Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

też miały swój udział - ale ile kWh poszło do gruntu a ile przez przewiewność przegrody - nie potrafię odpowiedzieć.
No toż właśnie :)

to jest proste ... od razi złapać winnego ...

Chyba nikt nie zadał sobie trudu spytać Kolegę o to ... tylko ura złego na jednego.

Czy ja jestem przeciwnikiem izolacji ? absolutnie nie ...

Mnie by nie cieszyło stwierdzenie czegoś co nie jest na 100% pewne że to jest tak naprawdę niewiadoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Po co liczyć i dyskutować? Fizyka tu jest jednoznaczna - jest mostek - przerwa w materiale izolacyjnym - nie ma izolacji.

 

 

Można jeszcze łatwiej - masz w swoim domu okna i drzwi? Jest mostek. Nie ma izolacji. Panowie, doskonale wiecie, że nie ma żadnych dowodów naukowych na te bzdury, bo ta jałowa dyskusja toczy się latami i nic z niej nie wynika. Z tej samej serii mogę polecić: rozbijajcie sobie codziennie jajko na głowie, a dożyjecie 110 lat. Uwierzcie mi, że to świetny sposób na długowieczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje, że nie wiem jak to oddzielić, dlatego likwiduję zarówno mostek jak i "przwiewność"

Nie jestem w tym przypadku fanem nazwy "oddychanie" ( która ma Pan w stopce) z dwóch powodów

- oddychanie ma melioratywne zabarwienie

-nazwa wskazywałaby, że jest wdech i wydech - a tak naprawdę jest tylko wdech ( zimą wyższe ciśnienie w domu) a wydechu niema! Nie ma latem wyższego ciśnienia na zewnątrz, nie ma przepływu powietrza przez przegrodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze łatwiej - masz w swoim domu okna i drzwi? Jest mostek. Nie ma izolacji. Panowie, doskonale wiecie, że nie ma żadnych dowodów naukowych na te bzdury, bo ta jałowa dyskusja toczy się latami i nic z niej nie wynika. Z tej samej serii mogę polecić: rozbijajcie sobie codziennie jajko na głowie, a dożyjecie 110 lat. Uwierzcie mi, że to świetny sposób na długowieczność.

 

Próbuję dowiedzieć się więcej skąd ... ale chyba mur :)

bo ta jałowa dyskusja toczy się latami i nic z niej nie wynika
wynika ... cały świat jest głupi tylko kolega Tomasz jest piewcą oświecenia.

 

Przyznaje, że nie wiem jak to oddzielić, dlatego likwiduję zarówno mostek jak i "przwiewność"

Nie jestem w tym przypadku fanem nazwy "oddychanie" ( która ma Pan w stopce) z dwóch powodów

- oddychanie ma melioratywne zabarwienie

-nazwa wskazywałaby, że jest wdech i wydech - a tak naprawdę jest tylko wdech ( zimą wyższe ciśnienie w domu) a wydechu niema! Nie ma latem wyższego ciśnienia na zewnątrz, nie ma przepływu powietrza przez przegrodę.

no mam w stopce ...

bo ludzie przywiązuję do tego "oddychania" mityczne role ... co mnie wk ...

Nie mniej potrafię wytłumaczyć dla czego to zjawisko jest bee...

jak i wiele innych zjawisk.

 

Stąd widzę że Kolega potrzebuje wypytania ... ponieważ błądzi we wnioskach.

Jest tak wiele czynników które mogły spowodować ten wynik że ho ho ...

Stąd nie jestem fanem wełny mineralnej na elewacjach ... jako

środka "oddechowego" ponieważ to jest skraplacz ... w bardzo bardzo skrótowo pisząc.

Dyfuzja pary wodnej/ dyfuzja termiczna/ aktywność termiczna i wiele innych to są zjawiska opracowane i stąd bierzemy dane że EPS ma tyle wełna tyle ...

drewno tyle .

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze łatwiej - masz w swoim domu okna i drzwi? Jest mostek. Nie ma izolacji. Panowie, doskonale wiecie, że nie ma żadnych dowodów naukowych na te bzdury, bo ta jałowa dyskusja toczy się latami i nic z niej nie wynika. Z tej samej serii mogę polecić: rozbijajcie sobie codziennie jajko na głowie, a dożyjecie 110 lat. Uwierzcie mi, że to świetny sposób na długowieczność.

Po co naukowe dowody na fakty?

Jeżeli ktoś dziś projektuje dom nieizolowany - ( ponad 30kWh/m2 rocznie) to trudno go nazwać naukowcem. Ponieważ w domach izolowanych nie da się założyć centralnego ogrzewania - to uczelnie na których uczą o takim ogrzewaniu - na 100% nie posiadają naukowców z prawdziwego zdarzenia - tylko pseudonaukowców ratujących stołki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co naukowe dowody na fakty?

 

Na szczęście czasem jedno zdanie kompletnie otrzeźwia. Teraz czuję się jak głupek, który wdał się w dyskusję z kimś, dla kogo nie jest możliwe, aby katastrofa pod Smoleńskiem nie była efektem spisku międzynarodowego. Ja tam dodaję TB do ignorowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście czasem jedno zdanie kompletnie otrzeźwia. Teraz czuję się jak głupek, który wdał się w dyskusję z kimś, dla kogo nie jest możliwe, aby katastrofa pod Smoleńskiem nie była efektem spisku międzynarodowego. Ja tam dodaję TB do ignorowanych.

Przecież nikt Panu nie broni otworzyć wątek: Jak naukowo budować domy nieizolowane. Co Pan ma za problem? Obiecuję, że nie będę tam zaglądał!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo nie oznacza ...

co tam jakiś mostek termiczny niech by tylko 0,5 wata na stopień i 40 mb takiego czegoś ... obwód domu 10x10 :)

To jest nic przecież ... koło 1000 kWh i tylko 8,3 kWh /m^2 sezon dla domu o powierzchni 120 m^2 to jest bardzo mało ...

dla tych co mają ponad 200 kWh /m^2 sezon.

Przy budynku pasywnym to jest ponad 1/2 strat ... i nie uwzględnienie takich strat ... niweczy efekt budynku pasywnego!

jeszcze się uzbiera na oknach/ na tym "ich" montażu, balkon wykusz, lukarna itp ...

naglę uzbiera się pod 7 litrów strat ... co "audytorzy" z Bożej łaski nie raczą się pokalać takimi obliczeniami ...

bo co tam ... po co drażnić przyszłego inwestora da się większy piec itp ...

A jak to wyliczyłeś?

Możesz to odnieść to takich warunków?

rozkład temperatur.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post

Po co naukowe dowody na fakty?

u ju ju ...

kolega postrzelił się w stopę ... to co kolega zrobił tj pomierzy to co jest ? jak to nazwać ? nie nauka ...

właśnie na tym polega sprawa że ci którzy stworzyli np budownictwo ogólne tom II tj fizyka budowli ...

na tym zęby zjedli ... a tytuł osiągnęli nie pisząc wiersze tylko badając konkretne sprawy.

Wiem ile gościu musi się na trudzić i na mierzyć aby zrobić pracę doktorską ...

Masę masę danych z czujników itp ... jakoś nikt nie trąbi że te dane z normy to jakiś bezsens .. tylko kolega Tomasz ...

bez wykładni i wzorów .... ot tak

 

Szanuję walkę o izolację i popieram ...

nie popieram natomiast tych nie popartych niczym przypuszczeń ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście czasem jedno zdanie kompletnie otrzeźwia. Teraz czuję się jak głupek, który wdał się w dyskusję z kimś, dla kogo nie jest możliwe, aby katastrofa pod Smoleńskiem nie była efektem spisku międzynarodowego. Ja tam dodaję TB do ignorowanych.
Po co, jeszcze nie raz się pośmiejesz z tego oszołoma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to wyliczyłeś?

Możesz to odnieść to takich warunków?

ach oczywiście ... to pokazuje jak szybko ... można przestawić ...

w moim przypadku pewne dane ... bez obrazka itp .....

U Ciebie wartość będzie kształtować się miedzy 0,1 do 0,15 ... wata .. czyste przypuszczenie jak by co ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywistości - to tym gorzej dla takiej "nauki".
ale my znamy tylko 1% tej rzeczywistości objawionej przez Ciebie ...

i na tej podstawie trzeba coś zbudować a się nie da ...

Tak jest łatwiej dla Ciebie wodzić nas za nos ... i pisać tak bo tak ... możemy do u sra nej śmierci tak pisać ...

to że moje auto spala 5 litrów ropy a nie 2 to jest jakaś tego odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktos mowil cos o 0 izolacji i na boso... Wyjdz w tenisowkach cieplej kortce i czapce,., TB niech sobie zalozy buty alpinisty i szlafrok na gola dupe... Kto zmarznie?
Ten w tenisówkach

Poza tym kontakt przeciętnego domu z gruntem jest 20% powierzchni bryły - człowieka 0.8%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach oczywiście ... to pokazuje jak szybko ... można przestawić ...

w moim przypadku pewne dane ... bez obrazka itp .....

U Ciebie wartość będzie kształtować się miedzy 0,1 do 0,15 ... wata .. czyste przypuszczenie jak by co ...

Czyli już tylko (bardzo pobieżnie) 2 kWh/m2 na sezon dla domu 120 m2? 250 kWh dla całej chaupy. Faktycznie jest się czym przejmować. :) Oczywiście dla domu pasywnego te straty są procentowo duże ale dom energooszczędny spokojnie z taka podłogą postawimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...