Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

No to może można ją jeszcze wyłączać jak CO2 poniżej progu?

Ale coś mi się nie chce wierzyć w takie oszczędności, tam albo jest błąd w algorytmie albo prezentacji tak jak np. przy dodaniu CWU i następnie jego ujęciu - zmienia się dziwnie koszt ogrzewania.

Zaraz zadzwonię to się dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mi też się to wydaje ściemą ale w kontekście tego co pisze kolektor1, że da się nimi niby całe roczne zapotrzebowanie oblecieć a na dodatek mają być obowiązkiem (sic!) to może niech się wypowiedzą fachowcy... o co doprosić się nie mogę.

 

Solary, w zimie ??? Prędzej panele PV + zasobnik 2000L z grzałką + backup w postaci kominka. Ale to też dziwny twór ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A wiesz o co chodzi z czujką CO2? Ano o to, że jest tendencja w nowoczesnych centralach wentylacyjnych aby nie kierować się wilgocią a właśnie stężeniem CO2.

To ile to reku zużywa? Zeby zaoszczędzić 400 stówki to zakładając standardowe zużycie reku na poziome 30W zużyjemy prądu za około 160 zł.przez rok. Ma chodzić w okresie zimowym powiedzmy 50% czasu to oszczędność mamy na poziomie 40zł. To reszta co na ogrzewaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile to reku zużywa? Zeby zaoszczędzić 400 stówki to zakładając standardowe zużycie reku na poziome 30W zużyjemy prądu za około 160 zł.przez rok. Ma chodzić w okresie zimowym powiedzmy 50% czasu to oszczędność mamy na poziomie 40zł. To reszta co na ogrzewaniu?

 

Tak, tu chodzi o oszczędności na ogrzewaniu. Przy dobrym reku i temp. powietrza wyrzucanego na poziomie 23oC mamy nawiew ok. 20oC. Czy te 3oC różnicy przy prędkości strumienia powietrza - 120m3/h dadzą nam 1200zł strat ??? Bzdura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solary, w zimie ??? Prędzej panele PV + zasobnik 2000L z grzałką + backup w postaci kominka. Ale to też dziwny twór ..

 

Zapewniam Pan, że jak na razie ja instalacje robiłem, więc nic takiego nie było. Jak zajmą się tym inni, to już nie ręczę. Tłumaczono mi, ze pewne rzeczy nie mają sensu i nie są ekonomiczne, ale są dotowane i modne. Są chwytliwe, a to ma się sprzedawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to już fundament wymaga chłodzenia wodą;) Kila/kilkanaście zł za m3 wody lub inwestycja w studnię z wydajną pompą na pokonanie niepotrzebnych oporów set m cienkiej rurki. No i oczywiście ogród czyli duża działka.

Widzisz jak ty nic nie rozumiesz - ekonomia zabija wszystkie twoje głupkowate pomysły. Zacznij zatem od zrozumienia ekonomii.

 

Psychoza jakaś? Działka - dom -zielone. Zielone latem wymaga podlewania. Jedni wolą przyjemne zielone inni w koło domu asfalt. Gusta różne.

Kosztem ładnego trawnika jest konieczność podlewania za określone pieniądze. Można ograniczyć ten koszt odzyskując z tej wody latem chłód.

Ale to już przerasta możliwości twojej percepcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Pan, że jak na razie ja instalacje robiłem, więc nic takiego nie było. .

A ile to miszczu takich instalacji zrobiłeś aby się o tym wypowiadać? Jedną? Nie masz Pan zielonego pojęcia o kolektorach, czy bateriach słonecznych. Wciskasz ludziom kit tak jak mnie o bakteriobójczych przewodach z ulotki reklamowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ty te bzdury wymyślasz? Raz miałeś dowody na ekspresowe rozpraszanie, teraz masz na bardzo wolne. Zdecyduj się kiedyś na coś zamiast mleć ozorem na prawo i lewo.

 

Mijasz się z prawdą to ty z Szanownym TB udowadnialiście mi,że przez 18cm styropianu uciekają tysiące kWh .Z tego co pamiętam to panowie wyliczyli ilość potrzebną do zasilania małej wioski.

Ostatni raz ci tłumaczę. Należy zrobić wszystko aby piach pod domem był suchy . Staje się wtedy izolatorem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Zgadza się ale jak napisałem - jest podstawa do argumentowania, można się nie zgadzać, dyskutować i coś proponować a nie pitolić tylko głupoty np. o fundamencie za 1500zł albo o cudownym gruncie."

 

Kszhuniu.To mi się najbardziej podoba.

Pozwolisz,że wyjaśnię. 1500zł, to koszt instalacji ciepła dla małego domu . To nie koszt fundamentu . Fundament to to betonowe. Instalacja grzewcza to takie rurki albo kabelki . A grunt nie ma być cudowny pod domem,jak twierdzisz, ma być zwykła pospółka ale sucha. Kuku sobie robisz jak ją nawilżasz.

ps. Czy ty aby co wybudowałeś? Czy może te fotki to u kolesia jakiego robione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas wreszcie żebyś o tym poczytał zamiast wyobrażać sobie różne rzeczy. Zciągnij od jakiegokolwiek producenta wytyczne projektowe i podszkól sie trochę

 

OK.

 

EDIT: "W przypadku rury Ø16×2 mm zasadniczo powinno się montować indywidualne odpowietrzniki dla każdej wężownicy w najwyższych punktach instalacji. " - źródło instalreporter.pl

 

Noooo, mała - 20% :lol:

 

No mała, bo w zamian za te dodatkowe 20% odchodzą Ci bloczki fundamentowe i ich murowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet sam przekładasz OZC na koszty ogrzewania z tego co widziałem.

.

 

Zgadza się, ozc jest czescia skladową audytu, do przeliczen kosztów biorą dane z ozc, z taryf nosników energii, sprawnosci urzadzen grzewczych oraz oraz norm dotyczących cwu i z tego wszystkiego licze koszty w formie uproszczonego audytu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, bo płytki o temp. 23 stC są cieplejsze jak mają pod spodem 150t niż jak mają tylko 20:D

 

 

 

Magazynowałeś i co z tego wyszło? Jedno wielkie nic z tego co pisałeś z Adamem na innym forum.

 

 

 

Jasne. To teraz żeby mieć super fundament chłodząco-grzejący muszę się zaopatrzyć w dużą działkę, trawnik, mocną pompę i podlewać to aby coś wychłodzić wodą w domu, który chłodzenia nie wymaga.

Kompletnie nic nie rozumiesz z tego co do ciebie różni ludzie piszą o ekonomii ale z uporem Don Kichota walczysz z tymi swoimi wiatrakami. Walcz dalej, przynajmniej jest wesoło.

 

 

 

Nawet sam przekładasz OZC na koszty ogrzewania z tego co widziałem.

 

 

 

No ale ty masz przecież akumulator, który z lata do zimy przechowuje energię. Czy już nie?

Czy dzisiaj będzie to suchy izolator a jutro znów wilgotny akumulator? Albo na odwrót, jak tam sobie akurat chcesz.

 

 

 

Straaasznie drogie do wspomaganie w porównaniu do efektów. No i co z akumulacją na potrzeby BMX? Tfu, chyba GMC czy Cadillac to się zwało?;)

 

 

 

Bardzo konkretne wyjaśnienie - wydać 1.500zł na instalację, która nie wiadomo po co komu bo na pewno ani do grzania ani do chłodzenia.

 

 

 

A twoje fotki to gdzie są? Tam gdzie dom? Czyli w nibylandii? Fantazjujesz a nawet nie wiadomo czy w jakim bloku nie mieszkasz.

 

Porażająca głupota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...