Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

tak... też bardzo chcieliśmy użyć takie pakiety. Pojawił się jednak problem techniczny nie do przeskoczenia w oknie HS, w którym nijak takie szklenie się nie mieściło (pakiet laminowany, antywłamaniowy). Dlatego rezygnacja z szyb 0,6 (Lux) na parterze, i niespodzianka: pomniejszenie zysków rocznych aż o ponad 12GJ.

Na pocieszenie szklenie ug=0,5, (One) pięknie wygląda z zewnątrz.

Edytowane przez mwie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam PSK, "macałem" też dużo HST, bez rewelacji, masa do przesunięcia robi swoje. Poza tym nie można ich montować w warstwie ocieplenia a przynajmniej jak kupowałem swoje to nie można było.

Nie przesadzaj, moja ładniejsza połowa, nie miała z tym problemu, a tobie jest ciężko? :D

HST można osadzać w ociepleniu, pytanie czy jest sens, bo system montażu tani nie jest. Przy montażu na własnym patencie może być problem z ewentualną reklamacją/gwarancją, chyba że ktoś ma znajomego handlującego/montującego okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się z tego typu mechanizmów (HST, PSK) przy dużych, ciężkich przeszkleniach już wyleczyłem. Wszystko śliczne, piękne, idealnie wyregulowane i naoliwione a dziecko sobie z nimi nie radzi. Silny dorosły jako tako ale też tylko po dobrym szkoleniu wstępnym.

Każde następne to będą tylko standardowe drzwi.

 

Właśnie się zastanawiałem nad moim otworem na taras - dł. 4,2m. Podoba mi się takie przeszklenie:

http://rsplus.pl/pub/forum/nasz%20dom/20130701/DSC_0319%20copy.jpg

a osadzić można np. na takich kątownikach:

http://rsplus.pl/pub/forum/nasz%20dom/20120820/DSC_0647%20copy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tam są zwykłe drzwi, o tym mówię.

 

Trudno i "brzydko" byłoby montować coś takiego w ociepleniu:

 

Takie coś to tak. Ale można zamontować w otworze okiennym na XPSie.

 

 

Barth3z to też chcesz jako sam pakiet montować?

 

NIie :), to tylko tak wygląda. To są zdjęcia domu architekta z FM: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?180363-architekta-dom-z-prze%C5%9Bwitem&p=6033334&viewfull=1#post6033334

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam wycenione razem z montażem okien. I nie jestem w stanie zrezygnować. Bo pomimo, że bardzo chcę mieć ciepły budynek, to takie większe przeszklenie to jest na dobrą sprawę jedyny "efekt" ponad przeciętność. Coś, jak drewno na elewacji u Barth3z:). Otwieram połowę okna o szerokości 430cm, i mam ogród w salonie. reszta jest bardoz uporządkowana, przemyślana, wyliczona. Ale jak wszytkie okna będą nie szersze niż 180cm, to dobrze nie będzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w takim układzie problem ze sztywnością takiej konstrukcji.

Nic nie pisze o tych drzwiach ale nie są to na pewno standardowe PCV bo bez wzmocnienia byłoby kiepsko.

Planuję podobnie ale właśnie z betonowym słupkiem i wszystko w ociepleniu.

 

Mam na bokach otworu słupy żelbetowe, od góry nadproże żelbetowe, i po spodem illbruck będzie przykręcany ponoć (nie wiem jak, bo na boku jest teraz xps) do żelbetu. dlatego, że otwór jest szeroki, producent profili okiennych zaleca pod oknem montaż belki stalowej. I tą belkę musimy zastąpić czymś cieplejszym, np. bloczkami Foamglass, by nie było mostka. Ale dzięki tym zabiegom możemy mieć okna bezprogowe niemal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...