Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=276022&d=1408636525

zobaczcie teoretycznie cały rok idzie strata ... i jak by nie zyski = grzanie

Plus jeszcze pojemność cieplna ... która właśnie obcina sezon grzewczy ... inaczej sezon się wydłuża,

tabela.jpg

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może w szkielecie? ale skoro nie w pasywnym to nie ma znaczenia. nie można porównywać domu energooszczędnego do pasywnego. może się okazać że coś w energooszczędnym domu się nie sprawdza a w pasywnym jest najlepszym rozwiązaniem.
Pisałem to ze trzy razy ale niech będzie. Najbardziej przeszkadzało mi subiektywne poczucie zimna w momencie gdy system nadmuchowy przestawał tłoczyć ciepłe powietrze. Nie robi tego cały czas, co oczywiste. Temperatura w pomieszczeniu nie ulegała zmianie ale ja to odczuwałem jako brak ciepła. W lecie na odwrót uczucie ciepła jak wyłączała się PC. Nie chodzi o jakieś podmuchy czy coś, bo takich nie było tylko o to własnie subiektywne odczucie. Nigdzie takiego nie miałem i myślę, że w domu pasywnym bez akumulacji wygląda to podobnie. Oczywiście to moje spekulacje, być może ktoś kto w takim domu mieszka będzie mógł przekazać swoje wrażenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nydar, perm. Żaden z Was nie ma pasywnego. I w tym przypadku zgodzę się z wypowiedzią kamila. To nie to samo.

Jedynie co chcę wykonać to działówki z silki. I tyle akumulacji będzie w sam raz. Zauważcie, że chcę ogrzewać pompą ciepła w taryfie płaskiej, czyli wtedy kiedy jestem w domu i zajdzie taka potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczcie teoretycznie cały rok idzie strata ... i jak by nie zyski = grzanie

Plus jeszcze pojemność cieplna ... która właśnie obcina sezon grzewczy ... inaczej sezon się wydłuża,

 

Jak wyznaczyć granicę tej akumulacji ? Czy podłoga i działówki są wystarczające ?

W pasywnym jest tak, że tej energii dużo nie potrzeba, więc przy braku zysków słonecznych szkoda grzać sciany i akumulować na dłużej niż 6 - 8 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyznaczyć granicę tej akumulacji ? Czy podłoga i działówki są wystarczające ?

W pasywnym jest tak, że tej energii dużo nie potrzeba, więc przy braku zysków słonecznych szkoda grzać sciany i akumulować na dłużej niż 6 - 8 godzin.

Ja nie bardzo rozumiem co oznacza "za duża akumulacja". To darmowy stabilizator temperatury. Zepsuć się nie może. Poradzi sobie z chwilowymi uzyskami i chwilowymi stratami. Dzięki niej system grzewczy może nie dysponować dużą mocą a chłodzenie być bardzo wydajne. Temperatura komfortowa jest zawsze taka sama. Poczytajcie co j-j pisze o akumulacji - to jedna z lepszych rzeczy w jego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dla faktycznego zużycia co będzie miało większe znaczenie? obciążenie czy zapotrzebowanie?

 

Zapotrzebowanie jest sumą obciążenia w praktyce, czyli w sezonie grzewczym. Więc prawidłowy dobór obciążenia ma większe znaczenie.

A za wszystko odpowiada izolacja termiczna budynku.

Edytowane przez rafał2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dla faktycznego zużycia co będzie miało większe znaczenie? obciążenie czy zapotrzebowanie
Kamil faktyczne zapotrzebowanie to już kaprys właściciela ... jak chce mieć 25 st w domu to trudno

lub chce ciągle grzać to nawet 2x tego zużyje ... warunki są jednakie dla wsiech ... i po to aby porównać bez kaprysów i subiekcji ...

Masz auto czy ciągle grzejesz z gazem w podłodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nydar, perm. Żaden z Was nie ma pasywnego. I w tym przypadku zgodzę się z wypowiedzią kamila. To nie to samo.

Jedynie co chcę wykonać to działówki z silki. I tyle akumulacji będzie w sam raz. Zauważcie, że chcę ogrzewać pompą ciepła w taryfie płaskiej, czyli wtedy kiedy jestem w domu i zajdzie taka potrzeba.

 

Jesteś pewien?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie bardzo rozumiem co oznacza "za duża akumulacja". To darmowy stabilizator temperatury. Zepsuć się nie może. Poradzi sobie z chwilowymi uzyskami i chwilowymi stratami. Dzięki niej system grzewczy może nie dysponować dużą mocą a chłodzenie być bardzo wydajne. Temperatura komfortowa jest zawsze taka sama. Poczytajcie co j-j pisze o akumulacji - to jedna z lepszych rzeczy w jego domu.

 

j-j pisał też, że akumulacja w ścianach zewnętrznych nie ma sensu.

Chłopaki, czy Wy oby nie za bardzo przesadzacie z tą niekomfortowością w domu pasywnym z powodu akumulacji tylko w wylewce ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z czego w końcu wybudował, z Silki czy BK ?

 

z BK a pisał o dużej bezwładności, obliczyć odpowiednią akumulację jest bardzo ciężko... dlatego lepiej skupić się na obciążeniu bez akumulacji, chyba że jest się skąpcem i przy zużyci małej ilości kWh łaszczyć się na zużywanie ich w taniej taryfie, piszę o domu pasywnym, komfortu nie widzę żadnego.

...uważam że akumulacja w pasywnym, to jak brak termostatu w lodówce, postawiłby na sterowanie, ewentualnie akumulacja ale tylko woda.

Edytowane przez rafał2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK z tego co pamiętam.

 

Dobra teraz temp już spadła dość mocno, chyba w szałasach nie mieszkacie

i grzeje ktoś już ? czy może jak wchodzi się do masywnego domu jest ciepło ...

i przytulnie ? Teście mają 10cm izolacji ... ot taka partanina ... ale jest ... i do października jest spokój ..

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...