewanie powietrzne z COP 4 to dobre rozwiązanie mimo,że powietrzne jest centralne. Z drugiej strony neguje Pan wodną podłogówkę z COP 4 bo centralne.

Wodnej podłogówki nie da się zastosować, więc po co negować czy wspominać. Przy małych potrzebach się nie nadaje do grzania i chłodzenie z niej żadne. Nie ma wodnych podłogówek z domach izolowanych, jeżeli już Pan chce hydrauliczne ogrzewanie to rurki na suficie.

Zimą podłoga będzie pięknie ogrzewana podczerwienią ( sam mam elektryczne od 20 lat eswa005.jpg) a latem super będzie działało chłodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi Pan na powietrze w upalny dzień z PC na plecach ? Dom i laboratorium z precyzyjną temp. i wilgotnością to dwa odrębne byty.

 

Organizm ma swoją "automatykę" do odprowadzania nadmiaru ciepła.

Im dom lepiej izolowany, tym ważniejsza jest precyzyjna automatyka. GWC jej nie ma. Poza tym gwc + markizy są bez porównania droższe niż inwertor i nie dogrzeją powietrza zimą z COP4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu jest temat komfortowych domów izolowanych. .
I mówi to człowiek nie mający żadnego domu, ani żadnej jego realizacji. O komforcie nie wspomnę bo ma tylko mocno zdezelowaną kanapkę w sklepiku, biurko to też dyskomfort, więc go nie ma.

Brzęczkowski liże loda przez szybę, i takie tez jest jego doświadczenia z domem jako obiektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Wodnej podłogówki nie da się zastosować, więc po co negować czy wspominać.'

 

A nie przesadza Pan z absurdalnymi wypowiedziami? To zaczyna być śmieszne.

Nic a nic. Dokąd będzie Pan dopuszczał wodne ( poza sufitem) nie będzie się Pan znał na izolowaniu i komfortowych domach. Wodna podłogówka jest dość droga i nie chłodzi.

Gdyby była możliwość stosowania wodnej podłogówki w domach izolowanych - izolacja domów nie wzbudzałaby takich kontrowersji. Nie wiem, czy zauważył Pan pewna prawidłowość, osoby które dopuszczają w ogóle wodną podłogówkę, uważają, że 20 cm styropianu od gruntu to jakaś forma izolacji. Prawda jaki brak wiedzy! I w drugą stronę, Jak ktoś posiada wiedzę o izolowaniu i wie, że 0.1 to już za mało, to nawet przez myślu mu nie przechodzi wodna podłogówka.

 

To nie jest śmieszne! Szanowny Panie to brak wiedzy. Nie da się pogodzić wodnej podłogówki z izolowaniem.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic a nic. Dokąd będzie Pan dopuszczał wodne ( poza sufitem) nie będzie się Pan znał na izolowaniu i komfortowych domach. Wodna podłogówka jest dość droga i nie chłodzi.

Gdyby była możliwość stosowania wodnej podłogówki w domach izolowanych - izolacja domów nie wzbudzałaby takich kontrowersji. Nie wiem, czy zauważył Pan pewna prawidłowość, osoby które dopuszczają w ogóle wodną podłogówkę, uważają, że 20 cm styropianu od gruntu to jakaś forma izolacji. Prawda jaki brak wiedzy! I w drugą stronę, Jak ktoś posiada wiedzę o izolowaniu i wie, że 0.1 to już za mało, to nawet przez myślu mu nie przechodzi wodna podłogówka.

 

To nie jest śmieszne! Szanowny Panie to brak wiedzy. Nie da się pogodzić wodnej podłogówki z izolowaniem.!

 

Nie chcę być wulgarny,więc idę kosić trawnik.

Niemniej jednak w Pańskim wieku publiczne ośmieszanie się to nie jest dobry pomysł na życie.

Narka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dla kogoś kto się na izolowaniu nie wyznaje, to ośmieszanie. Zdaję sobie sprawę, że dziś 30 cm ( o mniej już nie wspominam) to powód do kpiny w "wiedzy" takiego delikwenta, ale ja naprawdę radzę 40cm i więcej. Więc nie widzę powodów do kpin.

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CB8QFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.sundolitt.no%2Fupload_images%2F80BFB382A3BD43B1BCC31493D25FCC27.pdf&ei=agDWU5LeKoaB4gTgmYDgDw&usg=AFQjCNEztbwrQ2S3Nt-HIC-Pr4_bcxentg&bvm=bv.71778758,d.bGE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROSIŁBYM, JAK KTOŚ MA PYTANIA DOTYCZĄCE TEMATU. Instalacje ( wentylacja ustawianie temperatury latem i zimą, cwu ) w domu izolowanym na poziomie zużycia do 20 kWh /m2 . Na zaczepki osobiste nie będę odpowiadał ( te proszę na pw ) no chyba, że ktoś z mały rozumkiem, to wiadomo, nie zrozumie.

Instalacje są tu

podłoga, powietrze,wentylacja i nie ma cwu, by było bardziej czytelnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...