Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

O czasie jaki w związku z parametrami tego co pod nogami wymagany jest aby daną masę rozgrzać lub wychłodzić.

To nie jest tak, że nawet jak na tej bloku rozpalisz ognisko to ten ostatni, 70-ty cm będzie zaraz cieplejszy i to tak samo jak ten na wierzchu.

Czas, pojmij to, że bez niego nic na tym świecie nie ma znaczenia.

 

Ja pojmuję rolę czasu.Ty nie rozumiesz istoty akumulacji . Masa akumulacyjna ma mieć stałą temperaturę z dokładnością 1oC by w domu osiągnąć komfort termiczny . A uzyskanie tego stanu przy 1500kg/m2 jest banalnie proste z uwagi na czas reakcji 24h/1oC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Po czym wnosisz, że pasują?

Po braku Twojej reakcji. Popatrz wyżej inni też reagują.

Nie napisałem dziś, że np. w tej nieszczęsnej Szwecji dopuszczalne moce są niżesz niż pisał TB?

TB chyba się z tym zgodził bo już tego nie pisze więc ile razy mam to powtarzać?

Teraz nie pisze bo późna pora i poszedł pewnie spać, Cyrk zacznie odstawiać od 6:00 rano.

Mądrej głowie dość po słowie ale widocznie są tacy co jak krowa w kółko będą tylko mleć ozorem bo nic innego nie potrafią.

Mądry gdy ładne ubranie włoży jest dotąd mądrym gdy gęby nie otworzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twojej to się nic nie włącza i zawsze jest jednakowa temp.?

Jeśli jeszcze tego nie wiesz to raczej nikt nie "lata" i nic nie włącza bo od tego jest automatyka.

skoro jest automatyka to dlaczego spada temperatura ..?

a moja chałupa ma się dobrze i pomimo wielu baboli wszystkie pomieszczenia utrzymują stabilną temperaturę niezależnie od warunków zewnętrznych więc nie bardzo kumam o czym wy tu piszecie ...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja poczekam aż pokażesz jak to banalnie proste jest utrzymanie stałej temp. w każdym punkcie 150t "posadzki" w domku 100m2;)

Chyba rozciągniesz w niej pierdylard drucików z rozdzielczością 1cm i będziesz nimi puszczał miliwaty energii;)

 

W posadzce kilka cm. grubości by uzyskać stałą temp. w każdym pkt. pewnie by trzeba pierdylard drucików,czy pexików ale nie w warstwie akumulacyjnej 60cm. Czym grubsza ,tym temp. na powierzchni równiejsza przy nie koniecznie gęstym rozstawie drucików czy pexa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...