Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Chyba nie bardzo rozumiesz co napisałeś. Tą maksymę skoro już wyznajesz stosuj do wszystkich a nie wybiórczo. W sporze jesteś ze wszystkimi prócz T.B.

Jaką by głupotę nie napisał T.B to ją zaakceptujesz nawet milcząco, ale Nydar to okazja do słowotoku.

 

Powód jest prozaiczny. Prawdziwie pasywny dom nie potrzebuje powielających się instalacji i sterowania z dokładnością do 0,1oC .Wystarczy odzyskać to co produkuje. No ale tego w sklepie nie kupisz . Wtedy faktycznie może być niedrogi .Tyle,że nikt ze sprzedawców na tym nie zarobi .Sieją więc jadem i nienawiścią.Problem w tym ,że coraz więcej forumowiczów rozumie zamysły tych panów,a cały plan z ,,Tani i komfortowy...." poszedł się j...ać. Wbrew pozorom ludzie mają mózgi i z nich korzystają zwłaszcza jak grosz na budowę z kredytu lub ciężkiej pracy po naście godzin na dobę a nie z siedzenia w sklepiku na zdezelowanym meblu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To nie tak, dobiera się masę akumulacyjną do sposobu ogrzewania, są nawet wykresy.

Jak nad ranem zimno to ładujesz masę, która zaczyna oddawać dopiero po kilku godzinach.

Pewnie, że to nie grzanie farelką czy PPCi bo czymś takim wiele nie zakumulujesz.

 

Masę głupot tu się wypisuje.Ty jesteś liderem. Grzać w nocy po to by potem iść kopać rowy a obiad grzać droższym prądem . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Tani i komfortowy...." poszedł się j...ać. Wbrew pozorom ludzie mają mózgi i z nich korzystają zwłaszcza jak grosz na budowę z kredytu lub ciężkiej pracy po naście godzin na dobę a nie z siedzenia w sklepiku na zdezelowanym meblu.
Nareszcie i do Pana dotarło co napisałem. Bardzo się cieszę. Domyślałem się, że że będzie bardzo trudno, by Pan to zrozumiał, ale się cieszę, że to nastąpiło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak, dobiera się masę akumulacyjną do sposobu ogrzewania, są nawet wykresy.

Jak nad ranem zimno to ładujesz masę, która zaczyna oddawać dopiero po kilku godzinach.

 

OK, ale nie przy kablach zatopionych zaraz pod wierzchnią warstwą posadzki. Po ilu minutach będziesz miał ciepłą posadzkę ? W zależności od mocy kabli nawet po 20-30minutach. Wyłącz wówczas ogrzewanie i sprawdź na ile wystarczy.

Żeby korzystać z akumulacji kable muszą być na dnie posadzki. A kto tak robi ?

 

Pewnie, że to nie grzanie farelką czy PPCi bo czymś takim wiele nie zakumulujesz.

 

W pasywniaku powinno się akumulować tylko zyski słoneczne. Akumulacja z 2 taryfy jest mało sensowna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak się wzorujesz na j-j'u to poczytaj jak grzeje i wielu wielu innych. Poczytaj o stratach itd. Możesz go też podpytać o szczegóły ale nie wciskaj kitów bo znów cię oleje jak z tym twoim cudownym gruntem.[/quote

 

Nic nie kumasz. .Trzeba czytać ,czytać i wybierać rodzynki . Ty wybrałeś jedynie słuszną teorię TB ,stąd w twoim koszyczku zbęki.]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pasywniaku powinno się akumulować tylko zyski słoneczne. Akumulacja z 2 taryfy jest mało sensowna.
A to w jakim celu? W domu izolowanym, gdy zużycie nie przekracza 1000kWh w okresie gdy trzeba podnosic temperaturę, akumulacja zysków słonecznych to tylko kłopot i dyskomfort a nie "zarobek" , Automatyka powinna niwelowac skutki zysków, wyłączając lub zmniejszając natężenie ogrzewania .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to w jakim celu? W domu izolowanym, gdy zużycie nie przekracza 1000kWh w okresie gdy trzeba podnosic temperaturę, akumulacja zysków słonecznych to tylko kłopot i dyskomfort a nie "zarobek" , Automatyka powinna niwelowac skutki zysków, wyłączając lub zmniejszając natężenie ogrzewania .

To w domu pasywnym mamy ogrzewanie ??? Panie TB jest Pan szubrawcem i ciepłownikiem ot co. W domu izolowanym a zwłaszcza pasywnym nie grzejemy nic tylko regulujemy temperaturę :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu nie ten wątek, Szanowny Panie. Proszę zobaczyc na tytuł.

 

Hm piszesz, że to nie ten wątek, bo to domy izolowane, mój w Twoim mniemaniu do takich nie należy, nie powinienem się udzielać, aczkolwiek patrząc na przekrój Twojej twórczości na forach, piszesz zawsze w Twoim przekonaniu o domach izolowanych, pasywnych,zero energetycznych kończąc na +energetycznych, co więc znaczą słowa na Twojej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że masz zatarg z TB jak i wielu innych, stosujesz podchody i partyzantkę zamiast wprost np. nawytykać jemu w jego sklepie jak miałeś okazję więc rozumiem,
Szanowny kolektor (zaproszony) przyjechał zobaczyc dom. Ale się nie przedstawił i prysnął . Nie wiem, może muszą by i tacy, myślący inaczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ale nie przy kablach zatopionych zaraz pod wierzchnią warstwą posadzki. Po ilu minutach będziesz miał ciepłą posadzkę ? W zależności od mocy kabli nawet po 20-30minutach. Wyłącz wówczas ogrzewanie i sprawdź na ile wystarczy.

Żeby korzystać z akumulacji kable muszą być na dnie posadzki. A kto tak robi ?

 

Ja np.. Inaczej to chyba raczej maty grzewcze tylko wchodzą w rachubę, bezpośrednio pod wykończeniem posadzki? Na wełnie mineralnej na taśmie aluminiowej mają być rozłożone kable, zalane szlichtą. U mnie akurat ciężko byłoby inaczej to zrobić, bo planuję beton architektoniczny i żywicę epoksydową na większości podłóg. jako ciekawostkę- dopowiem, że zgłosił się do mnie producent chcący przygotować kable o 2x mniejszej mocy, z myślą, by nie nagrzewać krótkimi odcinkami i małych powierzchni podłóg, tylko by w użytkowaniu bardziej odpowiadały wodnej podłogówce; nagrzewały posadzkę do dość niskiej temperatury na większej powierzchni. Wtedy nie trzeba byłoby przeskalowywać mocy tych kabli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hm piszesz, że to nie ten wątek, bo to domy izolowane, mój w Twoim mniemaniu do takich nie należy, nie powinienem się udzielać, aczkolwiek patrząc na przekrój Twojej twórczości na forach, piszesz zawsze w Twoim przekonaniu o domach izolowanych, pasywnych,zero energetycznych kończąc na +energetycznych, co więc znaczą słowa na Twojej stronie.

Nie ma Pan racji, to nie wątek o domach izolowanych !!!Domy izolowany kończą się na 30kWh/m2 rocznie. A to wątek o domach dobrze izolowanych.

Moja strona jest z dawnych czasów gdy podawało się całkowite zużycie. 40kWh /m2 to całkowite zużycie - ogrzewanie ciepłą woda oświetlenie tv...

Pan założy Sobie wątek "Komfortowe instalacje do duszlaków" jaki problem? Ja nie będę Panu przeszkadzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...