Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...

Zostaw te slogany tylko policz coś kiedyś. Może zaproponujesz CHOĆ RAZ jakieś kompletne i konkretne rozwiązanie, które normalny człowiek by sobie mógł zainstalować?

Jak na razie to wiem, że jesteś czołowym opluwaczem ale charakterek twój mnie nie obchodzi więc skończ się popisywać.

Co ty chcesz liczyć? Masz dom pasywny z Darmstadt. Nie wystarczą ci te dane? Boli, że nie możesz tego podważyć? Spróbuj! Weź kalkulatorek, jak to już raz zrobiłeś i pokaż nam kolejne śmieszne wyliczanki. Wylicz, że nie 10Wm2 a 100. Co za problem dla ciebie? Wyssij sobie z palca dane jak to zwykle robisz i zaprezentuj światu swoje dzieło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma Pan racji, to nie wątek o domach izolowanych !!!Domy izolowany kończą się na 30kWh/m2 rocznie. A to wątek o domach dobrze izolowanych.

Moja strona jest z dawnych czasów gdy podawało się całkowite zużycie. 40kWh /m2 to całkowite zużycie - ogrzewanie ciepłą woda oświetlenie tv...

Pan założy Sobie wątek "Komfortowe instalacje do duszlaków" jaki problem? Ja nie będę Panu przeszkadzał.

 

Dokładnie ja Ty obrażasz mnie w tym momencie pisząc o moim domu durszlak( a propos, duszlak Panie wytykający poligloto) ja pójdę po linii najmniejszego oporu, durszlak to masz za miast mózgu, chcąc postawić na swoim lawirujesz jak możesz, pewnie nie jeden z nas był na Twojej stronce nie raz i nie dziś, a dużo dużo wcześniej i nie wciśniesz tu kitu, że to z dawnych czasów,

 

Brakło pewnie roboty na domy pasywne to trzeba ściągnąć klienta na co się da. Karuzela się kreci , a Pan robisz swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie raz pisałeś to chyba bez problemu przytoczysz choć jeden post?

 

Chyba cię po...ło .Mam szukać gdzie to pisałem? Ty jesteś jedyny który o to w kółko woła. Psychoza jakaś?

Ale co tam .Instalacja wentylacyjna z odzyskiem ciepła tak +/- trzy lata temu z 2oooPLN..GMC z solarem +/- z 1500PLN. Coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak chcesz dobrać kable albo inne ogrzewanie do domu pasywnego czy dowolnego innego? Ja do swojego dobrałem, wszystkie szczegóły masz. Źle? Umiesz lepiej? Pokaż to? Nie chcesz dla mojego przykładu? Weź wałkowanego tu j-j'a. Albo poczytaj to:

parterówka 152m2/12,8kW kable grzejne/Hajduk Volcano AT/WM-Bartosz/Galmet 120/MS-termo 3-szyby/ocieplenie: 25/25/50

2011/2012: nCO 4108kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU 1825kWh

2012/2013: nCO 4754kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU awaria podlicznika nowy licznik dziala od 04/2013

2013/2014: nCO 3797kWh + 0,45mp drzewa kominkowego; CWU 1971kWh/rok

 

Potrafisz choć raz konkretne dane podać czy tylko popisywać się i odwracać kota ogonem?

Jak umiesz to pokaż co potrafisz a nie tylko teoretyzujesz i bełkoczesz nie wiadomo o czym.

Dobranie kabli do domu pasywnego...:D:D:D. Poczytaj o domach pasywnych, bo zdaje się coś bardzo ważnego cię ominęło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ja piszę, że do II taryfy pod kaflami/panelami?

 

Sorry, tak założyłem, bo TB o tym pisał.

 

Minutach? Przy zatopionych głęboko wyczuwam po 2h najwcześniej.

 

Ale tylko częściowo tak masz zrobione. Co z akumulacją w ścianach? To chyba nie wytrzymuje doby. Jaki miałeś zamysł z ogrzewaniem prądem w ścianach ? Grzać w płaskiej lub w pierwszej ?

 

W samym tym temacie http://forum.muratordom.pl/showthread.php?10576-Ogrzewaj%C4%85cy-elektryczno%C5%9Bci%C4%85-WYST%C4%84P!!! przewija się cała masa tych co tak grzeją i mają komfortowe warunki przy niskich rachunkach. Chyba o to chodzi czy nie?

 

Nigdy tam nie byłem, więc nie wiem :) Ale z rachunkami się zgadza, mają być niskie. A jeszcze lepiej jak suma kosztów izolacji, systemu C.O., CWU i eksploatacji przez 15-20lat będzie najniższa.

 

Poczytaj co piszą grzejący prądem, co pisze j-j.

 

Widziałem jak R&K kładzie kable. Bruzdował płytę, więc płytko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak chcesz dobrać kable albo inne ogrzewanie do domu pasywnego czy dowolnego innego? Ja do swojego dobrałem, wszystkie szczegóły masz. Źle? Umiesz lepiej? Pokaż to? Nie chcesz dla mojego przykładu? Weź wałkowanego tu j-j'a. Albo poczytaj to:

parterówka 152m2/12,8kW kable grzejne/Hajduk Volcano AT/WM-Bartosz/Galmet 120/MS-termo 3-szyby/ocieplenie: 25/25/50

2011/2012: nCO 4108kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU 1825kWh

2012/2013: nCO 4754kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU awaria podlicznika nowy licznik dziala od 04/2013

2013/2014: nCO 3797kWh + 0,45mp drzewa kominkowego; CWU 1971kWh/rok

 

Potrafisz choć raz konkretne dane podać czy tylko popisywać się i odwracać kota ogonem?

Jak umiesz to pokaż co potrafisz a nie tylko teoretyzujesz i bełkoczesz nie wiadomo o czym.

 

Przecież przekaz jest wyraźny i czytelny. 10Wh/m2 to max. O jakich kotach ty piszesz, to nie to forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, latem trzeba grzac i chlodzic co by bylo z dokladnoscia 0.1*

Tanio i pasywnie ;)

 

Nawet nie wiem czy się wlicza ,czy nie,bo budowałem dla siebie a nie dla normy czy wytycznych z Darmstadt. Ale,jeżeli nie wlicza się chłodzenia dla utrzymania komfortowej temp. to normy i wytyczne są chore .Jeżeli wlicza się,to zrobienie domu pasywnego z klimatyzacją elektryczną jest praktycznie niewykonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dokładnie ja Ty obrażasz mnie w tym momencie pisząc o moim domu durszlak( a propos, duszlak Panie wytykający poligloto) ja pójdę po linii najmniejszego oporu, durszlak to masz za miast mózgu, chcąc postawić na swoim lawirujesz jak możesz, pewnie nie jeden z nas był na Twojej stronce nie raz i nie dziś, a dużo dużo wcześniej i nie wciśniesz tu kitu, że to z dawnych czasów,

 

Brakło pewnie roboty na domy pasywne to trzeba ściągnąć klienta na co się da. Karuzela się kreci , a Pan robisz swoje.

Nie obrażam, tylko współczuję. Budownictwo kończy się na 30kWh/m2. Nie jest moją winą, że Szanowny Pan trafił na szkodnika który nie dał Panu izolacji od gruntu. Ma Pan nieizolowany dom, stąd pana frustracja . I ja to rozumiem. Przykro mi, ale to nie moja wina. Pan zobaczy ilu tu jest sfrustrowanych brakiem izolacji w domach. Rządzi rynek instalacyjny nie izolacyjny. Można tylko walczy z ciemnotą projektantów, by takich oszukanych jak Pan było jak najmniej, bo za 5 lat , ekonomia ma wymusi domy zeroenergetyczne, z czego, nie ukrywam, bardzo się cieszę, bo tanie domy autonomiczne mogę robic nawet dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,To może ty zaproponujesz dobór kabli dla wybranego przykładu? Potrafisz?

 

Barth3z będzie budował. Będzie miał lada dzień OZC od asolta. O jakiej mocy będzie tam PPCi? Będzie dobrana czy nie bo przecież do pasywnych się nie dobiera?

Teoretycy są super! Ale jak trzeba coś do rzeczy to ogon pod siebie i w nogi"

 

Za często używasz słowa tchórzysz. Koledzy w podstawówce tak cię przezywali i teraz odreagowujesz?

Kolega Barth to silna osobowość ,więc wysilanie się na rady jest bezproduktywne.To po pierwsze . Po drugie gdyby budował parterowy,który uważam za najlepsze rozwiązanie, doradził bym fundament grzewczy z medium 10Wh/m2 ,no może +10% rezerwy . Dom 140m2 -1,4kWh + 10% ,nic więcej . I tylko w podłodze.Oczywiście dla domu 10Wh/m2. Jeżeli dom bardziej energochłonny to odpowiednio więcej . Bez bezsensownej automatyki i dublowania systemów grzewczych .TANIO .Bo tak jest w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Moja strona jest z dawnych czasów gdy podawało się całkowite zużycie. 40kWh /m2 to całkowite zużycie - ogrzewanie ciepłą woda oświetlenie tv...

 

To jako propagator domów co najmniej 30kWh/m2/ r, u źródła Pan olewa sprawę(swoja strona), no nie przystoi, nie obronisz się Pan przed krytyką, ostatnie zdania pojawiły się na Pana stronie całkiem nie dawno, pewnie ludziska zrobili rekonesans po forach i nóżka się powinęła, trzeba szukać jeleni w szerszych horyzontach.

 

Jeszcze jedno, co to za dawne czasy co Pan tak łatwo liczył zyski z oświetlenia, tv itp???? To już 25 lat temu czy całkiem nie dawno????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom pasywny nie ma zuzyc >15kWh/m2 rok na chlodzenie i ogrzewanie....

Rozne lokalizacje, rozne sytuacje.

Definicja ta sama ale proporcje inne.

Clown z przydupasem tego nie ogarniaja. Jeden grzeje i chlodzi a drugi chce grzac dom pasywny przy +15*

 

Ile energii i z czego trzeba i mozna dostarczyc dla domu pasywnego wedlug definicji?

Od jskiej temp nie wystarczajaczyski bytowe w np. PL?

 

To handlarz i "oszust" z zaburzonym ego co sobie przyklaskiwacza znalazl.

Moze taka forma "marketingu"

 

No tak .Duże okna od południa by było pasywnie i klima poważnej mocy.Dogrzewanie kablami i chłodzenie klimą na przemian.

Ciekawe.

Nie da rady by wyszedł pasywny. Wyjdzie jak zwykle. Tyle,że Donald winny.

Idę kosić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste pytanie o bardzo konkretny przypadek Barth3z-a. Ty oczywiście nic do rzeczy nie napisałeś. Jak zwykle.

I nikt z teoretyków nic nie napisze dlatego ciągle będziecie tylko się popisywać, który jest większym burakiem a Barth3z, Przemek i wielu innych buduje a nie teoretyzuje.

 

Koszę ale czytam . Co to jest być burakiem?

Dałem przepis. Ty wyzywasz zamiast go zakwestionować merytorycznie. Co w mojej propozycji złego? Ciekawy jestem co powiesz,ale merytorycznie.

Np. Pomysł zły,bo .......... i nie wykonalny,gdyż........ itd.

Ale pamiętaj nie pisz ,że ktoś tchórzy czy jest burakiem bo ośmieszasz się. Ja aż tak ci źle nie życzę byś się na forum ośmieszał.

Edytowane przez nydar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno twierdzil na fm budowlanym ze pasywny i duze przeszklenia nie da sie polonczyc....

A przeciez osiagniecie <15kWh/m2 za pomoca PC to oszustwo...

On zreszta duzo twierdzil...:D

 

Ależ nie. Nie dawno twierdził ,że duże przeszklenia są dopuszczalne bo PC z COP 4 ogranicza straty.

Gubię się w tym wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obrażam, tylko współczuję. Budownictwo kończy się na 30kWh/m2. Nie jest moją winą, że Szanowny Pan trafił na szkodnika który nie dał Panu izolacji od gruntu. Ma Pan nieizolowany dom, stąd pana frustracja . I ja to rozumiem. Przykro mi, ale to nie moja wina. Pan zobaczy ilu tu jest sfrustrowanych brakiem izolacji w domach. Rządzi rynek instalacyjny nie izolacyjny. Można tylko walczy z ciemnotą projektantów, by takich oszukanych jak Pan było jak najmniej, bo za 5 lat , ekonomia ma wymusi domy zeroenergetyczne, z czego, nie ukrywam, bardzo się cieszę, bo tanie domy autonomiczne mogę robic nawet dziś.

 

Współczuć to można Tobie, fstrustatem w tym momencie jesteś Sam. Instalację,zrobiłem ją sam, zaraz napiszesz, że ciepłownikiem i bez mózgiem jestem, moja wizja domu, moje wymagania co do pomieszczeń, moja kalkulacja co do kwoty za CO i CWU, moje rozwiązanie dające alternatywy, MÓJ i MOJEJ RODZINY KOMFORT. Te Twoje gadki o domach izolowanych i zero energetycznych można między bajki włożyć, jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie za nim dojdziemy do tego statusu, co nie znaczy, że nie trzeba dążyć za w czasu, i są różne rozwiązania, aczkolwiek Ty tego nie ogarniasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...