Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Czytać ze zrozumieniem potrafię.

Domy izolowane to m. in. takie w których na podgrzanie 1 litra wody zużywa się 3 x mniej kWh, zyski na zastosowaniu ogrzewania niecentralnego wynoszą 60%, a kWh spadają z nieba?

W spór o 20 czy 100 cm styropianu w podłodze się nie wtrącam, co nie oznacza zakazu komentowania mnożonych przez Pana dalszych "prawd objawionych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dom izolowany charakteryzuje się brakiem centralnego systemu grzewczego.

Jeśli to stwierdzenie o charakterze ogólnym, dla podtrzymania tematu, nabijania postów, wypełnienia umowy z FM, niepohamowanej potrzeby pisania, przekonywania innych itp. to nie komentuję. Każdy prowadzi swoją politykę

 

Jeśli natomiast odnosi się do mnie to :bash::bash::bash:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad bierze sie ta woda w fundamencie?

Nader często spotyka się, zwłaszcza pionowe przegrody termiczne, nie zabezpieczone paroizolacją. Po włączeniu ogrzewania, rośnie ciśnienie ( coś jak w balonie na ciepłe powietrze ). Skutkiem tego wzrostu ciśnienie, jest "przenikanie powietrza wewnętrznego przez przegrody. Jest to ruch wymuszony, czyli regularny. Jest jeszcze para wodna ( składnik powietrza ) i jej dyfuzja w przegrody ( niezależnie od ciśnienia ) ruch nieregularny. Ruch pary w przegrodzie nakładający się na gradient temperatury... daje wodę w przegrodzie. IM GRUBSZA IZOLACJA TERMICZNA TYM WIĘKSZY PROBLEM Z WILGOCIĄ. Woda w pionowej przegrodzie termicznej, grawitacyjnie będzie przemieszczać się w kierunku fundamentów.

Jeżeli napotka poziomą izolację wodną między ściną a fundamentem, wyjdzie na zewnątrz - zamarzając zostawi ślad swojej obecności :izolacja funda.jpgizolacja fundamentu.jpg

Jeżeli hydroizolacja jest ( prawidłowo) na ławie fundamentowej ( nie na fundamencie) - to mamy wodę w fundamencie, którą trzeba wyprowadzić.

W daaaawnych czasach taka rolę pełnił fundament z kamienia. Granitowe bloki, praktycznie nie podciągały wody z gruntu ( wiosna, lato, jesień ) natomiast zimą, gdy mogła nastąpić kondensacja pary w ścianie, kamienny fundament bez problemu odprowadzał wodę do strefy dodatnich temperatur i dalej do gruntu.

 

Starałem się jak najjaśniej. mam nadzieję, że się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to stwierdzenie o charakterze ogólnym, dla podtrzymania tematu, nabijania postów, wypełnienia umowy z FM, niepohamowanej potrzeby pisania, przekonywania innych itp. to nie komentuję. Każdy prowadzi swoją politykę

 

Jeśli natomiast odnosi się do mnie to :bash::bash::bash:.

To raczej Pan nabija posty! Po co Pan pisze w temacie tani, komfortowy dom 0-20kWh/,2 rocznie - jak się Pan na tym nie zna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nader często spotyka się, zwłaszcza pionowe przegrody termiczne, nie zabezpieczone paroizolacją. Po włączeniu ogrzewania, rośnie ciśnienie ( coś jak w balonie na ciepłe powietrze ). Skutkiem tego wzrostu ciśnienie, jest "przenikanie powietrza wewnętrznego przez przegrody. Jest to ruch wymuszony, czyli regularny. Jest jeszcze para wodna ( składnik powietrza ) i jej dyfuzja w przegrody ( niezależnie od ciśnienia ) ruch nieregularny. Ruch pary w przegrodzie nakładający się na gradient temperatury... daje wodę w przegrodzie. IM GRUBSZA IZOLACJA TERMICZNA TYM WIĘKSZY PROBLEM Z WILGOCIĄ. Woda w pionowej przegrodzie termicznej, grawitacyjnie będzie przemieszczać się w kierunku fundamentów.

Jeżeli napotka poziomą izolację wodną między ściną a fundamentem, wyjdzie na zewnątrz - zamarzając zostawi ślad swojej obecności :[ATTACH=CONFIG]216271[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]216272[/ATTACH]

Jeżeli hydroizolacja jest ( prawidłowo) na ławie fundamentowej ( nie na fundamencie) - to mamy wodę w fundamencie, którą trzeba wyprowadzić.

W daaaawnych czasach taka rolę pełnił fundament z kamienia. Granitowe bloki, praktycznie nie podciągały wody z gruntu ( wiosna, lato, jesień ) natomiast zimą, gdy mogła nastąpić kondensacja pary w ścianie, kamienny fundament bez problemu odprowadzał wodę do strefy dodatnich temperatur i dalej do gruntu.

 

Starałem się jak najjaśniej. mam nadzieję, że się udało.

Nie udało ci się. Pierdzieli ci się wszystko. Chciałbym cie pocieszyć, wiem że się starasz ale jakbyś tak uzupełnił wiedzę...

 

Poza tym, rozrywkowa wartość twoich elaboratów jest może niezbyt wysoka ale i tak o niebo lepsza od ich wartości merytorycznej. "kamienny fundament bez problemu odprowadzał wodę" Taki nasiąknięty kamień to paskudztwo jest, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej Pan nabija posty! Po co Pan pisze w temacie tani, komfortowy dom 0-20kWh/,2 rocznie - jak się Pan na tym nie zna?
Ale to jest taki temat z przymrużeniem oka, jak niektóre krzyżówki. Nie miej pretensji do kolegi że nie dopasował się do konwencji. Nie chwycił widocznie ducha polemicznowościowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli napotka poziomą izolację wodną między ściną a fundamentem, wyjdzie na zewnątrz - zamarzając zostawi ślad swojej obecności :[ATTACH=CONFIG]216271[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]216272[/ATTACH]

Jeżeli hydroizolacja jest ( prawidłowo) na ławie fundamentowej ( nie na fundamencie) - to mamy wodę w fundamencie, którą trzeba wyprowadzić.

Może jednak warto coś więcej napisać o budynku, którego zdjęcia Pan pokazuje?

Z tego co pamiętam, to jest to budynek podpiwniczony, a w nieogrzewanych piwnicach znajduje się garaż - http://forum.muratordom.pl/showthread.php?216352-wentylacja-fundament%C3%B3w&p=6050107&viewfull=1#post6050107

Ściany piwnic nie zostały zaizolowane, zresztą ściany parteru także nie szokują grubością "ocielenia" (cytuję Pana określenie).

Nic więc dziwnego, że w ścianie pojawia się strefa kondensacji wilgoci pochodzącej z wnętrza budynku.

Edytowane przez HenoK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IM GRUBSZA IZOLACJA TERMICZNA TYM WIĘKSZY PROBLEM Z WILGOCIĄ.
no ... im więcej świstaków ... tym więcej jem milki :D

Granitowe bloki, praktycznie nie podciągały wody z gruntu ( wiosna, lato, jesień ) natomiast zimą, gdy mogła nastąpić kondensacja pary w ścianie, kamienny fundament bez problemu odprowadzał wodę do strefy dodatnich temperatur i dalej do gruntu.

 

Starałem się jak najjaśniej. mam nadzieję, że się udało.

a ciebie ktoś wyprowadzi na spacer .. abyś powietrza świeżego się nawdychał ...

może przestaniesz pier .. jak potłuczony .

 

Napisał TB,, IM GRUBSZA IZOLACJA TERMICZNA TYM WIĘKSZY PROBLEM Z WILGOCIĄ. " Brakuje mi w tej wypowiedzi konsekwencji. Raz gruba izolacja to dobra izolacja,drugi raz odwrotnie. W podłodze gruba izolacja nie dostarcza problemów z wilgocią. W ścianach już tak.Dziwna logika.

Czego od niego oczekujesz... z choo sobie to wygiągnął ...

dobrze wiesz że problem z wilgocią bierze się z tego ile tej pary wodnej w domu jest ..

U Ciebie jest bardzo mało w okolicach 40% przy 20 st ? 20 st ? no to jaki to problem stwarza ... chyba jak byś miał słabo wentylowany blaszak ... to lało by się po blasze ...

Ale taki prostak budowlany ... będzie wszystko sprowadzał do swojego tępego mianownika ! i osądzał ... niczym sędzia.

Wydawał wyroki ... na postawie wizji !

 

 

Ekonomicznie uzasadnione jest nie słuchanie TB ponieważ trudno jest prostować jego ...

barwne poglądy. Co za tym idzie trzeba prostować jego myśli przed .. niczym jego izolacja przed jego odbiornikiem :D

Za to on jest rezystorem ... na wiedzę ...

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IM GRUBSZA IZOLACJA TERMICZNA TYM WIĘKSZY PROBLEM Z WILGOCIĄ.

no ... im więcej świstaków ... tym więcej jem milki

To akurat nie moje stwierdzenie (choć się z nim zgadzam) To z podręczników i badań Szanownego Pana Jerzego Zembrowskiego (JBZ) z Biura Doradztwa Budowlanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał TB,, IM GRUBSZA IZOLACJA TERMICZNA TYM WIĘKSZY PROBLEM Z WILGOCIĄ. " Brakuje mi w tej wypowiedzi konsekwencji. Raz gruba izolacja to dobra izolacja,drugi raz odwrotnie. W podłodze gruba izolacja nie dostarcza problemów z wilgocią. W ścianach już tak.Dziwna logika.

Zawsze jest paroizolacja, co tu nielogicznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się dopiero okaże gdy odpowiedź będzie wyczerpująca.

 

A co ze stroną wewnętrzna fundamentu? Wilgotny piasek?

Piasek? Mokry? nigdy nie piałem o piesku !!!Piasek podciąga wodę, wiec chyba tylko laik da go pod styropian. Pan zobaczy pierwszy post. Często spotykam też keramzyt pod styropianem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IM GRUBSZA IZOLACJA TERMICZNA TYM WIĘKSZY PROBLEM Z WILGOCIĄ.

 

To akurat nie moje stwierdzenie (choć się z nim zgadzam) To z podręczników i badań Szanownego Pana Jerzego Zembrowskiego (JBZ) z Biura Doradztwa Budowlanego

Jest to zdanie wyjęte z kontekstu, podobnie jak wiele innych i głoszone przez Pana jako prawda objawiona przy każdej nadarzającej się okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak warto coś więcej napisać o budynku, którego zdjęcia Pan pokazuje?

Z tego co pamiętam, to jest to budynek podpiwniczony, a w nieogrzewanych piwnicach znajduje się garaż - http://forum.muratordom.pl/showthread.php?216352-wentylacja-fundament%C3%B3w&p=6050107&viewfull=1#post6050107

Ściany piwnic nie zostały zaizolowane, zresztą ściany parteru także nie szokują grubością "ocielenia" (cytuję Pana określenie).

Nic więc dziwnego, że w ścianie pojawia się strefa kondensacji wilgoci pochodzącej z wnętrza budynku.

Budynek stoi na znacznie większej niż jego rzut pionowy płycie betonowej, pod którą są garaże ( Warszawa Kochanowskiego 39) . Nie ma więc, mowy o podciąganiu wody przez fundament czy piwnice. Zdjęcie jest wykonane w bramie przejściowej, czyli nigdy tam nie padł śnieg, czy deszcz. Wilgoć jest w wewnątrz - styropianu jest 10cm. W drugim przypadku 20cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...